רשלנות רפואית דנטלית ב-2022

דקלה ס

סופסוף ישראל מתעוררת ומחליטה שעל רשלנות רפואית דנטלית, משלמים ומפסיקים לחיות עם הכאב שהמטפל הותיר לאזרחיה בחלל הפה.

בישראל ישנה מגמה שעולה בעלייה חדה של טיפולי שיניים אסתטיים המערבים טיפולים כירורגים משמעותים לכל דבר, שאינם נופלים במורכבותם מטיפולים כירורגים בבית החולים. לצד עלייה חדה זו ולצד הביקוש הרב וההיצע הזול יחסי, באופן טבעי, מספר הליקויים בטיפולים הדנטליים עולה גם כן.

מה שזול, בסוף עולה ביוקר

ישנם המון שיטות להוזלת מחירים בטיפולי שיניים. מקרה ידוע בו רופא שיניים לקח שתל איכותי, נסע איתו לסין ובקש שייצרו עבורו חיקוי זול שלאותו השתל , בזמן שהוא מכריז שהשתלים הזולים מסין, הינם המקוריים והאיכותיים שכולם מכירים.

פס ייצור לרווחים

זה נראה כי טיפולי שיניים ובמיוחד בתחום השתלות שיניים, איכות הטיפולים נגנזת לטובת מהירות הטיפולים. "השתלות ביום אחד" וכל מיני הבטחות לטיפולי השתלות מלאים ביום אחד מצטיירים כהליך מזורז שבא לטובת המטופל כשלמעשה המציאות קודרת יותר. מדובר כאן בפס ייצור המוני של "השתל וסע" ולגזור קופון שמן, בזמן קצר ומכאן…הצרות מתחילות. הרי אין זה הגיוני שחוסכים בזמן ההחלמה של חלל הפה, משך הזמן להטמעה של השתל בלסת רק כדי לסיים עם המטופל וקדימה ללקוח הבא.

חושבים על השורה התחתונה

מי לא שמע על הסצנה הקומית, בה רופאי שיניים מחליטים להרשות לעצמם לספק טיפולים קוסמטיים שעד היום היו נחלתם של רופאים פלסטיים מומחים. החוצפה של רופאי השיניים להתיימר להיות באותה שורה מקצועית לצד מנתחים פלסטיים היא פשוט לא הגיונית. הרי שמנתח פלסטי השקיע 20 שנים פלוס לערך כדי שיוכל להיות מוסמך לתהליכים כירורגים אסתטיים מורכבים ומסובכים כאשר רופא שיניים משקיע , פחות ממחצית הזמן לקבלת רישיון רופא שיניים. זה נראה יותר ויותר כשזה קשור לטיפולי שיניים, למי שצריך להיות איכפת, איכפת לו רק מהשורה התחתונה.

מהי ההגדרה של 'רשלנות רפואית' בחוק?

כל מטופל שעבר טיפול רפואי שלאחריו נגרם לו נזק חייב לעצמו לשלול את האפשרות כי הנזק שנגרם לו הוא כתוצאה של רשלנות רפואית.

כדי שנוכל לשלול רשלנות רפואית עלינו להבין מהי, בהגדרה, "רשלנות רפואית".

"רשלנות רפואית פירושה מתן שירותים רפואיים תוך סטייה מרמת הזהירות הסבירה, כאשר סטייה זו גרמה נזק למטופל, שלא היה נגרם אלמלא סטייה זו". למשל: רישום תרופה שאינה מתאימה, בעוד כל רופא סביר לא היה רושם אותה בנסיבות המקרה, וגרימת נזק לחולה עקב נטילתה".

חשוב לציין כי הוכחה של רשלנות רפואית מחייבת, ברוב המקרים, הוכחה של גרימת נזק כדי שנוכל לדרוש פיצוי כספי. כלומר, אם הרשלנות הרפואית גרמה נזק במישרין, אז ניתן לדרוש פיצוי.

כיום, פיצוי על רשלנות רפואית נע בין עשרות אלפי שקלים ועד למאות אלפי שקלים וכדאי מאוד לכל מי שחושב שעבר רשלנות רפואית דנטלית, לענות על מספר שאלות קצרות וענייניות ולבדוק את זכאותו לתבוע בגין רשלנות רפואית .עלו לאחרונה

מדריך פשוט וקל זה הצליח לעזור ל-21,543 אזרחים ותיקים לבדוק את זכאותם להטבות מס משמעותיות..
השקעות אלטרנטיביות- הדבר החם הבא בישראל 2022. מה זה 'השקעה אלטרנטיבית'? מה עומד מאחורי מושג..
ניתוח טכני- איך "לעשות סדר בבלאגן" על גבי גרף המחירים ובאמת להבין מה קורה שם…המדריך..
האם נמצא קשר בין אריכות ימים לבין פעילות גופנית? האם מדובר בשינוי מגמה בריאותי עולמי..
צום לסירוגין(Intermittent Fasting)- האם ההמתנה נלחמת בהשמנה? הדיאטה הפופולרית שמלווה אותנו בשנים האחרונות…האם היא בכלל..
טוען כתבות נוספות

ניוזלטר

רוצים לקרוא עוד מהמאמרים שלנו?

הרשמו לניוזלטר שלנו והשארו מעודכנים בכל הנושאים החמים בשוק!

דילוג לתוכן