קרנות השקעה מגובות נדל"ן- האם סופסוף נמצאה אלטרנטיבה משתלמת יותר לקרנות פנסיה/השתלמות וקופות גל, בישראל 2022?

אפיק השקעה שהפך פופולרי מאוד בתקופה האחרונה, עדיין נחבא אל הכלים מהציבור הרחב ועכשיו, מסתבר כי ניתן לנצל אפיק השקעה זה באמצעות מוצרי חיסכון ומבלי להשקיע שקל בודד מהכיס!

אין זה סוד שהציבור הישראלי, ב-2022, אינו מרוצה ממוצרי החיסכון שברשותו ומחפש אלטרנטיבות השקעה אשר יניבו לו את הביצועים הטובים ביותר עבורו מביצועי קרנות הפנסיה/ השתלמות ו-קופות גמל אשר מחזיק בידו. לכן, המושג “השקעות אלטרנטיביות” הפך לנושא שיחה פופולרי אך האם יש באמת אלטרנטיבה ברת-קיימא למוצרי חיסכון אלה?
בכתבה הבאה נחשוף בפניכם אלטרנטיבה מניבה למוצרי החיסכון שלכם, שאינה חשופה לתנודתיות שוק ההון ובכך הופכת להשקעה בטוחה יותר.

השנה האחרונה לא הייתה טובה עבור מוצרי החיסכון בישראל

2022 בהחלט שלא היטיבה עם מוצרי החיסכון שהציבור הישראלי מחזיק והכוונה היא למוצרי חיסכון(כללי) כמו קופות גמל, קרנות השתלמות וקרנות פנסיה. 
לצורך המחשה, בכתבה הבאה, נתמקד במוצר חיסכון אחד (קרנות פנסיה) בלבד אך בהחלט שהוא “מדבר” לשאר מוצרי החיסכון אשר הציבור הישראלי מחזיק בידיו.

בטבלה הבאה, ניתן לראות בבירור כי השנה הנוכחית לא לא הראתה מקצה ביצועים מרשים אלא להיפך…מוצרי החיסכון הכלליים דווקא הראו(ברובם) ביצועים שליליים!

טבלת ביצועי קרנות הפנסיה הכלליות לפי אתר >> supermarker

והרשימה ארוכה…!

המרכיב המנייתי שבקרנות הפנסיה שמסכנת אותן!

אחד המרכיבים הבולטים שאחראים לביצועים שליליים(לא היחידי, אך בהחלט עיקרי) הוא החשיפה המנייתית של קרנות הפנסיה לתנודתיות של שוק ההון!
הרי כולם יודעים ש-‘ירידות חדות’ ו-‘שוק ההון’ הולכים יד ביד. כל אחד ואחת יכול לבדוק זאת בעצמו ולהעלות כל גרף מחירים של כל מוצר פיננסי נסחר בכל אחד מסוגי הבורסות בעולם והיווכח לגלות כי אחד מחוקי הפיסיקה החשובים ביותר, חל גם שם וקוראים לו…”כח משיכה”!

כל מי שיפתח מולו גרף מחירים יראה בעצמו כי המשותף בין כל מוצר סחיר בשוק ההון הוא ש-“עליית מחיר” לוקחת נתח גדול מהזמן אך “ירידות מחיר” חותכות כהרף עין את כל זמן ההשקעה של עליית המחירים. בדיוק כפי שנצטרך להפעיל המון כוח להרים משקולת של 30 ק”ג לגובה הכתפיים אך להפיל אותה לרצפה, כל שעלינו לעשות זה לשמוט אותה מידינו וכוח המשיכה כבר ידאג לכך שהיא תחזור ארצה…במהירות שיא!

אז מה ההבדל בין 'השקעות מגובות נדל"ן' ל-'קרנות פנסיה'?

לשאלה זו, ממש קשה לבחור מהיכן להתחיל!
נדל”ן- אפיק ההשקעה העתיק בהיסטוריה הכתובה. אפיק השקעה שממלכות קמו ונפלו בגללו, ממשלות יוצאות למלחמות עבורו ואזרחים רבים ברחבי עולם מוכנים למשכן את נשמתם עבור בעלות עליו…!

השקעות בנדל”ן הוכיחו את עצמן כהשקעות בטוחות לגמרי, לאורך שנים.

“להשקיע בנדל”ן זה לשים את הכסף בקירות”…נשמע לכם מוכר?! אם נחשוב על זה לרגע, בעלות בנכס נדל”ני הוא ‘תרבית לגידול כסף’, בהנחה שניתן לו את הזמן הראוי להתפתח ולגדול.
לדוגמה: ערך הנדל”ן בישראל, ב-20 השנים האחרונות פשוט לא מפסיק לנסוק! כולם מדברים על “הבועה הנדל”נית” שאוטוטו מתפוצצת והנה, כעבור שני עשורים…זה לא קרה אלא ההיפך הגמור שלו!

אבל כתבה זו לא מדברת על רכישות נכסי נדל”ן אלא בהשקעות מגובות נדל”ן, אז הבה נתמקד.

 • השקעות מגובות נדל”ן אינן חשופות לגחמות התנודתיות של הבורסה ולכן נחשבות לבטוחות יותר מאשר קרנות פנסיה.
 • השקעות מגובות נדל”ן לא מושפעות מאינפלציה כמו מוצרי חיסכון.
 • השקעות מגובות נדל”ן לא מותנות היטלים/הגבלות/תנאים…כמו קרנות פנסיה.

קרנות הפנסיה "ברוכות" משתנים שלוא דווקא לטובתנו האישית

לכל אחד ואחת מאתנו אשר מחזיק קרן פנסיה אולי לא מכיר מספר משתנים היכולים להשפיע באופן דרסטי על התקבולים שלנו מקרן הפנסיה, בבוא העת ולהלן שלושת המשתנים הבולטים ביותר היכולים להשפיע במישרין על מה שנקבל מקרן הפנסיה שלנו:

 1. מקדם המרה- מספר כלשהו שבעזרתו ניתן לתרגם את הסכומים שנצברו ב-ק.הפנסיה לקצבה חודשים לשארית החיים.
  מקדם ההמרה נקבע על פי תוחלת חיים ולוחות תמותה של האוכלוסייה. מקדם זה עשוי להשתנות לאורך תקופת החיסכון הפנסיוני ואף לאחר תחילת תשלום קצבת הפנסיה. ככל ומקדם ההמרה נמוך יותר, כך סכום הקצבה החודשית תהיה גדולה יותר עבור הגמלא. לדוגמה: על צבירה של ₪1,000,000, כשמקדם ההמרה למשל 200. החוסך יקבל קצבה חודשית של ₪5,000.
  לדוגמה: ₪5,000 = 200 / ₪1,000,000

  **בין חברות הביטוח השונות בישראל מקדמי המרה שונים וכן גם בין סוגי קרנות פנסיה**

 2.  פרמיה- בכל קרן פנסיה ישנו אשכול גדול מאוד של חוסכים/מוטבים ובמקרה של אירוע ביטוחי, חברת הביטוח אינה משלמת עליו אלא כלל המבוטחים ברן הפנסיה ונתון זה משפיע באופן ישיר על הצבירה של הקרן כשלמותה ופועל יוצא…חוסכים שעדיין מפרישים לקרן הפנסיה שלהם, צריכים עתה לממן את הקצבאות של גמלאים אשר יצאו לפנסיה.
 3. מוטבים- במקרה של מוות, הסכום המקסימלי שמוטב יכול לקבל הוא כ-60% מגובה השכר הקובע.

התאמה ל-‘השקעות מגובות נדל”ן’ כרוכה במספר משתנים כמו גיל, מצב משפחתי וכיוב’… בשאלון קצרצר זה, שאורך 60 שניות או פחות, תוכלו לדעת האם גם אתם, כמו רבבות אזרחים אחרים, יכולים ליהנות מ-‘השקעות מגובות נדל”ן’!
עכשיו- כל שעליכם לעשות כדי להתחיל בבדיקת הזכאות היא לענות על השאלה הבאה…:

בני כמה אתם?

הסערה הכלכלית שהכתה עולם שלם בשנתיים האחרונות הניבה הזדמנויות השקעה יוצאות מהכלל!

תקופת ה-“פוסט -קורנה” השאירה אזרחים רבים ברחבי העולם נאנקים כלכלית ולמרבה הצער, הם מגיעים למציאות עגומה בה עליהם למכור את ביתכם, נכס הנדל”ן שבבעלותם, ב-“מחירי הפסד”, רק כדי שיוכלו להשאיר את רראשם מעל פני המים.

עד כמה שעצוב הדבר ואין אחד או אחת שליבו לא נצבט לשמוע על מצבים אלה רק שב-“עסקים כמו שבעסקים עסקינן…” אין רגשות! ולכן, חברות המתמחות בהשקעות נדל”ן יכולות לאתר הזדמנויות עסקיות אלה ולהמירן לרווחים עודפים, במינימום סיכון, תחת קרן של מספר רב של משקיעים אשר יחד, יוצרים הזדמנות עסקית נדל”נית השווה לכל נפש!

ארבעת המדינות המניבות ביותר עבור קרנות השקעה מגובות נדל"ן

מקודם הצפנו דוגמה אחת מיני רבים להזדמנויות נדל”ניות בהן חברות המתמחות בהשקעות נדל”ן משיגות עסקאות רווחיות ומניבות, אך זו הייתה דוגמה אחת מקשת רחבה של של סוגי השקעות המוצעות מ-‘השקעות מגובות נדל”ן’.

ישנם מספר מדינות בהן פרויקטים של נדל”ן ותכניות בנייה כה מרשימים עד שהעין המקצועית פשוט אינה יכולה להתעלם מהם ולהלן ארבע המדינות שחברות המתמחות בהשקעות נדל”ן לא מצליחות להסיר את מבטן מהן:

 •  יוון- עד לא מזמן, פרויקט הנדל”ן הנבנה על שטחו של שדה התעופה ‘הלינקון’, המפרש על פני 6.2 קמ”ר, היה סוד שמור, בין חברות השקעות נדל”ן המובילות באירופה. גודלו של שטח זה, רק לסבר לכם את האוזן, כמעט כפול בגודלו מ-“סנטרל פארק” בניו-יורק! המקום מיועד להפוך לפארק מרשים(הגדול באירופה) בו מרינה, קזינו, שטח חוף פרטי, מתחם אתלטיקה, בתי קפה, מסעדות, 50 ק”מ שטח למסלולי ריצה ואופניים ועוד…ליהלום שבכתר הזה יהיה מתחם מגורים הצפוי להכיל כ-10,000 יחידות דיור.
 • ספרד- ספרד היא מדינה שעדיין מתמודדת עם הנשורת של “מכת הסאב-פריים” ב-2008 ותקופת הקורונה ממש לא הוסיפה. כתוצאה מכך, פחות ופחות אזרחים ספרדים יכולים להרשות לעצמם לרכוש דירות ומעדיפים, כלכלית, לשכור. לכן, ספרד סומנה כיעד השקע נדלנ”י פריים עבור נכסים המיועדים להשכרה!
 • פורטוגל- עקב ‘קצב צמיחה נמוך’ במדינה, פורטוגל למעשה פספסה את גל עליית מחירי הנדל”ן העולמי ולכן, הזדמנויות ההשקעה בנדל”ן שם, הוא בין הטובים והמשתלמים ביותר בגוש האירופי!
 • ארה”ב- מדובר בהשקעות עבור נכסים להשכרה. תקופת הקורונה הטילה מכה קשה על ארה”ב ואתה הביאה לירידת ערך נכסי הנדל”ן. כיום- לאחר עלייו המתמדת של אחוז המחוסנים לקורונה ברחבי ארה”ב, ניתן לראות האצה בעליית ערך נכסי הנדל”ן ולכן, חברות מקצועיות וזריזות החלטה, לא משאירים מקום לספק, בכל הקשור לכדאיות עסקית רווחית!

רגע אחד...! איך באמת עובד? "להשקיע בקרנות מגובות נדל"ן, מבלי להשקיע שקל בודד מהכיס?!"

…”כל הנהרות, בסופו של דבר, מובילים לים”…! אם נחזור מספר פסקאות מעלה, ניזכר כי כותרת הכתבה מציינת בפנינו על אפיק השקעה אלטרנטיבי טוב יותר למוצרי חיסכון כגון ‘ק.פנסיה/ ק.השתלמות וקופות- גמל’, נכון? אז איפשהו, בין הכותרת לשורות אלה…מצויה התשובה לשאלה.

מה תאמרו אם הייתם יכולים להשקיע חלק מקרן הפנסיה/גמל/השתלמות שלכם בקרן השקעה מגובה נדל”ן? עכשיו זה נשמע הגיוני, איך ניתן להשקיע ולהרוויח מהשקעות נדל”ן, מבלי להוציא שקל בודד מהכיס, נכון?

תראו- להשקיע בנדל”ן, בימינו, זה ‘עסק יקר’, נקודה!
אם בעבר, היה עלינו להמציא בין 40-60 משכורות עבור נכס נדל”ן ממשלנו, כיום אנחנו עברנו מרחק רב ממשוכת 3 ספרות של משכורות עבור נכס נדלני משלנו!
“קרן השקעות מגובות נדל”ן” מכילות אשכול גדול של משקיעים, במספר פרויקטים של נדל”ן, מה שגורם לפיזור השקעה בריא(לא לשים את כל הביצים בסל אחד) ומצד שני כוח קנייה גדול וחזק של מספר רב של משקיעים, כשכל אחד משקיע שבריר מסך ההשקעה בקרן. אם זה לא נקרא “Win Win Situation“, אז מה כן?!

לצד הכדאיות הכלכלית, לקחת חלק ו-נתח מעולם השקעות נדל”ן, מעכשיו, אינכם צריכים להמציא כסף נזיל עבור ההשקעה אלא להשתמש בכספים הצבורים בקרן הפנסיה הפעילה שלכם!

אינפלציה גבוהה ושחיקת השקל נוגסים לכם במוצרי החיסכון!

מוצרי חיסכון, כמו המון אספקטים כלכליים בחיינו, סובלים משחיקת השקל, עקב הגידול הלא פורפורציונלי של האינפלציה ולעומת זאת, שוק הנדל”ן לא סופג מהלומות אלה של שחיקת ערך אלא להיפך!

ולכן, זה נראה יותר ויותר הגיוני לשנע כסף ממוצר חיסכון, כמו קרן פנסיה, שגם ככה חשוף לתנודתיות של שוק ההון וחשוף לשחיקת ערך שיקלי עקב האינפלציה, לאפיק השקעה שלא רק ישמור על ערך ההשקעה אלא יניב ביצועים כלכליים טובים יותר, יציבים יותר ובטוחים יותר ממה שיש לקרנות הפנסיה שלנו להגיע לנו כיום!

איך זה עובד?- איך אני מגיע מפה לבדיקת ההתאמה ל-'השקעות מגובות נדל"ן'?

התאמה ל-‘השקעות מגובות נדל”ן’ כרוכה במספר משתנים כמו גיל, מצב משפחתי וכיוב’… בשאלון קצרצר זה, שאורך 60 שניות או פחות, תוכלו לדעת האם גם אתם, כמו רבבות אזרחים אחרים, יכולים ליהנות מ-‘השקעות מגובות נדל”ן’!
עכשיו- כל שעליכם לעשות כדי להתחיל בבדיקת הזכאות היא לענות על השאלה הבאה…:

בני כמה אתם?

*כל המידע המוצע בכתבה אינו מהווה הצעה לרכישת שירותים אלו או אחרים ואינו מהווה תחליף לייעוץ השקעות, ייעוץ פנסיוני, יעוץ ביטוחי או ייעוץ פיננסי מכל סוג שהוא.

בדיקת זכאות מהירה למשכנתא על הנכס בריבית אטרקטיבית

שלב ראשון 30%
מה הגיל שלך?
שלב שני 35%
מה גובה ההלוואה שברצונך לקבל?
שלב שני 55%
מה המצב התעסוקתי שלך?​​
שלב שני 74%
מה המצב בחשבון הבנק שלך?​
שלב שני 74%
איזה סוג נכס יש ברשותך?
שלב שלישי 82%
מה תאריך הלידה שלך?
שלב רביעי והאחרון 90%
פרטים אישיים

למידע נוסף והצטרפות למועדון ההשקעות של 20 משקיעים ב-PropTeck

שלב ראשון 30%

שלום שמי דיקלה 😀

 על-מנת שאוכל להוזיל את דמי הניהול בקרנות השתלמות וקופות הגמל שברשותכם, אני אצטרך לקבל מימך מספר פרטים והשאלה הראשונה היא:

מה הגיל שלך?
שלב שני 44%
באיזה בית השקעות ממוקמות קרנות ההתשלמות/קופות הגמל שברשותך?
שלב שלישי 55%
כמה כסף סה״כ חסכת בכל הקופות?
(קופת גמל, עוש, נזיל, קרן השתלמות, קרן פנסיה)
שלב רביעי 69%
מהו מקום המגורים שלך?
שלב חמישי ואחרון 90%
הכניסו שם וטלפון לקבלת תוצאות הבדיקה

למידע נוסף אודות הצטרפות למועדון ההשקעות של 20 משקיעים ב-PropTeck

שיפור תשואות ובדיקת דמי ניהול

שיפור תשואות ובדיקת דמי ניהול

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר

בידקו אם גם אתם יכולים להיות זכאים למשכנתא הפוכה

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר

להצטרפות לשידור ה-LIVE הקרוב בחינם השאירי פרטים כאן

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר

לפרטים נוספים ויצירת קשר עם ליפז אלזון השאירו פרטים כאן בטופס

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר

לפרטים נוספים ויצירת קשר עם ליפז אלזון השאירו פרטים כאן בטופס

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר

מי אנחנו?


חברת בי פירסט בע”מ עוסקת בקישור בין צרכן לבין ספקי מוצרים ושירותים בעידן הדיגטלי. מטרת החברה להביא לך הצרכן את מיטב ההצעות למוצרים או לשירותים שאתה רוצה כדי שתבחר בחוכמה במוצר או בשירות המתאים עבורך.
אנו מכבדים את הפרטיות שלכם ומתחייבים להגן על הפרטיות של המתעניינים בשירותי החברה. מדיניות פרטיות זו מפרטת את הנהלים שלנו ביחס לאיסוף, שימוש וחשיפה של המידע שלכם באמצעות השימוש באתר שלנו ובאפליקציה שלנו (ביחד: “השירותים). מדיניות פרטיות זו היא חלק מהסכם הרישיון שימוש בדפי המידע ובאתר של החברה, אשר משולב במסמך זה. אנו ממליצים לכם לקרוא את מדיניות הפרטיות בעיון ולהשתמש בה בכדי לקבל החלטות מושכלות. על ידי השימוש בשירותים שלנו, אתם מסכימים לתנאים של מדיניות הפרטיות הזו, והמשך השימוש שלכם בשירותים מהווה את הסכמתכם המתמשכת למדיניות פרטיות זו כפי שתעודכן מפעם לפעם.
 

איזה מידע אנו אוספים עליכם?


אנחנו אוספים שני סוגים של מידע ונתונים מהמשתמשים שלנו:
סוג המידע הראשון – מידע בלתי מזוהה ושאינו ניתן לזיהוי המתייחס למשתמש(ים), אשר עשוי להיות ניתן להשגה או שנאסף על ידי השימוש של המשתמש בשירותים (“מידע שאינו איש”). אנחנו לא מודעים לזהות של המשתמש ממנו המידע הזה נאסף. מידע שאינו אישי כולל מידע על המכשיר שלכם, על תוכנה וחומרה מסוימות (לדוגמא, סוג הדפדפן ומערכת ההפעלה שהמכשיר שלכם משתמש בו, העדפת שפה, זמן גישה ושם הדומיין של אתר האינטרנט אשר ממנו קושרת לשירותים, וכו….
סוג שני של מידע  – הוא מידע המאפשר זיהוי אישי, דהיינו מידע שמזהה אדם פרטי, או אשר במאמץ סביר עשוי לזהות אדם פרטי (“המידע האישי”). המידע האישי אותו אנו אוספים באמצעות השירותים שלנו כולל מידע אשר מוגש ישירות על ידי המשתמש, כגון: מספר טלפון; שם מלא; כתובת דואר אלקטרוני; כתובת מגורים; מספר זהות; חתימה; ומידע כספי אחר שייתכן שנצטרך על מנת לספק את השירותים שלנו (לדוגמא, פרטים לגבי ההכנסה השנתית שלך, ניסיון בהשקעות, וכו
אנו עשויים גם לאסוף מידע אישי מהמכשיר שלך (לדוגמא, נתוני מיקום גאוגרפיים, כתובת IP כתובת) ומידע על הפעילות שלך בשירותים (לדוגמא, עמודים שנצפו, גלישה באינטרנט, קליקים, פעולות, וכו.. ;)

איך אנחנו משתמשים במידע שאנו אוספים

אנו משתמשים ומשתפים את המידע האישי בדרכים המתוארים במדיניות פרטיות זו. המידע האישי ייחשף לצד שלישי רק במידה הנדרשת לצורך המסוים שלכם לקבל הצעות למוצר או שירות לפי העדפות שציינתם, כפי שנקבע במדיניות פרטיות זו, ובמקרה כזה אנו דורשים מהצד השלישי הרלוונטי להסכים לעבד את המידע הזה בהתאם למדיניות הפרטיות שלנו ולהציע לכם מוצרים ושירותים לפי העדפותיכם.
המידע האישי שלכם יועבר לצד שלישי רק במידה ותאשרו לנו להעבירו לידי צד שלישי.
עם מי אנחנו חולקים את המידע שאנו אוספים?
אנו עשויים להעביר או לחשוף את המידע האישי לקבלני משנה או לספקים או צדדים שלישיים אחרים שהם ספקי שירות אמינים או שותפים, אשר ממוקמים באזורים שונים ברחבי העולם, למטרת: (א) מתן הצעות למוצרים או שירותים לפי בקשתכם (ב)אחסון או עיבוד המידע הזה למעננו (למשל בשירותי מחשוב ענן) או כדי לסייע לנו עם הפעילות העסקית שלנו, כדי לאמת את הגישה שלכם ולספק ולשפר את השירותים שלנו; (ג) ביצוע מחקר, אבחון, ניתוח או מטרות סטטיסטיות; (ד) שיווק בדוא”ל, בהתאם למדיניות השיווק שלנו (ראה להלן תחת “שיווק”
כמו כן, אנו עשויים לחשוף למשתמשים הרשומים שלנו מידע אישי הנוגע למשתמשים אחרים, שמצטרפים לשירותים בעקבות המלצותיהם (למשל באמצעות מאפיין ה”שיתוף עם חבר” ;).
  המדיניות שלנו מתייחסת רק לשימוש ולחשיפה של המידע שאנו אוספים ממכם. במידה ותחשפו את הפרטים שלכם לצדדים אחרים באמצעות השירותים שלנו (למשל על ידי לחיצה על קישור לכל אתר אינטרנט אחר או מיקום אחר) או באמצעות אתרים אחרים ברחבי האינטרנט, כללים שונים עשויים לחול על השימוש או החשיפה של המידע שאתם תחשפו להם. חשוב לציין כי שירותי צד שלישי אלו עשויים להיות בעלי מדיניות פרטיות משל עצמם, ואנו ממליצים לכם לקרוא אותם בקפידה. הכללת קישור לאתר או שירות של צד שלישי אינה המלצה לגבי אותו אתר אינטרנט או שירות.
מבחינת האתר המידע האישי שלכם יועבר לצד שלישי רק במידה ותאשרו לנו להעבירו לידי צד שלישי, אולם לאחר העברתו השימוש במידע יעשה לפי תנאי השימוש של הצד השלישי.
  

שימוש  בעוגיות

הדף ו/או האתר שלנו משתמש בעוגיות. עוגייה היא קובץ המכיל מזהה (מחרוזת של אותיות ומספרים) שנשלח על ידי שרת אינטרנט לדפדפן אינטרנט ומאוחסן בדפדפן. אז, המזהה נשלח בחזרה לשרת בכל פעם שהדפדפן מבקש מהשרת להציג דף אינטרנט.
עוגיות יכולות להיות או עוגיות “עיקשות” או עוגיות “פעולה” (session): עוגייה עיקשת תאוחסן בדפדפן שלכם ותישאר בתוקף עד תאריך התפוגה שנקבע לה, אלא אם תימחק על ידי המשתמש לפני תאריך התפוגה; עוגיית פעולה, מאידך, תפוג בסוף זמן הגלישה הנוכחי שלכם, כשתסגרו את הדפדפן. השמות של העוגיות בהן אנחנו משתמשים באתר שלנו, והמטרות לשמן הן בשימוש, מפורטות מטה:
אנחנו משתמשים בשירותי Google Analytics ו-Adwords באתר שלנו כדי לזהות מחשב כשמשתמש {כללו את כל השימושים הקיימים לעוגיות באתר שלכם מבקר באתר / לעקוב אחרי משתמשים בזמן השימוש שלהם באתר / לאפשר לנו להשתמש בעגלת קניות באתר / לשפר את נוחות השימוש באתר / לנתח את השימוש באתר / לנהל את האתר / למנוע הונאה ולשפר את האבטחה של האתר / להתאים אישית את האתר לכל משתמש / להשתמש בפרסומות ממוקדות שעשויות לעניין במיוחד משתמשים מסוימים / תארו את המטרה/ות};

 • באינטרנט אקספלורר (גרסה 10) אתם יכולים לחסום עוגיות בעזרת הגדרות עקיפת הטיפול בעוגיות הזמינות באמצעות לחיצה על “כלים,” “אפשרויות אינטרנט,” “פרטיות,” ואז “מתקדם”;
 • בפיירפוקס (גרסה 24) אתם יכולים לחסום את כל העוגיות באמצעות לחיצה על “כלים,” “אפשרויות,” “פרטיות,” ובחירה של “השתמש בהגדרות מותאמות אישית עבור היסטוריה” מתוך התפריט הנפתח, ואז ביטול הזימון של “קבל עוגיות מאתרים”;
 • ובכרום (גרסה 29), אתם יכולים לחסום את כל העוגיות באמצעות כניסה לתפריט “התאמה אישית ובקרה,” ואז ללחוץ על “הגדרות,” “הצג הגדרות מתקדמות,” ו-“הגדרות תוכן,” ואז לבחור באפשרות “חסום אתרים מהגדרה של נתונים” תחת הכותרת “עוגיות.”

לחסימה של כל העוגיות תהיה השפעה שלילית על נוחות השימוש של אתרים רבים. אם תחסמו עוגיות, לא תוכלו להשתמש בכל האפשרויות שבאתר שלנו.
למחיקה של עוגיות תהיה השפעה שלילית על נוחות השימוש של אתרים רבים.

מדיניות שיפוי

הנך מתחייב לשפות את הנהלת החברה, עובדיה, מנהליה או מי מטעמה בגין כל נזק, הפסד, אבדן-רווח, תשלום או הוצאה שייגרמו להם – ובכלל זה שכ”ט עו”ד והוצאות משפט – עקב הפרת ו/או התנערות מתנאי שימוש אלה.
מדיניות לגבי הרשמה לרשימת התפוצה של החברה
ההרשמה לרשימת תפוצה של החברה מהווה הסכמה במעשה שלך כמשתמש ברשימה לקבל ולנהוג לפי תקנון זה, היות והנך נרשם לקהילה שמנהלת החברה ומעוניין בידע ובכלים שמוצעים בקהילה.
הצדדים מסכימים כי מילוי פרטיו של המשתמש בטופס ההרשמה לרשימת התפוצה של החברה (להלן: “ההרשמה”) מהווה הסכמה לקבל הודעות וחומרים מסוגים שונים מהחברה ובניהם מידע בנושא שיווק מוצרים ושירותים וכן התפתחות אישית והשגת מטרות שונות.
היות והמשתמש מעוניין בקבלת מידע מסוגים שונים מן החברה והוספת המילים פרסומת בכותרת המייל תקשה על כך, בשל סינון אוטומטי במערכות הדואר, מוסכם על הצדדים כי לא יחולו על ההודעות הדרישות לפי חוק התקשורת (בזק ושידורים), תשמ”ב-1982 (להלן : “חוק התקשורת“) לגבי ציון סוג המסר כגון: “פרסומת” או “תעמולה” או “תרומה” בהודעה הנשלחת. לאור הסכמת הצדדים כאמור החברה יהא רשאי לשלוח למשתמש הודעות בלא ציון סוג המסר.
הצדדים מסכימים כי לאחר ההרשמה בדף נחיתה ו/או באתר החברה, לא תהא החברה חייבת לציין בהודעות את כל פרטי המידע לגבי החברה המפורטים בחוק התקשורת לאור ההכרות והקשר בין הצדדים.
הצדדים מסכימים כי הודעות הכוללות מידע בלבד, אינן פרסומת לפי הגדרתה של פרסומת בחוק התקשורת לעניין שליחת דיוור כמותי. בהתאם להגדרה זו לא יהא המשתמש זכאי לפיצוי כלשהו בגין הודעות מידע בלבד שנשלחו אליו.

דרך ההסרה מרשימת תפוצה

הצדדים מסכימים כי למרות האמור בחוק התקשורת, דרך הסרת המשתמש מרשימת התפוצה תהא על ידי שימוש בקישור ההסרה שמופיע בהודעה, או על ידי שליחת הודעה המבקשת הסרה לכתובת החברה ולא על ידי שליחת הודעה בפקס או בדרך אחרת.
הצדדים מסכימים כי בשל הסכמת הצדדים לגבי דרך ההסרה מרשימת התפוצה, החברה לא יידרש להוסיף להודעות דואר ו/או להודעות טקסט את אפשרויות ההסרה הנוספות לפי חוק התקשורת.

הגבלת סכומי הפיצוי בהתאם לתקנון

הצדדים מסכימים כי המשתמש אינו זכאי לפיצוי העונשי לפי חוק התקשורת עבור אגירת הודעות בלא ליתן הודעה על הוצאתו מרשימת התפוצה, ולכן יהא זכאי אך ורק לפיצוי בסכום כולל של עד 2000 ₪ לגבי כל ההודעות שאגר בטרם בקש את הסרתו מרשימת התפוצה. הצדדים מסכימים כי הרשמה מצד המשתמש תוך התחזות לאדם אחר ומתן פרטים כוזבים מהווה הפרת פרטיות של החברה , וכן עבירה פלילית של התחזות והחברה  יהא זכאי לפיצוי כספי לפי הדין בגין הפרת הפרטיות.
הצדדים מסכימים כי במקרה של הרשמה מצד המשתמש תוך התחזות לאדם אחר, המשתמש לא יהא זכאי לפיצוי כספי על פי חוק התקשורת ו/או לפי חוק הגנת הפרטיות.
הצדדים מסכימים כי רשימת התפוצה בכל אמצעי אלקטרוני שונה כגון מספר סלולרי, כתובת ברשת פייסבוק או ברשת חברתית דומה אחרת, קבוצת וואטס אפ וכו’ הינה רשימה נפרדת מרשימת הדיוור במייל. המשתמש רשאי להפסיק לקבל מסרים ברשימה אחת ולהמשיך בשנייה. בהתאם בקשת הסרה מרשימה אחת אינה חלה על הרשימה השנייה ובמידה וברצון המשתמש להפסיק לקבל מסרים מהחברה יש לבצע הסרה מכל אחת משתי הרשימות בנפרד.
הנך מאשר, כי אף אם הנך סבור שלא נרשמת בעבר לרשימת התפוצה של או חלה טעות ופרטיך השתרבבו לרשימת תפוצה כזו או אחרת, או קיבלת דואר פרסומי מכל סיבה אחרת שהיא, הרי שכל מייל שתקבל ושלא תישלח התראה לחברה כנגד שליחתו בתוך שבועיים מהיום שבו נשלח אליך, או כל מייל שלא נפתח על ידך, יחשב כמייל אשר הוסכם על קבלתו וחל ויתור על כל תביעה ו/או טענה לגביו ואינו מהווה טרדה ו/או כל עוולה אחרת מבחינתך.
  

הגבלת האחריות לגבי הפרת חוק הפרטיות

המשתמש מסיר כל אחריות מהחברה לגבי ביצוע תקנות הגנת הפרטיות, ומתחייב שלא לדרוש פיצוי מכל סוג מהחברה עקב ישום חלקי או תקלות בישום התקנות שאינן פגיעה בפרטיות בזדון מכוון.
המשתמש מבין כי כל המידע והתכנים המוצגים על ידי החברה בכל אמצעי התקשורת כולל מוצרים וקורסים אינטרנטיים, תכנים במסגרת ליווי אישי, סדנאות, קורסים פרונטליים או כל שירות ומוצר אחר הינם תכנים כלליים בלבד, ובהתאם על המשתמש לבחור את המידע והתכנים המתאימים לגביו, ולהפעיל שיקול דעת בשימוש שיעשה במידע.
המשתמש מקבל עליו את מלוא האחריות לבחירת דרך הפעולה לפי המידע ולתוצאות בחירות אלה לגביו ולגבי צדדים שלישיים, ובהתאם לא יעלה כל טענה כלפיי החברה בעניין התכנים.
המשתמש מסיר מן החברה כל אחריות לדרך השימוש שיעשה המשתמש במידע ובתכנים, וכן מסיר מן החברה כל האחריות לתוצאות שימוש זה הן כלפיי המשתמש והן כלפי צדדים שלישיים.
המידע המשפטי המוצג על ידי החברה הוא מידע כללי בלבד וכל שימוש או הסתמכות עליו נעשה על אחריות המשתמש בלבד. אין המידע המשפטי ו/או הניהולי הכללי שמציג החברה תחליף ליעוץ מקצועי על ידי אנשי מקצוע כגון עורכי דין ו/או רואי חשבון, בכדי להתאים את הנאמר לנסיבות המיוחדות של המשתמש.

מדיניות הצגת תכנים מסחריים

הנהלת החברה עשויה להציב באתר תכנים מסחריים, כגון פרסומות ומודעות, הנמסרים לפרסום מטעמם של מפרסמים שונים, המבקשים להציע למכירה נכסים או שירותים. תכנים כאמור יכול שיהיו בטקסט, בתמונות או בקול.
הנהלת החברה לא תשא בכל אחריות לתכנים המסחריים שיפורסמו באתר מטעם צדדים שלישיים.
הנהלת החברה אינה כותבת, בודקת, מוודאת או עורכת את תוכן הפרסומים הללו או אמיתותם. האחריות היחידה לתכנים המסחריים ולכל תוצאה שתיגרם משימוש בהם או מהסתמכות עליהם חלה על המפרסמים.
כל עסקה שתיעשה בעקבות תכנים מסחריים המתפרסמים באתר תסוכם ישירות בינך לבין המפרסם. הנהלת החברה איננה צד לכל עיסקה כזו, והיא לא תישא באחריות לשירותים וטובין שיוצעו בתכנים המסחריים באתר או ירכשו באמצעותן.

מדיניות לגבי הצגת קישורים בדף או באתר

הנהלת החברה עשויה להציב באתר קישורים (לינקים) לעמודים שונים ברשת האינטרנט. הקישורים מאפשרים לך למצוא תכנים המתפרסמים ברשת האינטרנט.
תכנים אלו אינם מתפרסמים על ידי הנהלת החברה, או מטעמה והנהלת החברה איננה שולטת או מפקחת עליהם. העובדה שיש קישור לתכנים אלה אינו מעיד על הסכמת הנהלת החברה לתוכנם ואינו מהווה ערובה לאמינותם, לעדכניותם, לחוקיותם. הנהלת החברה אינה אחראית לתכנים שאליהם מוליכים הקישורים ואינה אחראית לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם.
הנהלת החברה איננה מתחייבת כי הקישורים שימצאו באתר יהיו תקינים ויובילו אותך אל אתר אינטרנט פעיל. הנהלת החברה רשאית להסיר מהאתר קישורים שנכללו בו בעבר, או להימנע מהוספת קישורים חדשים – הכל, לפי שיקול דעתה המוחלט.
  

שינויים בדף או באתר

הנהלת החברה תוכל לשנות מעת לעת את מבנה הדף ו/או האתר, מראהו ועיצובו, את היקפם וזמינותם של השירותים והתכנים בו ותהיה רשאית לשנות כל היבט אחר הכרוך באתר – והכל, בלא צורך להודיע לך על כך מראש. שינויים כאלה יבוצעו, בין השאר, בהתחשב באופי הדינאמי של האינטרנט ובשינויים הטכנולוגיים והאחרים המתרחשים בה. מטבעם, שינויים מסוג זה עלולים להיות כרוכים בתקלות או לעורר בתחילה אי-נוחות וכיו”ב. לא תהיה לך כל טענה, תביעה או דרישה כלפי הנהלת החברה בגין ביצוע שינויים כאמור או תקלות שיתרחשו אגב ביצועם.
הנהלת החברה רשאית להשעות מדי פעם את פעילות הדף ו/או האתר לשם תחזוקה, תיקון, שדרוג ושיפור השירות. הנהלת החברה תפעל כמיטב יכולתה לצמצם את פרקי הזמן שבמהלכם לא יהיה הדף ו/או האתר פעיל.

רוצים לבדוק אם גם אתם יכולים לקבל הלוואה כנגד נכס?

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר

רוצים לבדוק אם גם אתם יכולים לנייד לקופת IRA בעלות דמי ניהול נמוכים יותר?

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר
דילוג לתוכן