האם 'תיקון 190' באמת מתגלה כתרופת הפלא הכלכלית לכל גילאי ה-60 ומעלה אשר זכאים לממשה והאם זה נכון שתיקון זה בפקודת המס עושה תפנית כלכלית של 180 מעלות למי שזקוק לה?

אלכסנדרה בלוך | זמן קריאה 1.5 דק׳

אלכסנדרה בלוך | זמן קריאה 1.5 דק׳

בני 60+ וצברתם עד כה למעלה מ-300,000 ש"ח בחסכונות…למה אתם מחכים?! רוצו לבדוק את זכאותכם למימוש תיקון 190 לפקודת המס וגלו האם גם אתם, כמו אלפי ישראלים אחרים, יכולים ליהנות מנזילות מלאה והפחתה משמעותית במיסוי הקרנות שלכם!

כדי שתוכלו לדעת האם גם אתם, כמו אלפי ישראלים אחרים זכאים למימוש תיקון 190 לפקודת המס, כל שעליכם לעשות זה לענות על שאלון קצר וענייני, פחות מדקה של השקעה והשאלה הראשונה היא:

בני כמה אתם?

הרעיון שעומד מאחורי תיקון 190 הוא לעודד כל אזרח ואזרחית ישראלית שתמקרבים לגיל 60 או שעברו אותו לחסוך ולפתוח קופות גמל להשקעה בעלות נזילות מלאה ומיסוי מופחת על מס רווחי ההון שלהן.

אז אם יש ברשותכם 300,000 ש"ח, אתם יכולים לבדוק את זכאותכם למימוש תיקון 190 וליהנות מהטבת מס שלא קיימת באף אפיק השקעה בארץ!

יש לי את סכום ההשקעה. מה יוצא לי מזה?

מרווח תנועה פיננסי- אפיקי ההשקעה, לפי תיקון 190 לפקודת המס, מקנה למנהלי הקופה לפרוש את כנפיהם המקצועיות לאפיקי השקעה רבים ומגוונים, אפילו אפיקי השקעה שאינם סחירים, כגון נדל"ן מקומי וגלובלי.

יותר מזה…מנהלי הקופה יכולים לקחת חלק מהנפקות חדשות במחירים והנחות תחרותיים.

מס מופחת- מכיוון שקופות גמל, בנויות ממוצרים פיננסים סחירים, כגון מניות, אג"ח…רווחים ממכירת מוצרים אלה, ע"י מנהל הקופה או צבירת דיבידנדים…כל אלה, תלויים במס רווחי הון, בסך של 25% מהרווח הריאלי.

עכשיו, לאחר תיקון 190, כל פעולה כגון, משיכה או פדיון, רמת המיסוי על פעולות אלה לא יעלה מ-15% מהרווח הנומינלי!

הרי שלא צריך להיות גאון מתמטי כדי להבין ש-10%, בסכומים כמו אלה…מסתכם בכסף רציני!

ההיתרונות של קופות גמל מסוג זה, לאחר תיקון 190 לפקודת המס מטיבה על היורשים של בעל הקרן!

במצב של פטירת בעלי הקרן, יורשיו יוכלו ליהנות מאותם התנאים שהוא נהנה. 

במקרה של פידיון, יחול מס רווחי הון בגוה של 15%, לעומת המקובל במשק (25%).

בנוסף, במידה והיורשים יחליטו לקבל קצבה מכספי התיק, הם יהנו מפטור מלא ממס!

לכן- כדאי למהר ולהתחיל "להזיז עניינים" לכיוון הנכון כדי שלא תפסידו כסף רב על מיסוי הגבוה ב-10% ממה שמגיע לכם ובעזרת מספר שאלות קצרות וענייניות, תוכל, בפחות מדקה לבדוק את זכאותכם ולקבל לידכם את כל המידע הדרוש ואת ההכוונה הנחוצה לממש את זכאותכם עוד היום!

בני כמה אתם?

*כל המידע המוצע בכתבה אינו מהווה הצעה לרכישת שירותים אלו או אחרים ואינו מהווה תחליף לייעוץ השקעות, ייעוץ פנסיוני, יעוץ ביטוחי או ייעוץ פיננסי מכל סוג שהוא .

 

דילוג לתוכן