תופעת ‘פוסט-קורונה’ כלכלית בישראל 2022

דקלה ש.

האמת שמתחת לפני השטח, שאף אחד לא מדבר עליה, שהותירה אחריה סערה כלכלית ורבבות של משפחות הנושקות ליפול מתחת לקו העוני! האם יש פתרון פרקטי, כלכלי, לתופעה…? זו השאלה!

2022 היא שנת פוסט-קורונה כלכלית בה אלפי משפחות בישראל ממשיכים להיאבק ולהחזיק את ראשם מעל המים, או במילים אחרות…”מעל קו העוני”!.

הכתבה הבאה תעשה מה שאף ממשלה ‘במעבר’ מוכנה לעשות ותציף את האמת מעל פני השטח לגבי ההרס בציבור הישראלי, שהותירה הסערה הכלכלית שבמשך שנתיים הפכה מדינה שלמה על פיה.

אם לרגע חשבנו שיצאנו מעין הסערה…
ב-18 לחודש פברואר 2020, מגיפה כלל עולמית פקדה את כוכב הלכת השלישי מהשמש…הכפר הגלובלי שלו אנו קוראים ‘כדור הארץ’.

אם נשים בצד את הוויכוח שבין ה-קונספירטורים ולעולם הרפואה…הייתה מגיפה או לא…ההשלכות הכלכליות שלה לא חיכו לפסק דין בסוגיה והחלה להכות גלים.

כמו אש בשדה קוצים, קוביד-19 החל להתפשט יעבר לגבולותיה של אחת המעצמות הגדולות בעולם(סין) והחלה, ממש כמו קמפיין התרמה, לדפוק בדלתות המדינות השונות בעולם.

אם לא דרך הכניסה הראשית, אז דרך החלון ואם לא שם אז מכניסת המרתף. קוביד-19(להלן ‘קורונה’), בנחישות עזה וללא משוא פנים, הצליחה המגיפה לבסס את עקרונותיה בכל פינות תבל.

סגרים, חלת”ים וכל מה שביניהם
מהר מאוד התחלנו לספוג את הגל הראשון. השמיים של מדינת ישראל נסגרו לתעבורה אווירית. אין יוצא ואין נכנס.
כשזה לא עזר, החלו הסגרים. על הציבור הישראלי היה להתמודד ולחוות מציאות שעד כה הייתה שמורה לבתי כליאה ויושביה.

וכשזה גם כן לא עזר…החלת”ים החלו להתפשט בכל רחבי המגזר העסקי.

 איזו מין חופשה יכול הציבור הישראלי לנצל כהוא כלוא בביתו, עם הגבלת תנועה של עד 100 מטרים מהבית?! וכל זאת…מבלי שישולם או יפוצה על כך!

“הכל טוב. מזל ששמנו קצת ‘כסף לבן ליום שחור”. או לפחות זה מה שחשבנו

אז בהתחלה, בחודשים הראשונים בהם אנו מוצאים עצמנו כלואים בין ארבע קירות, 24/7, עם בני משפחה קרובה, שעד כה מעולם לא יצא לנו לבלות זמן כה רב, וכשחודש שכזה רודף עוד חודש ללא הכנסה…אין מנוס מלשבור קופות חיסכון ולהתפלל שחסכונות אלה יספיקו עד שהסערה תישכך.

כעבור שנה מתחילת המגיפה, משפחות ישראליות מוצאות עצמן בסיטואציה שלא הכירו. אבא ואמא מובטלים כבר שנה, ללא דמי אבטלה באופק ועתה…ללא שום ביטחונות, חסכונות או ביטחונות להמשיך לחודש הבא.

הצעד הבא הוא לפנות לבנק הטוב והאמון שלנו

אנו פונים אל הבנק ומבקשים הלוואה. למזלנו, הבנק נעתר לבקשתנו. אחרי הכל, אנחנו ‘בסדר עם הבנק’. כל אחד מאיתנו שהגיע למצב זה, בו הוא פונה לבנק לבקשת הלוואה וקיבל אישור עבורה, הרגיש הכי קרוב לזכייה בפרס הראשון בלוטו. ולצד זה, כל אחד מאתנו הכיר משפחה שלא הצליחה להשיג הלוואה ומצבה הכלכלי הפך מאתגר עוד יותר(בלשון המעטה).
כמו שנאמר באחד משירי הילדים שכולנו גדלנו עליהם…
“הימים חולפים, שנה עוברת…” וכך גם במדינת ישראל, המובילה במלחמה נגד הקורונה! מהר מאוד, אלה שהצליחו לגרד הלוואות מהבנק מצאו עצמם משתווים לאותם אלה שלא הצליחו להשיג אחת ומכאן…או יותר נכון לומר…כאן…הכתבה מתחילה!

אם נעצור 10 אנשים ברחוב ונשאל אותם…9 מתוך 10 ישראלים יתוודו ויטענו כי ‘המגפה הכלכלית’ זרעה הרס גדול יותר מ-‘מגפת הקורונה’!

והנה…נפלא ופלא…למדנו לחיות לצד הקורונה. פתאום שלא שומעים על מדד התחלואה בישראל בערוצי התקשורת והחדשות ושוב איראן ותכנית הגרעין שלה חזרה לככב בשעות ה-‘פריים טיים’ של ארוצי החדשות, לצד המלחמה בין רוסיה לאוקראינה אבל מישהו שכח שיש כאן ציבור שלם של אזרחים, שעדיין משלמים את המחיר היקר שעלתה לו הקורונה. ולא, לא מדובר בחיי אדם. מדובר כאן באיכות החיים הכלכלית של אלפים על גבי אלפים של משפחות שעתה, מרגישים את נחת זרועה של הממשלה ושלוחותיה(רשויות הגבייה והאכיפה) לדרוש בחזרה את מה שהיא בעצמה מנעה מאיתנו מלכת תחילה…את היכולת להשתכר בכבוד!

אי אפשר לדרוש, מצד אחד לסגור עסקים, לשלוח עובדים לחושפות ללא תשלום…לראות אותםן נופלים לבור ללא תחתית של תקלה כלכלית אחר תקלה כלכלית ולצפות ש-750 מענק קורונה יוכל לתקן! זה כמו לנסות לחסום קרע בעורק הראשי עם מסטיק לעוס, ללא סוכר! 

ולכן, לפנינו תקופה כלכלית אפילה הנקראת ‘פוסט-קורונה’.

הנה 3 דוגמאות קלאסיות שנזק שזרעה מגפת הקורונה וההגבלות של מדינת ישראל על יושביה אשר הובילה למשבר ‘פוסט-קורונה כלכלי’:

התמודדות עם תשלומים והחזרים של מספר רב של הלוואות פתוחות- אולי הקורונה מאחורינו אבל ההלוואות שחלק מאתנו נטל על עצמו, הולכות ללוות אותו שנים קדימה, בזמן שהוא משלם פי כמה וכמה בכל חודש עבור החזרים חודשיים של כל הלוואה והלוואה.
אם נכה על חטא, מאז תקופת הקורונה ועד לרגעים אלה ממש, בהם נכתבות מילים אלה באחד ממשרדי הפרסום המובילים בישראל, הריבית עלתה שלוש פעמים! הבה נחזור על הנתון הזה…הריבית עלתה, לא פעם, לא פעמיים…אלא שלוש פעמים! מה שזה אומר או יותר נכון ‘צועק’ לאותו אזרח שנטל מספר הלוואות בתקופת הקורונה זה שכל ההחזרים החודשיים שלו הפכו יקרים יותר!
בשלב מסוים, ציבור זה, אשר מחזיק במספר הלוואות פתוחות, הבין שכך אי אפשר להתנהל כלכלית ופנה לבנק עבור הלוואה אחת גדולה שתאחד את כל שאר ההלוואות הפתוחות נגדם. ומה לדעתכם הייתה תגובת הבנק לבקשת ההלוואה?! סירוב אחד גדול!!! 

תחשבו בהיגיון לרגע. בנקים, בישראל ובעולם, הם עסק לכל דבר! אין הם שונים מכל בית עסק אחר שתראו דרך חלון המכונית שלכם, בדרככם לעבודה! אתם משלמים פי כמה וכמה על מספר הלוואות, נכון לרגע זה. עכשיו אתם מבקשים את עזרת הבנק, שלו אתם משלמים ‘כל כך יפה’, לאפשר לכם לקחת ממנו הלוואה “מיוחדת” שתקץץ להם את הרווחים עליכם משמעותית?! אני יודע, הזוי עד כמה שזה נשמע הגיוני, כשאתם מריצים את השורות האחרונות בכתבה בראשכם. תארו לכם מה עובר לי בראש בזמן שאני כותב אותן?!

אולי יעניין אותך גם >> איחוד הלוואות. ההלוואה שממזערת את ההחזרים החודשיים לאחת!

‘כתם אשראי’ או במילים מכובסות, טכניות ונקיות…BDI שלילי- אם היה אפשר לדרוש עמלות מאותיות ABC…מגפת הקורונה הייתה גורפת הון על שלושת אותיות אלה..BDI! בזכות( כן כן…בזכות ולא בגלל. קמתי ציני מתמיד, היום בבוקר) הקורונה, כמות האזרחים בישראל אשר סומנו ב-‘אות קיין’ פיננסי או במילים שאנו מכירים היטב…”BDI שלילי” אי לא ניתנת לתפיסה!
תקופת הקורונה יצרה מעמד כלכלי חדש. לא מעמד גבוה, לא ביניים ולא נמוך…המדינה נראית כמחולקת לשניים: אלה המחזיקים BDI חיובי…וכל השאר!
צ’קים שחזרו, כרטיסי אשראי שנגזרו או כל תקלה כלכלית אחרת, יצרה מעמד חברתי כלכלי חדש. גרוע מזה- ישנם אזרחים רבים שנפלו חבור עמוק יותר ממספר צ’קים שחזרו. הם כבר מתמודדים עם תיקי הוצל”פ, נושים, הגבלים משפטיים ו/או הליכי חדשות פירעון…הם, בטח ובטח שלא יזכו לחלום ולראות את ה-BDI השלילי שלהם הופך לחיובי. לפחות לא ב-37 שנים הקרובות.
יש לכם BDI שלילי וצריכים הלוואה? יהיה לכם יותר קל למצוא הלוואה, בפינה של חדר עגול!!! אני לא מנסה להיות עוקצני אתכם ולזרות מלח על פצעים פתוחים אבל אני די בטוח שעד כה, ממה שקראתם, הבנתם שגם לי, קופירייטר מקדמת הבמה, נמצא אתכם באותה סירה, מחזיק משוט בכיסא שלידכם ומנסה לכוון את קצב החתירה שלי לשלכם.

אז מה שבדרך כלל קורה במצבים אלה זה שאותם אזרחים פונים לשוק האפור עבור הלוואה וכשאתם מגיעים לשם…הרבה למטה לרדת…אין!

אולי יעניין אותך גם >> פתרונות פיננסיים חדשים לבעלי BDI שלילי

“מסורבים”. עוד כינוי נקי, יפה ומוסכם של מערכת הבנקאית לומר ללקוחותיה…”לכו תחפשו את החברים שלכם”!- תקופת הקורונה גרמה לנו לא “למצות” אלא “לשתות” את כל החסכונות שלנו וכל הביטחונות שהיו לנו בבנק והיום, כשאנחנו צריכים רק עוד הלוואה אחת, ההלוואה ש-“תסגור לנו פינה”. אחת שתכיל את כל שאר ההלוואות הפתוחות לנו ושתתן לנו אוויר לנשימה…אבל כשאנו פונים לבנק לבקש הלוואה…אתם כבר יכולים לנחש מה תהיה תשובתו הרשמית…לא! מדוע? כי אין לנו ביטחונות! אפילו אם יש בבעלותנו נכס(בית/דירה), בעיניי הבנק, זה לא נכס אלא התחייבות ולכן, מכאן נקבל את התגובה והכינוי שהפך להיות מוכר בכל שיח כלכלי במדינת ישראל “מסורב בנק”!

אולי יעניין אותך גם >> הלוואות חוץ-בנקאיות עבור בעלי נכסים

ועכשיו מה שאנחנו נעשה, בשפת הקופירייטרים, זה- LoopToThe End ונחזור לתחילת הכתבה או יותר נכון למשפט האחרון של כותרת הכתבה…“האם יש פתרון פרקטי, כלכלי, לתופעה…? זו השאלה!

האם נמצא צדיק בסדום, בין כל ה-‘עמורה‘ הבנקאית שמסביב?!
ובכן-מבלי להיכנס יותר מדי לעובי הקורה, כי אחרי הכל, זו לא מהות הכתבה אבל בהחלט שישנו פתרון כלכלי ופרקטי להתמודדות עם התופעה כלכלית שעוד מספר צעדים הופכת למגיפה כלכלית חשוכת מרפא ותתפלאו לשמוע, הוא בא דווקא מחוץ למערכת הבנקאית בישראל!

מראשית תקופת הקורונה, גופים ערוצים פיננסיים, חוץ בנקאיים קמו בישראל והחלו לבנות מודלים כלכליים אישיים, עבור אותו ציבור שממשיך להילחם בשיניים עם המצוקה הכלכלית שהותירה אחריה ה-קורונה ומעניקה פתרונות אשראי חוץ בנקאיים עבור לקוחותיה, תוך בניית תכנית כלכלית התפורה בדיוק רב למידותיו של כל לקוח ולקוח בחברה.

לצד הפתרון הכלכלי, קרי, מתן הלוואה בתנאים משתלמים ותחרותיים. אותה ההלוואה שהבנק לא היה מוכן בכלל לשמוע עליה, שלא לדבר על לגעת בה…הלקוח מקבל ייעוץ והכוונה, כחלק מהשירותים הרבים שחברות וגופים אלה מספקים כדי שיוכל לרכוש את הכלים המעשיים להתנהלות נכונה עם ההלוואה שיקבל, כדי שלא ייפול שוב לתקלה כלכלית ועתה, גם עליו להתמודד עם עוד הלוואה.
יותר מזה- חלק מגופים פיננסיים אלה מעניקים ‘גרייס’ של שנה מתחילת התשלום ההחזר הראשון של ההלוואה. הם מבינים לליבו וכיסו של הלקוח ויודעים שעם סכום ההלוואה שהם מבקשים, הם צריכים להשתמש בו כדי “לכבות שריפות” גדולות יותר ומידיות יותר ומכאן מגיע ה-‘גרייס של 12 חודשים’.

ישנם גופים פיננסיים חוץ בנקאיים המעניקים הלוואות לבעלי נכסים בתנאי ריבית של משכנתא ולצד מימון של עד 85% מערך הנכס!!! ומה שהכי יפה בכל הסיפור הזה…מרבית מגופים וערוצים פיננסיים חוץ בנקאיים מעניקים אישור הלוואה עד-24 שעות ממעוד הבקשה. מה שאומר שעד-72 שעות ממועד הבקשה, כל סכום ההלוואה אצלכם בחשבון הבנק!

וטופין אחרון, לקינוח…הלוואות מסוג אלה אינם מערבות או מצריכות כלל את מעורבות הבנק שלכם! ויותר מזה…ההלוואה עצמה אינה משפיעה או פוגעת במסגרת האשראי שלכם!

אז כן…מסתבר שישנם ‘צדיקים מסדום’!!!

לסיכום: אם נשים בצד את המועקה והתסכול, שאותם היה אפשר להרגיש בין המילים, תיקחו דבר אחד מכל הכתוב פה וזה שאתם לא לבד במערכה! אתם לא היחידים ובטח ובטח שלא האחרונים שימשיכו להילחם בשיניים בתופעה קשה זו, של פוסט-קורונה כלכלית, כאן, בישראל 2022!

תזכרו...”חוסר שפיות, בהגדרתו, זה לעשות את אותה הפעולה, יום אחר יום, שענ אחר שעה ובכל פעם…לצפות לתוצאה שונה!”

אל תקבלו את הגזרה. תעשו משהו בנדון! כי זה אפשרי!!!

עלו לאחרונה

בטומי – עיר פורצת דרך שבולטת במגוון יתרונות, והתפתחותה המהירה מובילה לקראת השקעה חפוזה בדירות..
הבינה המלאכותית שמכה גלים- מבוטים למסחר, בניית תוכניות עסקיות ועד לכתיבת תכנים מקצועיים…נראה שמצאנו לנו..
ארה”ב עושה ל-‘ריפל’ “חיים קשים” והשמועות מספרות כי ‘ריפל’ מתכוונת ‘לעבור דירה’ ולהגר לאירופה. אם..
בינאנס עושה זאת שוב- עננה של שחיתות מרחפת מעל פלטפורמת המסחר הגדולה בעולם למטבעות קריפטוגרפיים...
נראה כי שניות ספורות לאחר ההצהרה של אפל על מכונית הקונספט החשמלית שלה, אילון מאסק..
טוען כתבות נוספות

ניוזלטר

רוצים לקרוא עוד מהמאמרים שלנו?

הרשמו לניוזלטר שלנו והשארו מעודכנים בכל הנושאים החמים בשוק!

להצטרפות לשידור ה-LIVE הקרוב בחינם השאירי פרטים כאן

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר

לפרטים נוספים ויצירת קשר עם ליפז אלזון השאירו פרטים כאן בטופס

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר

לפרטים נוספים ויצירת קשר עם ליפז אלזון השאירו פרטים כאן בטופס

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר

מי אנחנו?


חברת בי פירסט בע”מ עוסקת בקישור בין צרכן לבין ספקי מוצרים ושירותים בעידן הדיגטלי. מטרת החברה להביא לך הצרכן את מיטב ההצעות למוצרים או לשירותים שאתה רוצה כדי שתבחר בחוכמה במוצר או בשירות המתאים עבורך.
אנו מכבדים את הפרטיות שלכם ומתחייבים להגן על הפרטיות של המתעניינים בשירותי החברה. מדיניות פרטיות זו מפרטת את הנהלים שלנו ביחס לאיסוף, שימוש וחשיפה של המידע שלכם באמצעות השימוש באתר שלנו ובאפליקציה שלנו (ביחד: “השירותים). מדיניות פרטיות זו היא חלק מהסכם הרישיון שימוש בדפי המידע ובאתר של החברה, אשר משולב במסמך זה. אנו ממליצים לכם לקרוא את מדיניות הפרטיות בעיון ולהשתמש בה בכדי לקבל החלטות מושכלות. על ידי השימוש בשירותים שלנו, אתם מסכימים לתנאים של מדיניות הפרטיות הזו, והמשך השימוש שלכם בשירותים מהווה את הסכמתכם המתמשכת למדיניות פרטיות זו כפי שתעודכן מפעם לפעם.
 

איזה מידע אנו אוספים עליכם?


אנחנו אוספים שני סוגים של מידע ונתונים מהמשתמשים שלנו:
סוג המידע הראשון – מידע בלתי מזוהה ושאינו ניתן לזיהוי המתייחס למשתמש(ים), אשר עשוי להיות ניתן להשגה או שנאסף על ידי השימוש של המשתמש בשירותים (“מידע שאינו איש”). אנחנו לא מודעים לזהות של המשתמש ממנו המידע הזה נאסף. מידע שאינו אישי כולל מידע על המכשיר שלכם, על תוכנה וחומרה מסוימות (לדוגמא, סוג הדפדפן ומערכת ההפעלה שהמכשיר שלכם משתמש בו, העדפת שפה, זמן גישה ושם הדומיין של אתר האינטרנט אשר ממנו קושרת לשירותים, וכו….
סוג שני של מידע  – הוא מידע המאפשר זיהוי אישי, דהיינו מידע שמזהה אדם פרטי, או אשר במאמץ סביר עשוי לזהות אדם פרטי (“המידע האישי”). המידע האישי אותו אנו אוספים באמצעות השירותים שלנו כולל מידע אשר מוגש ישירות על ידי המשתמש, כגון: מספר טלפון; שם מלא; כתובת דואר אלקטרוני; כתובת מגורים; מספר זהות; חתימה; ומידע כספי אחר שייתכן שנצטרך על מנת לספק את השירותים שלנו (לדוגמא, פרטים לגבי ההכנסה השנתית שלך, ניסיון בהשקעות, וכו
אנו עשויים גם לאסוף מידע אישי מהמכשיר שלך (לדוגמא, נתוני מיקום גאוגרפיים, כתובת IP כתובת) ומידע על הפעילות שלך בשירותים (לדוגמא, עמודים שנצפו, גלישה באינטרנט, קליקים, פעולות, וכו.. ;)

איך אנחנו משתמשים במידע שאנו אוספים

אנו משתמשים ומשתפים את המידע האישי בדרכים המתוארים במדיניות פרטיות זו. המידע האישי ייחשף לצד שלישי רק במידה הנדרשת לצורך המסוים שלכם לקבל הצעות למוצר או שירות לפי העדפות שציינתם, כפי שנקבע במדיניות פרטיות זו, ובמקרה כזה אנו דורשים מהצד השלישי הרלוונטי להסכים לעבד את המידע הזה בהתאם למדיניות הפרטיות שלנו ולהציע לכם מוצרים ושירותים לפי העדפותיכם.
המידע האישי שלכם יועבר לצד שלישי רק במידה ותאשרו לנו להעבירו לידי צד שלישי.
עם מי אנחנו חולקים את המידע שאנו אוספים?
אנו עשויים להעביר או לחשוף את המידע האישי לקבלני משנה או לספקים או צדדים שלישיים אחרים שהם ספקי שירות אמינים או שותפים, אשר ממוקמים באזורים שונים ברחבי העולם, למטרת: (א) מתן הצעות למוצרים או שירותים לפי בקשתכם (ב)אחסון או עיבוד המידע הזה למעננו (למשל בשירותי מחשוב ענן) או כדי לסייע לנו עם הפעילות העסקית שלנו, כדי לאמת את הגישה שלכם ולספק ולשפר את השירותים שלנו; (ג) ביצוע מחקר, אבחון, ניתוח או מטרות סטטיסטיות; (ד) שיווק בדוא”ל, בהתאם למדיניות השיווק שלנו (ראה להלן תחת “שיווק”
כמו כן, אנו עשויים לחשוף למשתמשים הרשומים שלנו מידע אישי הנוגע למשתמשים אחרים, שמצטרפים לשירותים בעקבות המלצותיהם (למשל באמצעות מאפיין ה”שיתוף עם חבר” ;).
  המדיניות שלנו מתייחסת רק לשימוש ולחשיפה של המידע שאנו אוספים ממכם. במידה ותחשפו את הפרטים שלכם לצדדים אחרים באמצעות השירותים שלנו (למשל על ידי לחיצה על קישור לכל אתר אינטרנט אחר או מיקום אחר) או באמצעות אתרים אחרים ברחבי האינטרנט, כללים שונים עשויים לחול על השימוש או החשיפה של המידע שאתם תחשפו להם. חשוב לציין כי שירותי צד שלישי אלו עשויים להיות בעלי מדיניות פרטיות משל עצמם, ואנו ממליצים לכם לקרוא אותם בקפידה. הכללת קישור לאתר או שירות של צד שלישי אינה המלצה לגבי אותו אתר אינטרנט או שירות.
מבחינת האתר המידע האישי שלכם יועבר לצד שלישי רק במידה ותאשרו לנו להעבירו לידי צד שלישי, אולם לאחר העברתו השימוש במידע יעשה לפי תנאי השימוש של הצד השלישי.
  

שימוש  בעוגיות

הדף ו/או האתר שלנו משתמש בעוגיות. עוגייה היא קובץ המכיל מזהה (מחרוזת של אותיות ומספרים) שנשלח על ידי שרת אינטרנט לדפדפן אינטרנט ומאוחסן בדפדפן. אז, המזהה נשלח בחזרה לשרת בכל פעם שהדפדפן מבקש מהשרת להציג דף אינטרנט.
עוגיות יכולות להיות או עוגיות “עיקשות” או עוגיות “פעולה” (session): עוגייה עיקשת תאוחסן בדפדפן שלכם ותישאר בתוקף עד תאריך התפוגה שנקבע לה, אלא אם תימחק על ידי המשתמש לפני תאריך התפוגה; עוגיית פעולה, מאידך, תפוג בסוף זמן הגלישה הנוכחי שלכם, כשתסגרו את הדפדפן. השמות של העוגיות בהן אנחנו משתמשים באתר שלנו, והמטרות לשמן הן בשימוש, מפורטות מטה:
אנחנו משתמשים בשירותי Google Analytics ו-Adwords באתר שלנו כדי לזהות מחשב כשמשתמש {כללו את כל השימושים הקיימים לעוגיות באתר שלכם מבקר באתר / לעקוב אחרי משתמשים בזמן השימוש שלהם באתר / לאפשר לנו להשתמש בעגלת קניות באתר / לשפר את נוחות השימוש באתר / לנתח את השימוש באתר / לנהל את האתר / למנוע הונאה ולשפר את האבטחה של האתר / להתאים אישית את האתר לכל משתמש / להשתמש בפרסומות ממוקדות שעשויות לעניין במיוחד משתמשים מסוימים / תארו את המטרה/ות};

  • באינטרנט אקספלורר (גרסה 10) אתם יכולים לחסום עוגיות בעזרת הגדרות עקיפת הטיפול בעוגיות הזמינות באמצעות לחיצה על “כלים,” “אפשרויות אינטרנט,” “פרטיות,” ואז “מתקדם”;
  • בפיירפוקס (גרסה 24) אתם יכולים לחסום את כל העוגיות באמצעות לחיצה על “כלים,” “אפשרויות,” “פרטיות,” ובחירה של “השתמש בהגדרות מותאמות אישית עבור היסטוריה” מתוך התפריט הנפתח, ואז ביטול הזימון של “קבל עוגיות מאתרים”;
  • ובכרום (גרסה 29), אתם יכולים לחסום את כל העוגיות באמצעות כניסה לתפריט “התאמה אישית ובקרה,” ואז ללחוץ על “הגדרות,” “הצג הגדרות מתקדמות,” ו-“הגדרות תוכן,” ואז לבחור באפשרות “חסום אתרים מהגדרה של נתונים” תחת הכותרת “עוגיות.”

לחסימה של כל העוגיות תהיה השפעה שלילית על נוחות השימוש של אתרים רבים. אם תחסמו עוגיות, לא תוכלו להשתמש בכל האפשרויות שבאתר שלנו.
למחיקה של עוגיות תהיה השפעה שלילית על נוחות השימוש של אתרים רבים.

מדיניות שיפוי

הנך מתחייב לשפות את הנהלת החברה, עובדיה, מנהליה או מי מטעמה בגין כל נזק, הפסד, אבדן-רווח, תשלום או הוצאה שייגרמו להם – ובכלל זה שכ”ט עו”ד והוצאות משפט – עקב הפרת ו/או התנערות מתנאי שימוש אלה.
מדיניות לגבי הרשמה לרשימת התפוצה של החברה
ההרשמה לרשימת תפוצה של החברה מהווה הסכמה במעשה שלך כמשתמש ברשימה לקבל ולנהוג לפי תקנון זה, היות והנך נרשם לקהילה שמנהלת החברה ומעוניין בידע ובכלים שמוצעים בקהילה.
הצדדים מסכימים כי מילוי פרטיו של המשתמש בטופס ההרשמה לרשימת התפוצה של החברה (להלן: “ההרשמה”) מהווה הסכמה לקבל הודעות וחומרים מסוגים שונים מהחברה ובניהם מידע בנושא שיווק מוצרים ושירותים וכן התפתחות אישית והשגת מטרות שונות.
היות והמשתמש מעוניין בקבלת מידע מסוגים שונים מן החברה והוספת המילים פרסומת בכותרת המייל תקשה על כך, בשל סינון אוטומטי במערכות הדואר, מוסכם על הצדדים כי לא יחולו על ההודעות הדרישות לפי חוק התקשורת (בזק ושידורים), תשמ”ב-1982 (להלן : “חוק התקשורת“) לגבי ציון סוג המסר כגון: “פרסומת” או “תעמולה” או “תרומה” בהודעה הנשלחת. לאור הסכמת הצדדים כאמור החברה יהא רשאי לשלוח למשתמש הודעות בלא ציון סוג המסר.
הצדדים מסכימים כי לאחר ההרשמה בדף נחיתה ו/או באתר החברה, לא תהא החברה חייבת לציין בהודעות את כל פרטי המידע לגבי החברה המפורטים בחוק התקשורת לאור ההכרות והקשר בין הצדדים.
הצדדים מסכימים כי הודעות הכוללות מידע בלבד, אינן פרסומת לפי הגדרתה של פרסומת בחוק התקשורת לעניין שליחת דיוור כמותי. בהתאם להגדרה זו לא יהא המשתמש זכאי לפיצוי כלשהו בגין הודעות מידע בלבד שנשלחו אליו.

דרך ההסרה מרשימת תפוצה

הצדדים מסכימים כי למרות האמור בחוק התקשורת, דרך הסרת המשתמש מרשימת התפוצה תהא על ידי שימוש בקישור ההסרה שמופיע בהודעה, או על ידי שליחת הודעה המבקשת הסרה לכתובת החברה ולא על ידי שליחת הודעה בפקס או בדרך אחרת.
הצדדים מסכימים כי בשל הסכמת הצדדים לגבי דרך ההסרה מרשימת התפוצה, החברה לא יידרש להוסיף להודעות דואר ו/או להודעות טקסט את אפשרויות ההסרה הנוספות לפי חוק התקשורת.

הגבלת סכומי הפיצוי בהתאם לתקנון

הצדדים מסכימים כי המשתמש אינו זכאי לפיצוי העונשי לפי חוק התקשורת עבור אגירת הודעות בלא ליתן הודעה על הוצאתו מרשימת התפוצה, ולכן יהא זכאי אך ורק לפיצוי בסכום כולל של עד 2000 ₪ לגבי כל ההודעות שאגר בטרם בקש את הסרתו מרשימת התפוצה. הצדדים מסכימים כי הרשמה מצד המשתמש תוך התחזות לאדם אחר ומתן פרטים כוזבים מהווה הפרת פרטיות של החברה , וכן עבירה פלילית של התחזות והחברה  יהא זכאי לפיצוי כספי לפי הדין בגין הפרת הפרטיות.
הצדדים מסכימים כי במקרה של הרשמה מצד המשתמש תוך התחזות לאדם אחר, המשתמש לא יהא זכאי לפיצוי כספי על פי חוק התקשורת ו/או לפי חוק הגנת הפרטיות.
הצדדים מסכימים כי רשימת התפוצה בכל אמצעי אלקטרוני שונה כגון מספר סלולרי, כתובת ברשת פייסבוק או ברשת חברתית דומה אחרת, קבוצת וואטס אפ וכו’ הינה רשימה נפרדת מרשימת הדיוור במייל. המשתמש רשאי להפסיק לקבל מסרים ברשימה אחת ולהמשיך בשנייה. בהתאם בקשת הסרה מרשימה אחת אינה חלה על הרשימה השנייה ובמידה וברצון המשתמש להפסיק לקבל מסרים מהחברה יש לבצע הסרה מכל אחת משתי הרשימות בנפרד.
הנך מאשר, כי אף אם הנך סבור שלא נרשמת בעבר לרשימת התפוצה של או חלה טעות ופרטיך השתרבבו לרשימת תפוצה כזו או אחרת, או קיבלת דואר פרסומי מכל סיבה אחרת שהיא, הרי שכל מייל שתקבל ושלא תישלח התראה לחברה כנגד שליחתו בתוך שבועיים מהיום שבו נשלח אליך, או כל מייל שלא נפתח על ידך, יחשב כמייל אשר הוסכם על קבלתו וחל ויתור על כל תביעה ו/או טענה לגביו ואינו מהווה טרדה ו/או כל עוולה אחרת מבחינתך.
  

הגבלת האחריות לגבי הפרת חוק הפרטיות

המשתמש מסיר כל אחריות מהחברה לגבי ביצוע תקנות הגנת הפרטיות, ומתחייב שלא לדרוש פיצוי מכל סוג מהחברה עקב ישום חלקי או תקלות בישום התקנות שאינן פגיעה בפרטיות בזדון מכוון.
המשתמש מבין כי כל המידע והתכנים המוצגים על ידי החברה בכל אמצעי התקשורת כולל מוצרים וקורסים אינטרנטיים, תכנים במסגרת ליווי אישי, סדנאות, קורסים פרונטליים או כל שירות ומוצר אחר הינם תכנים כלליים בלבד, ובהתאם על המשתמש לבחור את המידע והתכנים המתאימים לגביו, ולהפעיל שיקול דעת בשימוש שיעשה במידע.
המשתמש מקבל עליו את מלוא האחריות לבחירת דרך הפעולה לפי המידע ולתוצאות בחירות אלה לגביו ולגבי צדדים שלישיים, ובהתאם לא יעלה כל טענה כלפיי החברה בעניין התכנים.
המשתמש מסיר מן החברה כל אחריות לדרך השימוש שיעשה המשתמש במידע ובתכנים, וכן מסיר מן החברה כל האחריות לתוצאות שימוש זה הן כלפיי המשתמש והן כלפי צדדים שלישיים.
המידע המשפטי המוצג על ידי החברה הוא מידע כללי בלבד וכל שימוש או הסתמכות עליו נעשה על אחריות המשתמש בלבד. אין המידע המשפטי ו/או הניהולי הכללי שמציג החברה תחליף ליעוץ מקצועי על ידי אנשי מקצוע כגון עורכי דין ו/או רואי חשבון, בכדי להתאים את הנאמר לנסיבות המיוחדות של המשתמש.

מדיניות הצגת תכנים מסחריים

הנהלת החברה עשויה להציב באתר תכנים מסחריים, כגון פרסומות ומודעות, הנמסרים לפרסום מטעמם של מפרסמים שונים, המבקשים להציע למכירה נכסים או שירותים. תכנים כאמור יכול שיהיו בטקסט, בתמונות או בקול.
הנהלת החברה לא תשא בכל אחריות לתכנים המסחריים שיפורסמו באתר מטעם צדדים שלישיים.
הנהלת החברה אינה כותבת, בודקת, מוודאת או עורכת את תוכן הפרסומים הללו או אמיתותם. האחריות היחידה לתכנים המסחריים ולכל תוצאה שתיגרם משימוש בהם או מהסתמכות עליהם חלה על המפרסמים.
כל עסקה שתיעשה בעקבות תכנים מסחריים המתפרסמים באתר תסוכם ישירות בינך לבין המפרסם. הנהלת החברה איננה צד לכל עיסקה כזו, והיא לא תישא באחריות לשירותים וטובין שיוצעו בתכנים המסחריים באתר או ירכשו באמצעותן.

מדיניות לגבי הצגת קישורים בדף או באתר

הנהלת החברה עשויה להציב באתר קישורים (לינקים) לעמודים שונים ברשת האינטרנט. הקישורים מאפשרים לך למצוא תכנים המתפרסמים ברשת האינטרנט.
תכנים אלו אינם מתפרסמים על ידי הנהלת החברה, או מטעמה והנהלת החברה איננה שולטת או מפקחת עליהם. העובדה שיש קישור לתכנים אלה אינו מעיד על הסכמת הנהלת החברה לתוכנם ואינו מהווה ערובה לאמינותם, לעדכניותם, לחוקיותם. הנהלת החברה אינה אחראית לתכנים שאליהם מוליכים הקישורים ואינה אחראית לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם.
הנהלת החברה איננה מתחייבת כי הקישורים שימצאו באתר יהיו תקינים ויובילו אותך אל אתר אינטרנט פעיל. הנהלת החברה רשאית להסיר מהאתר קישורים שנכללו בו בעבר, או להימנע מהוספת קישורים חדשים – הכל, לפי שיקול דעתה המוחלט.
  

שינויים בדף או באתר

הנהלת החברה תוכל לשנות מעת לעת את מבנה הדף ו/או האתר, מראהו ועיצובו, את היקפם וזמינותם של השירותים והתכנים בו ותהיה רשאית לשנות כל היבט אחר הכרוך באתר – והכל, בלא צורך להודיע לך על כך מראש. שינויים כאלה יבוצעו, בין השאר, בהתחשב באופי הדינאמי של האינטרנט ובשינויים הטכנולוגיים והאחרים המתרחשים בה. מטבעם, שינויים מסוג זה עלולים להיות כרוכים בתקלות או לעורר בתחילה אי-נוחות וכיו”ב. לא תהיה לך כל טענה, תביעה או דרישה כלפי הנהלת החברה בגין ביצוע שינויים כאמור או תקלות שיתרחשו אגב ביצועם.
הנהלת החברה רשאית להשעות מדי פעם את פעילות הדף ו/או האתר לשם תחזוקה, תיקון, שדרוג ושיפור השירות. הנהלת החברה תפעל כמיטב יכולתה לצמצם את פרקי הזמן שבמהלכם לא יהיה הדף ו/או האתר פעיל.

רוצים לבדוק אם גם אתם יכולים לקבל הלוואה כנגד נכס?

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר

רוצים לבדוק אם גם אתם יכולים לנייד לקופת IRA בעלות דמי ניהול נמוכים יותר?

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר
דילוג לתוכן