Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
מערכת סלב

מערכת סלב

עידן ה-"טאטוא מתחת לשטיח" של רשלנות רפואית תמה וכיום אף רופא אינו מסיר אחריות
במיוחד שלרבבות ישראלים מגיע פיצוי שיכול להגיע לעשרות ומאות אלפי שקלים!

"מדור פרסום"

לפני עשרים שנים לערך, יכולתם לקרוא בעיתונים על מטופל  שעבר ניתוח וכשנשלח להחלמה בביתו המטופל מצא עצמו חוזר לבית החולים כשהוא מתלונן על כאבים (פוסט ניתוח) רק כדי לגלות כי בניתוח שעבר(בבית חולים ידוע ומכובד) שכחו בגופו מספריים כירורגים ומעבר לכתבה קטנה ול-'באז' הרגעי לאותו היום…המקרה נעלם כלא היה, למזלנו- מקרה כמו זה שצוין לעיל לעולם לא יוכל לעבור על סדר היום כי בעידן של ימינו כל מטפל רפואי יודע שעל רשלנות רפואית, משלמים ביוקר!

עסוקים בהתמודדות עם הנזקים שנגרמו לנו ולא בגורם הנזק בנו

בישראל ישנו מספר לא מבוטל של אלפי אנשים המתמודדים עם הכאב והקושי שנגרם מרלשנות רפואית, לצד איכות חיים ירודה ומאבק יומיומי בין התמודדות בכאב ללא שום השקעה של מחשבה אחת ספונטנית לגבי הנזק שנגרם להם, נזק שגבה מחיר כה כבד על איכות חייהם מטיפול רפואי לקוי שנגרם להם עקב רשלנות רפואית.
רק מי שסובל מכאבים בלתי פוסקים לאורך כל היממה יכול להבין שקודם כל, לפני הכל, דואגים ונלחמים שהכאב ייפסק, כל השאר…יורד בסדר העדיפויות.
ובכל זאת, חשוב לציין שבמידה ועברתם טיפול רפואי וכשיצאתם ממנו מצבכם הרע עוד יותר…כדאי לשקול כי יכול מאוד להיות שנפלתם קורבן לרשלנות רפואית ושעל המטפל שטיפל בכם לשאת בתוצאות.

ע"י מספר שאלות קצרות וענייניות תוכלו בפחות מדקה לבדוק האם אתם מתאימים לתבוע על רשלנות רפואית אז אין סיבה לחכות, זה לוקח פחות מדקה!

הסמכות הרפואית של רופא המטפל אינה חקוקה בלוחות הברית!

כטבע האדם אנו נוטים לתת אמון עיוור וכמעט מוחלט ברופאים המטפלים בנו ואנו לוקחים את דעתם המקצועית בצורה מוחלטת וללא סייג. בגלל אמון זה הרבה מטפלים רפואיים מצליחים לחמוק ולטאטא את הטיפול הרשלני שלהם כלפינו מתחת לשטיח ולהצדיק את חפותם במילים גדולות, לצד טרמינולוגיה רפואית מקצועית ולא מובנת לנו. כמה פעמים יצא לנו להרגיש קטנים וחסרי משמעות כשהרופא המטפל שלנו החליט לדבר עלינו "מגבוה"? לא פעם ולא פעמיים! עלינו להתעורר ולהבין שגם רופאים הם בני אדם ובני אדם כפי שכבר ציינו, חוטאים בטעויות אנוש. ההבדל הגדול כאן הוא שבמקצוע בו בחרו לעסוק טעויות אנוש אלה יכולות לגבות מחיר גבוה מאוד ולכן, המחיר שיהיה עליהם לשלם צריך להיות גבוה גם כן! חשוב לציין כי במידה ומצאתם לנכון לטעון כי עברתם טיפול רפואי רשלני אתם זכאים לפיצוי כספי של עשרות ואף מאות אלפי שקלים!

כל המודל הרפואי בנוי על "לשלול" – גם אתם חייבים זאת לעצמכם ולשלול 'רשלנות רפואית'!

כל מטופל שעבר טיפול רפואי שלאחריו נגרם לו נזק חייב לעצמו לשלול את האפשרות שהנזק שנגרם לו הוא כתוצאה של רשלנות רפואית. כדי שנוכל לשלול רשלנות רפואית עלינו להבין מהי רשלנות רפואית:
"רשלנות רפואית פירושה מתן שירותים רפואיים תוך סטייה מרמת הזהירות הסבירה, כאשר סטייה זו גרמה נזק למטופל שלא היה נגרם אלמלא סטייה זו. למשל: רישום תרופה שאינה מתאימה, בעוד כל רופא סביר לא היה רושם אותה בנסיבות המקרה, וגרימת נזק לחולה עקב נטילתה".
חשוב לציין כי הוכחה של רשלנות רפואית מחייבת ברוב המקרים, הוכחה של גרימת נזק כדי שנוכל לדרוש פיצוי כספי. כלומר אם הרשלנות הרפואית גרמה נזק במישרין, אז ניתן לדרוש פיצוי.

קפיצה כלל עולמית אדירה בתביעות של רשלנות רפואית

בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות עליה חדה על הגרף של תביעות בגין 'רשלנות רפואית', לא רק בישראל אלא בכל העולם כולו. זה לא ש-"הרופאים של היום" אינם מקצועיים כמו "הרופאים של פעם" אלא שאנחנו, המטופלים, הפכנו לחכמים יותר.
מקומו של "הרופא" על הר אולימפוס ירד במרוצת השנים עד ל-"גובה העיניים" משום שעולם המטופלים הפך "מיודע" יותר או במילים אחרות חכם יותר וכוחן של אותן "המילים הגבוהות" והלא מובנות הפכו לחלק מ-ז'ארגון שכל מטופל יכול להבין ולהשתמש. כיום בזכות העידן הטכנולוגי, כמעט וכל אחד מאיתנו שאמור לעבור טיפול רפואי, חוקר את הנושא באינטרנט ויורד לעובי הקורה בכל שלבי הטיפול מתחילתו ועד סופו הרבה לפני מועד הטיפול. אנחנו יודעים אילו תופעות לוואי עלינו לצפות לאחר הטיפול כך שאי אפשר "לעבוד עלינו" יותר, לתת לנו מרשם תרופות ולסתום לנו את הפה. כיום ניתן לראות לצד כל טיפול רפואי, חוות דעת ומקרים בהם המטפלים התנהלו תחת הקטגוריה של 'רשלנות רפואית' ואפילו ללמוד על הנזקים הצפויים מטיפול לקוי כך שלרופאים רשלנים, בימינו אין הרבה מקום להסתתר.

ע"י מספר שאלות קצרות וענייניות תוכלו בפחות מדקה לבדוק האם אתם מתאימים לתבוע על רשלנות רפואית אז אין סיבה לחכות, זה לוקח פחות מדקה!

פוסטים אחרונים