הביטוחים שלנו בעקבות הרפורמה החדשה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

שוק הביטוח בישראל עבר שינויים תהפוכות ורפורמות בשנים האחרונות. אך רובנו עדיין משלמים על ביטוחים כפולים וכמעט כולנו משלמים הרבה יותר ממה שאנו צריכים או יכולים לשלם. על פי שנתון סטטיסטי לישראל – אם רק  נהיה  מודעים לרפורמות ונזהר מאינטרסים סמויים – זה יכול להיות  שווה לנו בממוצע 7,540 ₪ לכל שנה!

סוכני הביטוח

רוב סוכני הביטוח מייצגים חברות ביטוח מסוימות שאיתן יש להם קשרים עסקיים. כמו כל איש מכירות המחויב למקום עבודתו, גם הם עושים כל שניתן כדי למכור את המוצרים הייחודיים של כל אחת מחברות הביטוח הללו. ההבדלים בין מוצר בחברת ביטוח מסוימת למוצר שנראה מקביל בחברת ביטוח שניה יכולים להיות תהומיים. במקרים רבים, אחת מחברות הביטוח היא זולה בביטוח ספציפי ללקוח ובמוצר אחר היא תהיה היקרה ביותר. קיימת סבירות גבוהה שלקוחות שלא ביצעו [thrive_2step id='5451']בדיקה מקיפה[/thrive_2step] ויסודית, משלמים סכום גבוה הרבה מעבר לסכום שהם אמורים לשלם עבור מוצר זה.

כפילויות בביטוחי הבריאות

עיקר הבעיה היא ביטוחי הבריאות. בתחום זה קיים שוק המכיל כמה סוגי ביטוחים שנמכרו ללקוחות לפני שנים רבות. הכפילויות נובעות מכך שהלקוח רכש פוליסת בריאות אצל סוכן הביטוח ובנוסף לכך הופקו עבורו במהלך השנים פוליסות נוספות דרך מקום העבודה שלו או דרך מקום העבודה של בן /בת הזוג. חלק מהפוליסות אינן נחוצות כלל כיוון שמדובר בשירותים שמקבלים הצרכנים ממילא במסגרת ההטבות המגיעות לכל אחד בביטוח הנורמטיבי בקופות החולים. אבסורד נוסף כרוך באופן הדיווח של חברות הביטוח על ההורדות השונות בהוראות הקבע או בכרטיסי האשראי. הדיווחים הללו אינם מפורטים כראוי ורוב הלקוחות אינם יכולים לדעת באופן מדויק עבור מה הם משלמים.

נוצר מצב שכל לקוח משלם בכל חודש כספים רבים ללא צורך וביוקר המחיה הקיים גם ככה בישראל, חשוב לעצור את התשלומים המיותרים ולא לרכוש פוליסות נוספות המהוות כפילות של הכיסויים, תשלומים כספיים מיותרים ובעיקר עקב העובדה שבמקרה של הפעלת ביטוח, יקבל המבוטח תשלום ממקור אחד בלבד ולא מכולם.

הרפורמה בביטוחי הבריאות

בעקבות הרפורמה החדשה בתחום ביטוחי הבריאות שנכנסה לתוקף בפברואר 2016 , קיימות שש קטגוריות בלבד בתחום ביטוחי הבריאות. כל הפוליסות החדשות מתייחסות רק לקטגוריות הזהות הללו. הרפורמה יצרה תחרות בריאה והוגנת על נושאים זהים בין חברות הביטוח השונות וכפועל יוצא מכך, נוצרה למבוטחים הן אפשרות [thrive_2step id='5451']להוזלה משמעותית של העלויות[/thrive_2step] החודשיות והן קיבוע של המחירים שתומחרו למשך שנתיים ללא תנודות וללא תלות בשום גורם.

זו ההזדמנות המצוינת עבור הלקוחות לנצל את היתרונות המובהקים של הרפורמה החדשה, לבדוק את פוליסות הביטוח השונות, במידת הצורך לרכוש פוליסות חדשות וזולות הרבה יותר ולבטל פוליסות מיותרות. תהליך זה יוביל בסופו של דבר לחיסכון כספי משמעותי. גובה התשלומים החודשי לחברות הביטוח בגין הביטוחים השונים יפחת ולכל משפחה יהיה כסף זמין בסכום גבוה יותר בכל חודש עקב החיסכון המשמעותי.

השוואת עלויות ביטוחים

[thrive_2step id='5451']השוואה של עלויות הביטוחים[/thrive_2step] היא משימה חשובה אך לא תמיד אפשרית, רוב הלקוחות אינם מסוגלים לבצע את ההשוואות בין כל חברות הביטוח והם מבצעים במקסימום בדיקה בין שתיים או שלש חברות ביטוח בלבד. אם נשווה בצורה מעמיקה בין כל חברות הביטוח נבין שלעתים הבחירה בחברת הביטוח ובפוליסה הנכונה תחסוך לנו סכומי כסף אדירים לאורך כל חיינו.

אם נבצע הקבלה למה שקורה בתחום אחר, לדוגמה בענף הטיסות לחו"ל, לקוחות רבים מבצעים השוואת מחירי טיסות בין כל חברות התעופה ורק לאחר מכן, מחליטים באיזו חברה להזמין כרטיסי טיסה. לעומת זאת בתחום הביטוח הלקוחות אינם מקבלים הצעות מחיר מכל חברות הביטוח, וכך למעשה הם אינם משווים מחירים. זה קורה כיוון שהם סומכים על סוכן הביטוח ועל המלצתו וכך הם רוכשים את הפוליסה בצורה עיוורת.

איך ממשיכים מכאן ומהי הדרך הנכונה לביצוע בדיקה אמינה ומקיפה?

איך יוצאים מהתסבוכת הזו? לרוב הלקוחות ברור שחשוב להשאיר בתוקף רק את הפוליסות המתאימות ולבטל את הפוליסות המיותרות או הכפולות. אך מי המקצוען שמסוגל ללוות את הלקוח בדרך הנכונה ולהדריך אותו מה נכון לבצע?

הדרך הנכונה היא לבחור בפתרון הקל והמהיר, לעבוד עם חברה המבצעת בדיקה של כלל תיק הביטוח עבור כל לקוח. חברה מקצועית זו מבטלת כפל ביטוחים, דואגת לקבל הצעות מחיר מחברות ביטוח נוספות וכך היא מפחיתה באופן משמעותי ביותר את העלויות החודשיות של תשלומי כל הביטוחים.

הקשר עם הנציגים הוא ללא עלות ומתנהל באופן נוח מאד, כל המידע מועבר דרך מיילים, והתוצאה הסופית היא חיסכון מהותי ביותר.

זו הסיבה שכדאי לבצע בדיקה חשובה זו ומוקדם ככל האפשר.

בשוק מורכב זה, טוב לדעת, שיש אנשי מקצוע מהשורה הראשונה שאפשר לסמוך עליהם ולצעוד איתם יחד.

[thrive_2step id='5451']להשוואת כל התיק הביטוחי שלך מול כל החברות לחץ כאן[/thrive_2step]

דיסקליימר: אתר seleb.co.il אינו פועל או מתיימר להיות חברת ייעוץ השקעות/ סוכנות ביטוח. התכנים המוצגים באתר והפרסומים המובילים אליו ו/או ממנו אינם מהווים ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות ו/או הצעה להשקעה ו/או הצעה לציבור לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995 ולפי חוק ניירות ערך, תשכ"ח-1968. המידע באתר אינו מהווה הצעה השקעה, וכן המידע אינו מהווה תחליף לשיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. אין במידע המובא באתר כדי להוות התחייבות לתשואה עודפת ואין בתשואות העבר בכדי להבטיח תשואה דומה בעתיד. בקבלת החלטת השקעה במסגרת הפרסומים לעיל, על המשקיעים/המשתמשים לסמוך על בדיקה שהתבצעה על ידם בלבד אודות ההשקעה ותנאיה, לרבות יתרונות וסיכונים הכרוכים בהשקעה, ועליהם לפנות לקבלת ייעוץ מיועצים מתאימים בנוגע לסוגיות משפטיות, חשבונאיות, כספיות, ענייני מיסוי וכן כל סוגיה אחרת הקשורה לביצוע השקעה.

מט״ח

נפוצות ביותר

איך הצליחו בעלי נכסים בישראל 2022 לעקוף את הבנקים ועדיין ליהנות מהלוואה? להיות בעלים של

ישראל 2022- גם לבעלי נכסים מגיע לקחת הלוואה, במיוחד אם כבר סורבו ע"י הבנק! בעלי

לפני שמתחדשים ברכב- מי הם עשרת הרכבים הנמכרים ביותר בישראל 2022? למי שלא שם לב,

2022-תופסים את הפיננסים שלנו בקרניים. המדריך המלא למעלה משנתיים, מדינה שלמה ספגה מהלומה כלכלית קשה.

סמל"ת- מקום 10 מתוך 10 תאריך הקמה 1946 מספר עובדים 350 מייסד אברהם גולדשטיין-גורן ענפי

קבוצת לובינסקי- מקום 9 מתוך 10 תאריך הקמה 1936 מספר עובדים 650+ מייסד דוד לובינסקי

טלקר מוטורס- מקום 8 מתוך 10 תאריך הקמה 1973 מספר עובדים 200+ מייסד רמי אונגר

יוניברסל מוטורס ישראל- מקום 7 מתוך 10 תאריך הקמה 1993 מספר עובדים 1.200 מייסד קבוצת

בודקים ומוזילים

2022-תופסים את הפיננסים שלנו בקרניים. המדריך המלא למעלה משנתיים, מדינה שלמה ספגה מהלומה

בדוקים אם ניתן לקבל החזרי מס

כולנו למדנו לחיות בשלום עם מינוס ענק בחשבון העו"ש שלנו, הורדות אשראי בגובה

במשך שנים שחברות ביטוח הישיר דוחקות את סוכני הביטוח מהתחום בהצעות רמוזות ואף

שינוי הפרדיגמה באמונה העיוורת כלפי 'תוכניות חיסכון' למען עתיד כלכלי יציב החלה ולהלן

איך זה כשבאמת צריכים הלוואה, צריכים אותה כאוויר לנשימה ואתם מוכנים לקחת עבורה

בעקבות עלייה משמעותית של תוחלת החיים, ב-50 השנים האחרונות, מין אישור חריג לחברות

אולי יעניין אותך גם:

איילון אחזקות – מקום 8 מתוך 10 ב-2021 כמות עובדים 900 שווי שוק 1.4 מיליארד ש"ח תאריך הקמה

דלק מערכות רכב- מקום 5 מתוך 10 תאריך הקמה 1991 מספר עובדים 318 מייסד אלי רוזנברג, דוד כהן,

בנק הפועלים- מקום 10 מתוך 10 תאריך הקמה 1921 מספר עובדים 8694 מייסד ההסתדרות הציונית וההסתדרות הכללית שווי

אאורה- מקום 7 מתוך 10 תאריך הקמה 1992 מספר עובדים 45 מייסד בועז משעולי הכנסות 893,000,000 ש"ח ענפי

הפניקס – מקום 3 מתוך 10 ב-2021 כמות עובדים 300 שווי שוק 2.1 מיליארד ש"ח תאריך הקמה 1949

עשרת חברות ההייטק המובילות בישראל ב-2021 מי הם עשרת חברות ההייטק הגדולות אשתקד? מה אנחנו באמת יודעים עליהם