Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
מערכת סלב

מערכת סלב

שינוי הפרדיגמה באמונה העיוורת כלפי 'תוכניות חיסכון' למען עתיד כלכלי יציב החלה ולהלן התכנית:

כולנו גדלנו תחת המושג " לחסוך כסף לבן, ליום שחור" ותמיד שמענו על איזה קרוב משפחה ש-"הצליח בגדול" בזכות חסכונותיו הרבים.

נכון שיש מן האצילות וכוח רצון עז ביכולת שלנו לחסוך ואף יכולת זו יכולה לשקף על חוזקו של אופי האדם אך בדקות הקרובות, תוכלו לגלות שהמושג "תוכנית חיסכון" איבדה ממשקלה, לאורך השנים ושמערכת האמונות שעליה גדלנו, בכל הקשור ל-חסכונות אולי מלווה אותנו עד היום אך בהחלט שאינה משרתת אותנו.

תחסוך כדי שתוכל לקנות בית

ההורים שלנו ידעו זאת היטב. לו רק יחסכו מעט, יוכלו לקחת משכנתא ולקנות בית ולבנות לעצמם קן הראוי ללהקמת תא משפחתי.

אמת זו בהחלט הייתה חקוקה בסלע, עד לפני 20 שנים לערך.

עד שנות ה-2000 המוקדמות, בהחלט שיכולנו לרכוש דירה למגורים ע"י נטילת משכנתא סבירה, לצד הון התחלתי סביר אך מאז היווצרותה של בועת הנדל"ן בישראל ועד היום, היכולת הכלכלית שלנו לרכוש דירת מגורים המכבדת משפחה בת 4 נפשות, נראית יותר כמו "חלום באספמיה" מאשר מציאות ברת קיימא.

יותר ויותר זוגות צעירים נאלצים לחזור לבית הוריהם ולגדל את ילדיהם בבית בו הם עצמם גדלו ונראה שאין זה משנה כמה נחסוך לבית משלנו, המירוץ מול בועת הנדל"ן הישראלית, לצד יוקר המחיה, מביא אותנו לבוא, פעם אחר פעם ל-קרב אקדחים שלופים… עם סכין פסטיק, חד-פעמית!

תוכניות חיסכון אינן מניבות דבר פרט לנחמה בקיומן.

אם נשים בצד את כל המשתנים הקובעים את טיב תוכנית חיסכון כגון: גובה הריבית וסוג הריבית, תחנות יציאה, נזילות וכו'…כיום כמעט וכל תוכנית חיסכון, אינה עונה על הצרכים העתידיים של משק בית ממוצע בישראל!

אם פעם ההורים שלנו יכלו לחסוך עבורנו סכום כסף לעזרה בקניית בית, כיום, אין ביכולתנו להקנות זאת לילדינו. 

לכן, הגישה שהושרשה בנו, לשים כסף בתוכניות חיסכון, לצד הרווחים העתידיים של תוכניות אלה מול מציאות כלכלית יקרה מתמיד…כל אלה, מובילים אותנו כמו שה לטבח ובעיניים עצומות.

חוסכים עד זוב דם, עד שאין יותר פינות לעגל!

ישנם מגוון מקורות חיסכון שלווא דווקא חשבתם עליהם. ישנם מקורות פיננסיים, שבלי לשים לב,  אתם מדממים כסף בכל חודש,  ולו רק הייתם מבררים בשיחת טלפון אחת מול איש מקצוע, יכולתם עוד היום לחסוך אלפי שקלים, בקלות בכל שנה.

אם, למשל, ברשותכם פוליסת ביטוח בריאות או פוליסת ביטוח חיים אז התמזל מזלכם ואתם יכולים לחסוך עוד מספר אלפי שקלים רק בזכות הרפורמה בביטוחי הבריאות וביטוחי החיים של משרד האוצר, ע"י עידכון מחדש של אותם הפוליסות שברשותכם ואפילו בניית תמהיל ביטוחי חדש, המתאים ככפפה ליד, בהתאם לצרכים שלכם!

למידע נוסף בנושא "הרפורמה בביטוחי הבריאות"

למידע נוסף בנושא "הרפורמה בביטוחי החיים"

הצלחנו לחסוך בין 100,000-200,000 ש"ח אבל זה גזל כמעט שני עשורים מחיינו.

לפי חישוב מתמטי פשוט אפשר להבין שהשקעה זו אינה טובה כלל וכלל.

עובדה: אין שום סכום כסף בעולם שיכול להחזיר דקה אחת מחייכם לאחור!

אם הצלחתם לחסוך 100,000 ש"ח ומעלה, במשך 15 שנים או יותר ואתם חושבים להמשיך בדרך פעולה זו, אתם…במילים אחרות…מכרתם את נשמתכם!

דרך פעולה זו הייתה יפה בתקופת ההורים שלנו, כשתוכניות חיסכון בבנק היו אלטרנטיבה טובה יותר מ-'לשים כסף בבלטות'.

ניתן להחזיק כסף בתוכניות חיסכון- אבל זה בדיוק כמו "לשים את הכסף בבלטות"  כי בימים אלה ממש, יש לנו מגוון רחב של אפשרויות כלכליות, לתת לכסף שלנו לעבוד עבורנו ולהביא לנו תשואות אנפות, הרבה יותר מאשר תוכניות חיסכון שבמהותם משרתות בעיקר את הבנקים מאשר את עתידנו הכלכלי.

כיום- ישנן תוכניות השקעה מצוינות ב-'נדל"ן חו"ל'. אתם מקבלים תשואות שפשוט לא ניתן לקבל בנדל"ן ישראלי, הן בסכום השקעה קטן יותר והן ברווחים גדולים יותר והרווחים…הרווחים הם בדולרים!

למידע נוסף לגבי "השקעות נדל"ן חו"ל".

לסיכום: בכדי למצות דרכי חיסכון, עלינו לערוך בדק בית בתוך מנגנוני החיסכון שלנו ולהסיר מעלינו מערכת אמונות שאולי שירתה את ההורים שלנו, לפני 40 שנים ולאמץ את שיטות החיסכון של המאה ה-21 ולא רק לחסוך אלה לתת לחסכונות שלנו לעבוד עבורנו! 

פוסטים אחרונים