10 החברות הגדולות בישראל 2021-בתי זיקוק לנפט(בזן)

בזן. בתי זיקוק לנפט- מקום 5 מתוך 10 ב-2021

בתי זיקוק לנפט הוא בשמה המקוצר “קבוצת בזן”. היא חברה ציבורית ישראלית העוסקת בתחום זיקוק נפט גולמי ובייצור וייצוא מוצרי דלק בישראל.

לבתי זיקוק לנפט שתי חברות בנות: ‘כרמל אולפינים’ ו-‘גדיב- תעשיות פטרוכימיות’.

החברה מחזיקה בבעלויות חלקיות של גופים עסקיים נוספים.
ברבעון האחרון לשנת 2018 דירקטוריון החברה הגיע להחלטה על הפסקת פעילות ב-“שמנים בסיביים חיפה” לאור ירידה בערך פעילות החברה.

החברה מייצרת מוצרים לתעשייה הפטרוכימית וחומרים ארומטיים. התוצרים שהמפעל מייצר כוללים, בין שאר המוצרים, דלק להנעת כלי רכב, חומרי גלם לתעשיות הדלק, הפלסטיקה, הגז ולהכנת אספלט לסלילת כבישים.

1972- עד לשנה זו שמה של של בתי הזיקוק “בתי זיקוק חיפה” ואז שונה ל-“בתי זיקוק לנפט” או בראשי-תיבות בז”ן.

2006-  עם מכירתו של בית הזיקוק שהחזיקה באשדוד לחברת פז, פורק המונופול של בז”ן על תחום זיקוק הנפט בישראל. שטחם הכולל של בתי הזיקוק, ללא המפעלים הסמוכים עומד על כ-1,700 דונם. כושר הזיקוק” כ-9,000,000 טון נפט גולמי בשנה.

על פי הנתונים של המשרד לאיכות הסביבה, בז”ן היא המפעל המזהם ביותר בישראל(נכון ל-2014) ויחד עם מפעלים נוספים בסמוך יוצרת מוקד זיהום נרחב באזור מפרץ חיפה, עד שירד למקום שני בשנת 2018 בעקבות טסון נחל אשלים.

2019- חזר למקום הראשון ברשימת המפעלים המסוכנים ביותר לסביבה בישראל.

מי הם עשרת החברות הגדולות בישראל שהובילו אשתקד? מה אנחנו באמת יודעים עליהם ואיך הם הגיעו לכבד את מיקומם ב-10 החברות הגדולות בישראל ?

בסדרת כתבות שאנחנו, כאן באתר SELEB הכנו עבורכם, תוכלו לקבל את כל המידע הרלוונטי ביותר לגבי כל אחד ואחד מהחברות שזכו להיכנס לרשימה ובכתבה הבאה, אנו נכיר את ‘בזן’. חברת זיקוק נפט ודלקים מצליחה ומובילה בעולם, שזכתה בכבוד להיות המקום החמישי ברשימה.

אולי יעניין אותך לקרוא גם>> אלביט מערכות

קרדיט לחברת בתי זיקוק לנפט- www.bazan.co.il

10 חברות הגדולות בישראל 2021

קצת רקע

1927- פיתוחו של שדה הנפט ב-כירכוכ, בצפון עיראק. בשנה זו החלו שלטונות המנדט הבריטי וחברת הנפט העיראקית לתכנן את חיבור השדה בצינור לנמל בים התיכון. חיפה נבחרה כנמל מוצא לצינור הנפט בגלל מספר גורמים בהם: רציפות השלטון הבריטי מעיראק עד חיפה. בחיפה הלו תכנונים ותשתיות להקמת נמל חדש מפרץ חיפה. נמל זה התאים לעגינת מכליות נפט והיו לחופיו שטחים פנויים גדולים ומסילת רכבת העמק עברה לאורך חלק מהתוואי.

1934- כאשר הושלמה בניית צינור הנפט. החלה חברת הנפט העיראקית במגעים עם הממשלה הבריטית להקמת בתי זיקוק לחופי מפרץ חיפה. הממשלה הבריטית עודדה את הקמת בתי הזיקוק, בתנאי שיהיה זה פרויקט משותף עם חברת הדלק הגדולה ‘רויאל דאטש של’.
לפי החלטתו של הנציב העליון, הוגדר באותה השנה כמתחם בשטח ללא מעמד מוניציפלי בו הוקמו בתי הזיקוק, אחרי שהוסרו מתחומי חיפה.  כל זאת במסגרת הסכם בין ממשלת המנדט לחברה שבנתה את בתי הזיקוק, שכלל הסדרי מס שונים.

לשם הקמת בתי הזיקוק הוקמה חברת Consolidated Refineries Limited-CRL ), בבעלות משותפת של חברת הנפט האנגלו-איראנית וחברת הנפט האנגלית-הולנדית “רואיל דאטש של.

הקמת בתי זיקוק בחיפה
בתי הזיקוק הוקמו בעידוד השלטונות המנדט הבריטי במפרץ חיפה בשנת 1938, כחלק מהערכותם לקראת אפשרות של מלחמה עתידית, שתדרוש הפקת מלאי גדול של דלק לצרכים מלחמתיים. בתי הזיקוק מוקמו על גדות נחל קישון משלוש סיבות:

  • 1924- צינור דלק בין כירכוכ-חיפה
  • שאיבת מים מאזור הקישון לקירור מתקני הזיקוק
  • שימש כמתחם שממנו ניתן היה לתכנן גישה נוחה הן בתחבורה והן בהולכה בצנרת לנמל חיפה

הקמת בתי הזיקוק שהחלה ב-1938 ונמשכה במלא התנופה גם לאורך מלחמת העולם השנייה. כבר ב-1939 החלו בתי הזיקוק לספק מזוט לאניות שעגנו בנמל חיפה.
העבודה נעשתה במקצועיות ובמהירות ע”י חברת ‘קלוג’ באמריקאית שהסתייעה בחברת “סולל בונה”. עבודות שלב ההקמה הושלמו בשנת 1944.

לאורך תקופת מלחמת העולם השנייה סיפקו בתי הזיקוק תזקיקי נפט ושמנים תעשייתיים לצבא ולצי הבריטיים וכן לצבא האמריקאי שפעל בצפון אפריקה.

1940-1942- נערכו 21 התקפות אוויריות על בתי הזיקוק כשרוב ההתקפות הגיעו מצידו של חיל האוויר האיטלקי. התקפות אלה גרמו לנזקים רבים אל לא הצליחו להשבית את עבודת הזיקוק.
הצבא הבריטי הקים באזור מערכת הגנה נגד מטוסים, שכללה תותחים, מסכי עשן ובלונים, בנוסף למיגון מיכלי האחסון.

1941- הפסקה זמנית של זרימת הנפט מכירכוכ לחיפה, עקב המלחמה האנגלו-עיראקית. בקיץ של אותה שנה המפעל בחיפה חזר לתפעול מלא.

1947- בתום מלחמת העולם השנייה, החלו בתי הזיקוק לתפעול בתפוקה מלאה והבריטים תכננו את הרחבת המפעל והנחת צינור נפט חדש לעיראק והבריטים תכננו את הרחבת המפעל והנחת צינור נפט חדש לעיראק ובנובמבר 1947, הופסקו כל עבודות הפיתוח.

ארגון לח”י תקף את בתי הזיקוק: 
1945- (ליל הרכבות), ניסו ארבעה לוחמי לח”י להחדיר מטעני חומר נפץ לבתי הזיקוק.
לפני הפריצה- אירע אסון ופצצה התפוצצה. היא נטלה את חיו של מפקד המבצע .משה בר-גיורא ופצעה קשה את אברהם יהודאי, שהצליח בכוחות אחרונים להגיע למקום מבטחים ולקבל טיפול רפואי.

1947-  הצליחו שלושה לוחמי לח”י באישון לילה, לפרוץ את גדרות בתי הזיקוק ולהניח מטעני חומר נפץ בתוך שלושה מכלים גדולים ולסגת מבלי שיתגלו.
הפיצוץ העלה באש 11 מכלים. הדליקה נמשכה ימים רבים והנזק הכספי היה גדול מאוד. הממשלה, באותה תקופה, מיהרה להטיל היטל מיוחד על כל ליטר דלק, כדי לפצות את חברת הנפט העיראקית שבבעלותם.

1947(דצמבר)- שביתת עובדים הערבים בבתי הזיקוק. הוועד הערבי העליום הגריז על שביתת מחאה בת שלושה ימים נגד החלטת החלוקה.
העובדים הערבים בבתי הזיקוק הודיעו להנהלת המפעל כי אין  ביכולים להגיע לעבודה, כל זאת כמחאה על כך  שההסעה מתבצעת באוטובוסים של חברה יהודית ודרשו שהחברה תספק עבורם אוטובוסים מטעם הנהלת המפעל או אוטובוסים המופעלים ע”י נהגים עברים.

לאחר קום המדינה- לצד יציאת הבריטים מגבולות המדינה שזה עתה קמה, הורו לחברת האנרגיה ‘של’ להפסיק את הזרמת הנפט הגולמי מצינור הנפט שבעיראק.

1948- במהלך החודשים הראשונים של שנה זו, פעלו בתי הזיקוק שבהם עבדו עובדים ערבים ויהודים כאחד. ההנהלה הבריטית צפתה ניצחון צבאי מובהק לכוחות הערביים ולכן, כאשר פרצה השביתה של הפועלים הערבים במפעל, באפריל של אותה שנה, עזבו המנהלים הבריטים את המפעל ואת הארך ובכך הפקידו את בתי הזיקוק בידי העובדים היהודיים.
לצד זה, כוחות ההגנה וה-פלמ”ח כבשו את חיפה והודיעו לדוד בן-גוריון כי גם בתי זיקוק בידם, מהלך זה הפתיע ושימח מאוד את דוד בן-גוריון.

1948(מאי)- הבריטים חזרו למפעל בליויי צבאי ואוניות קרב ורוקנו את מכלי הנפט ובראשון לחודש יוני לאותה השנה, הורה שר החוץ הבריטי, ארנסט בווין, על סגירת בתי הזיקוק בחיפה.
ממשלת ישראל, שהייתה זקוקה לנפט למרכים צבאיים ולדלק עבור מכוניות, הורתה להפעיל את בתי הזיקוק מבלי לקבל את אישורה  של הנהלה הבריטית. כל זאת בעקבות הבנות בין פועלי חיפה לבין ג’ון הופקינס, מנהל כוח אדם, כמייצג ההנהלה. מההבנות…הבריטים יתנו למועצת פועלי חיפה להיות נציגת המוסדות היהודים לנהל את המפעל, לשמור עליו ולהחזירו במים. כל התקיימה מדינת ישראל מספר חודשים על דלק זה ולא קרסה מחוסר אנרגיה.

1948- חזרו המנהלים הבריטיים אך בתי הזיקוק היו מושבתים היות שלא זרם נפט בצינור. רק בסוך אותה שנה החלו להגיע מכליות נפט גולמי ממקורות אחרים ורחוקים לנמל חיפה.

סיפוח לשטח המוניציפלי של חיפה- לאורך כל אותם השנים, השטח בו מוקמו בתי הזיקוק היו בגדר “שלטח אקס-טריטוריאלי” ולא השתייכו לשום רשות מוניציפלית( למרות השם “בתי זיקוק חיפה”)

2005- החלטת שר הפנים אופיר פינס, צורף שטח בתי הזיקוק לשטח המוניציפלי של חיפה.
בתי הזיקוק נדרשו לשלם ארנונהלעיר חיפה(כ-45%) וכלך גם לכל הרשויות המקומיות הגובלות בו כמו קריית אתא(25%) ונשר(15%), מועתה האזורית זבולון(15%).
בתי הזיקוק התנגדו לצעד זה והגישו כעל כך עתירה לבג”ץ.

קו צינור הנפט מאילת-  בעקבות סגירת תעלת סואץ(אשר בסופו של דבר הובילה למלחת סיני), כדי להבטיח הספקה סדירה של דלק לישראל, הוקמה בשנת 1956 חברה ממשלתית בשם “אפיקי נפט” לצורך קליטה בנמל אילת של נפט גולמי והזרמתו לבית הזיקוק בחיפה.

1957- החלה הזרמת נפט איראני דרך צינור. בהתחלה מאילת לבאר שבע ומשם ברכבת. עוד בשנה זו, הונח קטע נוסף של הקו מבאר שבע לאשדוד ומשם הובל הדלק באוניות לחיפה ושם, בחיפה, הוא זוקק.

1959- הנחתו של הצינור עד בתי הזיקוק בחיפה ששם הוקמה “חברת קו צינור אילת בע”מ לשם תפעולו הקו.

תקופת שנות ה-60- 
1963- משרד האוצר התנגד להצעה, למכור את בתי הזיקוק שבחיפה למשקיעים פרטיים.

1964- בית הזיקוק בחיפה מקבל את פרס “יצואן מצטיין”.

1965- חתימת הסכם של חברת בזן להקת בית זיקוק בסיירה לאון.

1968- בזן משתלבת עם המפעלים הפטרו-כימיים.

1969- התחלת שיחות עם משקיעים פרטיים הידועים כ-“החברה לישראל” כשעל השולחן, נושא רכישת חלק מבתי הזיקוק.

בעלות- 
1958- החשש מהחרם הערבי, ממשלת בריטניה קיבלה על עצמה החלטה למכור את עסקיה בארך שכללו את עסקי הנפט. בין עסקאות המכירה נכללה גם מכירת בתי הזיקוק לממשלת ישראל אשר החליפה את שמם ל-“בתי זיקוק חיפה”.

1969- לצד הקמתם של בתי זיקוק באשדוד, ממשלת ישראל קיבלה החלטה לגייס חלק מההשקעה דרך משקיעים זרים., בעיקר מיהודים עשירים מהתפוצות.
לצורך כך, המדינה הקצתה 26% ממניות בתי הזיקוק ל-“לחברה לישראל”- חברה שהוקמה ב-1968 לצורך יצירת שותפות בין המדינה לבעלי הון זרים.

אחד המשקיעים שנענו להצעת השותפות היה איש העסקים שאול אייזנברג.

1965- חתימת הסכם של חברת בזן להקת בית זיקוק בסיירה לאון.

1968- בזן משתלבת עם המפעלים הפטרו-כימיים.

1969- התחלת שיחות עם משקיעים פרטיים הידועים כ-“החברה לישראל” כשעל השולחן, נושא רכישת חלק מבתי הזיקוק.

נתונים אלה נלקחו מאתר www.bazan.co.il ומקורות שונים ולכן לאתר Seleb  אין כל אחריות על על האמור בו

ניוזלטר

רוצים לקרוא עוד מהמאמרים שלנו?

הרשמו לניוזלטר שלנו והשארו מעודכנים בכל הנושאים החמים בשוק!

להצטרפות לשידור ה-LIVE הקרוב בחינם השאירי פרטים כאן

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר

לפרטים נוספים ויצירת קשר עם ליפז אלזון השאירו פרטים כאן בטופס

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר

לפרטים נוספים ויצירת קשר עם ליפז אלזון השאירו פרטים כאן בטופס

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר

מי אנחנו?


חברת בי פירסט בע”מ עוסקת בקישור בין צרכן לבין ספקי מוצרים ושירותים בעידן הדיגטלי. מטרת החברה להביא לך הצרכן את מיטב ההצעות למוצרים או לשירותים שאתה רוצה כדי שתבחר בחוכמה במוצר או בשירות המתאים עבורך.
אנו מכבדים את הפרטיות שלכם ומתחייבים להגן על הפרטיות של המתעניינים בשירותי החברה. מדיניות פרטיות זו מפרטת את הנהלים שלנו ביחס לאיסוף, שימוש וחשיפה של המידע שלכם באמצעות השימוש באתר שלנו ובאפליקציה שלנו (ביחד: “השירותים). מדיניות פרטיות זו היא חלק מהסכם הרישיון שימוש בדפי המידע ובאתר של החברה, אשר משולב במסמך זה. אנו ממליצים לכם לקרוא את מדיניות הפרטיות בעיון ולהשתמש בה בכדי לקבל החלטות מושכלות. על ידי השימוש בשירותים שלנו, אתם מסכימים לתנאים של מדיניות הפרטיות הזו, והמשך השימוש שלכם בשירותים מהווה את הסכמתכם המתמשכת למדיניות פרטיות זו כפי שתעודכן מפעם לפעם.
 

איזה מידע אנו אוספים עליכם?


אנחנו אוספים שני סוגים של מידע ונתונים מהמשתמשים שלנו:
סוג המידע הראשון – מידע בלתי מזוהה ושאינו ניתן לזיהוי המתייחס למשתמש(ים), אשר עשוי להיות ניתן להשגה או שנאסף על ידי השימוש של המשתמש בשירותים (“מידע שאינו איש”). אנחנו לא מודעים לזהות של המשתמש ממנו המידע הזה נאסף. מידע שאינו אישי כולל מידע על המכשיר שלכם, על תוכנה וחומרה מסוימות (לדוגמא, סוג הדפדפן ומערכת ההפעלה שהמכשיר שלכם משתמש בו, העדפת שפה, זמן גישה ושם הדומיין של אתר האינטרנט אשר ממנו קושרת לשירותים, וכו….
סוג שני של מידע  – הוא מידע המאפשר זיהוי אישי, דהיינו מידע שמזהה אדם פרטי, או אשר במאמץ סביר עשוי לזהות אדם פרטי (“המידע האישי”). המידע האישי אותו אנו אוספים באמצעות השירותים שלנו כולל מידע אשר מוגש ישירות על ידי המשתמש, כגון: מספר טלפון; שם מלא; כתובת דואר אלקטרוני; כתובת מגורים; מספר זהות; חתימה; ומידע כספי אחר שייתכן שנצטרך על מנת לספק את השירותים שלנו (לדוגמא, פרטים לגבי ההכנסה השנתית שלך, ניסיון בהשקעות, וכו
אנו עשויים גם לאסוף מידע אישי מהמכשיר שלך (לדוגמא, נתוני מיקום גאוגרפיים, כתובת IP כתובת) ומידע על הפעילות שלך בשירותים (לדוגמא, עמודים שנצפו, גלישה באינטרנט, קליקים, פעולות, וכו.. ;)

איך אנחנו משתמשים במידע שאנו אוספים

אנו משתמשים ומשתפים את המידע האישי בדרכים המתוארים במדיניות פרטיות זו. המידע האישי ייחשף לצד שלישי רק במידה הנדרשת לצורך המסוים שלכם לקבל הצעות למוצר או שירות לפי העדפות שציינתם, כפי שנקבע במדיניות פרטיות זו, ובמקרה כזה אנו דורשים מהצד השלישי הרלוונטי להסכים לעבד את המידע הזה בהתאם למדיניות הפרטיות שלנו ולהציע לכם מוצרים ושירותים לפי העדפותיכם.
המידע האישי שלכם יועבר לצד שלישי רק במידה ותאשרו לנו להעבירו לידי צד שלישי.
עם מי אנחנו חולקים את המידע שאנו אוספים?
אנו עשויים להעביר או לחשוף את המידע האישי לקבלני משנה או לספקים או צדדים שלישיים אחרים שהם ספקי שירות אמינים או שותפים, אשר ממוקמים באזורים שונים ברחבי העולם, למטרת: (א) מתן הצעות למוצרים או שירותים לפי בקשתכם (ב)אחסון או עיבוד המידע הזה למעננו (למשל בשירותי מחשוב ענן) או כדי לסייע לנו עם הפעילות העסקית שלנו, כדי לאמת את הגישה שלכם ולספק ולשפר את השירותים שלנו; (ג) ביצוע מחקר, אבחון, ניתוח או מטרות סטטיסטיות; (ד) שיווק בדוא”ל, בהתאם למדיניות השיווק שלנו (ראה להלן תחת “שיווק”
כמו כן, אנו עשויים לחשוף למשתמשים הרשומים שלנו מידע אישי הנוגע למשתמשים אחרים, שמצטרפים לשירותים בעקבות המלצותיהם (למשל באמצעות מאפיין ה”שיתוף עם חבר” ;).
  המדיניות שלנו מתייחסת רק לשימוש ולחשיפה של המידע שאנו אוספים ממכם. במידה ותחשפו את הפרטים שלכם לצדדים אחרים באמצעות השירותים שלנו (למשל על ידי לחיצה על קישור לכל אתר אינטרנט אחר או מיקום אחר) או באמצעות אתרים אחרים ברחבי האינטרנט, כללים שונים עשויים לחול על השימוש או החשיפה של המידע שאתם תחשפו להם. חשוב לציין כי שירותי צד שלישי אלו עשויים להיות בעלי מדיניות פרטיות משל עצמם, ואנו ממליצים לכם לקרוא אותם בקפידה. הכללת קישור לאתר או שירות של צד שלישי אינה המלצה לגבי אותו אתר אינטרנט או שירות.
מבחינת האתר המידע האישי שלכם יועבר לצד שלישי רק במידה ותאשרו לנו להעבירו לידי צד שלישי, אולם לאחר העברתו השימוש במידע יעשה לפי תנאי השימוש של הצד השלישי.
  

שימוש  בעוגיות

הדף ו/או האתר שלנו משתמש בעוגיות. עוגייה היא קובץ המכיל מזהה (מחרוזת של אותיות ומספרים) שנשלח על ידי שרת אינטרנט לדפדפן אינטרנט ומאוחסן בדפדפן. אז, המזהה נשלח בחזרה לשרת בכל פעם שהדפדפן מבקש מהשרת להציג דף אינטרנט.
עוגיות יכולות להיות או עוגיות “עיקשות” או עוגיות “פעולה” (session): עוגייה עיקשת תאוחסן בדפדפן שלכם ותישאר בתוקף עד תאריך התפוגה שנקבע לה, אלא אם תימחק על ידי המשתמש לפני תאריך התפוגה; עוגיית פעולה, מאידך, תפוג בסוף זמן הגלישה הנוכחי שלכם, כשתסגרו את הדפדפן. השמות של העוגיות בהן אנחנו משתמשים באתר שלנו, והמטרות לשמן הן בשימוש, מפורטות מטה:
אנחנו משתמשים בשירותי Google Analytics ו-Adwords באתר שלנו כדי לזהות מחשב כשמשתמש {כללו את כל השימושים הקיימים לעוגיות באתר שלכם מבקר באתר / לעקוב אחרי משתמשים בזמן השימוש שלהם באתר / לאפשר לנו להשתמש בעגלת קניות באתר / לשפר את נוחות השימוש באתר / לנתח את השימוש באתר / לנהל את האתר / למנוע הונאה ולשפר את האבטחה של האתר / להתאים אישית את האתר לכל משתמש / להשתמש בפרסומות ממוקדות שעשויות לעניין במיוחד משתמשים מסוימים / תארו את המטרה/ות};

  • באינטרנט אקספלורר (גרסה 10) אתם יכולים לחסום עוגיות בעזרת הגדרות עקיפת הטיפול בעוגיות הזמינות באמצעות לחיצה על “כלים,” “אפשרויות אינטרנט,” “פרטיות,” ואז “מתקדם”;
  • בפיירפוקס (גרסה 24) אתם יכולים לחסום את כל העוגיות באמצעות לחיצה על “כלים,” “אפשרויות,” “פרטיות,” ובחירה של “השתמש בהגדרות מותאמות אישית עבור היסטוריה” מתוך התפריט הנפתח, ואז ביטול הזימון של “קבל עוגיות מאתרים”;
  • ובכרום (גרסה 29), אתם יכולים לחסום את כל העוגיות באמצעות כניסה לתפריט “התאמה אישית ובקרה,” ואז ללחוץ על “הגדרות,” “הצג הגדרות מתקדמות,” ו-“הגדרות תוכן,” ואז לבחור באפשרות “חסום אתרים מהגדרה של נתונים” תחת הכותרת “עוגיות.”

לחסימה של כל העוגיות תהיה השפעה שלילית על נוחות השימוש של אתרים רבים. אם תחסמו עוגיות, לא תוכלו להשתמש בכל האפשרויות שבאתר שלנו.
למחיקה של עוגיות תהיה השפעה שלילית על נוחות השימוש של אתרים רבים.

מדיניות שיפוי

הנך מתחייב לשפות את הנהלת החברה, עובדיה, מנהליה או מי מטעמה בגין כל נזק, הפסד, אבדן-רווח, תשלום או הוצאה שייגרמו להם – ובכלל זה שכ”ט עו”ד והוצאות משפט – עקב הפרת ו/או התנערות מתנאי שימוש אלה.
מדיניות לגבי הרשמה לרשימת התפוצה של החברה
ההרשמה לרשימת תפוצה של החברה מהווה הסכמה במעשה שלך כמשתמש ברשימה לקבל ולנהוג לפי תקנון זה, היות והנך נרשם לקהילה שמנהלת החברה ומעוניין בידע ובכלים שמוצעים בקהילה.
הצדדים מסכימים כי מילוי פרטיו של המשתמש בטופס ההרשמה לרשימת התפוצה של החברה (להלן: “ההרשמה”) מהווה הסכמה לקבל הודעות וחומרים מסוגים שונים מהחברה ובניהם מידע בנושא שיווק מוצרים ושירותים וכן התפתחות אישית והשגת מטרות שונות.
היות והמשתמש מעוניין בקבלת מידע מסוגים שונים מן החברה והוספת המילים פרסומת בכותרת המייל תקשה על כך, בשל סינון אוטומטי במערכות הדואר, מוסכם על הצדדים כי לא יחולו על ההודעות הדרישות לפי חוק התקשורת (בזק ושידורים), תשמ”ב-1982 (להלן : “חוק התקשורת“) לגבי ציון סוג המסר כגון: “פרסומת” או “תעמולה” או “תרומה” בהודעה הנשלחת. לאור הסכמת הצדדים כאמור החברה יהא רשאי לשלוח למשתמש הודעות בלא ציון סוג המסר.
הצדדים מסכימים כי לאחר ההרשמה בדף נחיתה ו/או באתר החברה, לא תהא החברה חייבת לציין בהודעות את כל פרטי המידע לגבי החברה המפורטים בחוק התקשורת לאור ההכרות והקשר בין הצדדים.
הצדדים מסכימים כי הודעות הכוללות מידע בלבד, אינן פרסומת לפי הגדרתה של פרסומת בחוק התקשורת לעניין שליחת דיוור כמותי. בהתאם להגדרה זו לא יהא המשתמש זכאי לפיצוי כלשהו בגין הודעות מידע בלבד שנשלחו אליו.

דרך ההסרה מרשימת תפוצה

הצדדים מסכימים כי למרות האמור בחוק התקשורת, דרך הסרת המשתמש מרשימת התפוצה תהא על ידי שימוש בקישור ההסרה שמופיע בהודעה, או על ידי שליחת הודעה המבקשת הסרה לכתובת החברה ולא על ידי שליחת הודעה בפקס או בדרך אחרת.
הצדדים מסכימים כי בשל הסכמת הצדדים לגבי דרך ההסרה מרשימת התפוצה, החברה לא יידרש להוסיף להודעות דואר ו/או להודעות טקסט את אפשרויות ההסרה הנוספות לפי חוק התקשורת.

הגבלת סכומי הפיצוי בהתאם לתקנון

הצדדים מסכימים כי המשתמש אינו זכאי לפיצוי העונשי לפי חוק התקשורת עבור אגירת הודעות בלא ליתן הודעה על הוצאתו מרשימת התפוצה, ולכן יהא זכאי אך ורק לפיצוי בסכום כולל של עד 2000 ₪ לגבי כל ההודעות שאגר בטרם בקש את הסרתו מרשימת התפוצה. הצדדים מסכימים כי הרשמה מצד המשתמש תוך התחזות לאדם אחר ומתן פרטים כוזבים מהווה הפרת פרטיות של החברה , וכן עבירה פלילית של התחזות והחברה  יהא זכאי לפיצוי כספי לפי הדין בגין הפרת הפרטיות.
הצדדים מסכימים כי במקרה של הרשמה מצד המשתמש תוך התחזות לאדם אחר, המשתמש לא יהא זכאי לפיצוי כספי על פי חוק התקשורת ו/או לפי חוק הגנת הפרטיות.
הצדדים מסכימים כי רשימת התפוצה בכל אמצעי אלקטרוני שונה כגון מספר סלולרי, כתובת ברשת פייסבוק או ברשת חברתית דומה אחרת, קבוצת וואטס אפ וכו’ הינה רשימה נפרדת מרשימת הדיוור במייל. המשתמש רשאי להפסיק לקבל מסרים ברשימה אחת ולהמשיך בשנייה. בהתאם בקשת הסרה מרשימה אחת אינה חלה על הרשימה השנייה ובמידה וברצון המשתמש להפסיק לקבל מסרים מהחברה יש לבצע הסרה מכל אחת משתי הרשימות בנפרד.
הנך מאשר, כי אף אם הנך סבור שלא נרשמת בעבר לרשימת התפוצה של או חלה טעות ופרטיך השתרבבו לרשימת תפוצה כזו או אחרת, או קיבלת דואר פרסומי מכל סיבה אחרת שהיא, הרי שכל מייל שתקבל ושלא תישלח התראה לחברה כנגד שליחתו בתוך שבועיים מהיום שבו נשלח אליך, או כל מייל שלא נפתח על ידך, יחשב כמייל אשר הוסכם על קבלתו וחל ויתור על כל תביעה ו/או טענה לגביו ואינו מהווה טרדה ו/או כל עוולה אחרת מבחינתך.
  

הגבלת האחריות לגבי הפרת חוק הפרטיות

המשתמש מסיר כל אחריות מהחברה לגבי ביצוע תקנות הגנת הפרטיות, ומתחייב שלא לדרוש פיצוי מכל סוג מהחברה עקב ישום חלקי או תקלות בישום התקנות שאינן פגיעה בפרטיות בזדון מכוון.
המשתמש מבין כי כל המידע והתכנים המוצגים על ידי החברה בכל אמצעי התקשורת כולל מוצרים וקורסים אינטרנטיים, תכנים במסגרת ליווי אישי, סדנאות, קורסים פרונטליים או כל שירות ומוצר אחר הינם תכנים כלליים בלבד, ובהתאם על המשתמש לבחור את המידע והתכנים המתאימים לגביו, ולהפעיל שיקול דעת בשימוש שיעשה במידע.
המשתמש מקבל עליו את מלוא האחריות לבחירת דרך הפעולה לפי המידע ולתוצאות בחירות אלה לגביו ולגבי צדדים שלישיים, ובהתאם לא יעלה כל טענה כלפיי החברה בעניין התכנים.
המשתמש מסיר מן החברה כל אחריות לדרך השימוש שיעשה המשתמש במידע ובתכנים, וכן מסיר מן החברה כל האחריות לתוצאות שימוש זה הן כלפיי המשתמש והן כלפי צדדים שלישיים.
המידע המשפטי המוצג על ידי החברה הוא מידע כללי בלבד וכל שימוש או הסתמכות עליו נעשה על אחריות המשתמש בלבד. אין המידע המשפטי ו/או הניהולי הכללי שמציג החברה תחליף ליעוץ מקצועי על ידי אנשי מקצוע כגון עורכי דין ו/או רואי חשבון, בכדי להתאים את הנאמר לנסיבות המיוחדות של המשתמש.

מדיניות הצגת תכנים מסחריים

הנהלת החברה עשויה להציב באתר תכנים מסחריים, כגון פרסומות ומודעות, הנמסרים לפרסום מטעמם של מפרסמים שונים, המבקשים להציע למכירה נכסים או שירותים. תכנים כאמור יכול שיהיו בטקסט, בתמונות או בקול.
הנהלת החברה לא תשא בכל אחריות לתכנים המסחריים שיפורסמו באתר מטעם צדדים שלישיים.
הנהלת החברה אינה כותבת, בודקת, מוודאת או עורכת את תוכן הפרסומים הללו או אמיתותם. האחריות היחידה לתכנים המסחריים ולכל תוצאה שתיגרם משימוש בהם או מהסתמכות עליהם חלה על המפרסמים.
כל עסקה שתיעשה בעקבות תכנים מסחריים המתפרסמים באתר תסוכם ישירות בינך לבין המפרסם. הנהלת החברה איננה צד לכל עיסקה כזו, והיא לא תישא באחריות לשירותים וטובין שיוצעו בתכנים המסחריים באתר או ירכשו באמצעותן.

מדיניות לגבי הצגת קישורים בדף או באתר

הנהלת החברה עשויה להציב באתר קישורים (לינקים) לעמודים שונים ברשת האינטרנט. הקישורים מאפשרים לך למצוא תכנים המתפרסמים ברשת האינטרנט.
תכנים אלו אינם מתפרסמים על ידי הנהלת החברה, או מטעמה והנהלת החברה איננה שולטת או מפקחת עליהם. העובדה שיש קישור לתכנים אלה אינו מעיד על הסכמת הנהלת החברה לתוכנם ואינו מהווה ערובה לאמינותם, לעדכניותם, לחוקיותם. הנהלת החברה אינה אחראית לתכנים שאליהם מוליכים הקישורים ואינה אחראית לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם.
הנהלת החברה איננה מתחייבת כי הקישורים שימצאו באתר יהיו תקינים ויובילו אותך אל אתר אינטרנט פעיל. הנהלת החברה רשאית להסיר מהאתר קישורים שנכללו בו בעבר, או להימנע מהוספת קישורים חדשים – הכל, לפי שיקול דעתה המוחלט.
  

שינויים בדף או באתר

הנהלת החברה תוכל לשנות מעת לעת את מבנה הדף ו/או האתר, מראהו ועיצובו, את היקפם וזמינותם של השירותים והתכנים בו ותהיה רשאית לשנות כל היבט אחר הכרוך באתר – והכל, בלא צורך להודיע לך על כך מראש. שינויים כאלה יבוצעו, בין השאר, בהתחשב באופי הדינאמי של האינטרנט ובשינויים הטכנולוגיים והאחרים המתרחשים בה. מטבעם, שינויים מסוג זה עלולים להיות כרוכים בתקלות או לעורר בתחילה אי-נוחות וכיו”ב. לא תהיה לך כל טענה, תביעה או דרישה כלפי הנהלת החברה בגין ביצוע שינויים כאמור או תקלות שיתרחשו אגב ביצועם.
הנהלת החברה רשאית להשעות מדי פעם את פעילות הדף ו/או האתר לשם תחזוקה, תיקון, שדרוג ושיפור השירות. הנהלת החברה תפעל כמיטב יכולתה לצמצם את פרקי הזמן שבמהלכם לא יהיה הדף ו/או האתר פעיל.

רוצים לבדוק אם גם אתם יכולים לקבל הלוואה כנגד נכס?

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר

רוצים לבדוק אם גם אתם יכולים לנייד לקופת IRA בעלות דמי ניהול נמוכים יותר?

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר
דילוג לתוכן