Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
מערכת סלב

מערכת סלב

נראות הפה והשיניים היא מרכיב חשוב של כל אדם. האסתטיקה והיופי הרצויים אינם עולים בקנה אחד עם הנחיצות בעקירת השיניים הקיימות עקב בעיות בריאותיות שונות שלהן ולכן אין מנוס מביצוע השתלת שיניים חדשות ויפות.

השתלת שיניים היא תהליך מורכב שיש להיערך אליו כיאות. לבדוק את שיטות העבודה במרפאות השונות, אופן ומהירות הביצוע ואת העלויות.

מרפאות שיניים רבות מבצעות את הליך השתלת השיניים בטכניקות חדשניות. השימוש בטכנולוגיה החדשה הקיימת בתחום זה המאפשרת השתלה של שיניים רבות ביום אחד תוך הקפדה על בריאותו של החולה.

רופאי שיניים המבצעים השתלות בלסת התחתונה, מדברים על הצלחה בשיעור של כ-% 95 ובלסת העליונה הצלחה בשיעור של כ -% 90 וזאת עקב המבנה הצר יותר המקשה על החניכיים להחזיק את כל גודלו של השתל.

רובן הגדול של ההשתלות מסתיים בהצלחה וגורם ללקוחות להיות מאושרים מהשינוי הגדול בחייהם בזכות השתלות השיניים. גם נראות הפה, גם אפשרויות האכילה ובעיקר הביטחון העצמי שחזר למטופל הם שינויים דרסטיים ומאד מבורכים.

קבלת החלטה על השתלת שיניים

בדרך בגלל בגילאים המבוגרים נוצרות כמה בעיות שמדרבנות את הלקוח לבצע השתלות שיניים בודדות או כולן . זה מתחיל משיניים שנרקבו ולכן נעקרו, שחיקה של השיניים או מחלות חניכיים. כשחסרות כמה שיניים במרחב הפה, קשה יותר לאכול, לא נעים לפתוח את הפה כי המראה הוא לא אסתטי ולעתים גם הדיבור משתנה עקב אי הימצאותן של השיניים בחלל הפה.

השתלים הדנטליים מחליפים במקרים רבים את השיניים התותבות שהן הרבה פחות נוחות ביום יום ואחד היתרונות הגדולים שלהם הוא העובדה שבשיניים הללו אין סיכוי להתפתחות עתידית של חורים או ריקבון בשיניים.

קבלת ייעוץ ממומחים בנושא השתלים

מכיוון שמדובר החלטה משמעותית הן ברמה הבריאותית והן ברמה הכספית, רצוי לגשת לכמה רופאי שיניים או מומחים לשיקום הפה כדי לקבל חוות דעת מקצועיות על מצבו של הפה ומהם ההמלצות של כל אחד מהם לביצוע. מעבר לכך, חשוב לשוחח עם חברים, מכרים ובני משפחה ולקבל המלצות על רופאים שביצעו עבודה מוצלחת ולחילופין דיס המלצה על מי שביצע עבודה שאינה מוצלחת לדעתו של הלקוח ולכן עדיף להימנע מלגשת אליו לקבלת ייעוץ מקצועי.

במהלך הייעוץ יבצעו הרופאים בדיקה פיזית של השיניים, בדיקות סי טי וצילומי רנטגן. רק לאחר קבלת הצילומים אפשר יהיה לקבל החלטה אם עצמות השיניים מתאימות לביצוע הליך השתלה הכולל שיניים תותבות, כתרים וגשרים על פי מצב הפה.

אם רקמת העצם והחניכיים ערוכים לקליטת שתלים אפשר להכין תכנית ולצאת לדרך אם הם לא מוכנים לכך לא תהיה ברירה אלא לבצע חלופה אחרת במקום ההשתלות.

יתרונות של ביצוע השתלות של שתלים דנטליים

שתלי שיניים בנויים בחומרים הידועים בטיבם המעולה והאיכותי. זו הסיבה שמדובר בשתלים עמידים ודי חזקים המתאימים להשתלה של כל השיניים או של שיניים מסוימות על פי הצורך תוך ביצוע אמצעי תמיכה כמו כתרים, גשרים ושיניים תותבות במקומות החסרים.

נראות השתלים החדשים היא כמעט זהה לשיניים הטבעיות ולכן במקרים רבים אדם שלא בקיא בתחום זה לא יחוש כי מדובר בשתלים ולא בשיניים טבעיות.

תכנית הטיפולים

תכנית הטיפולים היא אינדיבידואלית ומותאמת לכל מטופל על פי מצבו. קיימות כמה אפשרויות להשתלה:

 • השתלה ידנית ושיקום במקביל.
 • השתלה בנפרד ושיקום בנפרד.
 • הליך שבו מחדירים שתלי רקמה רכה ועצם, לוקחים פרק זמן מסוים הפסקה כדי לאפשר למקום להתרפא ורק בשלב השני משתילים את השתלים במקומם המיועד.
 • על פי תכנית הטיפולים יידע הרופא את הלקוח על משך ההליך, כמה טיפולים יבוצעו ומה העלויות.
 • בהתאם למורכבותו של התהליך, ייעזר הרופא בחומרי הרדמה מקומיים ואמצעי הרגעה. חולים במחלות כמו סוכרת או יתר לחץ דם ומחלות נוספות יטופלו באמצעות הרדמה כללית.

לדוגמה:

מטופלים הסובלים מפחד מטיפולי שיניים.

מטופלים שהם רגישים לחומרי ההרדמה המקומית.

מטופלים מוגבלים פיזית.

שלבי ביצוע ההשתלה באמצעות הרדמה כללית

הרדמה כללית כמו לפני כל ניתוח יכולה להתבצע רק לאחר שהלקוח ביצע את הבדיקות האלמנטריות המאפשרות את קיומו של הניתוח מבחינה בריאותית.

רופא מרדים מבצע את ההרדמה ומוודא את מצבו של המטופל לאורך הניתוח, רק רופא שיניים המוסמך לבצע השתלות בהרדמה מלאה, יבצע תהליך זה.

מכיוון שהאדם מורדם, אפשר לבצע בו טיפולים רבים ואפילו את ההשתלות של מלוא השיניים בחלל הפה או לחילופין, השתלות בודדות וטיפולים שוטפים כמו ביצוע טיפולי שורש, סתימות, כתרים ומבנים.

לקוח שקיבל טיפול מקיף בהרדמה מלאה, יחזור לתפקוד ויחלים הרבה יותר מהר מלקוח שביצע הרדמה מקומית בלבד.

השתלת שתל בין שתי שיניים קיימות

מהלך זה מבוצע בדרך כלל בעת ביקור אחד אצל רופא השיניים ולאחריו נדרשת תקופת רגיעה של כמה חודשים כדי לאפשר לרקמת העצם להתהוות סביב השתל החדש. לאחר תקופת הריפוי, אפשר להתקין כתר ושיניים תותבות. אם בתום תקופת הריפוי מסתבר שלא התהוותה רקמת עצם, אין אפשרות להמשיך בתכנית המקורית ויש צורך בביצוע תכנית חלופית שאינה כוללת השתלות.

תהליך ההשתלה

 • מבצעים חירור באמצעות מקדח ייעודי של נקודה קטנה בלסת. לחור זה מחדירים בורג מטיטניום וכתר. העבודה חייבת להיעשות במיומנות ובדייקנות כדי לא לפגוע בעצב הלסת או במבנה הפנימי של הלסת.
 • מבצעים הרחבה של שטח החור, מחדירים את הבורג כולל המכסה המגן עליו כדי שהמקום יתרפא.
 • לאחר כמה חודשי המתנה, מסירים את הכיסוי הזמני ומצמידים כתר זמני על חלקו העליון של השתל. החניכים ממשיכות לצמוח סביב תבנית זו. בחלוף זמן, אם נראה שהכול תקין, אפשר להתקין כתר קבוע במקום הכתר הזמני.

זמן ההחלמה

 • משך זמן ההחלמה משתנה בין הלקוחות השונים. אצל אחד ההחלמה עוברת בקלות ובמהירות ואצל האחר היא מלווה בכאבים ואי נוחות הנמשכים פרקי זמן ארוכים.

   לאור הניסיון רב השנים של השתלת השתלים, נקבעו כמה כללים בסיסיים עבור המטופלים. אצל אלו המקפידים לבצע את מלוא הפעולות על פי ההוראות, ההחלמה תהיה קלה ומהירה הרבה יותר.

רשימת הכללים הבסיסיים:

 • הקפדה יתרה על היגיינת חלל הפה, צחצוח מקיף של כל השיניים ושימוש בחוט דנטלי. ככל שנושא זה יבוצע כיאות ולאורך זמן, כך לא תתפתח דלקת ויתבצע חיבור מהיר יותר בין השתל והעצם, דבר שיזרז את ההחלמה.
 • חל איסור על עישון בפרק הזמן הראשון לאחר ההשתלה כיוון שגם הוא עלול לגרום לדלקות ולעיכובים בתהליך ההחלמה.
 • הגעה תקופתית לרופא השיניים לצורך ביקורת ומעקב ההחלמה.
פוסטים אחרונים