חשיפה: גמלאים שמקבלים פנסיה מ-7,000 ש"ח ומעלה, רוב הסיכויים שהמדינה חייבת לכם כסף!

זמן קריאה 1.5 דק׳

עשרות אלפי שקלים לצד הטבה חודשית קבועה לפי קביעת מס מיוחדת לגמלאים משנת 2012 שאף אחד לא ממש רץ לספר לכם עליה!

מכיוון שניתן כיום לבדוק את זכאותכם למימוש ההטבה, במספר שאלות קצרות וענייניות ופחות מדקה של השקעה וליהנות מעשרות אלפי שקלים חזרה אל חשבון הבנק שלכם, הכל מתחיל בשאלה אחת פשוטה והיא:

מהו גילך?

לחיות את החיים בגיל פרישה ועדיין ומשלמים על זה ביוקר.

הגענו לגיל פרישה ויצאנו לפנסיה. החיים הפכו פשוטים יותר, נוחים יותר, ללא דאגות ונהנים מקצבת פנסיה חודשית קבועה ונראה שהכל דבש.

מה שאנו לא יודעים זה שיכול מאוד להיות שאנחנו משלמים ביוקר על התענוג להיות גמלאי.

יצאנו לפנסיה, אנחנו חיים מקצבה חודשית, משלמים עליה מיסים…הכל טוב והכל ברור. לא חידשנו לעצמנו כלום. מה שאנחנו לא יודעים זה שאם אנחנו מקבלים קצבה חודשית, מ-7,000ש"ח ומעלה…רוב הסיכויים שאנחנו משלמים מיסים מיותרים וכנראה שמגיע לנו כסף בחזרה.

איך זה שלא ידעתי?

קודם כל, על פי חוק, חובת הבירור והבדיקה חלה עליך.  הזוי נכון?! איך אתה צריך לדעת על משהו שאינך יודע בקיומו?! בנוסף- רשויות המס אינן חייבות ליידע אותך על השינויים במיסוי על הפנסיה משנת 2012.

ודבר אחרון…עד כמה אתה באמת מעורה בכל הקשור להתנהלות של נושא הפנסיה שלך?

מה הם השלבים שעליי לעבור כדי שאוכל לנצל את ההטבה?

השלבים בהם יהיה עליך לעבור בכדי לממש את ההטבה מחולק ל-4 שלבים:

  • בשלב הראשון- תתבקש להמציא טופס 161 ממקום העבודה האחרון שממנו יצאת לפנסיה ולספק צילום של תלוש הפנסיה שלך משנת 2012 ואילך (במידה יצאת לפנסיה לפני שנה זו) באמצעות מסמכים אלה תוכל לבצע בדיקת זכאות ראשונית ולקבל הערכה גסה לבי הכספים המגיעים לך בחזרה.
  • השלב השני- שלב זה הוא די מפרך. יהיה עליך להמציא מידע ומסמכים היסטוריים חשובים ממעסיקים וחברות בהן עבדת בעבר הרחוק. דבר שיכול להיות מתיש אך נחוץ ביותר בקביעת הערכה מדוייקת לגבי הכספים המגיעים לך בחזרה ממס הכנסה ולאחר המצאת מסמכים אלה, יש להגיש אותם לרשות המיסים.
  • השלב האחרון-  הגשת המסמכים הרלוונטים למס הכנסה. מרגע הגשת המסמכים (במידה והכל מוגש כמו שצריך וללא מסמכים חסרים) וקבלת האישור לפטור והחזרי המס, בתוך 21 ימי עסקים לערך. כל סכום החזר המס יתקבל ישירות אל תוך חשבון הבנק שלך.

ההטבה ניתנת למימוש רק 6 שנים אחורה!!!

חשוב למהר ולהתחיל בתהליך כבר עכשיו כי ההטבה יפה לשש שנים אחורה ואינך רוצה להפסיד החזר מס של שנה שלמה רק בגלל ש-"ישבת על הגדר" יותר מדי זמן והתמהמהת?!?!

מכיוון שניתן כיום לבדוק את זכאותכם למימוש ההטבה, במספר שאלות קצרות וענייניות ופחות מדקה של השקעה וליהנות מעשרות אלפי שקלים חזרה אל חשבון הבנק שלכם, הכל מתחיל בשאלה אחת פשוטה והיא:

מהו גילך?