האם זו הדרך הבטוחה להרחיב את העסק? אלפי בעלי עסקים כבר מימשו את השיטה

מערכת סלב

האם זו הדרך הבטוחה ביותר להרחיב את העסק? אלפי בעלי עסקים בישראל כבר קיבלו את כספם

בשנת 2001 התרחשה מהפכה בישראל בשוק ההלוואות שגרמה לעלייה חיובית במשק, עסקים קטנים ובינוניים יכלו כעת לקבל הלוואה בערבות המדינה וכך להביא את עצמם לצמיחה ורווח עצום.  

בתחילת שנות ה-2000 התרחש מהלך שנתן למשק דחיפה גדולה, זה היה צעד שיזם משרד הכלכלה להגדלת קרן האשראי שסיפקה לאלפי עסקים כ-2.6 מיליארד שקל בשנה כהלוואות, בעקבות זאת נוצרו במשק עוד 4,600 מקומות עבודה חדשים וכל זה בזכות העובדה שהמדינה מעניקה ערבויות להלוואות לבעלי עסקים קטנים ובינונים. אפשרות זו מעניקה לבעל העסק יכולת לצמוח בבטחה, זאת בידיעה כי המדינה ערבה להלוואה כדי לתמוך בעסקים בינוניים שכידוע מסגרת האשראי שלהם מתאפיינת במצוקה כמעט תמידית.

השינוי המגמתי הזה בגישתה של המדינה והבנקים לעסקים יצר הזדמנות לגייס אשראי והלוואות שעד לא מזמן הייתה בלתי אפשרית לבעלי עסקים – כעת אפשרות זו פתוחה לכל בית עסק. בעלי עסקים רשאים לקחת הלוואות בערבות המדינה כך שההלוואה תהיה משתלמת מתמיד עם הכי  פחות כאב ראש וסיכונים, אותם בעלי עסקים זיהו הזדמנות פז לגייס הלוואה כדי שיעזור להגדיל את ההכנסות והרווחים של בית העסק מבלי לשלם ריבית מופרזת או לשעבד נכס קיים תמורת הלוואה. ישנם מספר חברות המציעות ייעוץ והכוונה בכל הנושא הקשור להלוואות בערבות המדינה, מדובר על מוסדות שזכו במכרז שהציב משרד הכלכלה.

הלוואות בערבות המדינה נמצאות במגמת עלייה שכן מחקר שנעשה במשרד הכלכלה הצביע על כך שהקרן הרחיבה את התחרות בין הבנקים במתן הלוואות לעסקים ובעקבות זאת, להגדלת היקף האשראי, שיפור ניכר בתנאי הלוואה וכמובן ריבית נמוכה והוגנת. המדינה מאפשרת לבקש תמיכה בקבלת הלוואה בערבותה במחשבה שאם בעלי עסקים ירוויחו – כך גם המדינה תרוויח. מטרת הקרן הינה לתמוך בעסקים אולם בו-זמנית מכניסה כ-6 מיליארד שקלים בשנה לקופת המדינה, בנוסף הוסיפה  כ-6,000 משרות נוספות לשוק העבודה כך שהלוואה בערבות המדינה משרתת את כולם ומהווה תמיכה ממשית לבעלי עסקים כדי להצליח.

לצד כל הטוב שהאפשרות הזו מעניקה לבעלי העסקים, החלו מספר מוסדות כלכלים לזהות את הפוטנציאל וההזדמנות כדי להבטיח לאנשים “הלוואה משתלמת” אם רק ישלמו את דמי הטיפול היקרים ואילו אותם חברות ניצלו את תמימותם של בעלי העסקים והשאירו אותם בלי הלוואה של הקרן או כסף נזיל. לכן חשוב לדעת ממי ומהיכן לוקחים ולהיות זהירים בנושא. על מנת להבין יותר בהלוואות מהקרן ולא ליפול בפח, צריך תחילה להרחיב יותר ‘הלוואות בערבות המדינה’.

 

בעלי עסקים ומעוניינים לקבל ייעוץ בחינם בנושא הלוואות בערבות המדינה?
השאירו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם.

 

הדרך הטובה ביותר להרחיב את העסק – האומנם?

החל משנת 2003, הקרן לעסקים קטנים ובינוניים החלה להעניק הלוואות בערבות המדינה לבעלי עסקים, המדינה נותנת ערבות לבנק בשמכם בתמורה להלוואה גדולה ומשתלמת בכל ההיבטים. היא הוקמה במטרה לתת מענה לכשל הקיים במתן אשראי לעסקים קטנים ובנינוניים שכן הבנקים אינם ממהרים לאשר הלוואות לעסקים שטרם הוכיחו את יעילותם ויציבותם. המצב שהתרחש כתוצאה מכך הביא אלפי בעלי עסקים בינוניים וקטנים לפשיטת רגל היות והבנקים לא אישרו להם הלוואות, לכן המדינה התערבה והחלה לאפשר לקבל אשראי מהבנק בערבותה. כיום פעילים ארבעה בנקים מרכזיים שזכו במכרז של הקרן בחסות המדינה: בנק מזרחי-טפחות, לאומי, מרכנתיל ואוצר החייל.

איך לקבל הלוואה בערבות המדינה?

על מנת לקבל את ההלוואה, יש תחילה להגיש בקשה הכוללת את התוכנית העסקית הייעודית שלכם, בנוסף הגשת חומר רלוונטי נוסף לאחד הגופים המתאמים (חברות שזכו בכרז) שתפקידם הוא לבחון את הבקשה ולנסות ליזום פגישה בבית העסק שבסופה יוחלט אם לתת המלצה להלוואה בערבות המדינה או לא, במידה וההמלצה היא חיובית יש לגשת לבנק ומשם כבר לקבל את האשראי. החברות האלו מציעות שירות שמטרתו לייעץ במהלך כל התהליך עד לקבלת ההלוואה, ברוב המוחלט של המקרים היועצים מעלים את אחוזי ההצלחה לאישור הלוואה בערבות המדינה 

חשוב לדעת כי המדינה מגדילה באופן קבוע את היקף הערבות שהיא מעניקה לעסקים, אולם לעיתים כל המידע גורם לבלבול אחד גדול. לשם כך נעזרנו בכתבה ברו”ח אביתר סטרולוביץ, בעליו של חברת ‘הלוואות בקליק’ המתמחה בגיוס אשראי והמלצות להלוואות בערבות המדינה מזה 10 שנים.

 מהו תהליך קבלת ההלוואה?      
 

“קיימים שלושה שלבים עיקריים כדי להצליח בתהליך. השלב הראשון הינו בדיקת התאמה של העסק לגודל ההלוואה וסוגה, השלב השני מאופיין בניתוח זכאות של דוחות הרווח וההפסד העסקיים היות ואף גורם לא יתן הלוואה לעסק שרק מפסיד ואינו מייצר תשואה.

השלב האחרון והחשוב ביותר בו כדאי להיעזר ביועץ פיננסי בעל ניסיון רב בתחום, ראיתי פשוט המון מקרים בהם אנשים מגיעים “מוכנים” ובסוף בעקבות אי-התמקצעות קיבלו סירוב וזה חבל” מספר אביתר.

“אני חושב שכדי להצליח ולהיות בטוחים ב-100% שאתם לוקחים הלוואה שמתאימה לכם, הכי טוב לקחת איש מקצוע שמכיר את התחום היטב על מנת שכל הזמן שהשקעתם לא ילך לשווא ותשארו בלי הלוואה ובלי נעליים”.

האם זה מציב את בעלי העסקים בסכנה כלכלית?

“יש בעלי עסקים שהעדיפו להגיש את הבקשה לבד ללא מומחה, בודדים הצליחו. כדי להקטין את התופעה או הסיכוי שזה יביא בעלי עסקים ליותר נזק מאשר תועלת, לשכת רו”ח בשיתוף הקרן ביצעו מספר הדרכות לרואי-חשבון ברחבי הארץ, הדרכות אלו נועדו להכשיר את הרו”ח להעניק ייעוץ וליווי פיננסי נכון לבעל העסק”.

הבעיה:

“שהרוב המוחלט של היועצים לא עברו הכשרה מתאימה, לכן חשוב לדעת במי בוחרים כדי להעלות את אחוזי ההצלחה בכל השלבים עד לקבלת ההלוואה”.

כמה גופים וחברות עובדים כיום בתחום?

“באזור 500, אנו נתקלים שוב ושוב בחברות המנסות למכור חלום להלוואה קלה ומשתלמת מדי בערבות המדינה, במציאות הם הופכים את כל זה לעוקץ ובעלי העסקים נותרים בלי תשובה ותמיכה. חברות אלו מזמינות את הלקוח לפגישה ומבטיחות לו אשראי משתלם ללא בדיקה מעמיקה, גובים תשלום של אלפי שקלים ואפילו מעיזים לקחת 15% מגובה ההלוואה גם אם אפילו לא אושרה. זו שיטת הונאה שיש להיזהר ממנה מאוד ולדעת לבחור במקצוענים שיהיו איתכם עד עד הסוף”.

איך בעל עסק יכול להיות בטוח שהוא מקבל שירות מחברת ייעוץ לגיטימית ומתאימה?

“לדרוש שיחה טלפונית עם ייועץ פיננסי, לשאול לגבי החברה ולהתעניין בהכשרה הפיננסית שלו, לא לרוץ ולסגור פגישות כי רוב הסיכויים מדובר ביועץ מכירות שמטרתו היחידה היא לקחת מכם כסף שבסופו לא תקבלו דבר”.

“לאחר השיחה הראשונית אנו מבקשים לשלוח מסמכים וניירת הקשורים לעסק, רואה חשבון מוסמך מעביר בדיקה מעמיקה ולאחר מכן מתייעץ עם רואה חשבון בכיר יותר כדי לוודא שהכל תקין ואכן ניתן לקבל אשראי ללא בעיה. אם הכל תקין מצד הלקוח, מכאן ניתן יהיה להתקדם הלאה”.

מספר טיפים למי שמעוניין לצמוח עסקית ושוקל את האפשרות הזו:

“הדבר הראשון והחשוב ביותר – לא לגשת לקרן מבלי ליווי מקצועי ופרטני. מומחה אמיתי תחילה יבדוק שאכן אתם זכאים להלוואה ולא סתם יפתח לכם ציפיות. היועץ לא רק יבטיח שתקבלו את ההלוואה המתאימה לכם, הוא גם ידאג שלאחר קבלת ההלוואה הכסף ינוצל באופן האופטימלי ביותר כדי שאתם תעמדו בקצב התשלומים להחזר ההלוואה, כל זה במטרה שלא תטעו ובסוף תמצאו את עצמם מסובכים בחובות מיותרים”.
“הדבר השני הוא להקפיד שהייעוץ הראשוני מבוצע על-ידי מומחה שמבין דבר או שניים ושלא מדובר ביועץ מכירות, התהליך חייב להיעשות במקצועיות ולא כדאי לעשות אותו ברשלנות. התהליך חשוב ושווה להשקיע בו עוד קצת כדי להיות רגועים שהכסף שקיבלתם הוא בתנאים הטובים ביותר ואינכם הולכים להיכנס לפלונטר כלכלי בגללו. תמיד כדאי לזכור שאסור להתפתות להלוואות והבטחות סרק של מוסדות פיננסים המבטיחים לכם טיפול מיוחד וקיצור משמעותי של התהליך. כל מי שפונה לקרן מקבל את אותו היחס ואילו הנוכלים בתחום יטענו שיכולים לקצר את התהליך, במציאות יקצרו רק את חשבונכם”.

חשוב לזכור שעדיף להשקיע קצת יותר זמן בהכנת הניירת והבירוקרטיה כדי להעלות את הסיכויים להצלחה ולא להיתקע עם אשראי והלוואות הפוגעות בכם במקום לעזור לקחת את העסק קדימה.

חושבים על הלוואה בערבות המדינה? מעוניינים בייעוץ חינם? השאירו את הפרטים כאן ואנו נחזור אליכם בקרוב

כתבות נוספות קשורות

עלו לאחרונה

בטומי – עיר פורצת דרך שבולטת במגוון יתרונות, והתפתחותה המהירה מובילה לקראת השקעה חפוזה בדירות..
הבינה המלאכותית שמכה גלים- מבוטים למסחר, בניית תוכניות עסקיות ועד לכתיבת תכנים מקצועיים…נראה שמצאנו לנו..
ארה”ב עושה ל-‘ריפל’ “חיים קשים” והשמועות מספרות כי ‘ריפל’ מתכוונת ‘לעבור דירה’ ולהגר לאירופה. אם..
בינאנס עושה זאת שוב- עננה של שחיתות מרחפת מעל פלטפורמת המסחר הגדולה בעולם למטבעות קריפטוגרפיים...
נראה כי שניות ספורות לאחר ההצהרה של אפל על מכונית הקונספט החשמלית שלה, אילון מאסק..
טוען כתבות נוספות

ניוזלטר

רוצים לקרוא עוד מהמאמרים שלנו?

הרשמו לניוזלטר שלנו והשארו מעודכנים בכל הנושאים החמים בשוק!

להצטרפות לשידור ה-LIVE הקרוב בחינם השאירי פרטים כאן

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר

לפרטים נוספים ויצירת קשר עם ליפז אלזון השאירו פרטים כאן בטופס

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר

לפרטים נוספים ויצירת קשר עם ליפז אלזון השאירו פרטים כאן בטופס

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר

מי אנחנו?


חברת בי פירסט בע”מ עוסקת בקישור בין צרכן לבין ספקי מוצרים ושירותים בעידן הדיגטלי. מטרת החברה להביא לך הצרכן את מיטב ההצעות למוצרים או לשירותים שאתה רוצה כדי שתבחר בחוכמה במוצר או בשירות המתאים עבורך.
אנו מכבדים את הפרטיות שלכם ומתחייבים להגן על הפרטיות של המתעניינים בשירותי החברה. מדיניות פרטיות זו מפרטת את הנהלים שלנו ביחס לאיסוף, שימוש וחשיפה של המידע שלכם באמצעות השימוש באתר שלנו ובאפליקציה שלנו (ביחד: “השירותים). מדיניות פרטיות זו היא חלק מהסכם הרישיון שימוש בדפי המידע ובאתר של החברה, אשר משולב במסמך זה. אנו ממליצים לכם לקרוא את מדיניות הפרטיות בעיון ולהשתמש בה בכדי לקבל החלטות מושכלות. על ידי השימוש בשירותים שלנו, אתם מסכימים לתנאים של מדיניות הפרטיות הזו, והמשך השימוש שלכם בשירותים מהווה את הסכמתכם המתמשכת למדיניות פרטיות זו כפי שתעודכן מפעם לפעם.
 

איזה מידע אנו אוספים עליכם?


אנחנו אוספים שני סוגים של מידע ונתונים מהמשתמשים שלנו:
סוג המידע הראשון – מידע בלתי מזוהה ושאינו ניתן לזיהוי המתייחס למשתמש(ים), אשר עשוי להיות ניתן להשגה או שנאסף על ידי השימוש של המשתמש בשירותים (“מידע שאינו איש”). אנחנו לא מודעים לזהות של המשתמש ממנו המידע הזה נאסף. מידע שאינו אישי כולל מידע על המכשיר שלכם, על תוכנה וחומרה מסוימות (לדוגמא, סוג הדפדפן ומערכת ההפעלה שהמכשיר שלכם משתמש בו, העדפת שפה, זמן גישה ושם הדומיין של אתר האינטרנט אשר ממנו קושרת לשירותים, וכו….
סוג שני של מידע  – הוא מידע המאפשר זיהוי אישי, דהיינו מידע שמזהה אדם פרטי, או אשר במאמץ סביר עשוי לזהות אדם פרטי (“המידע האישי”). המידע האישי אותו אנו אוספים באמצעות השירותים שלנו כולל מידע אשר מוגש ישירות על ידי המשתמש, כגון: מספר טלפון; שם מלא; כתובת דואר אלקטרוני; כתובת מגורים; מספר זהות; חתימה; ומידע כספי אחר שייתכן שנצטרך על מנת לספק את השירותים שלנו (לדוגמא, פרטים לגבי ההכנסה השנתית שלך, ניסיון בהשקעות, וכו
אנו עשויים גם לאסוף מידע אישי מהמכשיר שלך (לדוגמא, נתוני מיקום גאוגרפיים, כתובת IP כתובת) ומידע על הפעילות שלך בשירותים (לדוגמא, עמודים שנצפו, גלישה באינטרנט, קליקים, פעולות, וכו.. ;)

איך אנחנו משתמשים במידע שאנו אוספים

אנו משתמשים ומשתפים את המידע האישי בדרכים המתוארים במדיניות פרטיות זו. המידע האישי ייחשף לצד שלישי רק במידה הנדרשת לצורך המסוים שלכם לקבל הצעות למוצר או שירות לפי העדפות שציינתם, כפי שנקבע במדיניות פרטיות זו, ובמקרה כזה אנו דורשים מהצד השלישי הרלוונטי להסכים לעבד את המידע הזה בהתאם למדיניות הפרטיות שלנו ולהציע לכם מוצרים ושירותים לפי העדפותיכם.
המידע האישי שלכם יועבר לצד שלישי רק במידה ותאשרו לנו להעבירו לידי צד שלישי.
עם מי אנחנו חולקים את המידע שאנו אוספים?
אנו עשויים להעביר או לחשוף את המידע האישי לקבלני משנה או לספקים או צדדים שלישיים אחרים שהם ספקי שירות אמינים או שותפים, אשר ממוקמים באזורים שונים ברחבי העולם, למטרת: (א) מתן הצעות למוצרים או שירותים לפי בקשתכם (ב)אחסון או עיבוד המידע הזה למעננו (למשל בשירותי מחשוב ענן) או כדי לסייע לנו עם הפעילות העסקית שלנו, כדי לאמת את הגישה שלכם ולספק ולשפר את השירותים שלנו; (ג) ביצוע מחקר, אבחון, ניתוח או מטרות סטטיסטיות; (ד) שיווק בדוא”ל, בהתאם למדיניות השיווק שלנו (ראה להלן תחת “שיווק”
כמו כן, אנו עשויים לחשוף למשתמשים הרשומים שלנו מידע אישי הנוגע למשתמשים אחרים, שמצטרפים לשירותים בעקבות המלצותיהם (למשל באמצעות מאפיין ה”שיתוף עם חבר” ;).
  המדיניות שלנו מתייחסת רק לשימוש ולחשיפה של המידע שאנו אוספים ממכם. במידה ותחשפו את הפרטים שלכם לצדדים אחרים באמצעות השירותים שלנו (למשל על ידי לחיצה על קישור לכל אתר אינטרנט אחר או מיקום אחר) או באמצעות אתרים אחרים ברחבי האינטרנט, כללים שונים עשויים לחול על השימוש או החשיפה של המידע שאתם תחשפו להם. חשוב לציין כי שירותי צד שלישי אלו עשויים להיות בעלי מדיניות פרטיות משל עצמם, ואנו ממליצים לכם לקרוא אותם בקפידה. הכללת קישור לאתר או שירות של צד שלישי אינה המלצה לגבי אותו אתר אינטרנט או שירות.
מבחינת האתר המידע האישי שלכם יועבר לצד שלישי רק במידה ותאשרו לנו להעבירו לידי צד שלישי, אולם לאחר העברתו השימוש במידע יעשה לפי תנאי השימוש של הצד השלישי.
  

שימוש  בעוגיות

הדף ו/או האתר שלנו משתמש בעוגיות. עוגייה היא קובץ המכיל מזהה (מחרוזת של אותיות ומספרים) שנשלח על ידי שרת אינטרנט לדפדפן אינטרנט ומאוחסן בדפדפן. אז, המזהה נשלח בחזרה לשרת בכל פעם שהדפדפן מבקש מהשרת להציג דף אינטרנט.
עוגיות יכולות להיות או עוגיות “עיקשות” או עוגיות “פעולה” (session): עוגייה עיקשת תאוחסן בדפדפן שלכם ותישאר בתוקף עד תאריך התפוגה שנקבע לה, אלא אם תימחק על ידי המשתמש לפני תאריך התפוגה; עוגיית פעולה, מאידך, תפוג בסוף זמן הגלישה הנוכחי שלכם, כשתסגרו את הדפדפן. השמות של העוגיות בהן אנחנו משתמשים באתר שלנו, והמטרות לשמן הן בשימוש, מפורטות מטה:
אנחנו משתמשים בשירותי Google Analytics ו-Adwords באתר שלנו כדי לזהות מחשב כשמשתמש {כללו את כל השימושים הקיימים לעוגיות באתר שלכם מבקר באתר / לעקוב אחרי משתמשים בזמן השימוש שלהם באתר / לאפשר לנו להשתמש בעגלת קניות באתר / לשפר את נוחות השימוש באתר / לנתח את השימוש באתר / לנהל את האתר / למנוע הונאה ולשפר את האבטחה של האתר / להתאים אישית את האתר לכל משתמש / להשתמש בפרסומות ממוקדות שעשויות לעניין במיוחד משתמשים מסוימים / תארו את המטרה/ות};

  • באינטרנט אקספלורר (גרסה 10) אתם יכולים לחסום עוגיות בעזרת הגדרות עקיפת הטיפול בעוגיות הזמינות באמצעות לחיצה על “כלים,” “אפשרויות אינטרנט,” “פרטיות,” ואז “מתקדם”;
  • בפיירפוקס (גרסה 24) אתם יכולים לחסום את כל העוגיות באמצעות לחיצה על “כלים,” “אפשרויות,” “פרטיות,” ובחירה של “השתמש בהגדרות מותאמות אישית עבור היסטוריה” מתוך התפריט הנפתח, ואז ביטול הזימון של “קבל עוגיות מאתרים”;
  • ובכרום (גרסה 29), אתם יכולים לחסום את כל העוגיות באמצעות כניסה לתפריט “התאמה אישית ובקרה,” ואז ללחוץ על “הגדרות,” “הצג הגדרות מתקדמות,” ו-“הגדרות תוכן,” ואז לבחור באפשרות “חסום אתרים מהגדרה של נתונים” תחת הכותרת “עוגיות.”

לחסימה של כל העוגיות תהיה השפעה שלילית על נוחות השימוש של אתרים רבים. אם תחסמו עוגיות, לא תוכלו להשתמש בכל האפשרויות שבאתר שלנו.
למחיקה של עוגיות תהיה השפעה שלילית על נוחות השימוש של אתרים רבים.

מדיניות שיפוי

הנך מתחייב לשפות את הנהלת החברה, עובדיה, מנהליה או מי מטעמה בגין כל נזק, הפסד, אבדן-רווח, תשלום או הוצאה שייגרמו להם – ובכלל זה שכ”ט עו”ד והוצאות משפט – עקב הפרת ו/או התנערות מתנאי שימוש אלה.
מדיניות לגבי הרשמה לרשימת התפוצה של החברה
ההרשמה לרשימת תפוצה של החברה מהווה הסכמה במעשה שלך כמשתמש ברשימה לקבל ולנהוג לפי תקנון זה, היות והנך נרשם לקהילה שמנהלת החברה ומעוניין בידע ובכלים שמוצעים בקהילה.
הצדדים מסכימים כי מילוי פרטיו של המשתמש בטופס ההרשמה לרשימת התפוצה של החברה (להלן: “ההרשמה”) מהווה הסכמה לקבל הודעות וחומרים מסוגים שונים מהחברה ובניהם מידע בנושא שיווק מוצרים ושירותים וכן התפתחות אישית והשגת מטרות שונות.
היות והמשתמש מעוניין בקבלת מידע מסוגים שונים מן החברה והוספת המילים פרסומת בכותרת המייל תקשה על כך, בשל סינון אוטומטי במערכות הדואר, מוסכם על הצדדים כי לא יחולו על ההודעות הדרישות לפי חוק התקשורת (בזק ושידורים), תשמ”ב-1982 (להלן : “חוק התקשורת“) לגבי ציון סוג המסר כגון: “פרסומת” או “תעמולה” או “תרומה” בהודעה הנשלחת. לאור הסכמת הצדדים כאמור החברה יהא רשאי לשלוח למשתמש הודעות בלא ציון סוג המסר.
הצדדים מסכימים כי לאחר ההרשמה בדף נחיתה ו/או באתר החברה, לא תהא החברה חייבת לציין בהודעות את כל פרטי המידע לגבי החברה המפורטים בחוק התקשורת לאור ההכרות והקשר בין הצדדים.
הצדדים מסכימים כי הודעות הכוללות מידע בלבד, אינן פרסומת לפי הגדרתה של פרסומת בחוק התקשורת לעניין שליחת דיוור כמותי. בהתאם להגדרה זו לא יהא המשתמש זכאי לפיצוי כלשהו בגין הודעות מידע בלבד שנשלחו אליו.

דרך ההסרה מרשימת תפוצה

הצדדים מסכימים כי למרות האמור בחוק התקשורת, דרך הסרת המשתמש מרשימת התפוצה תהא על ידי שימוש בקישור ההסרה שמופיע בהודעה, או על ידי שליחת הודעה המבקשת הסרה לכתובת החברה ולא על ידי שליחת הודעה בפקס או בדרך אחרת.
הצדדים מסכימים כי בשל הסכמת הצדדים לגבי דרך ההסרה מרשימת התפוצה, החברה לא יידרש להוסיף להודעות דואר ו/או להודעות טקסט את אפשרויות ההסרה הנוספות לפי חוק התקשורת.

הגבלת סכומי הפיצוי בהתאם לתקנון

הצדדים מסכימים כי המשתמש אינו זכאי לפיצוי העונשי לפי חוק התקשורת עבור אגירת הודעות בלא ליתן הודעה על הוצאתו מרשימת התפוצה, ולכן יהא זכאי אך ורק לפיצוי בסכום כולל של עד 2000 ₪ לגבי כל ההודעות שאגר בטרם בקש את הסרתו מרשימת התפוצה. הצדדים מסכימים כי הרשמה מצד המשתמש תוך התחזות לאדם אחר ומתן פרטים כוזבים מהווה הפרת פרטיות של החברה , וכן עבירה פלילית של התחזות והחברה  יהא זכאי לפיצוי כספי לפי הדין בגין הפרת הפרטיות.
הצדדים מסכימים כי במקרה של הרשמה מצד המשתמש תוך התחזות לאדם אחר, המשתמש לא יהא זכאי לפיצוי כספי על פי חוק התקשורת ו/או לפי חוק הגנת הפרטיות.
הצדדים מסכימים כי רשימת התפוצה בכל אמצעי אלקטרוני שונה כגון מספר סלולרי, כתובת ברשת פייסבוק או ברשת חברתית דומה אחרת, קבוצת וואטס אפ וכו’ הינה רשימה נפרדת מרשימת הדיוור במייל. המשתמש רשאי להפסיק לקבל מסרים ברשימה אחת ולהמשיך בשנייה. בהתאם בקשת הסרה מרשימה אחת אינה חלה על הרשימה השנייה ובמידה וברצון המשתמש להפסיק לקבל מסרים מהחברה יש לבצע הסרה מכל אחת משתי הרשימות בנפרד.
הנך מאשר, כי אף אם הנך סבור שלא נרשמת בעבר לרשימת התפוצה של או חלה טעות ופרטיך השתרבבו לרשימת תפוצה כזו או אחרת, או קיבלת דואר פרסומי מכל סיבה אחרת שהיא, הרי שכל מייל שתקבל ושלא תישלח התראה לחברה כנגד שליחתו בתוך שבועיים מהיום שבו נשלח אליך, או כל מייל שלא נפתח על ידך, יחשב כמייל אשר הוסכם על קבלתו וחל ויתור על כל תביעה ו/או טענה לגביו ואינו מהווה טרדה ו/או כל עוולה אחרת מבחינתך.
  

הגבלת האחריות לגבי הפרת חוק הפרטיות

המשתמש מסיר כל אחריות מהחברה לגבי ביצוע תקנות הגנת הפרטיות, ומתחייב שלא לדרוש פיצוי מכל סוג מהחברה עקב ישום חלקי או תקלות בישום התקנות שאינן פגיעה בפרטיות בזדון מכוון.
המשתמש מבין כי כל המידע והתכנים המוצגים על ידי החברה בכל אמצעי התקשורת כולל מוצרים וקורסים אינטרנטיים, תכנים במסגרת ליווי אישי, סדנאות, קורסים פרונטליים או כל שירות ומוצר אחר הינם תכנים כלליים בלבד, ובהתאם על המשתמש לבחור את המידע והתכנים המתאימים לגביו, ולהפעיל שיקול דעת בשימוש שיעשה במידע.
המשתמש מקבל עליו את מלוא האחריות לבחירת דרך הפעולה לפי המידע ולתוצאות בחירות אלה לגביו ולגבי צדדים שלישיים, ובהתאם לא יעלה כל טענה כלפיי החברה בעניין התכנים.
המשתמש מסיר מן החברה כל אחריות לדרך השימוש שיעשה המשתמש במידע ובתכנים, וכן מסיר מן החברה כל האחריות לתוצאות שימוש זה הן כלפיי המשתמש והן כלפי צדדים שלישיים.
המידע המשפטי המוצג על ידי החברה הוא מידע כללי בלבד וכל שימוש או הסתמכות עליו נעשה על אחריות המשתמש בלבד. אין המידע המשפטי ו/או הניהולי הכללי שמציג החברה תחליף ליעוץ מקצועי על ידי אנשי מקצוע כגון עורכי דין ו/או רואי חשבון, בכדי להתאים את הנאמר לנסיבות המיוחדות של המשתמש.

מדיניות הצגת תכנים מסחריים

הנהלת החברה עשויה להציב באתר תכנים מסחריים, כגון פרסומות ומודעות, הנמסרים לפרסום מטעמם של מפרסמים שונים, המבקשים להציע למכירה נכסים או שירותים. תכנים כאמור יכול שיהיו בטקסט, בתמונות או בקול.
הנהלת החברה לא תשא בכל אחריות לתכנים המסחריים שיפורסמו באתר מטעם צדדים שלישיים.
הנהלת החברה אינה כותבת, בודקת, מוודאת או עורכת את תוכן הפרסומים הללו או אמיתותם. האחריות היחידה לתכנים המסחריים ולכל תוצאה שתיגרם משימוש בהם או מהסתמכות עליהם חלה על המפרסמים.
כל עסקה שתיעשה בעקבות תכנים מסחריים המתפרסמים באתר תסוכם ישירות בינך לבין המפרסם. הנהלת החברה איננה צד לכל עיסקה כזו, והיא לא תישא באחריות לשירותים וטובין שיוצעו בתכנים המסחריים באתר או ירכשו באמצעותן.

מדיניות לגבי הצגת קישורים בדף או באתר

הנהלת החברה עשויה להציב באתר קישורים (לינקים) לעמודים שונים ברשת האינטרנט. הקישורים מאפשרים לך למצוא תכנים המתפרסמים ברשת האינטרנט.
תכנים אלו אינם מתפרסמים על ידי הנהלת החברה, או מטעמה והנהלת החברה איננה שולטת או מפקחת עליהם. העובדה שיש קישור לתכנים אלה אינו מעיד על הסכמת הנהלת החברה לתוכנם ואינו מהווה ערובה לאמינותם, לעדכניותם, לחוקיותם. הנהלת החברה אינה אחראית לתכנים שאליהם מוליכים הקישורים ואינה אחראית לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם.
הנהלת החברה איננה מתחייבת כי הקישורים שימצאו באתר יהיו תקינים ויובילו אותך אל אתר אינטרנט פעיל. הנהלת החברה רשאית להסיר מהאתר קישורים שנכללו בו בעבר, או להימנע מהוספת קישורים חדשים – הכל, לפי שיקול דעתה המוחלט.
  

שינויים בדף או באתר

הנהלת החברה תוכל לשנות מעת לעת את מבנה הדף ו/או האתר, מראהו ועיצובו, את היקפם וזמינותם של השירותים והתכנים בו ותהיה רשאית לשנות כל היבט אחר הכרוך באתר – והכל, בלא צורך להודיע לך על כך מראש. שינויים כאלה יבוצעו, בין השאר, בהתחשב באופי הדינאמי של האינטרנט ובשינויים הטכנולוגיים והאחרים המתרחשים בה. מטבעם, שינויים מסוג זה עלולים להיות כרוכים בתקלות או לעורר בתחילה אי-נוחות וכיו”ב. לא תהיה לך כל טענה, תביעה או דרישה כלפי הנהלת החברה בגין ביצוע שינויים כאמור או תקלות שיתרחשו אגב ביצועם.
הנהלת החברה רשאית להשעות מדי פעם את פעילות הדף ו/או האתר לשם תחזוקה, תיקון, שדרוג ושיפור השירות. הנהלת החברה תפעל כמיטב יכולתה לצמצם את פרקי הזמן שבמהלכם לא יהיה הדף ו/או האתר פעיל.

רוצים לבדוק אם גם אתם יכולים לקבל הלוואה כנגד נכס?

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר

רוצים לבדוק אם גם אתם יכולים לנייד לקופת IRA בעלות דמי ניהול נמוכים יותר?

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר
דילוג לתוכן