אל תגלה לסוכן הביטוח שלך שאתה יודע את זה: הרפורמה שאולי לא ידעתם עליה בביטוחי הבריאות של משרד האוצר תחסוך לך אלפי שקלים בשנה!

זמן קריאה 1.5 דק׳

בשנת 2016 מדינת ישראל הלכה לקראתנו והכריחה את חברות הביטוח בישראל להוזיל משמעותית את עלות התשלום החודשי של ביטוח הבריאות למבוטחים בגילאי 30-65. אם לא שמעתם על הרפורמה שיכולה לחסוך לכם אלפי שקלים בשנה, כמו אלפי ישראלים, רוב הסיכויים שסוכן הביטוח שלכם לא עדכן אתכם כל אותם השנים ובכך לגבות מכם עלויות גבוהות לגזור קופון על גבכם.

 

הרפורמה משנת 2016 ששינתה את כללי המשחק בביטוחי הבריאות

כידוע לכולנו שעד היום ניתן היה לרכוש אך ורק ביטוח בריאות רחב הכולל מגוון נושאים ביטוחיים שלאו דווקא  אנו רוצים או צריכים ובמחירים כוללים גבוהים.
לצד אנחת רווחה, כשיש בידנו כיסוי ביטוחי, מתלווה לו הרגשה של בזבוז כסף לחינם וכל זאת בגלל אותם הכללות של כיסויי ביטוח לא רלוונטים הכלולים בתמהיל הביטוחי שלנו.

הוזלה ושיפור פוליסות ביטוחי בריאות באלפי שקלים בשנה תלויים במספר משתנים שצריך לקחת בחשבון בשלבי בדיקת הזכאות כמו גיל, מספר פוליסות ביטוח, תמהיל הפוליסה…לאחר מילוי השאלון, במידה ונמצאתם מתאימים, יותאם עבורכם סוכן ביטוח שישלים את בדיקת הזכאות עבורכם. לכן ניתן לענות על מספר שאלות קצרות וענייניות, פחות מ-60 שניות ולבדוק את זכאות להוזלה בביטוחי הבריאות והשאלה הראשונה היא:

בן/בת כמה אתה?

השינויים הבולטים של הרפורמה בביטוחי החיים

להשוות ״תפוחים ב-תפוחים״- הבעייתיות  בהשוואת מחירים בין פוליסת ביטוח בריאות היה טמון בעובדה שאינן היו דומות אחת לשניה, הרי כמה פעמים יצא לכם לשמוע מפיו של סוכן הביטוח כשאתם מצביעים על פוליסת ביטוח מתחרה וזולה יותר.."כן אבל לפוליסת ביטוח שיש לך אתה מבוטח מפלישת חייזרים (או שקר כלשהו) ולהם..להם אין את הכיסוי הזה".
מסיבה זו בלבד קשה היה למבוטח למצוא מחיר תחרותי לפוליסת ביטוח הבריאות שלו.
מהיום כל הביטוחים ״עברו יישור קו״ במרכיב העיקרי החשוב בהם וזה נושא של "ניתוחים", מייעוץ פרה-ניתוח, כיסוי מלא השתלות…וכל שנותר לעשות זה למצוא את הפוליסה עם הכיסוי והמחיר המתאים ביותר בין החברות ולדעת שהכיסוי מול עלות, תואם בצורה מושלמת.
לצד כל הפוליסות החדשות מתעדכנות באופן אוטומטי כך שפוליסות שאינן יעילות "מפסידות" יוסרו ויוחלפו.

מחוייבים לעדכן את פוליסת ביטוח הבריאות מדי שנתיים- בעידן שקדם לרפורמה פוליסת הביטוח הייתה קבועה ולמרות כל מיני התפתחויות ושינויים טכנולוגיים כאלה ואחרים המשפיעים על הכיסויים הרלוונטיים הן במחירים שלהם, בעומקם וברוחבם. דבר לא היה נעשה והמחיר…נשאר כמו שהוא גבוה!
כיום לאחר הרפורמה פוליסות הביטוח מתעדכנות באופן אוטומטי מדי שנתיים, הן במחירן והן ביעילותן כגון רוחב ועומק כיסוי הפוליסה ואף לפליטתן החוצה עקב חוסר רלוונטיות ואתם נהנים מרפורמה ששמה 'זכוכית מגדלת' עצומה על תפקוד פוליסות ביטוח הבריאות שלכם!

התחרות שלהם על הביטוח הבריאות שלכם- הרפורמה( משנת 2016) ועד היום, גרמה לחברות הביטוח להילחם בשיניים עבורכם מכיוון שביטוחי הבריאות עברו "יישור קו" במרכיב החשוב של 'ניתוחים' שצויין לעיל ובכך 'לחשב מסלולש מחדש בכל נושא מלחמת הלקוחות ביניהן ואתם יוצאים מורווחים מכך.

איך זה שלא שמעתם על הרפורמה עד כה?

למרות שהרפורמה של משרד האוצר בביטוחי הבריאות הושקה משנת 2016,אלפי ישראלים נותרים באפלה לא מודעים כלל שהם יכולים עוד היום להוזיל את עלויות פוליסת ביטוחי הבריאות שלהם באלפי שקלים בשנה.

מבדיקה פנימית בין שורות סוכני/בוכנויות הביטוח בישראל מתגלה תמונה עגומה של חוסר תום לב בין סוכני הביטוח ללקוחותיהם. זה נראה כי מי שנהנה להשאיר את עלויות פוליסת הבוטח שלכם גבוהות הם אותם אנשי מקצוע שאמורים לעשות את תפקידם נאמנה ולדאוג לצרכים הביטוחיים והכלכליים של לקוחותיהם ובכך לגזור 'קופון יחסי' לכיסם מעלויות גבוהות אלה.

משרד האוצר עשה את רוב העבודה הקשה ונלחם עבור כל אחד ואחת מאיתנו כדי שנוכל להנות בהוזלה משמעותית בפוליסת ביטוח הבריאות שלנו ולהתאים לעצמנו את כיסויי הביטוח המתאימים לאורח חיינו כך שכל שעלינו לעשות זה להשקיע דקה אחת מחיינו ולענות על מספר קטן של שאלות בסיסיות כי אחרי הכל…הרפורמה של משרד האוצר הביאה אותנו עד לבאר…כל שנותר לנו זה לשתות ממה!

הוזלה ושיפור פוליסות ביטוחי בריאות באלפי שקלים בשנה תלויים במספר משתנים שצריך לקחת בחשבון בשלבי בדיקת הזכאות כמו גיל, מספר פוליסות ביטוח, תמהיל הפוליסה…לאחר מילוי השאלון, במידה ונמצאתם מתאימים, יותאם עבורכם סוכן ביטוח שישלים את בדיקת הזכאות עבורכם. לכן ניתן לענות על מספר שאלות קצרות וענייניות, פחות מ-60 שניות ולבדוק את זכאות להוזלה בביטוחי הבריאות והשאלה הראשונה היא:

מהו גילך?