השקעות אלטרנטיביות- הדבר החם הבא בישראל 2022?

דקלה ש.

השקעות אלטרנטיביות- הדבר החם הבא בישראל 2022. מה זה 'השקעה אלטרנטיבית'? מה עומד מאחורי מושג זה ואיך משקיעים בזה?

הציבור הישראלי נחשף לסוג חדש של אפיקי השקעה אשר מקנה להם, מצד אחד, רווחים עודפים ומצד שני, מצמצם את רמת החשיפה של ההשקעות שלהם לתנודתיות בשוק ההון.

מה זה בכלל "השקעות אלטרנטיביות"?

השקעות אלטרנטיביות הן השקעות המורכבות מנכסים חלופיים כמו נדל”ן, הון סיכון, חומרי גלם ועוד…
יתרה מכך- ישנם אפיקי השקעה אלטרנטיביים, אקזוטים ביחס להשקעות המסורתיות כמו יצירות אמנות, מכוניות אספנות ואף נכסים שכלל אינם מוחשיים כמו פטנטים.

להשקעות בנכסים מסוג אלה אין קשר לנכסים המסורתיים המושפעים מהתנהגות השווקים הפיננסיים ברחבי העולם.

המשקיעים העיקריים באפיקי השקעה אלטרנטיביים הם, בדרך כלל אנשים בעלי ממון גדול וכוח קניה רב. לצד משקיעים אלה, גם קרנות פנסיה, קרנות ריבוניות וקרנות השקעה גדולות, מנצלות אפיקי השקעה מסוג זה.

למשקיעים פרטניים, יש היכולת להשקיע להשקיע באופן ישיר בהשקעות אלטרנטיביות ע”י רכישת נכסים אלטרנטיביים אלה במישרין, כגון רכישת רכב אסםנות או קרקע או לחלופין, ע”י רכישת מניות באפיקי השקעה קולקטיביים חלופיים, כמו קרנות הון סיכון או קרנות השקעה חלופיות.

היתרונות הבולטים בהשקעות אלטרנטיביות- מכיוון וישנה חוסר התאמה בהתנהגות הפיננסית בין נכסים אלטרנטיביים, לבין נכסים מסורתיים, השקעה אלטרנטיבית יכולה בהחלט לעקוף את הסיכונים המשוייכים לתנודיתיות בשוק ההון ובכך השקעה מסוג זה מספקת ‘פיזור’  סיכוני עבור תיק השקעות המורכב מנכסים מסורתיים בלבד.

נתון שחשוב לציין- השקעות אלטרנטיביות מניבות תשואות היכולות להיות גבוהות יותר, כשאחת הסיבות לכך היא הריבית הנמוכה, באפיקי השקעה מסוג זה.

החסרונות הבולטים בהשקעות אלטרנטיביות- 

השקעות אלטרנטיביות אינן נזילות במיוחד. מביוון שהשקעות מסוג זה אינן נסחרות בהיקפים גבוהים, להבדיל מנכסים מסורתיים, השקעה אלטרנטיבית, טומנת בחובה סיכון נזילות.

במידה והמשקיע זקוק למזומנים באופן מיידי אך אינו יכול למצוא קונה שמוכן לשלם את המחיר המבוקש של המשקיע, הוא מסתכן למעשה בביטול ההשקעה ב-הפסד. מזווית אחרת ניתן לטעון גם שישנו מצב בו המשקיע לא יכול כלל למצוא קונה באופן ישיר. הדבר יכול לנבוע מהשקעות אלטרנטיביות אשר חסרות להן “הערכת שווי יומי”, עקב קושי בהערכת נכסים חלופיים נכונה.

השקעות אלטרנטיביות מתחלקות לשתי קבוצות:

 1. נכסים אלטרנטיביים- נכסים אלה מקנים למשקיעים חפישה לניירות ערך שאינם נמצאים בהתאמה עם שוק המניות וה-אג”ח( נכסים שצויינו לעיל כגון נדל”ן בינלאומי, נכסים דיגיטליים כמו מטבעות דיגיטליים, רכבי אספנות..)
 2. אסטרטגיות אלטרנטיביות- אסטרטגיות אלטרנטיביות מקנות למשקיעים חשיפה למנהלי השקעות אשר משקיעים בנכסים מסורתיים(מניות/אג”ח) אך באמצעות אסטרטגיות לא מסורתיות כמו אסטרטגיות שוק ניטרלי, אסטרטגיות השקעה מבוססות אירועים ועוד…

מדוע יש צורך באפיקי השקעה מסוג זה?

הצורך באפיקי השקעה אלטרנטיביים נובע עקב תנודתיות רבה בשווקים הפיננסיים ברחבי העולם.

בשנים האחרונות, ישנה זרימה גדולה של כסף לשווקים אלה ולצד הריביות הנמוכות בשוק אגרות החוב והמחירים הגבוהים של שוק המניות והנדל”ן…כל אלה מגדילים את כמות התנודתיות, נפח התנודתיות והשכיחות של התנודתיות בשווקים הפיננסיים.

לצד כל אלה, ישנו גם סיכון למשבר בשווקים הפיננסיים. סיכון שתמיד מאיים על משקיעים, ממש מעבר לפינה.

נתונים אלה שצוינו לעיל, מקשים עד מאוד למשקיעים למצוא אפיקי השקעה שייצרו עבורם תשואה סבירה מצד אחד ומצד שני, יציבות. קושי זה ממש מקשה למשקיעים ומנהלי השקעות  לבנות תיק השקעות בריא, שיניב פירות לאורך שנים.

למי מתאים להשקיע באיפיקי השקעה אלטרנטיביים?

השקעות אלטרנטיביות מתאימות למספר קבוצות של משקיעים וביניהם:

 1. לקוחות כשירים- לקוח כשיר הוא מושג אשר מגדיר על-פי חוק מי מציבור השקיעים המתוחכמים “כשירים” לקבל הצעות להשקעות ללא פרסום תשקיף.

‘לקוח כשיר’, על פי חוק, הוא לקוח בעל הון נזיל של 8,000,000 ש”ח או הכנסה שנתית של לפחות 1,200,000 ש”ח בשנה.

לקוחות אלה מחפשים בדרך כלל אפיקי השקעה מגוונים, אשר יאפשרו להם תשואה טובה ויציבה לאורך שנים. בעקבות כך, החשיפה שלהם להשקעות אלטרנטיביות הינן השקעות טבעיות ובעלות הגיון כלכלי בריא.

 1. לקוחות פרטיים בעלי הון- השקעות בסכומים נמכונים, בשנים האחרונות, מוצעים גם ללקוחות פרטיים, בעלי הון נמוך מ-“לקוחות כשירים”. קרנות נאמנות, קרנות נדל”ן ועוד…מאפשרים השקעות בסכומים התחלתיים נמוכים.
  אפשרות זאו מקנה לציבור שלם לפסוע אל תוך עולם ההשקעות האלטרנטיביות כגון, אנשי היי-טק, אנשי עסקים למיניהם ואפילו ציבור ששלם של ‘חוסכים לקראת פרישה’, כל עוד צברו סכומי כסף הנעים בין 1,000,000-2,000,000 ש”ח.
 2.  משקיעים מוסדיים- הראשונים שקפצו על ההזדמנות שמאחורי השקעות אלטרנטיביות היו דווקא משקיעים מוסדיים, בישראל ובעולם כולו. הרעיון של אפיק השקעה מסוג זה קרץ להם מפני שהשקעות מסוג אלה הביאו לתיקי ההשקעות שלהם גיוון מרענן ובכך לגוון בין השקעות מסורתיות בתמהיל ההשקעות שלהם, שעד לאותה הנקודה, היה בנוי על מניות ואגח”ים.

אילו סוגים של השקעות אלטרנטיביות קיימים ומוצעים לציבור הישראלי?

מוקדם יותר, נגענו בקצרה על שני סוגים של השקעות אלטרנטיביות: נכסים אלטרנטיביים ו-אסטרטגיות אלטרנטיביות.

עכשיו, אנחנו נרחיב מעט על כל אחד משני הסוגים של השקעות אלטרנטיביות…
קצת על השקעות בנכסים אלטרנטיביים:

נדל”ן בינלאומי- קרנות להשקעה בנדל”ן מסחרי ו-נדל”ן למגורים.

סחורות- השקעה במגוון של סחורות כמו, מתכות יקרות, משאבי אנרגיה סחירות וגם סחורות חקלאיות.

 קרנות השקעה- מדובר בקרנות המתמחות בהשקעות בנכסים ו/או עסקים למיניהם. ההשקעה בקרנות אלה יכולה להתבצע במישרין או בעקיפין, דרך קרנות נאמנות ייעודיות ונזילות אשר מציגות תשקיף כחוק.

בין הנכסים בקרנות השקעה, ניתן למצוא בתי אבות, נדל”ן מסחרי, הלוואות, מימון עסקאות בשוק הסחורות, מימון לעסקים פרטיים בכל מיני תחומים…

הלוואות חברתיות- הלוואות הנעשות מאדם לאדם, הנקראות גם “הלוואות Peer2Peer” ומתבצעות ע”י פלטפורמות דיגיטליות למיניהן.

קרנות גידור- קרנות אלה ממנפות למעשה אסטרטגיות השקעה שונות על מנת להשיג תשואה עודפת על השוק, לאורך זמן.

קצת על אסטרטגיות אלטרנטיביות:

לונג/שורט– קנייה ומכירה של ניירות ערך לפי ניתוח ספקולטיבי ו/או פנדומנטלי הקובע את סוג העסקה(לונג או שורט) בשוק הרלוונטי למסחר.

אסטרטגיית ‘שוק נייטראלי’- אסטרטגיה המשמשת עבור גידור השקעה ויצירת תיק השקעות שאינו מושפע מעליות וירידות בשווקי המניות.

 ארביטרז’- יצירת ערך באמצעות קנייה/מכירה של מניות של חברות הנמצאות לקראת מיזוג או ניצול פערי מחירים של נכסים מסוימים בשווקים שונים.

 תנודתיות- אסטרטגיות מסחר שנועדו ליצור רווחים, באופן ספציפי, מתנודתיות במרווח טווח מחירים של נכסים בשווקים השונים.

 מט”ח- אסטרטגיות השקעה שנועדו ליצור רווחים משינויים בערכי צמדים של מטבע-חוץ.

 

דוגמאות לסוגי השקעות אלטרנטיביות הפופולריות בישראל 2022:

בזירת המטבעות הדיגיטליים, יש בפנינו שתי זירות אשר כבשו את עינייהם וליבם של משקיעים ישראלים רבים ונראה כי התעניינות בזירות אלה, רק עולה, משנה לשנה:

בורסת הקריפטו בשם “ביינאנס”(Binance)- מדובר בבורסת הקריפטו הגדולה בעולם, מבחינת נפחי המסחר שלה. היא ידועה אף בעמלות הנמוכות שלה, דבר הקורץ למשקיעים ברחבי העולם ובישראל בפרט!

כשמדובר בעמלות קנייה/מכירה של 0.1% בלבד, האטרקטיביות של ערך עמלה נמוך זה( כשערך זה אף יורד עוד יותר ככל שהיקף ההשקעה עולה), הדבר יאפשר למשקיע, אשר מעונייו לגוון את תיק ההשקעות שלו המורכב בנכסים מסורתיים, למקסם את הרווחים ואת ביצועי התיק שלו, ללא קשר להתנהגות השווקים המסורתיים.

בבורסת הקריפטו(ביינאנס), ניתן לרכוש באופן ישיר מטבעות קריפטו שונים, בנוחות מירבית מבלי לאבד “יד ורגל”.

הפלטפורמה שביינאנס מציעה ללקוחותיה, ניתן לבצע פעולות מסחר מתקדמות וכלים פיננסיים, שאינן שונות מפעולות מסחר בורסאיות בשווקים המסורתיים. חשוב לציין שעבור ביצוע פעולות מסחר בפלטפורמה זו, נדרש ידע ב-ביצוע פעולות מסחר וניתוח טכני. כמובן שידרשו התאמות מסוימות עבור שוק ספציפי זה אך ניתוח טכני הינו אבן יסוד עבור כל מסחר בכל פלטפורמת מסחר ובכל שוק המציע פעולות מסחר.

קצת היסטוריה על ביינאנס

כפי שציינו קודם לכן, בינאנס הינה בורסה למטבעות דיגיטלים. היא למעשה הבורסה הגדולה בעולם, הן בהיקפי פעולות מסחר היומיות והן בהיקף נפח העסקאות המתבצעות בה.

בינאנס הוקמה בשנת 2017 והיא רשומה ב- איי קיימן.

בינאנס הוקמה ע”י Changoeng Zhao, מפתח אשר קודם לכן, פיתח High-Frequency trading software. 

מיקומה של בינאנס, בראשית דרכה היה בסין אך העבירה בשלב מסוים את משרדה הראשי מסין, עקב העלייה החדה ברגולציה על מטבעות קריפטוגרפיים מטען ממשלת סין.

בינואר 2018- הפכה בינאנס לבורסת מטבעות הקריפטוגרפיים, לצד מארקט קאפ של 1.3 מיליארד דולר, תואר שנשמר עד היום, למרות התחרות הצמודה שלה מול קוינבייס.

במרץ 2018- בינאנס הודיעה על פתיחת משרד חדש במאלטה.

באפריל 2018- ביינאנס חתמה על הסכם רגולטורי קשיח עם יפן וסין ובאותו החודש בדיוק, בינאנס חתמה על הבנות עם ממשלת ברמודה.

לאחר מספר חודשים, בינאנס חתמה עם הבורסה לניירות ערך של מאלטה על פיתוח פלטפורמת מסחר עבור ‘טוקנים’.

באוגוסט 2018- בינאנס, לצד שלוש בורסות אחרות הצליחו לגייס 32,000,000 דולר עבור הפרויקט “סטייבל קוין”. הרעיון מאחורי מטבעות מסוג זה הוא להביא יציבות בתנודתיות המאופיינת למטבעות קריפטוגרפיים כמו ביטקוין ואחרים.

ב-2019- בינאנס ג’רזי הודיעה על עצמאות מחברת האם בינאנס.קום במטרה להרחיב את השפעתה על תחומי אירופה.

בינאנס ג’רזי מציעה מסחר בין צמדי מטבעות פיאט/קריפטו, הכוללים את האירו והפאונד הבריטי.

בינואר 2019- הודיעה בינאנס על שת”פ עם מערכת סליקה ישראלית בשם ‘סימפלקס’ בכדי לאפשר רכישה של מטבעות קריפטוגרפים באמצעות כרטיסי אשראי וכרטיסי דביט אשר כללו חברות אשראי כמו ויזה ומאסטרכארד. רכישות של מטבעות אלה באמצעות מערכת סליקה זו היו נתונות לפי תנאים של בנקים מקומיים אשר משתמשים במערכת סליקה זו ורכישות אלה היו מוגבלות ל-‘ביטקוין’, ‘אתריום’, ‘XRP’ של ריפל.

בספטמבר 2019- הבורסה החלה להציע חוזים עתידיים ואיפשרה מינופים אשר הגיעו לגובה של פי 125 של ערך החוזה.

בנובמבר 2019- בינאנס רכשה את הבורסה ההודית למסחר בביטקוין “WazirX”.

במאי 2019- בינאנס חשפה כי נפלה קורבן לפריצת אבטחה בקנה מידה עצום, שהסתיים בגניבה של 7,000 ביטקוין בשווי של 40,000,000 דולר בזמנו. בשלב זה, בינאנס עצרה כל פעילות של משיכות והפקדות אבל הרשו למסחר להתקיים. בינאנס הבטחה ללקוחותיה כי תפצה אותם על אובדן הכספי שספגו. 

בפברואר 2020- הרשות לשירותים פיננסיים של ממשלת מאלטה, הוציאו תגובה פומבית לכלי התקשורת בהצהרה כי בינאנס היא חברת קריפטו מאלטית ולכן, בינאנס מחוייבת לתת דין וחשבון לרשות השירותים הפיננסיים של מאלטה ולרגולציה שלה.

באוקטובר 2020 במגזין פורבס הותר לפרסום מסמכים מודלפים בהם מצטייר Chanpeng Zjao כמי שבנה את מבנה התאגיד של בינאנס בצורה כה סבוכה ומסובכת, במטרה מכוונת להוליך שולל את הרגולטורים האמריקאים ולהרוויח על גבי המשקיעים האמריקאים הממוקמים בתוך גבולות ארה”ב.

בינאנס, באופן רשמי, חסמה גישה של גושלים בעלי IP אמריקאי אך לקוחות פוטנציאלים יכלו לקבל הדרכה איך לעקוף את ההגבלה הגיאוגרפית, לטענת ‘פורבס’.

בשנת 2021- בינאנס מצאה עצמה תחת חקירות ע”י משרד המשפטים האמריקאי ומס הכנסה, תחת האשמות של הלבנת הון ופשעי מס.

בשנת 2021- ה- Financial Conduct Authority  של ממשלת בריטניה הורה על הפסקת פעילות  של בינאנס בתוך תחומי המדינה.

באותה השנה, ב-2021, בינאנס שיתפה דאטה של לקוחותיה אשר כללו שמות וכתובות עם ממשלת רוסיה.

במרץ 2022- בעיצומה של הפלישה של רוסיה לאוקראינה, בינאנס סרבה לחסום לקוחות מתוך גבולות רוסיה מפלטפורמת המסחר בטענה של “מסחר חופשי”. לאחר מכן, כדי לרכך את המכה שחטפה על ההצההרה שלה, מכלי התקשורת העולמיים, תרמה 10,000,000 דולר לאוקראינה.

במאי 2022- הודיעה בינאנס כי היא עומדת להקים גוף חוקי באיטליה ומתכננת לפתוח משרדים ולהרחיב את הפעילות העסקית באזור. החברה מעוניינת לקבל עוד ועוד רישומים חוקיים במדינות אירופאיות כגום שוויץ, שוודיה, ספרד, הולנד, פורטוגל ואוסטריה.

ביוני 2022- בינאנס הודיעה כי עד להודעה החדשהף לקוחות החברה לא יוכלו לבצע משיכות כספים המוחזקים בביטקוין. שעתיים לאחר ההודעה לכלל הלקוחות של החברה, הוסרה ההגבלה.

זירת מסחר ‘קוינבייס'(Coinbase)-  מדובר בזירת המסחר במטבעות קריפטוגרפים הפופולרית ביותר בעולם מסחר הקריפטו. הפלטפורמה מזמינה מאוד עבור סוחרים מתחילים ואינה בוחלת באמצעי לימוד עבור כל מי שמוכן ורוצה לפסוע את צעדיו הראשונים בעולם מסלר הקריפטו.

התכנים וחומרי הלימוד מוגשים בצורה פשוטה ונעימה להבנה, תוך שימת דגש כי כל מי שמשתמש בחומרי לימוד אלה, אין לא שמץ של מושג במסחר ועולם הקריפטו.

זיתר מחסר זו מציעה, רשימה ארוכה ביותר של פיצ’רים של אבטחה כמו אימות דו-שלבי, אחסון בטוח של 98% מהמטבעות בארנקים ‘קרים'(ארנקים המנותקים מהאינטרנט) וגם ביטוח של מטבעות קריפטו שהמשתמש מחזיק באצר, ביטוח עד-250,000 דולר.

קוינבייס, מציע לסוחרים מתקדמים זירת מסחר מקצועית אף יותר בשם Coinbase Pro.

קצת היסטוריה על קוינבייס

חברת Coinbase, היא חברה אמריקאית ציבורית אשר פעילות העסקית שלה מתמקד על מסחר במטבעות קריפטוגרפיים באמצעות פלטפורמת מסחר. קוינבייס היא חברה בה עובדיה עובדים ב-שלט רחוק כך שלחברה אין למעשה מטה ראשי פיסי.

קוינבייס היא פלטפורמת המסחר הגדולה ביותר בארה”ב למסחר במטבעות קריפטוגרפיים, לפי ווליום עסקאות.

החברה הוקמה בשנת 2012, ע”י בריאן ארמסטרונג ו-פרד הארסם.

בין השנים 2012-2019-  כפי שצוין לעיל, החברה הוקמה ע”י פרד ארמסטרונג, שלפני כן עבד כמהנדס ב-Airbnb. פרד הארסם הוא סוחר לשעבר ב-גולדמן סאקס.
מייסד שותף, אשר הצטרף מאוחר יותר היה מתכנת בריטי לשעבר בשם בן ריבס. ריבס היה אמור להיות בין הצוות המייסד הראשון אך נפרדו דרכם של ריס וארמסטרונג, ממש לפני גיוס ההון עבור ההקמה, עקב חילוקי דעות בכל הקשור לאיך הארנק של קוינבייס יעבוד.

באוקטובר 2012- החברה השיקה את שירותי קנייה/מכירה של ביוקןין באמצעות העברות בנקאיות.

במאי 2013, החברה קיבלה 5,000,000 דולר להשקעה ע”י פרד ווילסון מ-‘ונצ’ור קאפיטל יוניון סקוואר ונצ’ור..

בדצמבר 2013- החברה קיבלה 25,000,000 דולר מחברת ונצ’ור קאפיטל אנדרסון הורוביץ, יוניון סקוואר ונצ’ור ו-ריביט קאפיטל.

באותה השנה, העובד הראשון הועסק בחברה, בשם אולף קארלסון ווי.

ב-2014- החברה הגיעה, בפעם הראשונה ל-1,000,000 משתמשים.

בינואר 2014- חברת קוינבייס גלובל החליטה להפוך את דלאוור לחברת אחזקות עבור קוינבייס ושלוחותיה.

בינואר 2015- החברה קיבלה 78,000,000 דולר להשקעה, בהובלת דרפר פישר ג’ובטסון, הבורסה לניירות ערך בניו-יורק, USAA ועוד מספר בנקים. מאוחר יותר, שאותו החודש, החברה השיקה מטבע ביטקויון מבוסס דולר עבור סוחרים מקצועיים בשם קוינבייס אקסצ’יינג’.

בספטמבר 2015- קוינבייס החלה להציע שירותיה בקנדה וסינגפור.

במאי 2016- החברה עשתה מתחית פנים למותג שלה, קוינבייס אקסצ’יינג’, ל-‘גלובל דיגיטל אססט אקסצ’יינג'(GDAZ).

בינואר ו-מרץ 2017- קויינבייס השיגה “BitLicense ” ורישיון לסחור ב-‘אתריום’ ו-‘לייטקוין’, ממחלקת שירותים הפיננסיים של ממשלת ניו-יורק (DFS).

בנובמבר 2017-  ה-IRS בארה”ב הורה לקויינבייס לדווח על משתמשים אשר עשו פעולות מסחר בהיקף של 20,000 דולר בשנה.

בדצמבר 2017- קויינבייס רשמה את ביטקוין קאש וכתוצאה מכך, חלו בפלטפורמה של קויינבייס פעולות חשודות ויוצאות דופן אשר הובילו לחקירות של מסחר המונע ע”י מידע פנימי.

בפברואר 2018- קויינבייס הודיעה ל-13,000 משתמשים, לערך, כי היא מתכוונת לדווח ל-IRS (רשות המיסים האמריקאית) פרטים שלהם כגון, שם, תאריך לידה,ף כתובת, היסטוריית מסחר משנת 2013 ועד-2015.

במרץ 2018- קויינבייס מינתה את ‘אמילי צ’וי’, לשעבר בכירה ב-לינקדאין, ל-סמנכ”לית פיתוח עסקי תאגיד. היא קודמה לתפקיד נשיאה וראש מחלקת תפעול בשנת 2019.

באותו החודש, ב-26.03.2018, קויינבייס הודיעה על כוונתה להוסיף תמיכה בטוקנים ERC-20.

באפריל 2018- קויינבייס הודיעה כי בנתהף בשלבים מוקדמים את קרן ונצ’ור, קויינבייס ונצ’ור, עם התמקדות על השקעות בבלוק-צ’יין ו-חברות מבוססות מטבעות קריפטוגרפיים.

במאי 2018- קויינבייס ונצ’ור הודיעה על ההשקעה הראשונה שלה ב-‘Compound labs’, סטארט-אפ אשר בנוי על אתריום סמארט קונטראקט, בדומה לשווקי כספים.

באותו החודש, GDXA עבר מיתוג מחדש ונקרא קויינבייס פרו.

גם באותו החודש, הושקה פךטפורמה המיועדת ללקוחות מוסדיים.

באוגוסט 2018- בכיר מ-אמזון קלאווד, טים ווגנר, הצטרף לקויינבייס כסגן נשיא הנדסה.

בספטמבר 2018- קויינבייס, יחד עם ‘Circke’ ו-‘Bitmain’, התאגדו יחדיו תחת השם Centre, אשר השיק מטבע חדש אשר נקרא USDCoin והוא היה צמוד לדולר האמריקאי.

בינואר 2019- קויינבייס הפסיקה את כל פעילות המסחר שלה באתריום קלאסיק, בעקבות חשדות על תקיפה על הרשתץ

בפברואר 2019- קויינבייס הודיעה כי רכשה “BlockChain Intelligence Platform” בשם ‘ניוטרינו’, סטארט אפ איטלקי במחיר לא ידוע. הרכישה העלתה מספר תהיות ודאגה בקרב משתמשי קויינבייס, עקב הקשר בין ייסדי ניוטרינו לצצות האקרים שהואשמו בגין מעקב אינטרנטיטכנולוגי לממשלות אשר בתוך גבולותיהן, זכויות אדם לא מקבלות במה והתייחסות. 

במאי 2019- סמנכ”ל קויינבייס, בריאן ארמסטרונג הודיע כי קויינבייס, לא ערכה מחקר מקיף דיו בכל הקשור לצוות העובדים בחברת ניוטרינו וכל מי שעבד ולקח חלק מ-צוות האקרים, היה לו קשר ישיר או עקיף או הואשם באחת מהאשות שצוינו, ימצא את עצמו מובל אל מחוץ לחברה.

במאי 2020- בתקופת הקורונה, החברה הודיעה כי היא עוברת למצב עבודה מרחוק, בקיבולת של 100% ומעתה לא תכיר במטות ומשרדים ראשיים.

עוד באותו החודש, החברה הודיעה על רכישת חברה ניו-יורקית המבוססת מסחר בנכסים דיגיטליים בשם ‘Tagomi’, במחיר של 75,000,000-100,000,000 דולר.

ביוני 2020- קויינבייס קיבלה סחופת שלילית מהתקשורת העולמית כשבראין ארמסטרונג סרב, תחילה לספק הצהרה בנוגע ל-Black Lives matter, בטענה שהחברה הינה א-פוליטית אך לאחר מכן, הוא חזר בו בטוויטר.

בספטמבר 2020- בריאן ארמסטרונג העלה לאוויר בלוג-פוסט בו נאמר כי קויינבייס לא תיקח חלק ב-אקטיביזם סוציאלי, בטוענה כי אקטיביזם מסוג זה יכול לפגוע בחברות טכנולוגיה כמו גוגל ו-פייסבוק ומציע חבילת פיצויים עבור אלה שאינם מסכים איתו ודרכו.

החברה גם עמדה מול האשמות מצד עובדים אשר טענו כי הופלו בגלל גזעם ומגדרם.

באורטובר 2020- קויינבייס הודיעה על השקה של תכנית של ויזה דביט.

בדצמבר 2020- ה-ניו יור טיימס דיווח כי נשים בחברת קויינבייס קיבלו שכר פחות ב-8% ממקבילם, באותו תפקיד, הגברים וכשעובדים שחורים היו משתכרים כ-7% פחות ממקבילם ממוצא גזע לבן.

במרץ 2021- החברה הסכימה לשלם 6,500,000 דולר תחת הסכם פשרה, עקב טענות רגולטוריות כי החברה דיווחה מידע כוזב לגבי נפח עסקאות.

עוד באותו החודש- הודיעה החברה כי החליטה להקים נוכחות עסקית בהודו ולהעסיק עובדים בתפקידי IT, מהנדסים, מפתחי תוכנה ודסק שירות לקוחות. החברה הודעה אף כי בכוונתה לפתוח משרדים פיסיים ב-היידראבד, הודו.

באפריל 2021- החברה הודיעה על צמיחה של פי 9 בהכנסות ברבעון הראשון, שהגיע ל-1.8 מיליארד דולר, בהשוואה ל-190,000,000 דולר, באותה התקופה אשתקד.

התרומה לקפיצה בהכנסות החברה היה עליית המחירים של ה-ביטקוין לאורך תקופה זו.

עוד באותו החודש- החברה הפכה ציבורית והיא החלה להיסחר ב-נאסד”ק. מחירה של מניית קויינבייס בנאסד”ק החלה מ-250$ למניה, אשר נתנה לחברה ערך שווי שוק של 47 מיליארד דולר.

בסוף יום המסחר הראשון, מניית קויינבייס סגרה במחיר של 328.28$ למניה.

במאי 2021- הודיעה החברה כי מהיום, כל העובדים אשר מועסקים באותו תפקיד, יקבלו את אותם התנאים ואותו השכר.

ביוני 2021- קויינבייס הוסיפה את ‘דוג’קויין’ למחסן הנכסים הדיגיטליים הנסחרים בפלטפורמה שלה עבור משתמשים בפלטפורמת קויינבייס פרו.

בספטמבר 2021- ה- SEC, סקיוריטי אקסצ’יינג’ קומישין, איימה, לכאורה לתבוע את קויינבייס אם תחליט להשיק מטבע קריפטוגרפי בשם Lends שבסופה, קויינבייס החליטה לרדת מרעיון ההשקה.

בנובמבר 2021-  קויינבייס רכשה לראשונה בהודו פלטפורמת תמיכה מבוססת AI בשם Agara, בעלות מוערכת של 40,000,000-50,000,000 דולר.

בדצמבר 2021- גליץ’ בפלטפורמה הראה למשתמשים כי הפכו ל-טריליונרים בן לילה.

באפריל 2022- בתגובה לפלישה של רוסיה לאוקריאינה,, קויינבייס חסמה כ-25,000 כתובות של ארנקים קריפטוגרפיים הקשורים לרוסיה, באמונה כי הם שימשו עבור פעילות לא חוקית.

עוד באותו החודש- קויינבייס החלה את הפעילות העסקית שלה בהודו.

ביוני 2022- החברה הודיעה כי היא מתכוונת סגור כ-18% לערך ממקומות העבודה, כ-1,100 משרות מלאות עקב הירידה החדה והגלובלית בעולם השירותים והמטבעות הקריפטוגרפיים.

באוגוסט 2022- קויינבייס הודיעה על שיתוף פעולה עם BlackRock. מהלך זה מקנה ללקוחות בלאק רוק להשתמש במערכת ניהול ההשקעות אלאדין כדי לפקח את החשיפה של ביטקוין לצד תיקי השקעות אחרים ולאפשר מסחר ב-קויינבייס אקסצ’יינג’. 

הלוואות חברתיות- פלטפורמת Peerform- מדובר בהלוואות Peer2Peer, אתר אשר מקנה מתן שירותי הלוואות בין אנשים.

‘פיר-פורם’ הוקם בשנת 2010 ומאז, זכה לפופולריות רבה בתחום ההלוואות. האתר מציע הלוואות בתנאים נוחים וגמישים, לצד ריבית נמוכה, יחסית ולצד היכולת ליציאה מהלוואה ללא קנסות ועמלות פירעון מוקדם.

התנאים ללווים דרך האתר מחייבים דירוג אשראי חיובי ולעמוד בתנאים נוספים, מסוימים, כדי להבטיח החזר הלוואה מלא לאחר נטילתה.

המערכת שעומדת מאחורי האתר הינה מתקדמת ביותר ומאפשרת עבור המשקיע פיזור בין ההלוואות למען ביצועי תשואה אופטימליים.

המודל העסקי של פיר פורם

פיר-פורם מספקת הלוואות אישיות, אונליין ולמעשה משמשת כשוק הלוואות בין לווים פוטנציאלים לבין משקיעים אשר מלווים כסף ללווים.

ע”י תיאום נכון בין משקיע ללווה, פיר-פורם מציעה למשקיעים גישה לעולם ההלוואות האישיות.

מצד המשקיע, עליו לעמוד במספר קריטוריונים, בחוק, אשר מקנים לו את האפשרות להשקיע בפלטפורמה ומצד הלווים, עליהם לעבור מספר סינונים כדי להיות זכאים ליטול הלוואה, כמו חיווי אשראי תקין…

לכל לווה, מוצגת ריבית קבועה לצד מספר תשלומים שווים אשר יורדים באופן אוטומטי מחשבון הבנק והם פרושים עד 3 שנים.

משקיעים בוחרים בין מימון הלוואה מלא או חלק ממנה. “הלוואה מלאה” זהו מצב בו הלווה מקבל כסף ממשקיע אחד בלבד, כש”הלוואה חלקית”, היא הלוואה בה הכספים המגיעים ללווה, מגיעים ממספםר מקורות שונים, קרי, ממספר משקיעים שונים.

סכום ההלוואות נעים בין 1,000$ עד למקסימום של 25,000$(למעשה, תקרת סכום ההלוואה עלה מ-15,000$)

לפיר-פורם יש אלגוריתם חכם בשם “Loan Analyzer” והוא קובע האם הלווה עומד בתנאים שפיר פורם קבעה, עבור הלוואה אישית.

לפי חברת פיר-פורם, האלגוריתם משתמש בשיטות אמפיריות לחלוטין, במקום פילטרים סטנדרטים, בקביעת זכאות להלוואה וגובה הריבית והוא עושה את ע”י חישוב מספר משתנים מתקדמים כמו יחס חוב/הכנסות, מספר בדיקות לגבי התנהגות אשראית של הלווה, היסטוריית אשראי…כל זאת, בכדי לקבוע את רמת הסיכון של הלווה להחזר מלא של ההלוואה.

פטריוט גולד גרופ(Patriot Gold Group)- מדובר כאן בחברת השקעות המתמקדת במתכות יקרות.
השקעה אלטרנטיבית זו הינה השקעה מעולה עבור משקיעים לטווח ארוך.
החברה הוקמה בשנת-1986. מאז ועד עצם היום הזה, החברה שומרת על מוניטין יוצא מהכלל. 

לצד שירות לקוחות מהדרגה העליונה, העומד בסטנדרטים גבוהים כך כך, עד שנראה כי אין לה מתחרים. 

הליך ההשקעה בחברה נוח ונטול מאמץ, לצד עמלות אטרקטיביות.

החברה שומרת על מעמדה כמובילה בתחום ובזירות המסחר של מתכות יקרות והיא זוכה למשובים חיוביים וציונים גבוהים מאוד של שביעות רצון ציבוק לקוחות החברה.

השימוש בפלטפורמה הינה פשוטה ונוחה. היא מאפשרת יכולת השקעה, בצורה ישירה וללא עמלות תיווך מנופחות במתכות יקרות כמו כסף, זהב

 פלטינה…וזה נעשה בצורה מסודרת של ‘מטילים’ או ‘מטבעות’ אשר שומרים על ערכם, גם בעת משברים כלכליים בשוק ההון העולמי.

כל המידע הנדרש עבורכם, כדי להתחיל ולהשקיע במתכות, דרך החברה, מוגש לידכם בצורה מקצועית ונוחה, ע”י צוות מיומן ומקצועי מטעם החברה, כך שאינכם נשארים, אף לו לרגע בעלטה.

הבה נכיר את החברה קצת לעומק:

מה למעשה חברת ‘פטריוט גולד גרופ’ מציעה?
פטריוט גולד גרופ מציעה עבור משקיעים עזרה בקנייה, מכירה ואחסון של מתכות יקרות עבור השקעה לטווח קצר/ארוך.
לצד זה, החברה גם עוזרת למשקיעים לקבוע IRA למתכות היקרות שברשותם, הידוע כ-Gold IRAs.

ציבור רחב של אנשים מעוניין לחסוף עבור הפרישה שלהם ולהחזיק במשהו מוחשי אשר יכולים להיתמך עליהם, ביום בו יפסיקו את עבודתם.

השקעות, ככלל, היא בהחלט אחת מהדרכים הטובות ביותר להבטיח כי החסכונות שלכם יגדלו לאורך זמן, ולכן מרבית מהציבור משקיע בקרנות פנסיה למיניהן.

ה-GoldIRA, הוא למעשה סוג של חשבון שנועד לעזור לאנשים להגיע בבטחה כלכלית לפרישה.

באמצעותIRA מסורתי, אתם יכולים להחשיב הפקדות לחשבון ה-IRA כהוצאה מוכרת כשתשלום המס עליו יתבצע אך ורק בעת משיכות מהחשבון.

פטריוט גולד גרופ עוזרת למשקיעים לפתוח GoldIRA, ומקנה להם להשקיע במתכות יקרות בזמן שהם נהנהים מהקות מס שחשבון IRA מקנה עבורם.

אתם יכולים לעבוד מול חברת פטריוט גולד גרופ ישירות עבור הפקדות ישירות לחשבון ה-IRA שלכם ולרכוש מתכות. פטריוט גולד גרופ אף עוזרת למשקיעים שלה בניהול אחסון ושינוע המתכות שברשותם בחברה.

מוצרי זהב/כסף- אפילו אם אינכם מעוניינים לפתוח חשבון IRA, אתם עדיין יכולים לעבוד מול החברה ולקנות ולמכור מתכות יקרות. החברה מתמקדת במטבעות זהב וכסף. אתם לא יכולים להשקיע במתכות אחרות כמו פלטינה ופלאדיום.

המטבעות נגישות לרכישה, מגיעים מכל העולם:

 • אוסטריה
 • קנדה
 • דרום אפריקה
 • ארה”ב

אחת החסרונות שיש בחברה היא שהם אינם מציגים מחירים לצד המטבעות באתר החברה. אתם יכולים לבחור את כמות המטבעות מסוג המתכת שבחרת ולפתוח בשאילתא, באתר החברה. ייצור עמכם קשר נציג מטעם החברה וישתף אתכם במחיר של ההשקעה שבחרתם.

אחסון ושמירה

אחסון המתכות היקרות שהחלטתם להשקיע- להבדיל מהשקעות בניירות ערך וכל מיני נכסים דיגיטליים אחרים, השקעה בנכסים פיסיים, כמו מתכות יקרות, דורש אחסון ואבטחה.
העלויות של אחסון ואבטחה של מתכות יקרות כאפיק השקעה פיסי, נופלות בחיקיו של המשקיע.

להלן דוגמה לטבלת מחירים עבור אחסון ואבטחה של מתכות יקרות ב-פטריוט גולד גרופ, נכון לשנת 2015:

מה חושבים על החברה ברשת?

דירוג לקוחות ברחבי הרשת- כשאתם מחליטים או לפחות חושבים לפתוח חשבון עם כל חברה פיננסית, אתם רוצים להרגיש בטוחים שאתם עובדים מול חברה בעלת אמינות גבוהה ומוניטין ללא רבב, לצד שירות לקוחות מקצועי ואמין, במיוחד שכאתם חושבים להשקיע במתכות יקרות!

אם אתםן מתכוונים לפתוחל חשבון IRA ולהשקיע במתכות יקרות כמו כסף וזהב, אתם חייבים לדעת, מעבר לכל ספק שהחברה העומדת מולכם היא ללא דופי!

ממה שהצלחנו למשות מעל גלי האינטרנט, גילינו כי לחברת פטריוט גולד גרופ יש מוניטין מוצק וידוע, לצד ביקורות חיוביות מצד הלקוחות של החברה.

להלן דירוג שביעות רצון לקוחות החברה, נכון לשנת 2015:

את המתכות היקרות שאתם רוכשים ניתן לשמור בכספות שהחברה מספקת או ניתן לשמור את המתכות היקרות בבית הלקוח. העניין הוא שאם ברשותכם חשבון IRA, מטעמי רשויות המס, לא ניתן לאחסן את המתכות היקרות בביתכם, למרות שהחברה טוענת כי יש באפשרותה אסטרטגיה מסובכת אשר עוקפת את החוק הזה.

בעד ונגד:

מימון המונים- פלטפורמת SeedInvest-  חברה לגיוס המונים שהוקמה בשנת 2012, במטרה להפגיש בין חברות הזנק צעירות, אשר נמצאות בראשית דרכן לבין משקיעים המחפשים את הדבר הגדול הבא בעולם הסטארט-אפ.

החברה עזרה במימון עבור למעלה מ-250 חברות מצליחות. נתון מרשים ביותר אשר הופך את החברה לפתרון המושלם עבור יזמים שאפתניים המחפשים פתרון כלכלי זמין ומיידי עבור הנעת חברת ההזנק שלהם, הן ברמת הפיתוח והן ברמת התפעול שלה.

‘סידאינווסט’, היא חברת מימון המונים בענף ההייטק ומובילה בתחומה, כשלמעלה מ-570,000 משקיעים פעילים, לצד סכום גיוס ממוצע של 900,000 דולר לכל מיזם וסך השקעות העולה על 350,000,000 דולר.

הישגים כמו אלה שצוינו לעיל, באים לידי ביטוי בעקבות דרישות ותנאים אשר נדרשים מהיזם לעמוד בהם כדי שיוכל לגייס מימון דרך הפלטפורמה.

מסך 100% בקשות שמוגשות באתר, רק 2% מסך הבקשות מאושרות ע”י הפלטפורמה ומקבלים ‘אור ירוק’ בהמשך בקשתם לגיוס הכספי.

בעד ונגד:

זילו-Zillow- אתר נדל”ן- האתר Zillow, הוקם בשנת 2006 ע”י שני מנהלים בכירים לשעבר, מחברת מיקרוסופט. האתר זכה להצלחה מרובה ואף יש מי שיטען…הצלחה מסחררת כשהפך לכלי שאין שני לו עבור בעלי נכסים, רוכשי נדל”ן ומוכרי נדל”ן, שוכרים, מתווכים, יועצי נדל”ן…

התאר מכיל מדיע מקיף ומפורט לגבי מרבית מנכסי הנדל”ן בארה”ב. האתר מאפשר להעריך את שווי הנכס המבוקש, בקלות יתרה של לחיצת כפתור אחת ועבור משקיעים בנדל”ן או אף מי שמעוניין להתחיל ולהשקיע בנדל”ן בארה””ב, אתר זה הוא לא פחות ממכרה זהב עבורו!!!

בכות ממשק ידידותי ביותר למשתמש, זילו הפך למקור עלייה לרגל של מיליוני משתמשים מרוצים, לצד ביקורות חיוביות ומוצלחות וחוות דעת חיוביות…אתר זה עוןשה את חייו של המשקיע בנדל”ן מעבר לים קלים להחריד!

האתר מכיל מאגר עצום של נכסים, בתים ודירות למיניהם, הן להשכרה והן למכירה, הכולל תמונות וסרטוני וידאו של הנכס, פרטי יצירת קשר עם מתווך הנדל”ן אשר אחראי על הנכס, היסטוריית המחירים והעסקאות של הנכס.

אפשרויות הסינון והמיון שונות ומגוונות כך שהמשקיע יכול להתאים את התנאים האופטימליים עבור הנכס המושלם עבורו להשקעה באמצעותם.

מכיוון שאתר מרוויח את לחמו ע”י מכירת שטחי פרסום בתוך האתר עבור מתווכים ויועצתי נדל”ן למיניהם, השירותים המוצעים באתר הן מהמעלה העליונה, שירותים מקצועיים ונוחים…שירות חסר פשרות!

בעד ונגד:

*כל המידע המוצע בכתבה אינו מהווה הצעה לרכישת שירותים אלו או אחרים ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, יעוץ רפואי או ייעוץ פיננסי מכל סוג שהוא .

עלו לאחרונה

בטומי – עיר פורצת דרך שבולטת במגוון יתרונות, והתפתחותה המהירה מובילה לקראת השקעה חפוזה בדירות..
הבינה המלאכותית שמכה גלים- מבוטים למסחר, בניית תוכניות עסקיות ועד לכתיבת תכנים מקצועיים…נראה שמצאנו לנו..
ארה”ב עושה ל-‘ריפל’ “חיים קשים” והשמועות מספרות כי ‘ריפל’ מתכוונת ‘לעבור דירה’ ולהגר לאירופה. אם..
בינאנס עושה זאת שוב- עננה של שחיתות מרחפת מעל פלטפורמת המסחר הגדולה בעולם למטבעות קריפטוגרפיים...
נראה כי שניות ספורות לאחר ההצהרה של אפל על מכונית הקונספט החשמלית שלה, אילון מאסק..
טוען כתבות נוספות

ניוזלטר

רוצים לקרוא עוד מהמאמרים שלנו?

הרשמו לניוזלטר שלנו והשארו מעודכנים בכל הנושאים החמים בשוק!

להצטרפות לשידור ה-LIVE הקרוב בחינם השאירי פרטים כאן

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר

לפרטים נוספים ויצירת קשר עם ליפז אלזון השאירו פרטים כאן בטופס

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר

לפרטים נוספים ויצירת קשר עם ליפז אלזון השאירו פרטים כאן בטופס

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר

מי אנחנו?


חברת בי פירסט בע”מ עוסקת בקישור בין צרכן לבין ספקי מוצרים ושירותים בעידן הדיגטלי. מטרת החברה להביא לך הצרכן את מיטב ההצעות למוצרים או לשירותים שאתה רוצה כדי שתבחר בחוכמה במוצר או בשירות המתאים עבורך.
אנו מכבדים את הפרטיות שלכם ומתחייבים להגן על הפרטיות של המתעניינים בשירותי החברה. מדיניות פרטיות זו מפרטת את הנהלים שלנו ביחס לאיסוף, שימוש וחשיפה של המידע שלכם באמצעות השימוש באתר שלנו ובאפליקציה שלנו (ביחד: “השירותים). מדיניות פרטיות זו היא חלק מהסכם הרישיון שימוש בדפי המידע ובאתר של החברה, אשר משולב במסמך זה. אנו ממליצים לכם לקרוא את מדיניות הפרטיות בעיון ולהשתמש בה בכדי לקבל החלטות מושכלות. על ידי השימוש בשירותים שלנו, אתם מסכימים לתנאים של מדיניות הפרטיות הזו, והמשך השימוש שלכם בשירותים מהווה את הסכמתכם המתמשכת למדיניות פרטיות זו כפי שתעודכן מפעם לפעם.
 

איזה מידע אנו אוספים עליכם?


אנחנו אוספים שני סוגים של מידע ונתונים מהמשתמשים שלנו:
סוג המידע הראשון – מידע בלתי מזוהה ושאינו ניתן לזיהוי המתייחס למשתמש(ים), אשר עשוי להיות ניתן להשגה או שנאסף על ידי השימוש של המשתמש בשירותים (“מידע שאינו איש”). אנחנו לא מודעים לזהות של המשתמש ממנו המידע הזה נאסף. מידע שאינו אישי כולל מידע על המכשיר שלכם, על תוכנה וחומרה מסוימות (לדוגמא, סוג הדפדפן ומערכת ההפעלה שהמכשיר שלכם משתמש בו, העדפת שפה, זמן גישה ושם הדומיין של אתר האינטרנט אשר ממנו קושרת לשירותים, וכו….
סוג שני של מידע  – הוא מידע המאפשר זיהוי אישי, דהיינו מידע שמזהה אדם פרטי, או אשר במאמץ סביר עשוי לזהות אדם פרטי (“המידע האישי”). המידע האישי אותו אנו אוספים באמצעות השירותים שלנו כולל מידע אשר מוגש ישירות על ידי המשתמש, כגון: מספר טלפון; שם מלא; כתובת דואר אלקטרוני; כתובת מגורים; מספר זהות; חתימה; ומידע כספי אחר שייתכן שנצטרך על מנת לספק את השירותים שלנו (לדוגמא, פרטים לגבי ההכנסה השנתית שלך, ניסיון בהשקעות, וכו
אנו עשויים גם לאסוף מידע אישי מהמכשיר שלך (לדוגמא, נתוני מיקום גאוגרפיים, כתובת IP כתובת) ומידע על הפעילות שלך בשירותים (לדוגמא, עמודים שנצפו, גלישה באינטרנט, קליקים, פעולות, וכו.. ;)

איך אנחנו משתמשים במידע שאנו אוספים

אנו משתמשים ומשתפים את המידע האישי בדרכים המתוארים במדיניות פרטיות זו. המידע האישי ייחשף לצד שלישי רק במידה הנדרשת לצורך המסוים שלכם לקבל הצעות למוצר או שירות לפי העדפות שציינתם, כפי שנקבע במדיניות פרטיות זו, ובמקרה כזה אנו דורשים מהצד השלישי הרלוונטי להסכים לעבד את המידע הזה בהתאם למדיניות הפרטיות שלנו ולהציע לכם מוצרים ושירותים לפי העדפותיכם.
המידע האישי שלכם יועבר לצד שלישי רק במידה ותאשרו לנו להעבירו לידי צד שלישי.
עם מי אנחנו חולקים את המידע שאנו אוספים?
אנו עשויים להעביר או לחשוף את המידע האישי לקבלני משנה או לספקים או צדדים שלישיים אחרים שהם ספקי שירות אמינים או שותפים, אשר ממוקמים באזורים שונים ברחבי העולם, למטרת: (א) מתן הצעות למוצרים או שירותים לפי בקשתכם (ב)אחסון או עיבוד המידע הזה למעננו (למשל בשירותי מחשוב ענן) או כדי לסייע לנו עם הפעילות העסקית שלנו, כדי לאמת את הגישה שלכם ולספק ולשפר את השירותים שלנו; (ג) ביצוע מחקר, אבחון, ניתוח או מטרות סטטיסטיות; (ד) שיווק בדוא”ל, בהתאם למדיניות השיווק שלנו (ראה להלן תחת “שיווק”
כמו כן, אנו עשויים לחשוף למשתמשים הרשומים שלנו מידע אישי הנוגע למשתמשים אחרים, שמצטרפים לשירותים בעקבות המלצותיהם (למשל באמצעות מאפיין ה”שיתוף עם חבר” ;).
  המדיניות שלנו מתייחסת רק לשימוש ולחשיפה של המידע שאנו אוספים ממכם. במידה ותחשפו את הפרטים שלכם לצדדים אחרים באמצעות השירותים שלנו (למשל על ידי לחיצה על קישור לכל אתר אינטרנט אחר או מיקום אחר) או באמצעות אתרים אחרים ברחבי האינטרנט, כללים שונים עשויים לחול על השימוש או החשיפה של המידע שאתם תחשפו להם. חשוב לציין כי שירותי צד שלישי אלו עשויים להיות בעלי מדיניות פרטיות משל עצמם, ואנו ממליצים לכם לקרוא אותם בקפידה. הכללת קישור לאתר או שירות של צד שלישי אינה המלצה לגבי אותו אתר אינטרנט או שירות.
מבחינת האתר המידע האישי שלכם יועבר לצד שלישי רק במידה ותאשרו לנו להעבירו לידי צד שלישי, אולם לאחר העברתו השימוש במידע יעשה לפי תנאי השימוש של הצד השלישי.
  

שימוש  בעוגיות

הדף ו/או האתר שלנו משתמש בעוגיות. עוגייה היא קובץ המכיל מזהה (מחרוזת של אותיות ומספרים) שנשלח על ידי שרת אינטרנט לדפדפן אינטרנט ומאוחסן בדפדפן. אז, המזהה נשלח בחזרה לשרת בכל פעם שהדפדפן מבקש מהשרת להציג דף אינטרנט.
עוגיות יכולות להיות או עוגיות “עיקשות” או עוגיות “פעולה” (session): עוגייה עיקשת תאוחסן בדפדפן שלכם ותישאר בתוקף עד תאריך התפוגה שנקבע לה, אלא אם תימחק על ידי המשתמש לפני תאריך התפוגה; עוגיית פעולה, מאידך, תפוג בסוף זמן הגלישה הנוכחי שלכם, כשתסגרו את הדפדפן. השמות של העוגיות בהן אנחנו משתמשים באתר שלנו, והמטרות לשמן הן בשימוש, מפורטות מטה:
אנחנו משתמשים בשירותי Google Analytics ו-Adwords באתר שלנו כדי לזהות מחשב כשמשתמש {כללו את כל השימושים הקיימים לעוגיות באתר שלכם מבקר באתר / לעקוב אחרי משתמשים בזמן השימוש שלהם באתר / לאפשר לנו להשתמש בעגלת קניות באתר / לשפר את נוחות השימוש באתר / לנתח את השימוש באתר / לנהל את האתר / למנוע הונאה ולשפר את האבטחה של האתר / להתאים אישית את האתר לכל משתמש / להשתמש בפרסומות ממוקדות שעשויות לעניין במיוחד משתמשים מסוימים / תארו את המטרה/ות};

 • באינטרנט אקספלורר (גרסה 10) אתם יכולים לחסום עוגיות בעזרת הגדרות עקיפת הטיפול בעוגיות הזמינות באמצעות לחיצה על “כלים,” “אפשרויות אינטרנט,” “פרטיות,” ואז “מתקדם”;
 • בפיירפוקס (גרסה 24) אתם יכולים לחסום את כל העוגיות באמצעות לחיצה על “כלים,” “אפשרויות,” “פרטיות,” ובחירה של “השתמש בהגדרות מותאמות אישית עבור היסטוריה” מתוך התפריט הנפתח, ואז ביטול הזימון של “קבל עוגיות מאתרים”;
 • ובכרום (גרסה 29), אתם יכולים לחסום את כל העוגיות באמצעות כניסה לתפריט “התאמה אישית ובקרה,” ואז ללחוץ על “הגדרות,” “הצג הגדרות מתקדמות,” ו-“הגדרות תוכן,” ואז לבחור באפשרות “חסום אתרים מהגדרה של נתונים” תחת הכותרת “עוגיות.”

לחסימה של כל העוגיות תהיה השפעה שלילית על נוחות השימוש של אתרים רבים. אם תחסמו עוגיות, לא תוכלו להשתמש בכל האפשרויות שבאתר שלנו.
למחיקה של עוגיות תהיה השפעה שלילית על נוחות השימוש של אתרים רבים.

מדיניות שיפוי

הנך מתחייב לשפות את הנהלת החברה, עובדיה, מנהליה או מי מטעמה בגין כל נזק, הפסד, אבדן-רווח, תשלום או הוצאה שייגרמו להם – ובכלל זה שכ”ט עו”ד והוצאות משפט – עקב הפרת ו/או התנערות מתנאי שימוש אלה.
מדיניות לגבי הרשמה לרשימת התפוצה של החברה
ההרשמה לרשימת תפוצה של החברה מהווה הסכמה במעשה שלך כמשתמש ברשימה לקבל ולנהוג לפי תקנון זה, היות והנך נרשם לקהילה שמנהלת החברה ומעוניין בידע ובכלים שמוצעים בקהילה.
הצדדים מסכימים כי מילוי פרטיו של המשתמש בטופס ההרשמה לרשימת התפוצה של החברה (להלן: “ההרשמה”) מהווה הסכמה לקבל הודעות וחומרים מסוגים שונים מהחברה ובניהם מידע בנושא שיווק מוצרים ושירותים וכן התפתחות אישית והשגת מטרות שונות.
היות והמשתמש מעוניין בקבלת מידע מסוגים שונים מן החברה והוספת המילים פרסומת בכותרת המייל תקשה על כך, בשל סינון אוטומטי במערכות הדואר, מוסכם על הצדדים כי לא יחולו על ההודעות הדרישות לפי חוק התקשורת (בזק ושידורים), תשמ”ב-1982 (להלן : “חוק התקשורת“) לגבי ציון סוג המסר כגון: “פרסומת” או “תעמולה” או “תרומה” בהודעה הנשלחת. לאור הסכמת הצדדים כאמור החברה יהא רשאי לשלוח למשתמש הודעות בלא ציון סוג המסר.
הצדדים מסכימים כי לאחר ההרשמה בדף נחיתה ו/או באתר החברה, לא תהא החברה חייבת לציין בהודעות את כל פרטי המידע לגבי החברה המפורטים בחוק התקשורת לאור ההכרות והקשר בין הצדדים.
הצדדים מסכימים כי הודעות הכוללות מידע בלבד, אינן פרסומת לפי הגדרתה של פרסומת בחוק התקשורת לעניין שליחת דיוור כמותי. בהתאם להגדרה זו לא יהא המשתמש זכאי לפיצוי כלשהו בגין הודעות מידע בלבד שנשלחו אליו.

דרך ההסרה מרשימת תפוצה

הצדדים מסכימים כי למרות האמור בחוק התקשורת, דרך הסרת המשתמש מרשימת התפוצה תהא על ידי שימוש בקישור ההסרה שמופיע בהודעה, או על ידי שליחת הודעה המבקשת הסרה לכתובת החברה ולא על ידי שליחת הודעה בפקס או בדרך אחרת.
הצדדים מסכימים כי בשל הסכמת הצדדים לגבי דרך ההסרה מרשימת התפוצה, החברה לא יידרש להוסיף להודעות דואר ו/או להודעות טקסט את אפשרויות ההסרה הנוספות לפי חוק התקשורת.

הגבלת סכומי הפיצוי בהתאם לתקנון

הצדדים מסכימים כי המשתמש אינו זכאי לפיצוי העונשי לפי חוק התקשורת עבור אגירת הודעות בלא ליתן הודעה על הוצאתו מרשימת התפוצה, ולכן יהא זכאי אך ורק לפיצוי בסכום כולל של עד 2000 ₪ לגבי כל ההודעות שאגר בטרם בקש את הסרתו מרשימת התפוצה. הצדדים מסכימים כי הרשמה מצד המשתמש תוך התחזות לאדם אחר ומתן פרטים כוזבים מהווה הפרת פרטיות של החברה , וכן עבירה פלילית של התחזות והחברה  יהא זכאי לפיצוי כספי לפי הדין בגין הפרת הפרטיות.
הצדדים מסכימים כי במקרה של הרשמה מצד המשתמש תוך התחזות לאדם אחר, המשתמש לא יהא זכאי לפיצוי כספי על פי חוק התקשורת ו/או לפי חוק הגנת הפרטיות.
הצדדים מסכימים כי רשימת התפוצה בכל אמצעי אלקטרוני שונה כגון מספר סלולרי, כתובת ברשת פייסבוק או ברשת חברתית דומה אחרת, קבוצת וואטס אפ וכו’ הינה רשימה נפרדת מרשימת הדיוור במייל. המשתמש רשאי להפסיק לקבל מסרים ברשימה אחת ולהמשיך בשנייה. בהתאם בקשת הסרה מרשימה אחת אינה חלה על הרשימה השנייה ובמידה וברצון המשתמש להפסיק לקבל מסרים מהחברה יש לבצע הסרה מכל אחת משתי הרשימות בנפרד.
הנך מאשר, כי אף אם הנך סבור שלא נרשמת בעבר לרשימת התפוצה של או חלה טעות ופרטיך השתרבבו לרשימת תפוצה כזו או אחרת, או קיבלת דואר פרסומי מכל סיבה אחרת שהיא, הרי שכל מייל שתקבל ושלא תישלח התראה לחברה כנגד שליחתו בתוך שבועיים מהיום שבו נשלח אליך, או כל מייל שלא נפתח על ידך, יחשב כמייל אשר הוסכם על קבלתו וחל ויתור על כל תביעה ו/או טענה לגביו ואינו מהווה טרדה ו/או כל עוולה אחרת מבחינתך.
  

הגבלת האחריות לגבי הפרת חוק הפרטיות

המשתמש מסיר כל אחריות מהחברה לגבי ביצוע תקנות הגנת הפרטיות, ומתחייב שלא לדרוש פיצוי מכל סוג מהחברה עקב ישום חלקי או תקלות בישום התקנות שאינן פגיעה בפרטיות בזדון מכוון.
המשתמש מבין כי כל המידע והתכנים המוצגים על ידי החברה בכל אמצעי התקשורת כולל מוצרים וקורסים אינטרנטיים, תכנים במסגרת ליווי אישי, סדנאות, קורסים פרונטליים או כל שירות ומוצר אחר הינם תכנים כלליים בלבד, ובהתאם על המשתמש לבחור את המידע והתכנים המתאימים לגביו, ולהפעיל שיקול דעת בשימוש שיעשה במידע.
המשתמש מקבל עליו את מלוא האחריות לבחירת דרך הפעולה לפי המידע ולתוצאות בחירות אלה לגביו ולגבי צדדים שלישיים, ובהתאם לא יעלה כל טענה כלפיי החברה בעניין התכנים.
המשתמש מסיר מן החברה כל אחריות לדרך השימוש שיעשה המשתמש במידע ובתכנים, וכן מסיר מן החברה כל האחריות לתוצאות שימוש זה הן כלפיי המשתמש והן כלפי צדדים שלישיים.
המידע המשפטי המוצג על ידי החברה הוא מידע כללי בלבד וכל שימוש או הסתמכות עליו נעשה על אחריות המשתמש בלבד. אין המידע המשפטי ו/או הניהולי הכללי שמציג החברה תחליף ליעוץ מקצועי על ידי אנשי מקצוע כגון עורכי דין ו/או רואי חשבון, בכדי להתאים את הנאמר לנסיבות המיוחדות של המשתמש.

מדיניות הצגת תכנים מסחריים

הנהלת החברה עשויה להציב באתר תכנים מסחריים, כגון פרסומות ומודעות, הנמסרים לפרסום מטעמם של מפרסמים שונים, המבקשים להציע למכירה נכסים או שירותים. תכנים כאמור יכול שיהיו בטקסט, בתמונות או בקול.
הנהלת החברה לא תשא בכל אחריות לתכנים המסחריים שיפורסמו באתר מטעם צדדים שלישיים.
הנהלת החברה אינה כותבת, בודקת, מוודאת או עורכת את תוכן הפרסומים הללו או אמיתותם. האחריות היחידה לתכנים המסחריים ולכל תוצאה שתיגרם משימוש בהם או מהסתמכות עליהם חלה על המפרסמים.
כל עסקה שתיעשה בעקבות תכנים מסחריים המתפרסמים באתר תסוכם ישירות בינך לבין המפרסם. הנהלת החברה איננה צד לכל עיסקה כזו, והיא לא תישא באחריות לשירותים וטובין שיוצעו בתכנים המסחריים באתר או ירכשו באמצעותן.

מדיניות לגבי הצגת קישורים בדף או באתר

הנהלת החברה עשויה להציב באתר קישורים (לינקים) לעמודים שונים ברשת האינטרנט. הקישורים מאפשרים לך למצוא תכנים המתפרסמים ברשת האינטרנט.
תכנים אלו אינם מתפרסמים על ידי הנהלת החברה, או מטעמה והנהלת החברה איננה שולטת או מפקחת עליהם. העובדה שיש קישור לתכנים אלה אינו מעיד על הסכמת הנהלת החברה לתוכנם ואינו מהווה ערובה לאמינותם, לעדכניותם, לחוקיותם. הנהלת החברה אינה אחראית לתכנים שאליהם מוליכים הקישורים ואינה אחראית לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם.
הנהלת החברה איננה מתחייבת כי הקישורים שימצאו באתר יהיו תקינים ויובילו אותך אל אתר אינטרנט פעיל. הנהלת החברה רשאית להסיר מהאתר קישורים שנכללו בו בעבר, או להימנע מהוספת קישורים חדשים – הכל, לפי שיקול דעתה המוחלט.
  

שינויים בדף או באתר

הנהלת החברה תוכל לשנות מעת לעת את מבנה הדף ו/או האתר, מראהו ועיצובו, את היקפם וזמינותם של השירותים והתכנים בו ותהיה רשאית לשנות כל היבט אחר הכרוך באתר – והכל, בלא צורך להודיע לך על כך מראש. שינויים כאלה יבוצעו, בין השאר, בהתחשב באופי הדינאמי של האינטרנט ובשינויים הטכנולוגיים והאחרים המתרחשים בה. מטבעם, שינויים מסוג זה עלולים להיות כרוכים בתקלות או לעורר בתחילה אי-נוחות וכיו”ב. לא תהיה לך כל טענה, תביעה או דרישה כלפי הנהלת החברה בגין ביצוע שינויים כאמור או תקלות שיתרחשו אגב ביצועם.
הנהלת החברה רשאית להשעות מדי פעם את פעילות הדף ו/או האתר לשם תחזוקה, תיקון, שדרוג ושיפור השירות. הנהלת החברה תפעל כמיטב יכולתה לצמצם את פרקי הזמן שבמהלכם לא יהיה הדף ו/או האתר פעיל.

רוצים לבדוק אם גם אתם יכולים לקבל הלוואה כנגד נכס?

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר

רוצים לבדוק אם גם אתם יכולים לנייד לקופת IRA בעלות דמי ניהול נמוכים יותר?

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר
דילוג לתוכן