כלכלת משפחה- השיעור החשוב בחיינו, שלא לימדו אותנו מעולם ובכך אנו מפילים את עצמנו לבור של חובות ללא תחתית!

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

כולנו למדנו לחיות בשלום עם מינוס ענק בחשבון העו"ש שלנו, הורדות אשראי בגובה המשכורת שלנו בכל חודש והלוואות שמכסות הלוואות ישנות.
זה נראה כחלק בלתי נפרד מההתנהלות היומיומית של כל אזרח ואזרחית בישראל ואף אחד לא עושה מאום בנושא.

הכלים הפשוטים ביותר שלא ידעתם על קיומם שיעזרו לכם לצאת ממעגל החובות עוד השנה!

חובות כסגנון חיים.

כמעט שלא נתקל באדם במדינה שלא סוחב עליו חובות אשר אותם הוא מגלגל מחודש לחודש. ובכל זאת, אנו מוצאים את עצמנו רוכשים רכב חדש, כל כמה שנים ולוקחים על עצמנו עוד הלוואה, העיקר שניסע בסטייל, באוטו חדש, רק כדי להגיע מנקודה א' לנקודה ב'.

המשכורת שלנו נבלעת היישר אל תוך המינוס בעו"ש אך אין זה מונע מאיתנו לצאת לטיול משפחתי שנתי בכל קיץ.

אנחנו מרשים לעצמנו להתחדש בסלולארי חדש, כמעט כל שנה וחצי רק משום שלנייד החדש, יש מצלמה איכותית יותר כדי שנוכל לצלם את מנות האוכל שהונחו לפני דקות מספר, על השולחן שלנו, במסעדה שאיננו יכולים להרשות לעצמנו לאכול.

כשאנחנו מגזימים, אנחנו נכנסים לדיאטה כלכלית.

הרי לכולנו זה קרה, בשלב כזה או אחר בחיינו, בו הגזמנו עם הבזבוזים וכרטיס האשראי נגזר מול עינינו או שהכספומט נבלע ברגע הכי לא מתאים או אפילו קיבלנו שיחת נזיפה מהבנקאי שלנו, להכניס מזומנים או שיבוטלו לנו הוראות הקבע…

אז מה אנחנו עושים? אנחנו לוקחים את עצמנו בידיים ופותחים בדיאטה כלכלית אבל…דיאטה כמו בכל דיאטה, היא לא מחזיקה לאורך זמן וברגע שאנו נשברים ומפסיקים אותה, אנו מגלים שמצבנו גרוע יותר משהתחלנו אותה!

אז בהתחלה אנחנו נבהלים ומתחילים להדק את החגורה.

אנחנו מפסיקים לאכול בחוץ ומתחילים לבשל בבית. מפסיקים לצאת לברים ונפגשים את חברים בביתם. מפסיקים עם ה-'שופינג' ולובשים בגדים שקנינו לפני שלוש עונות, בגדים שלא לבשנו אותם ולו פעם אחת.

בשלב מסוים, כל אחד ואחת מאיתנו אומר לעצמו, כשהמינוס מצטמק, וההורדות האשראי פוחתות…"מגיע לי להתפנק. הייתי טוב עד עכשיו" ובהחלט שאנחנו יודעים להתפנק.

מקנייה קטנה בקניון, מהזמנה פיצפונת באמזון או מארוחת ערב, ללא קינוח ובקבוק יין…אנחנו מוצאים את עצמנו מהר מאוד נשאבים אל תוך ההרגלים המגונים שלנו ומבלי שנשים לב…"העלנו במספר קילוגרמים של שקלים" ממשקל החובות שהיה לנו, לפני הדיאטה.

זה קל, לחיות עם השטן שמכירים

בשלב מסוים, אנחנו מעדיפים לקבל את המציאות המרה ואנחנו מתרצים לעצמנו ש-"אין. ככה זה לחיות בישראל. אי אפשר לחיות פה מבלי לאגור חובות".

העובדה שרוב המכרים שלכם וקרובי המשפחה שלכם גם חיים לצד חובות רק מעצימה לכם את עובדה זו אבל המציאות היא רחוקה, שנות אור ממה שאנחנו "מאכילים" את עצמנו!

זה פשוט עניין של הוצאות מול הכנסות!

ברור לכל כי ישנו מספר לא מבוטל של אנשים שקראו את כותרת למעלה ודמם רתח מעצבים כי אם זה היה כה פשוט,  איך זה שרובנו חיים תחת העומס והנטל של חובות?!

בואו ונהיה מציאותיים- ממאמר זה, לא תקבלו תפנית משנת חיים בתפיסתה ומהיום תהפכו לאושיות בתחום כלכלת המשפחה אבל מה שבטוח זה, שאם נשים לרגע בצד את ההרגלים הבזבזניים שלנו, אותם הרגלים שאנו מצדיקים כהכרחיים למחייה…כאן תוכלו לקבל לידכם מספר כלים בו המוערבות האקטיבית שלכם היא מינימאלית ביותר עד ל-'לא קיימת' כלל ועדיין להצליח ולחסוך מספר לא מבוטל של אלפי שקלים בשנה.

כלים אלה אינם דורשים מכם השקעה עצמית לאורך תקופה או שינוי כלשהו בשגרת חייכם אלא שברגע שתהיו ערים לכלים אלה תוכלו בשיחת טלפון אחת לחסוך אלפי שקלים!!!

הכלי הראשון- החזרי מס.

כמעט שלכל אזרח ישראלי, מגיע החזרי מס.
תתפלאו לשמוע כמה כסף מגיע לכם מרשויות המס, כסף ששוכב על הרצפה ושאם לא תתבעו בעלות עליו, לאחר תקופה מסוימת, המדינה תוכל לגזול אותו מכם ולכן  מומלץ תמיד לבדוק את זכאותכם להחזרי מס. למידע נוסף בנושא "החזרי מס"

הכלי השני- ביטוחים.

לכל מי שיש ברשותו פוליסת ביטוח חיים או פוליסת ביטוח בריאות חייב להבין כי הוא יכול להוזיל משמעותית את עלות פוליסת הביטוח שלו בזכות הרפורמה של משרד האוצר בעולם הביטוחים בישראל.

בעלי פוליסת ביטוח חיים ו-או בריאות, יכולים עוד היום לחסוך לעצמם מספר אלפי שקלים בשנה, רק מעדכון ורענון פוליסות הביטוח שלהם.

למידע נוסף בנושא "הרפורמה בביטוח בריאות"

למידע נוסף בנושא "הרפורמה בביטוח חיים"

הכלי השלישי- הוזלת חבילות סלולאר.

הרי שלכולנו יש נייד וחבילת סלולאר. אנחנו חושבים שהיא מושלמת אך  אנחנו איננו שמים לב שהיא הייתה מושלמת, ביום בו רכשנו אותה ושרוב הסיכויים, היא איננה משתלמת לנו כלל היום, מספר שנים לאחר מכן!

מעגל הכשפים הזה, עולה לנו ביוקר וגורם לנו לדמם המון כסף בכל שנה ואנחנו…כל עוד יש לנו קליטה ואינטרנט…אנחנו מרוצים.

מה שאנחנו לא מבינים ויודעים זה שעצם העובדה שאנחנו נחים על זרי דפנה, חושבים שחבילת הסלולאר שרכשנו לפני שלוש שנים היא הזולה והטובה ביותר, עובדה זו היא ש גורמת לנו להיות עיוורים למציאות שבכל שנה, למרות שהתשלום החודשי של חבילת הסלולאר שלנו קבועה, למעשה…היא מתייקרת, בזמן שנוצרות חבילות סלולאר זהות בתנאים, זולות יותר!

הדרך היחידה לגלות כמה כסף הפסדתם עד כה, מחוסר מעש ואיך אתם יכולים לחסוך מעתה על חבילת הסלולאר שלכם זו פעולה אחת פשוטה….פשוט לבדוק!

למידע נוסף בנושא "הוזלת מחירי חבילות סלולר"

לסיכום: כדי שנוכל באמת לשנות את המצב הכלכלי שלנו, עלינו להודות ששינוי כלכלי חייב להיעשות. הרי ברור לכל ששינויים מרחיקי לכת אינם קורים בן לילה ובטח ובטח שלא מקריאת מאמר אבל, בזכות הכלים שהונחו מולכם, אתם תוכלו לעשות שינוי כלכלי גדול מאוד לצד מאמץ מינימאלי ביותר מצידכם, מבלי לצאת מהבית ומבלי לפתוח בדיאטות כלכליות לא יעילות!

 

 

 

 

דיסקליימר: אתר seleb.co.il אינו פועל או מתיימר להיות חברת ייעוץ השקעות/ סוכנות ביטוח. התכנים המוצגים באתר והפרסומים המובילים אליו ו/או ממנו אינם מהווים ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות ו/או הצעה להשקעה ו/או הצעה לציבור לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995 ולפי חוק ניירות ערך, תשכ"ח-1968. המידע באתר אינו מהווה הצעה השקעה, וכן המידע אינו מהווה תחליף לשיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. אין במידע המובא באתר כדי להוות התחייבות לתשואה עודפת ואין בתשואות העבר בכדי להבטיח תשואה דומה בעתיד. בקבלת החלטת השקעה במסגרת הפרסומים לעיל, על המשקיעים/המשתמשים לסמוך על בדיקה שהתבצעה על ידם בלבד אודות ההשקעה ותנאיה, לרבות יתרונות וסיכונים הכרוכים בהשקעה, ועליהם לפנות לקבלת ייעוץ מיועצים מתאימים בנוגע לסוגיות משפטיות, חשבונאיות, כספיות, ענייני מיסוי וכן כל סוגיה אחרת הקשורה לביצוע השקעה.

מט״ח

נפוצות ביותר

איך הצליחו בעלי נכסים בישראל 2022 לעקוף את הבנקים ועדיין ליהנות מהלוואה? להיות בעלים של

ישראל 2022- גם לבעלי נכסים מגיע לקחת הלוואה, במיוחד אם כבר סורבו ע"י הבנק! בעלי

לפני שמתחדשים ברכב- מי הם עשרת הרכבים הנמכרים ביותר בישראל 2022? למי שלא שם לב,

2022-תופסים את הפיננסים שלנו בקרניים. המדריך המלא למעלה משנתיים, מדינה שלמה ספגה מהלומה כלכלית קשה.

סמל"ת- מקום 10 מתוך 10 תאריך הקמה 1946 מספר עובדים 350 מייסד אברהם גולדשטיין-גורן ענפי

קבוצת לובינסקי- מקום 9 מתוך 10 תאריך הקמה 1936 מספר עובדים 650+ מייסד דוד לובינסקי

טלקר מוטורס- מקום 8 מתוך 10 תאריך הקמה 1973 מספר עובדים 200+ מייסד רמי אונגר

יוניברסל מוטורס ישראל- מקום 7 מתוך 10 תאריך הקמה 1993 מספר עובדים 1.200 מייסד קבוצת

בודקים ומוזילים

2022-תופסים את הפיננסים שלנו בקרניים. המדריך המלא למעלה משנתיים, מדינה שלמה ספגה מהלומה

בדוקים אם ניתן לקבל החזרי מס

כולנו למדנו לחיות בשלום עם מינוס ענק בחשבון העו"ש שלנו, הורדות אשראי בגובה

במשך שנים שחברות ביטוח הישיר דוחקות את סוכני הביטוח מהתחום בהצעות רמוזות ואף

שינוי הפרדיגמה באמונה העיוורת כלפי 'תוכניות חיסכון' למען עתיד כלכלי יציב החלה ולהלן

איך זה כשבאמת צריכים הלוואה, צריכים אותה כאוויר לנשימה ואתם מוכנים לקחת עבורה

בעקבות עלייה משמעותית של תוחלת החיים, ב-50 השנים האחרונות, מין אישור חריג לחברות

אולי יעניין אותך גם:

אפספלייר- מקום 10 מתוך 10 ב-2021 כמות עובדים 850 משרד ראשי סן-פרנסיסקו ארה"ב (הרצליה ישראל) תאריך הקמה 2011

פייסבוק ישראל- מקום 7 מתוך 10 ב-2021 כמות עובדים 100 משרד ראשי מגדל עזראילי שרונה תל אביב. תאריך

נפילתן של תוכניות החיסכון בישראל נחשפו והעת להקדים תרופה למכה כבר כאן! שינוי הפרדיגמה באמונה העיוורת כלפי 'תוכניות

האם זו הדרך הבטוחה ביותר להרחיב את העסק? אלפי בעלי עסקים בישראל כבר קיבלו את כספם בשנת 2001

מאות אלפי ישראלים מדממים כסף בכל חודש מחבילות הסלולר שלהם ורובם בכלל אינם מודעים לכך ולכן, כדאי לעצור

ישראל 2022- גם לבעלי נכסים מגיע לקחת הלוואה, במיוחד אם כבר סורבו ע"י הבנק! בעלי נכסים ב-2022 מתקשים