"איך להרוויח כפנסיונר: חשיפה 10 הטבות מס חשובות שאינכם מנצלים ושוות לכם עשרות אלפי שקלים בשנה"

בשני העשורים האחרונים, נכנסו לתוקף מגוון תיקוני מס המוענקים לפנסיונרים, כגון תיקון 190, תיקון 125 ד’, סעיף 9א’ ועוד… עם זאת, נראה כי רבים מהם אינם מנוצלים לחלוטין עקב חוסר מודעות לזכויות המגיעות לפנסיונרים.

בכתבה זו נחשוף בפניכם את כלל ההטבות המס שמגיעות לכם, בין אם אתם בשלבי ההכנה לפרישה או כבר בתקופת הפנסיה. אנו בטוחים שתגלו לפחות הטבה אחת, אם לא יותר, שיכולה לחסוך לכם עשרות או אף מאות אלפי שקלים.

1. תיקון 190 – הפקדונות שלכם נהפכים לערכיים יותר

האם חציתם את גיל 60 ויש לכם יותר מ-300,000 ש”ח בחסכונות נזילים? אם כן, תיקון 190 לחוק הוא בשבילכם. הוא מציע יתרונות משמעותיים לכספים שנשמרים בפקדון שלכם.

היתרון העיקרי של תיקון זה הוא היכולת למשוך את הרווחים מהפק”מ, תיק ני”ע, או פוליסת חיסכון שלכם, עם ניכוי מס של 15% בלבד, במקום 25%. זה מספק חיסכון משמעותי במיסים לעומת מה שהיה ללא התיקון הזה, או למול אנשים אחרים שלא זוכים בו.

בנוסף, התיקון מאפשר לכם למשוך את הכספים כפנסיה חודשית, פטורה ממס לכל החיים. ואם זה לא מספיק, הוא גם מעניק הטבות בדמי הניהול, מאפשר לקחת הלוואה על חשבון הכסף בפיקדון והעברת כספים בין דורית.

לניצול הטבות המס ולקבלת הנחה בגובה עד 40% במיסוי לחצו כאן

2. תיקון 125 ד׳ – צברתם רווחים ושילמתם מס? זמן להחזר מס

האם נולדתם לפני ה-1 בינואר 1948, כלומר טרם קום המדינה? אם כן, יש לכם סיבה לחייך. תיקון 125ד מאפשר לכם לצבור רווחים בשוק ההון ולקבל החזר שנתי של עד 3,330 שקל. חשבו על זה כעל תמריץ כלכלי, במקום לוותר על כסף זה למדינה מתוך אדישות.

בנוסף, אם שני בני הזוג נולדו לפני התאריך הנ”ל, ישנה אפשרות לזיכוי זוגי של 4,080 שקל בשנה. והאם ידעתם? אפילו בשנים שבהן לא הרוויחתם משוק ההון, תוכלו למצות את ההטבה דרך “מכירה רעיונית”. תיקון 125ד הוא תיקון מהפכני בחוק, שיכול להבטיח לכם עשרות אלפי שקלים רק על ידי ביצוע בדיקה פשוטה ומהירה.

הטבות המס שמגיעות לפנסיונרים, כמו תיקון 190, תיקון 125ד, סעיף 9א ואחרים המפורטים בכתבה זו, תלויות במספר פקטורים חשובים כמו גיל, מצב תעסוקתי, סכום החסכונות שלכם וכן גובה הקצבה שתקבלו בפרישה. לכן ניתן לענות על מספר שאלות קצרות לבדיקת זכאות והשאלה הראשונה היא:

מה הגיל שלך?

3. תקנה 125 ה’ – פטור מס על רווחי ריבית מתוכניות חיסכון

האם ידעתם שאתם זכאים לפטור ממס שמעניק זיכוי על רווחי ריבית מתוכניות חיסכון?
תקנה זו מאפשרת לכם ליהנות מפטור של עד 35% מהקצבה המזכה, מה שיכול להוסיף עוד כמה אלפי שקלים לכיס שלכם.

חשוב לזכור כי הפטור הזה ניתן למימוש רק על ידי אחד מבני הזוג. לכן, חשוב לבדוק מי מבין בני הזוג צבר ריבית גבוהה יותר על חסכונותיו, על מנת למקסם את התועלת מהתקנה זו.

4. סעיף 9א – מגדילים את הנתח הפטור ממס בקצבתכם

הגעתם לגיל פרישה ואתם זכאים ל”קצבה מזכה”? כאן נכנס לתמונה סעיף 9א. עד שנת 2011, הפטור ממס על הקצבה היה מוגבל ל-35%, אך המגבלות הללו כבר לא רלוונטיות. משנת 2012 והלאה, הפטור שלכם רק ילך יגדל, ויגיע לשיעור שיא של 67% בשנת 2025, דבר פשוט נהדר.

חשוב לדעת, ההטבה הזו אינה ניתנת באופן אוטומטי. כדי ליהנות ממנה, יש להגיש בקשה מסודרת. ואנחנו פה בדיוק כדי לעזור לכם בכך.

5. סעיף 9 (7א’) – פטור ממס למענק הפרישה שקיבלתם

קיבלתם מענק פרישה מהמעסיק שלכם, ששוויו שכר חודשי כפול מספר שנות העבודה? אלו חדשות טובות! אם השכר החודשי שלכם היה פחות מ-12,640 ש”ח, אתם זכאים לקבל את המענק הזה פטור ממס. במקרה שהשכר היה גבוה יותר, ישנה האפשרות לפרוש את חיוב המס על המענק לאורך 6 שנים הבאות. זה יכול להוריד את שיעור המס שתשלמו, במיוחד אם ההכנסה שלכם בשש השנים הקרובות תהיה נמוכה יותר

6. סעיף 9 (25) – פטור ממס על שכר הדירה שאתם משכירים

אם עברתם לדיור מוגן וכעת אתם משכירים את הדירה שבה התגוררתם לפני כן, יש לכם אפשרות לחסוך בתשלום מס הכנסה על ההכנסה משכירות. הפטור ממס יכול להגיע עד לחצי מהתשלום השנתי למוסד הדיור המוגן. חשוב לדעת שהפטור הזה לא ניתן אוטומטית, אלא נדרשת הגשת דוח שנתי לרשות המסים.

7. סעיף 9 (ג) – חיסכון במס שבח בעת מעבר לדיור מוגן

כאשר אתם מוכרים את דירתכם כדי לעבור לדיור מוגן, אין צורך לשלם מס שבח. מס שבח, המחויב בשיעור של 25% מעליית ערך הנכס, יכול להשאיר בכיסכם מאות אלפי שקלים, כספים שלא ילכו לקופת המדינה. יתרה מכך, אם אתם מוכרים יותר מדירה אחת, ניתן לנצל את הפטור ממס שבח עבור הדירה הראשונה, ולהשתמש בפטור למטרת מעבר לדיור מוגן עבור השניה. זהו פוטנציאל כלכלי שיכול לשפר את איכות חייכם באופן משמעותי.

8. סעיף 37 – זכאות לנקודת זיכוי נוספת לבן/בת הזוג

מי לא אוהב לקבל נקודות זיכוי? כל נקודת זיכוי שווה 2,136 ש”ח בשנה, סכום שיכול להועיל במגוון תחומים. אז כשאחד מבני הזוג עדיין עובד והשני כבר בגיל פרישה, או סובל מנכות או עיוורון, הבן/בת הזוג העובד/ת עשוי/ה להיחשב/ת כ”יחיד מוטב”. זה אומר שהם זכאים לנקודת זיכוי נוספת. חשוב לזכור שאם לא ניצלתם את הזכות הזו עד כה, יתכן שתוכלו להשתמש בה באופן רטרואקטיבי ולקבל החזר מס על תשלומים שבוצעו בעבר ללא צורך.

9. סעיף 45 א’ (ב) – הרחבת הטבות מס לבני 50 ומעלה המפקידים לפנסיה כעצמאיים

אם אתם בני 50 ומעלה ומפקידים לתוכנית פנסיה כעצמאיים, יש לכם זכות להטבה משמעותית במס. מבלי להשפיע על תקרת השכר המזכה בהטבות (23,496 ש”ח לשנה לשנת 2022), ניתן להפקיד עד 5.5% יותר ועדיין ליהנות מניכוי מס על סכום ההפקדה. זה אומר שאתם יכולים להפקיד סכומים גבוהים יותר מהתקרה הרגילה, תוך ניצול יעיל של זכויות הניכוי שלכם במס הכנסה.

10. תיאום מס למי שממשיך לעבוד אחרי פרישה – ודאו שלא תשלמו יותר מהנדרש!

אם בחרתם להמשיך ולעבוד לאחר יציאתכם לפנסיה, מצוין! אך חשוב לוודא שלא תחויבו במס באופן בלתי צודק. לעיתים, ייתכן שתחויבו במס של עד 47% על השכר שלכם, אם לא יתבצע תיאום מדויק בין הכנסותיכם מהפנסיה לבין ההכנסה מהעבודה. תיאום מס זה הכרחי, והוא אפשרי גם באופן רטרואקטיבי.

הטבות המס שמגיעות לפנסיונרים, כמו תיקון 190, תיקון 125ד, סעיף 9א ואחרים המפורטים בכתבה זו, תלויות במספר פקטורים חשובים כמו גיל, מצב תעסוקתי, סכום החסכונות שלכם וכן גובה הקצבה שתקבלו בפרישה. לכן ניתן לענות על מספר שאלות קצרות לבדיקת זכאות והשאלה הראשונה היא:

מה הגיל שלך?

תבקשו את מה שאתם זכאים לו

לצערנו, רבים מהגמלאים אינם מנצלים את ההטבות המס שהמדינה מציעה להם. עוד משנת 2012, הוכנסו לחוק הטבות מס משמעותיות לפנסיונרים, המכונות “התיקון לפקודת מס הכנסה לפנסיונרים”, המסתכמות בעשרות אלפי שקלים בשנה.

הסיבה שרבים מהפנסיונרים אינם מנצלים את ההטבות הללו נעוצה בצורך לפנות באופן פעיל ולהגיש בקשה – פעולה שכל סוכן פנסיוני יכול לבצע תמורת עמלה סמלית. רוב הפנסיונרים נשארים פסיביים ומוותרים על הזכויות שלהם.

אם אתם מהסוג שמעדיף לוותר על עשרות אלפי שקלים בשנה, זה בחירה לגיטימית. אבל אם אתם מעדיפים לקחת את הכסף לעצמכם, יש לכם את האפשרות לעשות זאת כאן ועכשיו.

למי זה מתאים?

  • לאזרחים שעברו את גיל 60.
  • לאזרחים בעלי צבירה של 150 אלף ₪ לפחות בקרן השתלמות, קופת גמל, תיק השקעות.
  • לאזרחים שלא ביצעו השוואה של תשלומי דמי ניהול.
  • לאזרחים שלא יודעים מה ביצועי קרן ההשתלמות וקופת הגמל שלהם
  • לאזרחים שרוצים לדעת באיזה אפיק להשקיע את החסכונות שלהם ומאיזו סיבה.
  • לאזרחים שרוצים לקבל ייעוץ מסוכן פניסוני מומחה בתחום.

הצעד הראשון

מבצעים את בדיקת הזכאות באמצעות הבדיקה החדשה והמאובטחת בקישור הזה.

משך הבדיקה הינו כפחות מ-60 שניות והיא פותחה כך שאינכם צריכים להצטייד במסמכים או טפסים מיותרים והיא מאובטחת לגמרי, כדי שאתם תוכלו לעבור אותה בנוחות של ביתכם.

הצעד השני

מקבלים את תוצאות הבדיקה בצורה מאובטחת ודיסקרטית בסמס ובמייל.

מכיוון שתוצאות הבדיקה מכילות מידע אישי, תוצאותיה יגיעו אך ורק למייל ולנייד של מבצע הבדיקה!

הצעד השלישי והאחרון

במידה ונמצאתם זכאים- איש מקצוע מוסמך ייצור עמכם קשר בהקדם ויחדיו, תתחילו את תהליך אישור וקבלת ההלוואה ובכך, תוכלו לחסוך זמן יקר וליהנות מהלוואה שלה חיכיתם.

חשוב לזכור!

תהליך נטילת הלוואה יכול להיות מתיש, במיוחד כשמדובר בבירוקרטיה הישראלית. באמצעות אנשי מקצוע המוסמכים לטפל בנושאים אלה, ניתן לקצר משמעותית את תהליך נטילת ההלוואה, אישורה והפקדת סכום ההלוואה בחשבון הבנק של הלקוח!

שאלות נפוצות:

האם הבדיקה כרוכה בתשלום?

חד משמעית לא! הבדיקה הינה חינמית לגמרי ואינה כרוכה בתשלום כלשהו. 

לאחר הבדיקה, במי אני נעזר לקבל את ההטבות שמגיעות לי כחוק?

איש מקצוע מוסמך, מטעם החברה המטפלת יוצר עמכם קשר ויחד, מתחילים את תהליך בקשת ההלוואה מ-א’ ועד-ת’.

מי אתם?

אתר “סלב” הוא אתר אינפורמטיבי כלכלי וחברתי שנועד להנגיש לכלל הציבור מידע חיוני בנושא פיננסים, חיסכון, איכות חיים וכל נושא היכול לשפר את חיי הקורא.

מטרת האתר לספק לציבור את הפתרונות הפיננסים הטובים ביותר ע”י שיתוף וחיבור בין אנשי מקצוע מיומנים, אמינים ומקצועיים העובדים תחת הרגולציה והפיקוח של משרד האוצר.

האם הבדיקה בטוחה?

לחלוטין כן!

הבדיקה שלנו מאובטחת תחת התקן SSL. תקן בו מסלקות אשראי של חברות אשראי גדולות בעולם משתמשות כיום.

*אי עמידה בפירעון ההלוואה עלול לגרור חיובים בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל

*כל המידע המוצע בכתבה אינו מהווה הצעה לרכישת שירותים אלו או אחרים ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, יעוץ ביטוחי או ייעוץ פיננסי מכל סוג שהוא .

דיסקליימר: אתר seleb.co.il אינה פועלת או מתיימרת להיות חברת ייעוץ השקעות/ סוכנות ביטוח. התכנים המוצגים באתר והפרסומים המובילים אליו ו/או ממנו אינם מהווים ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות ו/או הצעה להשקעה ו/או הצעה לציבור לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ”ה-1995 ולפי חוק ניירות ערך, תשכ”ח-1968. המידע באתר אינו מהווה הצעה השקעה, וכן המידע אינו מהווה תחליף לשיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. אין במידע המובא באתר כדי להוות התחייבות לתשואה עודפת ואין בתשואות העבר בכדי להבטיח תשואה דומה בעתיד. בקבלת החלטת השקעה במסגרת הפרסומים לעיל, על המשקיעים/המשתמשים לסמוך על בדיקה שהתבצעה על ידם בלבד אודות ההשקעה ותנאיה, לרבות יתרונות וסיכונים הכרוכים בהשקעה, ועליהם לפנות לקבלת ייעוץ מיועצים מתאימים בנוגע לסוגיות משפטיות, חשבונאיות, כספיות, ענייני מיסוי וכן כל סוגיה אחרת הקשורה לביצוע השקעה.

בדיקת זכאות להלוואה כנגד קרן השתלמות גמל ופנסיה בריבית של פריים מינוס 0.5 אחוז

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר

בדיקת זכאות מהירה למשכנתא על הנכס בריבית אטרקטיבית

שלב ראשון 30%
מה הגיל שלך?
שלב שני 35%
מה גובה ההלוואה שברצונך לקבל?
שלב שני 55%
מה המצב התעסוקתי שלך?​​
שלב שני 74%
מה המצב בחשבון הבנק שלך?​
שלב שני 74%
איזה סוג נכס יש ברשותך?
שלב שלישי 82%
מה תאריך הלידה שלך?
שלב רביעי והאחרון 90%
פרטים אישיים

למידע נוסף והצטרפות למועדון ההשקעות של 20 משקיעים ב-PropTeck

שלב ראשון 30%

שלום שמי דיקלה 😀

 על-מנת שאוכל להוזיל את דמי הניהול בקרנות השתלמות וקופות הגמל שברשותכם, אני אצטרך לקבל מימך מספר פרטים והשאלה הראשונה היא:

מה הגיל שלך?
שלב שני 44%
באיזה בית השקעות ממוקמות קרנות ההתשלמות/קופות הגמל שברשותך?
שלב שלישי 55%
כמה כסף סה״כ חסכת בכל הקופות?
(קופת גמל, עוש, נזיל, קרן השתלמות, קרן פנסיה)
שלב רביעי 69%
מהו מקום המגורים שלך?
שלב חמישי ואחרון 90%
הכניסו שם וטלפון לקבלת תוצאות הבדיקה

למידע נוסף אודות הצטרפות למועדון ההשקעות של 20 משקיעים ב-PropTeck

שיפור תשואות ובדיקת דמי ניהול

שיפור תשואות ובדיקת דמי ניהול

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר

בידקו אם גם אתם יכולים להיות זכאים למשכנתא הפוכה

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר

להצטרפות לשידור ה-LIVE הקרוב בחינם השאירי פרטים כאן

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר

לפרטים נוספים ויצירת קשר עם ליפז אלזון השאירו פרטים כאן בטופס

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר

לפרטים נוספים ויצירת קשר עם ליפז אלזון השאירו פרטים כאן בטופס

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר

מי אנחנו?


חברת בי פירסט בע”מ עוסקת בקישור בין צרכן לבין ספקי מוצרים ושירותים בעידן הדיגטלי. מטרת החברה להביא לך הצרכן את מיטב ההצעות למוצרים או לשירותים שאתה רוצה כדי שתבחר בחוכמה במוצר או בשירות המתאים עבורך.
אנו מכבדים את הפרטיות שלכם ומתחייבים להגן על הפרטיות של המתעניינים בשירותי החברה. מדיניות פרטיות זו מפרטת את הנהלים שלנו ביחס לאיסוף, שימוש וחשיפה של המידע שלכם באמצעות השימוש באתר שלנו ובאפליקציה שלנו (ביחד: “השירותים). מדיניות פרטיות זו היא חלק מהסכם הרישיון שימוש בדפי המידע ובאתר של החברה, אשר משולב במסמך זה. אנו ממליצים לכם לקרוא את מדיניות הפרטיות בעיון ולהשתמש בה בכדי לקבל החלטות מושכלות. על ידי השימוש בשירותים שלנו, אתם מסכימים לתנאים של מדיניות הפרטיות הזו, והמשך השימוש שלכם בשירותים מהווה את הסכמתכם המתמשכת למדיניות פרטיות זו כפי שתעודכן מפעם לפעם.
 

איזה מידע אנו אוספים עליכם?


אנחנו אוספים שני סוגים של מידע ונתונים מהמשתמשים שלנו:
סוג המידע הראשון – מידע בלתי מזוהה ושאינו ניתן לזיהוי המתייחס למשתמש(ים), אשר עשוי להיות ניתן להשגה או שנאסף על ידי השימוש של המשתמש בשירותים (“מידע שאינו איש”). אנחנו לא מודעים לזהות של המשתמש ממנו המידע הזה נאסף. מידע שאינו אישי כולל מידע על המכשיר שלכם, על תוכנה וחומרה מסוימות (לדוגמא, סוג הדפדפן ומערכת ההפעלה שהמכשיר שלכם משתמש בו, העדפת שפה, זמן גישה ושם הדומיין של אתר האינטרנט אשר ממנו קושרת לשירותים, וכו….
סוג שני של מידע  – הוא מידע המאפשר זיהוי אישי, דהיינו מידע שמזהה אדם פרטי, או אשר במאמץ סביר עשוי לזהות אדם פרטי (“המידע האישי”). המידע האישי אותו אנו אוספים באמצעות השירותים שלנו כולל מידע אשר מוגש ישירות על ידי המשתמש, כגון: מספר טלפון; שם מלא; כתובת דואר אלקטרוני; כתובת מגורים; מספר זהות; חתימה; ומידע כספי אחר שייתכן שנצטרך על מנת לספק את השירותים שלנו (לדוגמא, פרטים לגבי ההכנסה השנתית שלך, ניסיון בהשקעות, וכו
אנו עשויים גם לאסוף מידע אישי מהמכשיר שלך (לדוגמא, נתוני מיקום גאוגרפיים, כתובת IP כתובת) ומידע על הפעילות שלך בשירותים (לדוגמא, עמודים שנצפו, גלישה באינטרנט, קליקים, פעולות, וכו.. ;)

איך אנחנו משתמשים במידע שאנו אוספים

אנו משתמשים ומשתפים את המידע האישי בדרכים המתוארים במדיניות פרטיות זו. המידע האישי ייחשף לצד שלישי רק במידה הנדרשת לצורך המסוים שלכם לקבל הצעות למוצר או שירות לפי העדפות שציינתם, כפי שנקבע במדיניות פרטיות זו, ובמקרה כזה אנו דורשים מהצד השלישי הרלוונטי להסכים לעבד את המידע הזה בהתאם למדיניות הפרטיות שלנו ולהציע לכם מוצרים ושירותים לפי העדפותיכם.
המידע האישי שלכם יועבר לצד שלישי רק במידה ותאשרו לנו להעבירו לידי צד שלישי.
עם מי אנחנו חולקים את המידע שאנו אוספים?
אנו עשויים להעביר או לחשוף את המידע האישי לקבלני משנה או לספקים או צדדים שלישיים אחרים שהם ספקי שירות אמינים או שותפים, אשר ממוקמים באזורים שונים ברחבי העולם, למטרת: (א) מתן הצעות למוצרים או שירותים לפי בקשתכם (ב)אחסון או עיבוד המידע הזה למעננו (למשל בשירותי מחשוב ענן) או כדי לסייע לנו עם הפעילות העסקית שלנו, כדי לאמת את הגישה שלכם ולספק ולשפר את השירותים שלנו; (ג) ביצוע מחקר, אבחון, ניתוח או מטרות סטטיסטיות; (ד) שיווק בדוא”ל, בהתאם למדיניות השיווק שלנו (ראה להלן תחת “שיווק”
כמו כן, אנו עשויים לחשוף למשתמשים הרשומים שלנו מידע אישי הנוגע למשתמשים אחרים, שמצטרפים לשירותים בעקבות המלצותיהם (למשל באמצעות מאפיין ה”שיתוף עם חבר” ;).
  המדיניות שלנו מתייחסת רק לשימוש ולחשיפה של המידע שאנו אוספים ממכם. במידה ותחשפו את הפרטים שלכם לצדדים אחרים באמצעות השירותים שלנו (למשל על ידי לחיצה על קישור לכל אתר אינטרנט אחר או מיקום אחר) או באמצעות אתרים אחרים ברחבי האינטרנט, כללים שונים עשויים לחול על השימוש או החשיפה של המידע שאתם תחשפו להם. חשוב לציין כי שירותי צד שלישי אלו עשויים להיות בעלי מדיניות פרטיות משל עצמם, ואנו ממליצים לכם לקרוא אותם בקפידה. הכללת קישור לאתר או שירות של צד שלישי אינה המלצה לגבי אותו אתר אינטרנט או שירות.
מבחינת האתר המידע האישי שלכם יועבר לצד שלישי רק במידה ותאשרו לנו להעבירו לידי צד שלישי, אולם לאחר העברתו השימוש במידע יעשה לפי תנאי השימוש של הצד השלישי.
  

שימוש  בעוגיות

הדף ו/או האתר שלנו משתמש בעוגיות. עוגייה היא קובץ המכיל מזהה (מחרוזת של אותיות ומספרים) שנשלח על ידי שרת אינטרנט לדפדפן אינטרנט ומאוחסן בדפדפן. אז, המזהה נשלח בחזרה לשרת בכל פעם שהדפדפן מבקש מהשרת להציג דף אינטרנט.
עוגיות יכולות להיות או עוגיות “עיקשות” או עוגיות “פעולה” (session): עוגייה עיקשת תאוחסן בדפדפן שלכם ותישאר בתוקף עד תאריך התפוגה שנקבע לה, אלא אם תימחק על ידי המשתמש לפני תאריך התפוגה; עוגיית פעולה, מאידך, תפוג בסוף זמן הגלישה הנוכחי שלכם, כשתסגרו את הדפדפן. השמות של העוגיות בהן אנחנו משתמשים באתר שלנו, והמטרות לשמן הן בשימוש, מפורטות מטה:
אנחנו משתמשים בשירותי Google Analytics ו-Adwords באתר שלנו כדי לזהות מחשב כשמשתמש {כללו את כל השימושים הקיימים לעוגיות באתר שלכם מבקר באתר / לעקוב אחרי משתמשים בזמן השימוש שלהם באתר / לאפשר לנו להשתמש בעגלת קניות באתר / לשפר את נוחות השימוש באתר / לנתח את השימוש באתר / לנהל את האתר / למנוע הונאה ולשפר את האבטחה של האתר / להתאים אישית את האתר לכל משתמש / להשתמש בפרסומות ממוקדות שעשויות לעניין במיוחד משתמשים מסוימים / תארו את המטרה/ות};

  • באינטרנט אקספלורר (גרסה 10) אתם יכולים לחסום עוגיות בעזרת הגדרות עקיפת הטיפול בעוגיות הזמינות באמצעות לחיצה על “כלים,” “אפשרויות אינטרנט,” “פרטיות,” ואז “מתקדם”;
  • בפיירפוקס (גרסה 24) אתם יכולים לחסום את כל העוגיות באמצעות לחיצה על “כלים,” “אפשרויות,” “פרטיות,” ובחירה של “השתמש בהגדרות מותאמות אישית עבור היסטוריה” מתוך התפריט הנפתח, ואז ביטול הזימון של “קבל עוגיות מאתרים”;
  • ובכרום (גרסה 29), אתם יכולים לחסום את כל העוגיות באמצעות כניסה לתפריט “התאמה אישית ובקרה,” ואז ללחוץ על “הגדרות,” “הצג הגדרות מתקדמות,” ו-“הגדרות תוכן,” ואז לבחור באפשרות “חסום אתרים מהגדרה של נתונים” תחת הכותרת “עוגיות.”

לחסימה של כל העוגיות תהיה השפעה שלילית על נוחות השימוש של אתרים רבים. אם תחסמו עוגיות, לא תוכלו להשתמש בכל האפשרויות שבאתר שלנו.
למחיקה של עוגיות תהיה השפעה שלילית על נוחות השימוש של אתרים רבים.

מדיניות שיפוי

הנך מתחייב לשפות את הנהלת החברה, עובדיה, מנהליה או מי מטעמה בגין כל נזק, הפסד, אבדן-רווח, תשלום או הוצאה שייגרמו להם – ובכלל זה שכ”ט עו”ד והוצאות משפט – עקב הפרת ו/או התנערות מתנאי שימוש אלה.
מדיניות לגבי הרשמה לרשימת התפוצה של החברה
ההרשמה לרשימת תפוצה של החברה מהווה הסכמה במעשה שלך כמשתמש ברשימה לקבל ולנהוג לפי תקנון זה, היות והנך נרשם לקהילה שמנהלת החברה ומעוניין בידע ובכלים שמוצעים בקהילה.
הצדדים מסכימים כי מילוי פרטיו של המשתמש בטופס ההרשמה לרשימת התפוצה של החברה (להלן: “ההרשמה”) מהווה הסכמה לקבל הודעות וחומרים מסוגים שונים מהחברה ובניהם מידע בנושא שיווק מוצרים ושירותים וכן התפתחות אישית והשגת מטרות שונות.
היות והמשתמש מעוניין בקבלת מידע מסוגים שונים מן החברה והוספת המילים פרסומת בכותרת המייל תקשה על כך, בשל סינון אוטומטי במערכות הדואר, מוסכם על הצדדים כי לא יחולו על ההודעות הדרישות לפי חוק התקשורת (בזק ושידורים), תשמ”ב-1982 (להלן : “חוק התקשורת“) לגבי ציון סוג המסר כגון: “פרסומת” או “תעמולה” או “תרומה” בהודעה הנשלחת. לאור הסכמת הצדדים כאמור החברה יהא רשאי לשלוח למשתמש הודעות בלא ציון סוג המסר.
הצדדים מסכימים כי לאחר ההרשמה בדף נחיתה ו/או באתר החברה, לא תהא החברה חייבת לציין בהודעות את כל פרטי המידע לגבי החברה המפורטים בחוק התקשורת לאור ההכרות והקשר בין הצדדים.
הצדדים מסכימים כי הודעות הכוללות מידע בלבד, אינן פרסומת לפי הגדרתה של פרסומת בחוק התקשורת לעניין שליחת דיוור כמותי. בהתאם להגדרה זו לא יהא המשתמש זכאי לפיצוי כלשהו בגין הודעות מידע בלבד שנשלחו אליו.

דרך ההסרה מרשימת תפוצה

הצדדים מסכימים כי למרות האמור בחוק התקשורת, דרך הסרת המשתמש מרשימת התפוצה תהא על ידי שימוש בקישור ההסרה שמופיע בהודעה, או על ידי שליחת הודעה המבקשת הסרה לכתובת החברה ולא על ידי שליחת הודעה בפקס או בדרך אחרת.
הצדדים מסכימים כי בשל הסכמת הצדדים לגבי דרך ההסרה מרשימת התפוצה, החברה לא יידרש להוסיף להודעות דואר ו/או להודעות טקסט את אפשרויות ההסרה הנוספות לפי חוק התקשורת.

הגבלת סכומי הפיצוי בהתאם לתקנון

הצדדים מסכימים כי המשתמש אינו זכאי לפיצוי העונשי לפי חוק התקשורת עבור אגירת הודעות בלא ליתן הודעה על הוצאתו מרשימת התפוצה, ולכן יהא זכאי אך ורק לפיצוי בסכום כולל של עד 2000 ₪ לגבי כל ההודעות שאגר בטרם בקש את הסרתו מרשימת התפוצה. הצדדים מסכימים כי הרשמה מצד המשתמש תוך התחזות לאדם אחר ומתן פרטים כוזבים מהווה הפרת פרטיות של החברה , וכן עבירה פלילית של התחזות והחברה  יהא זכאי לפיצוי כספי לפי הדין בגין הפרת הפרטיות.
הצדדים מסכימים כי במקרה של הרשמה מצד המשתמש תוך התחזות לאדם אחר, המשתמש לא יהא זכאי לפיצוי כספי על פי חוק התקשורת ו/או לפי חוק הגנת הפרטיות.
הצדדים מסכימים כי רשימת התפוצה בכל אמצעי אלקטרוני שונה כגון מספר סלולרי, כתובת ברשת פייסבוק או ברשת חברתית דומה אחרת, קבוצת וואטס אפ וכו’ הינה רשימה נפרדת מרשימת הדיוור במייל. המשתמש רשאי להפסיק לקבל מסרים ברשימה אחת ולהמשיך בשנייה. בהתאם בקשת הסרה מרשימה אחת אינה חלה על הרשימה השנייה ובמידה וברצון המשתמש להפסיק לקבל מסרים מהחברה יש לבצע הסרה מכל אחת משתי הרשימות בנפרד.
הנך מאשר, כי אף אם הנך סבור שלא נרשמת בעבר לרשימת התפוצה של או חלה טעות ופרטיך השתרבבו לרשימת תפוצה כזו או אחרת, או קיבלת דואר פרסומי מכל סיבה אחרת שהיא, הרי שכל מייל שתקבל ושלא תישלח התראה לחברה כנגד שליחתו בתוך שבועיים מהיום שבו נשלח אליך, או כל מייל שלא נפתח על ידך, יחשב כמייל אשר הוסכם על קבלתו וחל ויתור על כל תביעה ו/או טענה לגביו ואינו מהווה טרדה ו/או כל עוולה אחרת מבחינתך.
  

הגבלת האחריות לגבי הפרת חוק הפרטיות

המשתמש מסיר כל אחריות מהחברה לגבי ביצוע תקנות הגנת הפרטיות, ומתחייב שלא לדרוש פיצוי מכל סוג מהחברה עקב ישום חלקי או תקלות בישום התקנות שאינן פגיעה בפרטיות בזדון מכוון.
המשתמש מבין כי כל המידע והתכנים המוצגים על ידי החברה בכל אמצעי התקשורת כולל מוצרים וקורסים אינטרנטיים, תכנים במסגרת ליווי אישי, סדנאות, קורסים פרונטליים או כל שירות ומוצר אחר הינם תכנים כלליים בלבד, ובהתאם על המשתמש לבחור את המידע והתכנים המתאימים לגביו, ולהפעיל שיקול דעת בשימוש שיעשה במידע.
המשתמש מקבל עליו את מלוא האחריות לבחירת דרך הפעולה לפי המידע ולתוצאות בחירות אלה לגביו ולגבי צדדים שלישיים, ובהתאם לא יעלה כל טענה כלפיי החברה בעניין התכנים.
המשתמש מסיר מן החברה כל אחריות לדרך השימוש שיעשה המשתמש במידע ובתכנים, וכן מסיר מן החברה כל האחריות לתוצאות שימוש זה הן כלפיי המשתמש והן כלפי צדדים שלישיים.
המידע המשפטי המוצג על ידי החברה הוא מידע כללי בלבד וכל שימוש או הסתמכות עליו נעשה על אחריות המשתמש בלבד. אין המידע המשפטי ו/או הניהולי הכללי שמציג החברה תחליף ליעוץ מקצועי על ידי אנשי מקצוע כגון עורכי דין ו/או רואי חשבון, בכדי להתאים את הנאמר לנסיבות המיוחדות של המשתמש.

מדיניות הצגת תכנים מסחריים

הנהלת החברה עשויה להציב באתר תכנים מסחריים, כגון פרסומות ומודעות, הנמסרים לפרסום מטעמם של מפרסמים שונים, המבקשים להציע למכירה נכסים או שירותים. תכנים כאמור יכול שיהיו בטקסט, בתמונות או בקול.
הנהלת החברה לא תשא בכל אחריות לתכנים המסחריים שיפורסמו באתר מטעם צדדים שלישיים.
הנהלת החברה אינה כותבת, בודקת, מוודאת או עורכת את תוכן הפרסומים הללו או אמיתותם. האחריות היחידה לתכנים המסחריים ולכל תוצאה שתיגרם משימוש בהם או מהסתמכות עליהם חלה על המפרסמים.
כל עסקה שתיעשה בעקבות תכנים מסחריים המתפרסמים באתר תסוכם ישירות בינך לבין המפרסם. הנהלת החברה איננה צד לכל עיסקה כזו, והיא לא תישא באחריות לשירותים וטובין שיוצעו בתכנים המסחריים באתר או ירכשו באמצעותן.

מדיניות לגבי הצגת קישורים בדף או באתר

הנהלת החברה עשויה להציב באתר קישורים (לינקים) לעמודים שונים ברשת האינטרנט. הקישורים מאפשרים לך למצוא תכנים המתפרסמים ברשת האינטרנט.
תכנים אלו אינם מתפרסמים על ידי הנהלת החברה, או מטעמה והנהלת החברה איננה שולטת או מפקחת עליהם. העובדה שיש קישור לתכנים אלה אינו מעיד על הסכמת הנהלת החברה לתוכנם ואינו מהווה ערובה לאמינותם, לעדכניותם, לחוקיותם. הנהלת החברה אינה אחראית לתכנים שאליהם מוליכים הקישורים ואינה אחראית לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם.
הנהלת החברה איננה מתחייבת כי הקישורים שימצאו באתר יהיו תקינים ויובילו אותך אל אתר אינטרנט פעיל. הנהלת החברה רשאית להסיר מהאתר קישורים שנכללו בו בעבר, או להימנע מהוספת קישורים חדשים – הכל, לפי שיקול דעתה המוחלט.
  

שינויים בדף או באתר

הנהלת החברה תוכל לשנות מעת לעת את מבנה הדף ו/או האתר, מראהו ועיצובו, את היקפם וזמינותם של השירותים והתכנים בו ותהיה רשאית לשנות כל היבט אחר הכרוך באתר – והכל, בלא צורך להודיע לך על כך מראש. שינויים כאלה יבוצעו, בין השאר, בהתחשב באופי הדינאמי של האינטרנט ובשינויים הטכנולוגיים והאחרים המתרחשים בה. מטבעם, שינויים מסוג זה עלולים להיות כרוכים בתקלות או לעורר בתחילה אי-נוחות וכיו”ב. לא תהיה לך כל טענה, תביעה או דרישה כלפי הנהלת החברה בגין ביצוע שינויים כאמור או תקלות שיתרחשו אגב ביצועם.
הנהלת החברה רשאית להשעות מדי פעם את פעילות הדף ו/או האתר לשם תחזוקה, תיקון, שדרוג ושיפור השירות. הנהלת החברה תפעל כמיטב יכולתה לצמצם את פרקי הזמן שבמהלכם לא יהיה הדף ו/או האתר פעיל.

רוצים לבדוק אם גם אתם יכולים לקבל הלוואה כנגד נכס?

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר

רוצים לבדוק אם גם אתם יכולים לנייד לקופת IRA בעלות דמי ניהול נמוכים יותר?

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר
דילוג לתוכן