מדוע קופ"ג להשקעה הפכה בשנים האחרונות ל-'שחקן מוביל' ולאפיק ההשקעה המועדף במדינה ואיך אתם יכולים ליהנות ממנה כשיש ברשותכם אחת.

כשמדינה שלמה נאבקת "לסגור את חודש" וכשנותני הלוואות והבנקים כבר מזמן סגרו את ה-"שאלטר" לצד למעלה ממיליון מובטלים במשק, גם חיסכון בעלויות קרנות ההשתלמות והגמל יכולים להפוך ל-"שקל לבן ליום שחור. לצד רוח התקופה שפקדה את ישראל ושאר העולם, נראה כי אפיקי ההשקעה המוכרים לנו, מצד אחד רחוקות מהישג ידינו ומצד שני, אלה שכן בהישג ידינו, אינן משתלמות כלל ובנקודה זו ממש, קופת גמל להשקעה נותנת לנו ליהנות מכל העולמות ובמחירים השווים לכל נפש!ן ליום שחור".

"מדור פרסום"

היום, יותר מתמיד, אזרחים רבים בישראל מנסים בכל הכול לחסוך "שקל לבן ליום שחור" . חוסר הוודאות הכלכלית גורמת לנו להדק את החגורה קצת יותר, בכל יום וממהדורת חדשות אחת לשניה . אז למי שיש ממה לחסוך, השאלה הנשאלת היא היכן לחסוך?

השקעות בנדל"ן?
השקעות בנדל"ן דורשות מאיתנו הון לא קטן ובמרבית הפעמים, גם אם נמציא את ההון הזה, מינוף פיננסי יידרש כאן להשלמת משימה זו. כיום- נכון ל-2020, ישראלים רבים בקושי שעומדים בתשלומי שכ"ד שלהם ורבים חוזרים לבית הוריהם כי אינם עומדים במעמסה הכלכלית ולכן, השקעות בנדל"ן לטובת נכסים מניבים, גם למי שיש את האמצעים, אינן אפיקי השקעה טובים.

תיקים מנוהלים?
כל מי שיש ברשותו 100,000ש"ח נזיל להשקעה יכול להשקיע בתיק מנוהל אבל השאלה הנשאלת כאן האם כדאי להשקיע בתיק מנוהל, לצד כל הסיכונים הכרוכים בכך ולצד החוסר יציבות בשווקים הפיננסים של ימינו אנו?

פקדונות וקופות חיסכון בבנק?
לחסוך כסף בבנק זה לשלם דמי תיווך מיותרים( עמלות תפעול) המקושטים בקנסות. הרי שכולם יודעים שהריבית על תוכניות חיסכון אלה היא נמוכה עד כמעט שלא קיימת, בזמן שאתם משלמים כפל עמלות ומחוייבים לנעול את הכסף לתקופה ארוכה. לכל מי שיש תוכנית חיסכון בבנק משלם דמי ניהול לגוף המנהל(בית ההשקעות) ודמי תפעול לגוף המתפעל(לבנק). אז הבה ונחתוך את המתווך, ניקח תוכנית נזילה ונטולת קנסות ונקבל 'קופת גמל להשקעה'.

"מרוב יתרונות לא רואים את היער"
היתרונות, בקצרה, של קופ"ג להשקעה:

  • מתאימה לכל גיל
  • דמי ניהול תחרותיים וללא עלויות תפעול
  • 100% נזילות. בלי קנסות שבירה
  • אפשרויות לקבלת  הלוואה כנגד חיסכון מנוהל

מעודדים לחסוך לפרישה
הצלחתם לחסוך בקופ"ג להשקעה שלכם עד לפנסיה? תראו מה אתם מקבלים:

  • משיכת כספים מלאה, ללא קנסות ותשלום מס נומינלי של 15% למי שמלאו לו גיל 60 ולא מס ריאלי של 25%
  • שימוש בקופ"ג להשקעה כקצבה- במקרה שכזה, הגמלאי יהנה מפטור מלא ממס רווחי הון.

מתניידים בקלות ללא בעיות
לא צריך יותר לפדות את פוליסת החיסכון לחשבון הבנק ואז להעביר את הכסף לחברת הניהול החדשה. אין יותר 'אירוע מס' כי מעכשיו, אתם יכולים לחסוך את כאבי הראש ודימום הכספים ופשוט להעביר מחברת ניהול אחת לשניה, בקלות כמו ניוד מספר נייד לחברת סלולר חדשה.

בוחרים במה משקיעים
מי שמע על קופת גמל שמתנהגת כמו תיק השקעות?! בקופ"ג להשקעה- תוכלו להתאים את תמהיל הקופ"ג ואת המוצרים הפיננסים בתוכה, בהתאם לצרכים שלכם ובהתאם לחשיפה שאתם מעוניינים וכך לשלוט בצפי התשואות שלה ולרמת החשיפה שלה.

עלויות נמוכות
כיום- בממוצע, עלויות הניהול על קופות הגמל מישראל עומד בין 1%-  1.04%. ישנם קרנות בהן דמי הניהול מגיע למעלה מ-2%. בקופ"ג להשקעה- דמי הניהול מנוכים להחריד מהממוצע במשק ב-0.7%


לסיכום: אם אתם רוצים ליהנות מבניית קופ"ג להשקעה, לפי ראות עיניכם, לחסוך עלויות תפעול לבנקים, לשלם דמי ניהול מהנמוכים ביותר במשק, ליהנות מפטורים במס רווחי הון ונזילות של 100%…כדאי לכם לענות על מספר שאלות קצרות וענייניות ולבדוק את התאמתכם לאפיק ההשקעה ששיגע מדינה שלמה!

רוצים לקרוא עוד מהמאמרים שלנו?

הרשמו לניוזלטר שלנו!