צום לסירוגין- השיגעון החדש בתזונה הישראלית

דקלה ש.

צום לסירוגין(Intermittent Fasting)- האם ההמתנה נלחמת בהשמנה? הדיאטה הפופולרית שמלווה אותנו בשנים האחרונות…האם היא בכלל עובדת?

הפופולריות של ‘צום לסירוגין’ גדלה כשיותר ויותר אנשים שמו לב לעלייה ניכרת במשקל, בתקופת הקורונה וככלל…הימנעות מהשמנת יתר ובעיות רפואיות הנלוות לה.
כתבה זו נועדה לשפוך מעט אור לגבי אחת מה-“דיאטות” הפופולריות ביותר בשנים האחרונות(צום לסירוגין) ולחקור את האפקט שלה בבני אדם.

לפני שנתחיל- חשוב למיין כי אתר ‘סלב’ אינו ממליץ או מייעץ לקוראיו לפנות לדיאטה זו ואין לו שום צד בנושא פרט להעשרת הקורא במידע לגבי אחת הדיאטות הפופולריות ביותר בשנים האחרונות.

ככלל, אתר סלב ממליץ לכל מי שחושב לעשות שינוי בחייו, הן מבחינה בריאותית, גופנית ובהרגלי אכילה…יש להיוועץ עם גורמים מוסמכים בנושאים אלה ולפעול בצורה שקולה וחכמה, ללא קשר למידע שהם נחשפים ברשת.

השפעות של IF- צום לסירוגין

ישנם, לא מעט סוגים של דיאטת “צום לסירוגין” וישנם גם לא מעט מחקרים לגבי הפרשנות של ההשפעות הפיסיולוגיות של דיאטה זו על גבי ירידה במשקל.

רוב המחקרים של ‘צום לסירוגין’ (IF) בבני אדם הראו כי ההשפעה של דיאטה זו בלבד הינה מינימלית, מטאבולית אך מבחינת מבחן התוצאה, קרי ירידה במשקל, התוצאות שונות ומגוונות.

מחקרים שנערכו בבעלי חיים בעמצעות IF, הראו ירידה בחוסר האיזון של ראדיקלים חופשיים מול אנטי אוקסידנטים, עיכוב זיקנה ושיפור קוגנטיבי. בנוסף, ל-IF תכונות אנטי דלקתיות, מעודד ‘אוטופוג’י'( מצב בו הגוף מעכל תאים תקולים בגוף או במילים אחרות “תאי זבל” והופך אותם לאנרגיה) ושיפור בבקטריות הטובות שבקיבה.

היתרום מול חיסרון של IF שנוי במחלוקת ותלוי פרט. כלומר, שיטת תזונה זו אינה מצאימה לכל אחד כמו ילדים קטנים, נשים בהריון, אנשים הסובלים ממחלות כרוניות…כמו כל דיאטה או שינוי תזונאי, כדאי להיוועץ עם רופא מטפל.

צום לסירוגין- מה זה?

הרי שידוע לכל כי “צום” בריא לגוף שלנו.

“צום רמאדן”, “יום כיפור”…הדתות המובילות כנראה שידעו משהו שאנחנו רק עכשיו מגלים. כשאנחנו במצב של ‘צום’, אנחנו נותנים לגוף שלנו הזדמנות לתקן את עצמו, להתמקד בעבודות תחזוקה.

חלק אולי לא יודעים זאת אבל תהליך העיכול בגוף האדם דורש המון אנרגיה! ברגע שאנחנו מכניסים אוכל לקיבה, נראה כי הגוף שלנו עוצר הכל ומשקיע את מלוא תשומת הלב וכוח העבודה למשימת העיכול וניתן להרגיש זאת בתחושת העייפות שנופלת עלינו, לאחר ארוחה דשנה.
אם נשים בצד את תוצאת ההשמנה, באכילה בלתי פוסקת, כל עוד אנחנו מוסיפים עוד “מוצרי עיכול” בקיבה, במשל היום, אנחנו גורמים לגוף לשנו להתמקד בתהליך העיכול, על חשבון תהליכים פיסיולוגים אחרים החשובים לא פחות ומכאן…מתחילות הבעיות.

אז איך 'צום לסירוגין' גורם לנו לרזות?

הדעה הרווחת היא המשוואה הפשוטה של “אוכלים פחות, מרזים יותר” אבל מה באמת קורה בגוף שלנו, שגורם לנו לרזות?

ובכן- גוף האדם בנוי כך שהוא מאחסן אנרגיה בתאי שומן ומנצל אותה ע”י שריפת תאי שומן.

כשאנחנו חיים לפי IF, אנחנו שמים את הגוף שלנו במצב של ‘רעב’ ובמצב זה, אנחנו מחנכים מחדש את הגוף שלנו לפעול בצורה שהוא בנוי לה וזה לנצל אנרגיה מתאי שומן כי אחרי הכל…תאי שומן הם אנרגיה מאוחסנת לשימוש מאוחר יותר.

משום מה, מחקרים רבים וניסיון אישי של אנשים שניסו לתקופה ארוכה IF, מספרים כי האנרגיה שמגיעה דרך שריפת שומן, יעילה יותר, מאוזנת יותר וארוכה יותר מאשר אנרגיה אשר מגיעה מסוכרים ופחמימות.

מסתבר כי גוף האדם, לא השתנה הרבה מתקופת האדם הקדמון. אנטרפולוגים מסבירים כי האדם הקדמון חי בעיקר על תזונה קרניבורית, שהכילה חלבונים ושומנים ומעט מאוד על תזונה המבוססת ירקות ופירות.

כיום- לאחר מספר מאות אלפי שנים, לאחר שגילינו את נפלאות החקלאות, נפלאות הטכנולוגיה…אנחנו יכולים למצוא סוכרים ופחמימות בכל מכולת, סופר מרקט, בתי קפה ומסעדות. היכולת שלנו להשיג אוכל עתיר סוכרים היא קלה עד כדי גיחוך, לעומת האדם הקדמון ולמרות ההתקדמות החברתית/טכנולוגית של האדם ההומוספיאן, גוף האדם עדיין לא הדביק עם התקדמות זו ולכן, מה שאנו רואים בימים אלה ממש, תופעה עולמית של השמנת יתר.

החשיבות של הלבלב בגופנו

אינסולין הוא הורמון המופרש מהלבלב עבור מספר תפקידים, כשאחד מהם הוא לווסת את רמות הסוכר בגוף. כשמוחדר לגוף כמות גדולה של סוכרים, הלבלב מפריש כמויות גדולות של אינסולין, כדי לענות לדרישה. בשלב מסוים, כשלגוף מוחדרים כמויות גדולות של סוכרים למשך תקופה ארוכה, הגוף עובר ממצב של “רגישות לאינסולין” למצב של “התנגדות לאינסולין”.

מצב של ‘רגישות לאינסולין’– זהו מצב אופטימלי שכולנו צריכים לשואף להיות בו. במצב זה, הלבלב שלנו מפריש כמויות קטנות של אינסולין.

מצב של ‘התנגדות לאינסולין’– זהו מצב בו הלבלב מפריש כמויות גדולות של אינסולין לווסת כמויות גדולות של סוכר אך איו מצליח לווסת אותם בתורה יעילה. במצב זה, הלבלב מוצא עצמו עובד שעות נוספות וכמו כל מכונה…בסופו של דבר…היא מתקלקלת וזהו בדיוק המצב בו אדם מתעורר בבוקר בהיר אחד והוא חולה סוכרת. הלבלב שלו לא מצליח לייצר יותר את כמות האינסולין הנחוצה לווסת כמויות נורמטיביות של סוכר. אפילו בארוחה מאוזמת סוכרים!

אולימפיאדת בייג'ין הייתה ל-'קייס סטאדי'

סין ידועה בתזונה עתירת שומנים וחלבונים, לצד פחמימות מורכבות כמו אורז. פחמימות מורכבות, הן סוכרים המתפרקים בגוף בצורה איטית ומאטות את פעולת הלבלב להזרים אינסולין.

בהכנות לאולימפיאדת בייג’ין, סביב איצטדיון המדהים שסין בנתה במיוחד לאירוע, סניפים של מקדונלדס נפתחו והציעו לקהל הסיני, בצורה מצאוד אגרסיבית, את התפריט האמריקאי הידוע של רשת המזון המהיר המפורסמת בעולם.

למי שלא יודע, המון ממוצרי מקדונלדס ובכלל, בתעשיית המזון האמריקאי, סירופ תירס, משמש כאחד המרכיבים העיקריים בתעשיית המזון האמריקאית ומקדונלדס אינה יוצאת מהכלל.

סירופ תירס, כשם שהוא, הוא פצצת סוכר וכמוצרי מזון מבוססי סירופ תירס וציבור שלם של חבר’ה צעירים, שמעולם לא נחשפו לחומרים מלאכותיים כמו אלה, מצאו עצמם בבעיה רפואית קשה ולאחר האולימפיאדת בייג’ין, נרשמה עלייה חדה מאוד של חולי סוכרת סוג ב’, בקרב קהל סיני צעיר.

אז מה זה באמת "צום לסירוגין"?

‘צום לסירוגין’ או מצב בו אנחנו מגבילים את “טקס האכילה” שלנו לפרק זמן, קבוע מראש, ביום ובשאר שעות היממה, אנחנו לא אוכלים כלל. כלומר, נתח מסוים ביממה, אנחנו לא אוכלים בכלל ורק פיסה אחת ממנה, אנחנו אוכלים.

אז איך עושים זאת?

שיטת ה-12/12

בשיטה זו, אנחנו למעשה צמים במשך 12 שעות וב-12 השעות האחרות, אנחנו יכולים לערב ארוחות.

שיטה זו טובה למי שמעוניין להתחיל ב-IF אבל חשוב לציין כי שיטה זו אינה יעילה במיוחד לאורך זמן מסיבה פשוטה…אין כאן חוסר איזון שיחולל את השינוי הפיסיולוגי שאליו אנו חותרים.

שיטת ה-14/10

בשיטה זו כבר ניתן לראות הבדלים בחוסר האיזון השעתי מפני שב-14 השעות הראשונות של היממה אנחנו נצום ורק ב-10 השעות הנותרות, נוכל להרשות לעצמנו לערב את הארוחות שלנו ביום.

שיטה זו יפה לאנשים אשר סובלים מבעיות בריאותיות קלות כמו, נפילות סוכר(שאינן קשורות לסוכרת), נרקולפתיה(ברמות נמוכות), נשים שסובלות מחוסר ברזל מודגש…

חשוב לציין כי במקרים אלה, מומלץ בחום להיוועץ עם רופא המשפחה, לפני שמתחילים בדיאטת IF. אנשים שסובלים ממחלות כרוניות קשות, צריכים לחשוב פעמיים לפני שמתחילים בדיאטה שכזאת.

שיטת ה-16/8

שיטה זו הינה הפופולרית ביותר, טווח זמני הצום שאליה כולם מדברים ושעליה הבאז התקשורתי.

בשיטה זו, אנו צמים למשך 16 שעות ומתתפנים לאכול רק ב-8 שעות מהיממה.

שיטה זו הוכיחה כיעילה במיוחד ולמרות שהיא נשמעת קשה, ניתן להסתגל אליה כבעור שבועיים שלושה, ברגע שהגוף שלנו מלמד את עצמו מחדש להשתמש ברקמות שומן כמקור אנרגיה העיקרי שלו.

שיטת ה-23/1

שיטה זו היא בהחלט שלא מתאימה לכל אחד! בשיטה זו, יהיה עלינו לצום למשך 23 שעות ביממה כשרק שעה אחת בודדת, מופנית לאכילה.

אנשים שנוקטים לפעול בשיטה זו, בדרך כלל אנשים שכבר מנוסים בדיאטת IF, שהחליטו לאמץ שיטה זו ואינם מנסים לפעול בה לאורך כל השבוע אלא שהם בוחרים יום או יומיים בהם הם יצומו למשך 23 שעות.

הסיבות לכך שונות ומגוונות בים אלה שנוקטים בשיטה זו אך הדעה הרווחת היא שנקיטת צום של 23 שעות, פעם או פעמיים בשבוע, תוך כדי IF של 16/8 בשאר ימות השבוע, היא לתת לגוף ‘בוסט’, דחיפה קלה שתוביל למצב של ‘אוטופגיה’  מהר ככל האפשר ואז להמשיך בשיטה שבחרו. 

זה לא כל-כך קשה, כמו שזה נשמע!

לצום 16 שעות ביום, בעולם עתיר פיתויים קולינריים נשמע כמשימה בלתי אפשרית אבל אם נסתכל על IF מזווית שונה, נראה כי הדבר נראה אפשרי ביותר.

אז ככה:

יש לנו 24 שעות ביממה. מתוכם, אנחנו ישנים בממוצע כ-8 שעות.

בזמן שאנחנו ישנים, אנחנו לא עוסקים באכילה אלא בשינה, מה שאומר…שאנחנו צמים, נכון? אז אפשר לרשום את שמונה השעות האלה כמחצית מכמות שעות הצום שעלינו לצום.

כל מה שנותר לנו לעשות, מהרגע בו התעוררנו, זה להמשיך ולצום למשך 8 שעות נוספות.

אם לדוגמה, הלכנו לישון בשעה 22:00 והתעוררנו בשעה 06:00, זה אומר שהארוחה הראשונה שלנו תהיה בשעה 14:00.

מסקנה: כדי שנוכל לעמוד בדיאטת “צום לסירוגין”, כל שעלינו לעשות למעשה זה לוותר על ארוחת הבוקר שלנו.

עכשיו, כשחושבים על זה, כדי שנוכל ליהנות מכל היתרונות הפיסיולוגיים של IF, לצד ירידה במשקל, כל שעלינו לעשות זה לוותר על ארוחה אחת ביום…על ארוחת הבוקר שלנו!

"צום לסירוגין" זה לא רק מים

כדי שנוכל לומר שאנחנו נמצאים במצב של צום, עלינו לוודא שאין בגופנו התפרצויות של אינסולין. כלומר, כל עוד איננו מכניסים לגופנו מרכיבים המכילים חומרי גלוקוז, כמו פימימות וסוכרים…הרי שאנו נמצאים ב-‘דרך המלך’.

ניתן לשתות קפה שחור, במשך היום. קפה שחור עתיר קפאין והוא ידוע בתור ‘מדכא תיאבון’ ולכן, הוא אחד ממוצרי השתיה הפופולרים בקרב אנשי ה-IF. אם לחלקנו יש בעיה לשתות קפה, ללא מרכיבי חלב למיניהם, ניתן להוסיף חמאה מזוקקת לקפה השחור.

חמאה מזוקקת היא המרכיב השומני בחמאה, כשמוצקי החלב הופרדו ממנה. למוצקי החלב במחאה יש ערך גליקמי ולמרות שיש אלה שיאמרו כי הכמות של מוצקי החלב ביחס לשומן בחמאה כה קטן, עד שאינו מקפיץ אינסולין וניתן להשתמש בחמאה לא מזוקקת.

שתיה נוספת שעוזרת לנו, לא רק לשבור את המונוטוניות של שתיית מים בלבד אלא גם נחשבת למעודדת שריפת שומן ומדכאת תיאבון היא “חומץ סיידר תפוחים”. כשמוסיפים כף של חומץ סיידר תפוחים לכוס מים, החמיצות תגרום לנו סוג של תחושת שובע.

מה שחשוב ב-IF זה לא להכניס מוצקים לקיבה אלא נוזלים בלבד.

עכשיו שאתם מכירים את דיאטת צום לסירוגין, האם אתם חושבים שהיא מתאימה לכם? האם אתם חושבים שתוכלו לשלב אותה בחייכם והאם תוכלו לשלב אותה בכל ימות השבוע?

אולי יעניין אותך גם>> האם נמצא קשר ישיר בין אריכות ימים לפעילות גופנית?

*כל המידע המוצע בכתבה אינו מהווה הצעה לרכישת שירותים אלו או אחרים ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, יעוץ רפואי או ייעוץ פיננסי מכל סוג שהוא .

עלו לאחרונה

בטומי – עיר פורצת דרך שבולטת במגוון יתרונות, והתפתחותה המהירה מובילה לקראת השקעה חפוזה בדירות..
הבינה המלאכותית שמכה גלים- מבוטים למסחר, בניית תוכניות עסקיות ועד לכתיבת תכנים מקצועיים…נראה שמצאנו לנו..
ארה”ב עושה ל-‘ריפל’ “חיים קשים” והשמועות מספרות כי ‘ריפל’ מתכוונת ‘לעבור דירה’ ולהגר לאירופה. אם..
בינאנס עושה זאת שוב- עננה של שחיתות מרחפת מעל פלטפורמת המסחר הגדולה בעולם למטבעות קריפטוגרפיים...
נראה כי שניות ספורות לאחר ההצהרה של אפל על מכונית הקונספט החשמלית שלה, אילון מאסק..
טוען כתבות נוספות

ניוזלטר

רוצים לקרוא עוד מהמאמרים שלנו?

הרשמו לניוזלטר שלנו והשארו מעודכנים בכל הנושאים החמים בשוק!

להצטרפות לשידור ה-LIVE הקרוב בחינם השאירי פרטים כאן

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר

לפרטים נוספים ויצירת קשר עם ליפז אלזון השאירו פרטים כאן בטופס

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר

לפרטים נוספים ויצירת קשר עם ליפז אלזון השאירו פרטים כאן בטופס

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר

מי אנחנו?


חברת בי פירסט בע”מ עוסקת בקישור בין צרכן לבין ספקי מוצרים ושירותים בעידן הדיגטלי. מטרת החברה להביא לך הצרכן את מיטב ההצעות למוצרים או לשירותים שאתה רוצה כדי שתבחר בחוכמה במוצר או בשירות המתאים עבורך.
אנו מכבדים את הפרטיות שלכם ומתחייבים להגן על הפרטיות של המתעניינים בשירותי החברה. מדיניות פרטיות זו מפרטת את הנהלים שלנו ביחס לאיסוף, שימוש וחשיפה של המידע שלכם באמצעות השימוש באתר שלנו ובאפליקציה שלנו (ביחד: “השירותים). מדיניות פרטיות זו היא חלק מהסכם הרישיון שימוש בדפי המידע ובאתר של החברה, אשר משולב במסמך זה. אנו ממליצים לכם לקרוא את מדיניות הפרטיות בעיון ולהשתמש בה בכדי לקבל החלטות מושכלות. על ידי השימוש בשירותים שלנו, אתם מסכימים לתנאים של מדיניות הפרטיות הזו, והמשך השימוש שלכם בשירותים מהווה את הסכמתכם המתמשכת למדיניות פרטיות זו כפי שתעודכן מפעם לפעם.
 

איזה מידע אנו אוספים עליכם?


אנחנו אוספים שני סוגים של מידע ונתונים מהמשתמשים שלנו:
סוג המידע הראשון – מידע בלתי מזוהה ושאינו ניתן לזיהוי המתייחס למשתמש(ים), אשר עשוי להיות ניתן להשגה או שנאסף על ידי השימוש של המשתמש בשירותים (“מידע שאינו איש”). אנחנו לא מודעים לזהות של המשתמש ממנו המידע הזה נאסף. מידע שאינו אישי כולל מידע על המכשיר שלכם, על תוכנה וחומרה מסוימות (לדוגמא, סוג הדפדפן ומערכת ההפעלה שהמכשיר שלכם משתמש בו, העדפת שפה, זמן גישה ושם הדומיין של אתר האינטרנט אשר ממנו קושרת לשירותים, וכו….
סוג שני של מידע  – הוא מידע המאפשר זיהוי אישי, דהיינו מידע שמזהה אדם פרטי, או אשר במאמץ סביר עשוי לזהות אדם פרטי (“המידע האישי”). המידע האישי אותו אנו אוספים באמצעות השירותים שלנו כולל מידע אשר מוגש ישירות על ידי המשתמש, כגון: מספר טלפון; שם מלא; כתובת דואר אלקטרוני; כתובת מגורים; מספר זהות; חתימה; ומידע כספי אחר שייתכן שנצטרך על מנת לספק את השירותים שלנו (לדוגמא, פרטים לגבי ההכנסה השנתית שלך, ניסיון בהשקעות, וכו
אנו עשויים גם לאסוף מידע אישי מהמכשיר שלך (לדוגמא, נתוני מיקום גאוגרפיים, כתובת IP כתובת) ומידע על הפעילות שלך בשירותים (לדוגמא, עמודים שנצפו, גלישה באינטרנט, קליקים, פעולות, וכו.. ;)

איך אנחנו משתמשים במידע שאנו אוספים

אנו משתמשים ומשתפים את המידע האישי בדרכים המתוארים במדיניות פרטיות זו. המידע האישי ייחשף לצד שלישי רק במידה הנדרשת לצורך המסוים שלכם לקבל הצעות למוצר או שירות לפי העדפות שציינתם, כפי שנקבע במדיניות פרטיות זו, ובמקרה כזה אנו דורשים מהצד השלישי הרלוונטי להסכים לעבד את המידע הזה בהתאם למדיניות הפרטיות שלנו ולהציע לכם מוצרים ושירותים לפי העדפותיכם.
המידע האישי שלכם יועבר לצד שלישי רק במידה ותאשרו לנו להעבירו לידי צד שלישי.
עם מי אנחנו חולקים את המידע שאנו אוספים?
אנו עשויים להעביר או לחשוף את המידע האישי לקבלני משנה או לספקים או צדדים שלישיים אחרים שהם ספקי שירות אמינים או שותפים, אשר ממוקמים באזורים שונים ברחבי העולם, למטרת: (א) מתן הצעות למוצרים או שירותים לפי בקשתכם (ב)אחסון או עיבוד המידע הזה למעננו (למשל בשירותי מחשוב ענן) או כדי לסייע לנו עם הפעילות העסקית שלנו, כדי לאמת את הגישה שלכם ולספק ולשפר את השירותים שלנו; (ג) ביצוע מחקר, אבחון, ניתוח או מטרות סטטיסטיות; (ד) שיווק בדוא”ל, בהתאם למדיניות השיווק שלנו (ראה להלן תחת “שיווק”
כמו כן, אנו עשויים לחשוף למשתמשים הרשומים שלנו מידע אישי הנוגע למשתמשים אחרים, שמצטרפים לשירותים בעקבות המלצותיהם (למשל באמצעות מאפיין ה”שיתוף עם חבר” ;).
  המדיניות שלנו מתייחסת רק לשימוש ולחשיפה של המידע שאנו אוספים ממכם. במידה ותחשפו את הפרטים שלכם לצדדים אחרים באמצעות השירותים שלנו (למשל על ידי לחיצה על קישור לכל אתר אינטרנט אחר או מיקום אחר) או באמצעות אתרים אחרים ברחבי האינטרנט, כללים שונים עשויים לחול על השימוש או החשיפה של המידע שאתם תחשפו להם. חשוב לציין כי שירותי צד שלישי אלו עשויים להיות בעלי מדיניות פרטיות משל עצמם, ואנו ממליצים לכם לקרוא אותם בקפידה. הכללת קישור לאתר או שירות של צד שלישי אינה המלצה לגבי אותו אתר אינטרנט או שירות.
מבחינת האתר המידע האישי שלכם יועבר לצד שלישי רק במידה ותאשרו לנו להעבירו לידי צד שלישי, אולם לאחר העברתו השימוש במידע יעשה לפי תנאי השימוש של הצד השלישי.
  

שימוש  בעוגיות

הדף ו/או האתר שלנו משתמש בעוגיות. עוגייה היא קובץ המכיל מזהה (מחרוזת של אותיות ומספרים) שנשלח על ידי שרת אינטרנט לדפדפן אינטרנט ומאוחסן בדפדפן. אז, המזהה נשלח בחזרה לשרת בכל פעם שהדפדפן מבקש מהשרת להציג דף אינטרנט.
עוגיות יכולות להיות או עוגיות “עיקשות” או עוגיות “פעולה” (session): עוגייה עיקשת תאוחסן בדפדפן שלכם ותישאר בתוקף עד תאריך התפוגה שנקבע לה, אלא אם תימחק על ידי המשתמש לפני תאריך התפוגה; עוגיית פעולה, מאידך, תפוג בסוף זמן הגלישה הנוכחי שלכם, כשתסגרו את הדפדפן. השמות של העוגיות בהן אנחנו משתמשים באתר שלנו, והמטרות לשמן הן בשימוש, מפורטות מטה:
אנחנו משתמשים בשירותי Google Analytics ו-Adwords באתר שלנו כדי לזהות מחשב כשמשתמש {כללו את כל השימושים הקיימים לעוגיות באתר שלכם מבקר באתר / לעקוב אחרי משתמשים בזמן השימוש שלהם באתר / לאפשר לנו להשתמש בעגלת קניות באתר / לשפר את נוחות השימוש באתר / לנתח את השימוש באתר / לנהל את האתר / למנוע הונאה ולשפר את האבטחה של האתר / להתאים אישית את האתר לכל משתמש / להשתמש בפרסומות ממוקדות שעשויות לעניין במיוחד משתמשים מסוימים / תארו את המטרה/ות};

  • באינטרנט אקספלורר (גרסה 10) אתם יכולים לחסום עוגיות בעזרת הגדרות עקיפת הטיפול בעוגיות הזמינות באמצעות לחיצה על “כלים,” “אפשרויות אינטרנט,” “פרטיות,” ואז “מתקדם”;
  • בפיירפוקס (גרסה 24) אתם יכולים לחסום את כל העוגיות באמצעות לחיצה על “כלים,” “אפשרויות,” “פרטיות,” ובחירה של “השתמש בהגדרות מותאמות אישית עבור היסטוריה” מתוך התפריט הנפתח, ואז ביטול הזימון של “קבל עוגיות מאתרים”;
  • ובכרום (גרסה 29), אתם יכולים לחסום את כל העוגיות באמצעות כניסה לתפריט “התאמה אישית ובקרה,” ואז ללחוץ על “הגדרות,” “הצג הגדרות מתקדמות,” ו-“הגדרות תוכן,” ואז לבחור באפשרות “חסום אתרים מהגדרה של נתונים” תחת הכותרת “עוגיות.”

לחסימה של כל העוגיות תהיה השפעה שלילית על נוחות השימוש של אתרים רבים. אם תחסמו עוגיות, לא תוכלו להשתמש בכל האפשרויות שבאתר שלנו.
למחיקה של עוגיות תהיה השפעה שלילית על נוחות השימוש של אתרים רבים.

מדיניות שיפוי

הנך מתחייב לשפות את הנהלת החברה, עובדיה, מנהליה או מי מטעמה בגין כל נזק, הפסד, אבדן-רווח, תשלום או הוצאה שייגרמו להם – ובכלל זה שכ”ט עו”ד והוצאות משפט – עקב הפרת ו/או התנערות מתנאי שימוש אלה.
מדיניות לגבי הרשמה לרשימת התפוצה של החברה
ההרשמה לרשימת תפוצה של החברה מהווה הסכמה במעשה שלך כמשתמש ברשימה לקבל ולנהוג לפי תקנון זה, היות והנך נרשם לקהילה שמנהלת החברה ומעוניין בידע ובכלים שמוצעים בקהילה.
הצדדים מסכימים כי מילוי פרטיו של המשתמש בטופס ההרשמה לרשימת התפוצה של החברה (להלן: “ההרשמה”) מהווה הסכמה לקבל הודעות וחומרים מסוגים שונים מהחברה ובניהם מידע בנושא שיווק מוצרים ושירותים וכן התפתחות אישית והשגת מטרות שונות.
היות והמשתמש מעוניין בקבלת מידע מסוגים שונים מן החברה והוספת המילים פרסומת בכותרת המייל תקשה על כך, בשל סינון אוטומטי במערכות הדואר, מוסכם על הצדדים כי לא יחולו על ההודעות הדרישות לפי חוק התקשורת (בזק ושידורים), תשמ”ב-1982 (להלן : “חוק התקשורת“) לגבי ציון סוג המסר כגון: “פרסומת” או “תעמולה” או “תרומה” בהודעה הנשלחת. לאור הסכמת הצדדים כאמור החברה יהא רשאי לשלוח למשתמש הודעות בלא ציון סוג המסר.
הצדדים מסכימים כי לאחר ההרשמה בדף נחיתה ו/או באתר החברה, לא תהא החברה חייבת לציין בהודעות את כל פרטי המידע לגבי החברה המפורטים בחוק התקשורת לאור ההכרות והקשר בין הצדדים.
הצדדים מסכימים כי הודעות הכוללות מידע בלבד, אינן פרסומת לפי הגדרתה של פרסומת בחוק התקשורת לעניין שליחת דיוור כמותי. בהתאם להגדרה זו לא יהא המשתמש זכאי לפיצוי כלשהו בגין הודעות מידע בלבד שנשלחו אליו.

דרך ההסרה מרשימת תפוצה

הצדדים מסכימים כי למרות האמור בחוק התקשורת, דרך הסרת המשתמש מרשימת התפוצה תהא על ידי שימוש בקישור ההסרה שמופיע בהודעה, או על ידי שליחת הודעה המבקשת הסרה לכתובת החברה ולא על ידי שליחת הודעה בפקס או בדרך אחרת.
הצדדים מסכימים כי בשל הסכמת הצדדים לגבי דרך ההסרה מרשימת התפוצה, החברה לא יידרש להוסיף להודעות דואר ו/או להודעות טקסט את אפשרויות ההסרה הנוספות לפי חוק התקשורת.

הגבלת סכומי הפיצוי בהתאם לתקנון

הצדדים מסכימים כי המשתמש אינו זכאי לפיצוי העונשי לפי חוק התקשורת עבור אגירת הודעות בלא ליתן הודעה על הוצאתו מרשימת התפוצה, ולכן יהא זכאי אך ורק לפיצוי בסכום כולל של עד 2000 ₪ לגבי כל ההודעות שאגר בטרם בקש את הסרתו מרשימת התפוצה. הצדדים מסכימים כי הרשמה מצד המשתמש תוך התחזות לאדם אחר ומתן פרטים כוזבים מהווה הפרת פרטיות של החברה , וכן עבירה פלילית של התחזות והחברה  יהא זכאי לפיצוי כספי לפי הדין בגין הפרת הפרטיות.
הצדדים מסכימים כי במקרה של הרשמה מצד המשתמש תוך התחזות לאדם אחר, המשתמש לא יהא זכאי לפיצוי כספי על פי חוק התקשורת ו/או לפי חוק הגנת הפרטיות.
הצדדים מסכימים כי רשימת התפוצה בכל אמצעי אלקטרוני שונה כגון מספר סלולרי, כתובת ברשת פייסבוק או ברשת חברתית דומה אחרת, קבוצת וואטס אפ וכו’ הינה רשימה נפרדת מרשימת הדיוור במייל. המשתמש רשאי להפסיק לקבל מסרים ברשימה אחת ולהמשיך בשנייה. בהתאם בקשת הסרה מרשימה אחת אינה חלה על הרשימה השנייה ובמידה וברצון המשתמש להפסיק לקבל מסרים מהחברה יש לבצע הסרה מכל אחת משתי הרשימות בנפרד.
הנך מאשר, כי אף אם הנך סבור שלא נרשמת בעבר לרשימת התפוצה של או חלה טעות ופרטיך השתרבבו לרשימת תפוצה כזו או אחרת, או קיבלת דואר פרסומי מכל סיבה אחרת שהיא, הרי שכל מייל שתקבל ושלא תישלח התראה לחברה כנגד שליחתו בתוך שבועיים מהיום שבו נשלח אליך, או כל מייל שלא נפתח על ידך, יחשב כמייל אשר הוסכם על קבלתו וחל ויתור על כל תביעה ו/או טענה לגביו ואינו מהווה טרדה ו/או כל עוולה אחרת מבחינתך.
  

הגבלת האחריות לגבי הפרת חוק הפרטיות

המשתמש מסיר כל אחריות מהחברה לגבי ביצוע תקנות הגנת הפרטיות, ומתחייב שלא לדרוש פיצוי מכל סוג מהחברה עקב ישום חלקי או תקלות בישום התקנות שאינן פגיעה בפרטיות בזדון מכוון.
המשתמש מבין כי כל המידע והתכנים המוצגים על ידי החברה בכל אמצעי התקשורת כולל מוצרים וקורסים אינטרנטיים, תכנים במסגרת ליווי אישי, סדנאות, קורסים פרונטליים או כל שירות ומוצר אחר הינם תכנים כלליים בלבד, ובהתאם על המשתמש לבחור את המידע והתכנים המתאימים לגביו, ולהפעיל שיקול דעת בשימוש שיעשה במידע.
המשתמש מקבל עליו את מלוא האחריות לבחירת דרך הפעולה לפי המידע ולתוצאות בחירות אלה לגביו ולגבי צדדים שלישיים, ובהתאם לא יעלה כל טענה כלפיי החברה בעניין התכנים.
המשתמש מסיר מן החברה כל אחריות לדרך השימוש שיעשה המשתמש במידע ובתכנים, וכן מסיר מן החברה כל האחריות לתוצאות שימוש זה הן כלפיי המשתמש והן כלפי צדדים שלישיים.
המידע המשפטי המוצג על ידי החברה הוא מידע כללי בלבד וכל שימוש או הסתמכות עליו נעשה על אחריות המשתמש בלבד. אין המידע המשפטי ו/או הניהולי הכללי שמציג החברה תחליף ליעוץ מקצועי על ידי אנשי מקצוע כגון עורכי דין ו/או רואי חשבון, בכדי להתאים את הנאמר לנסיבות המיוחדות של המשתמש.

מדיניות הצגת תכנים מסחריים

הנהלת החברה עשויה להציב באתר תכנים מסחריים, כגון פרסומות ומודעות, הנמסרים לפרסום מטעמם של מפרסמים שונים, המבקשים להציע למכירה נכסים או שירותים. תכנים כאמור יכול שיהיו בטקסט, בתמונות או בקול.
הנהלת החברה לא תשא בכל אחריות לתכנים המסחריים שיפורסמו באתר מטעם צדדים שלישיים.
הנהלת החברה אינה כותבת, בודקת, מוודאת או עורכת את תוכן הפרסומים הללו או אמיתותם. האחריות היחידה לתכנים המסחריים ולכל תוצאה שתיגרם משימוש בהם או מהסתמכות עליהם חלה על המפרסמים.
כל עסקה שתיעשה בעקבות תכנים מסחריים המתפרסמים באתר תסוכם ישירות בינך לבין המפרסם. הנהלת החברה איננה צד לכל עיסקה כזו, והיא לא תישא באחריות לשירותים וטובין שיוצעו בתכנים המסחריים באתר או ירכשו באמצעותן.

מדיניות לגבי הצגת קישורים בדף או באתר

הנהלת החברה עשויה להציב באתר קישורים (לינקים) לעמודים שונים ברשת האינטרנט. הקישורים מאפשרים לך למצוא תכנים המתפרסמים ברשת האינטרנט.
תכנים אלו אינם מתפרסמים על ידי הנהלת החברה, או מטעמה והנהלת החברה איננה שולטת או מפקחת עליהם. העובדה שיש קישור לתכנים אלה אינו מעיד על הסכמת הנהלת החברה לתוכנם ואינו מהווה ערובה לאמינותם, לעדכניותם, לחוקיותם. הנהלת החברה אינה אחראית לתכנים שאליהם מוליכים הקישורים ואינה אחראית לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם.
הנהלת החברה איננה מתחייבת כי הקישורים שימצאו באתר יהיו תקינים ויובילו אותך אל אתר אינטרנט פעיל. הנהלת החברה רשאית להסיר מהאתר קישורים שנכללו בו בעבר, או להימנע מהוספת קישורים חדשים – הכל, לפי שיקול דעתה המוחלט.
  

שינויים בדף או באתר

הנהלת החברה תוכל לשנות מעת לעת את מבנה הדף ו/או האתר, מראהו ועיצובו, את היקפם וזמינותם של השירותים והתכנים בו ותהיה רשאית לשנות כל היבט אחר הכרוך באתר – והכל, בלא צורך להודיע לך על כך מראש. שינויים כאלה יבוצעו, בין השאר, בהתחשב באופי הדינאמי של האינטרנט ובשינויים הטכנולוגיים והאחרים המתרחשים בה. מטבעם, שינויים מסוג זה עלולים להיות כרוכים בתקלות או לעורר בתחילה אי-נוחות וכיו”ב. לא תהיה לך כל טענה, תביעה או דרישה כלפי הנהלת החברה בגין ביצוע שינויים כאמור או תקלות שיתרחשו אגב ביצועם.
הנהלת החברה רשאית להשעות מדי פעם את פעילות הדף ו/או האתר לשם תחזוקה, תיקון, שדרוג ושיפור השירות. הנהלת החברה תפעל כמיטב יכולתה לצמצם את פרקי הזמן שבמהלכם לא יהיה הדף ו/או האתר פעיל.

רוצים לבדוק אם גם אתם יכולים לקבל הלוואה כנגד נכס?

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר

רוצים לבדוק אם גם אתם יכולים לנייד לקופת IRA בעלות דמי ניהול נמוכים יותר?

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר
דילוג לתוכן