Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
מערכת סלב

מערכת סלב

איך אפשר לצאת לגמלאות, לפני גיל 40, להיות הבוס של עצמך ולא לתת דין וחשבון לאף אחד ע"י בעלות של מספר נכסים והכנסה פאסיבית שיכולה לפרנס משפחה בת ארבע נפשות.


הוא לא יוצא לעבודה, אז איך הוא משלם שכ"ד?!
יש לי שכן, בבניין בו אני מתגורר, שאף פעם לא יוצא לעבודה. אני גר במרכז תל-אביב ומי שיצא לו לגור באזור אבן גבירול/ז'בוטינסקי יודע עד כמה יקר זה שם, עלויות שכ"ד והמחייה.

אני לא כל כך מעורב בכל הקשור לקשרי חברות בין דיירי הבניין אך בהחלט שאני מנומס ומכיר מספר דיירים בשמותיהם. ממולי- ישנה דירה בת 3 חדשים ומתגורר בה גבר צעיר, בשנות ה-30 המוקדמות לחייו. יש לו שני כלבים ואופנים חשמליות. אלה, כל הנתונים שאני ידעתי עליו.

בכל בוקר, כמעט בכל יום, דיירי הבניין יוצאים לעבודה, כחלק בלתי נפרד מריטואל סדיסטי/מזוכיסטי שעל כל אחד מאיתנו צריך לעבור ולצאת לעבודה. בזמן זה- דיירי הבניין מנצלים את הזמן בו הם חולקים את גרם המדרגות, בדרך למטה, לקשקש מעט ולפתח שיחת חולין. מרבית החוויות המהנות בחיי נוצרו מאותן שיחות אלה, שהובילו להזמנה למסיבת סילבסטר בה הכרתי  את אישתי. אבל מעולם לא נתקלתי בשכן מהדלת ממול.
בשנתיים הראשונות שלי בבניין, בכלל חשתי שהדירה ריקה מיושבין ולמרות שנתקלתי באותו שכן, בגינת הכלבים, לא הנחתי שהוא השכן ממול.

השפעת ששינתה את חיי!
בחורף 2017, תקפה אותי שפעת נוראית. רותקתי למיטה במשך 4 ימים ונשארתי בבית במשך שבוע נוסף.
בבוקר הראשון בו יכולתי להרשות לעצמי לצאת מהבית, כשחוש הטעם שלי החליט לחזור אליי, הייתי חייב להתפנק בקפה ומאפה, בבית הקפה השכונתי, מתחת לבית וכשעשיתי זאת…ראיתי אותו.
הבחור יצא מהבניין, לבוש בבגדים שנראים פיג'מה, עם כפכפי אצבע, מחשב נייד וסמארטפון. 

השעה הייתה 11:23 לקראת הצהריים ויכולתי להישבע שפניו עדיין היו נפוחות משינה ומרות זאת, כשהתיישב בשולחן, המלצרית הגישה לו אספרסו כפול ושלוש יחידות של ביסקוטי, מה שהוביל אותי לחשוב שהוא עושה זאת בכל בוקר. ישבתי מולו, במרחק של שיחה, בין השולחנות שלנו ושאלתי אותו "אתה גר בבניין הזה? כי גם אני גר בו ולא נראה לי שיצא לנו להכיר."
"כן. אני גר בקומה השלישית, דירהמספר 5, נעים מאוד שמי ירון ."

אני הייתי בשוק כי התחוור לי באותו הרגע שזה הדייר שגר מולי. "אני גר בדירה מספר 6, מולך, איזה קטע?"
נעים מאוד…השכן המיליונר שממול.

התחלנו לשוחח על כל נושא שיחה שרק יכול היה לעלות על הפרק אבל היה נושא אחד שחיכיתי לאזור אומץ לעלות ובשלב מסוים עשיתי זאת, הרגשתי מספיק נוח לשאול…"תגיד ירון, במה אתה עוסק, אם יותר לי לשאול?"
"אני(חייך חיוך רחב ומעט זדוני)…אני "ירקן פיננסי".
אני צחקתי איתו אבל לא ממש הבנתי למה הוא מתכוון וירון החל להסביר את עצמו.

"אני לוקח כסף, טומן אותו באדמה ונותן לו לצמוח. ברגע שעונת הקציר מגיעה, אני קוצר את הכסף שגדל".
הרגשתי מבולבל עוד יותר ואף מעט מרוגז כי לא רק שלא הבנתי מה באמת מקור עיסוקו של ירון, כזה שמרשה לו להתעורר באמצע היום ושיכול לכלכל החזקת דירה באחד האזורים היקרים במרכז אלא שגם הרגשתי שהוא צוחק עליי.

לוקח שקל בודד ומגדל אותו ל-3 שקלים.
ירון כנראה שקלט על פניי שאני לא ממש אהבתי את ההסבר שלו והוא המשיך להסביר. "תראה, אני עוסק בנדל"ן. אני קונה נכסים, מאכלס אותם ומחכה שערך הנכס יעלה. ברגע שהוא מגיע לסכום בו אני מרגיש מסופק, אני מוכר אותו וקונה נכס גדול יותר או יקר יותר וחוזר חלילה."

ירון הסביר לי שאת הנכס הראשון שלו רכש, על חשבון החסכונות שלו, מענק שחרור, עבודה מועדפת ושלוש שנים של עבודה כברמן, בזמן שחבריו נזרקו על חופי גוהה, נהנים מה-"טיול הגדול" אחרי הצבא. בגיל 25, הוא חסך מספיק הון בכדי לקחת משכנתא ורכש לעצמו נכס. המשמעות של פעולה זו לא נבעה ממודל עיסקי או אהבה לתחום הנדל"ן. כל שרצה זה שתהיה לו קורת גג משלו ובמקום לממן בעל נכס עם שכ"ד, יוכל לקנות בכל חודש, פיסה מהנכס של עצמו אבל הנכס שרכש, במיקום שרכש אותו ובזמן שרכש אותו…העיר אותו לבוקר בהיר, של עולם שלם של הזדמנויות כלכליות. הזדמנויות שהובילו אותו, להיות מי שהוא היום.  

לוקיישן לוקיישן לוקיישן!
ירון, מסתבר, רכש את הנכס הראשון שלו ביפו, בקרבת המכללה האקדמית תל אביב יפו, ביפו וגילה שלמרות כי מצא מציאה בכסות דירת 4 חדרים(120מ"ר) במחיר דירת 2 חדרים(55 מ"ר) במרכז תל אביב אלא שיכול היה לאכלס אותה בשלושה דיירים(סטודנטים), כבר מהשבוע הראשון לאחר שקיבל את מפתחות הדירה. כשהבין כי שכ"ד משני הדיירים, כיסתה את המשכנתא ועתה יש בידו עוד 2500 ש"ח…ירון לא יכול היה להתעלם מההזדמנויות והאפשרויות של תחום הנדל"ן.

לא רק דירות אלא גם נדל"ן מסחרי.
ירון הסביר לי שלמרות שהוא משקיע בנכסים אלה כדרך קבע, הוא גם משקיע, לא מעט, ב-"נדל"ן מסחרי".
"נדל"ן מסחרי", הוא מסביר, הוא אפיק השקעה מאוד יציב וניתן לקחת בו "סיכונים כלכליים" גדולים יותר (השקעה כספית). הרי שמדובר כאן בשותפות מול יזמי נדל"ן משופשפים וותיקים. כאלה שכבר צלחו את תחום הנדל"ן במאות של מילוני דולרים, שמאחוריהם גב כלכלי רחב ובטחונות בנקאיים. לכן, הזדמנויות מסוג זה, פשוט לא יכלו להתחמק מידיו, במיוחד כשאינו צריך להשקיע מזמנו בפרויקט חוץ ממזומנים.

נדל"ן מעבר לים- למה להסתפק רק בארץ?!
ירון התלהב במיוחד להסביר לי על השקעות נדל"ן חו"ל, במיוחד בארה"ב. הוא הסביר לי שלאחר הקריסה הכלכלית בארה"ב, בשנת-2008(משבר ה-סאב פריים), מיליוני נכסים, לאורך כל אדמת ארה"ב, הוצעו למכירה, לא במחירי רצפה אלא במחירי מרתף! אנשים לא יכלו להרשות לעצמם להחזיק בבתים שלהם כי לא יכלו לעמוד יותר בתשלומי המשכנתא שלהם וכתוצאה מכך, הבנקים עיקלו את בתיהם והציעו אותם למכירה במחירי הפסד, רק כדי להחזיר מעט מההפסד שלהם מול הנוטל המשכנתא.

ולכן…כיום- ישנם חברות שמנהלות את ההשקעה שלך ב-נדל"ן חו"ל שמבטיחות למשקיע 10% תשואה מובטחת, לצד 100% בטחונות וניהול הנכס ל-10 שנים…כמו בנדל"ן מסחרי, אפס מעורבות מצד המשקיע למקסימום רווח להשקעה!

כיום- ירון הוא הבעלים הגעה של 4 נכסים ללא משכנתא, שבתחום נכללת הדירה בה הוא מתגורר. ידו טמונה בשני פרויקטים של נדל"ן מסחרי ועוד נכס בחו"ל וכל אלה…לפני שחגג יומולדת 40!

"המחר מחכה, למי שמתכונן אליו היום"אם יש משפט נכון יותר מזה…קטונתי!
אז אם אתם מעוניינים לקבל פרטים נוספים לגבי אפיקי ההשקעה שבהן השתמש השכן המיליונר, מהדלת ממול…?

אתם מוזמנים להשאיר, כאן בתחתית:

פוסטים אחרונים