לבעלי ביטוחים פרטיים: חוק חדש עשוי לחסוך לכם אלפי שקלים כל שנה

אלכסנדרה בלוך | זמן קריאה 1.5 דק׳

אלכסנדרה בלוך | זמן קריאה 1.5 דק׳

אנשי הביטוח אוהבים מאד למכור ביטוחים, עד כדי כך שלעיתים הם מוכרים את אותו הביטוח פעמיים ולפעמים אפילו שלוש, אם גם אתם רכשתם פוליסת ביטוח בשנים האחרונות, ולא טרחתם לבדוק לעומק ולעדכן מחירים, אז כדאי שתמשיכו לקרוא את המדריך הזה. אז מה הפתרון למי שנאלץ לשלם על אותם ביטוחים פעמיים או שלוש ואיך להימנע מליפול למלכודות דבש היקרה והמיותרת של אנשי הביטוח הכריזמטיים?

 הרפורמה משנת 2016 ששינתה את כללי המשחק בביטוחי הבריאות

בשנת 2016 מדינת ישראל הלכה לקראתנו והכריחה את חברות הביטוח בישראל להוזיל משמעותית את עלות התשלום החודשי של ביטוחי הבריאות, אם אתם בין גילאי 25-68 ועדיין לא הוזלתם או שיפרתם אז  כדאי לכם למהר ולנצל את ההזדמנות כי מדובר כאן בהוזלה של אלפי שקלים בשנה, שאתם כמו עשרות אלפי אזרחים זכאים לה!!!

הוזלה ושיפור פוליסות ביטוח באלפי שקלים בשנה תלויים במספר משתנים שצריך לקחת בחשבון בשלבי בדיקת הזכאות כמו גיל, מספר פוליסות ביטוח, תמהיל הפוליסה ועוד…לכן ניתן לענות על מספר שאלות קצרות וענייניות, בפחות מ-60 שניות ולבדוק את זכאותך להוזלה בביטוחי הבריאות/חיים והשאלה הראשונה היא:

מה היא קבוצת גילך?

הנתונים בטלבה נלקחו מרשות שוק ההון (צילום: BE int)

דוגמה קלאסית של כפל ביטוחי: (צילום מסך) 3 ביטוחים זהים של ביטוח חיים:

השינויים הבולטים של הרפורמה בביטוחי החיים

להשוות ״תפוחים ב-תפוחים״- הבעייתיות בהשוואת מחירים בין פוליסות ביטוח בריאות היה טמון בעובדה שאינן היו דומות אחת לשניה, הרי כמה פעמים יצא לכם לשמוע מפיו של סוכן הביטוח כשאתם מצביעים על פוליסת ביטוח מתחרה וזולה יותר.."כן אבל בפוליסת הביטוח שיש לך אתה מבוטח מפלישת חייזרים (או שקר כלשהו) ולהם..להם אין את הכיסוי הזה".
מסיבה זו בלבד קשה היה למבוטח למצוא מחיר תחרותי לפוליסת ביטוח הבריאות שלו.
מהיום כל הביטוחים ״עברו יישור קו״ במרכיב העיקרי החשוב בהם וזה נושא ה"ניתוחים", מייעוץ פרה-ניתוח, כיסוי מלא להשתלות ועוד…כל שנותר לעשות זה למצוא את הפוליסה עם הכיסוי והמחיר המתאים ביותר בין החברות ולדעת שהכיסוי מול העלות, תואם בצורה מושלמת.
כל הפוליסות החדשות מתעדכנות באופן אוטומטי כך שפוליסות שאינן יעילות "מפסידות" יוסרו ויוחלפו.

דוגמה קלאסית לכפל ביטוחי

מחוייבים לעדכן את פוליסת ביטוח הבריאות מדי שנתיים- בעידן שקדם לרפורמה פוליסת הביטוח הייתה קבועה ולמרות כל מיני התפתחויות ושינויים טכנולוגיים כאלה ואחרים המשפיעים על הכיסויים הרלוונטיים הן במחירים שלהם, בעומקם וברוחבם דבר לא היה נעשה והמחיר…נשאר כמו שהוא גבוה!
כיום לאחר הרפורמה, פוליסות הביטוח מתעדכנות באופן אוטומטי מדי שנתיים, הן במחירן והן ביעילותן כגון רוחב ועומק כיסוי הפוליסה ואף לפליטתן החוצה עקב חוסר רלוונטיות ואתם נהנים מרפורמה ששמה 'זכוכית מגדלת' עצומה על תפקוד פוליסות ביטוח הבריאות שלכם!

התחרות שלהם על ביטוח הבריאות שלכם- הרפורמה( משנת 2016) ועד היום, גרמה לחברות הביטוח להילחם בשיניים עבורכם מכיוון שביטוחי הבריאות עברו "יישור קו" במרכיב החשוב של 'ניתוחים' שצויין לעיל ובכך 'לחשב מסלול מחדש בכל נושא מלחמת הלקוחות ביניהן ואתם יוצאים מורווחים מכך.

משרד האוצר עשה את רוב העבודה הקשה ונלחם עבור כל אחד ואחת מאיתנו כדי שנוכל להנות מהוזלה משמעותית בפוליסת ביטוח הבריאות שלנו ולהתאים לעצמנו את כיסויי הביטוח המתאימים לאורח חיינו, כך שכל שעלינו לעשות זה להשקיע דקה אחת מחיינו ולענות על מספר קטן של שאלות בסיסיות כי אחרי הכל…הרפורמה של משרד האוצר הביאה אותנו עד לבאר…כל שנותר לנו זה לשתות ממנה!

מכיוון שניתן כיום להוזיל ולשפר את פוליסות ביטוחי הבריאות שלנו ולחסוך אלפי שקלים בשנה כבר בבדיקת הזכאות ניתן לענות על מספר שאלות קצרות וענייניות, בפחות מ-60 שניות לבדוק את זכאותך להוזלה בביטוחי הבריאות והשאלה הראשונה היא:

מהו גילך?

נראה אתכם עונים על זה:

בוחרים גיל וחוסכים: