Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
מערכת סלב

מערכת סלב

כשמדובר בחיי אדם, הפיצוי שמגיע לנו על 'רשלנות רפואית' יכולה להגיע למאות אלפי שקלים ולפעמים אף יותר!

עידן ה-"טאטוא מתחת לשטיח" של רשלנות רפואית תמה וכיום, אף רופא אינו מסיר אחריות, במיוחד שלרבבות ישראלים מגיע פיצוי, שיכול להגיע לעשרות ומאות אלפי שקלים!

לפני עשרים שנים לערך, יכולתם לקרוא בעיתונים על מטופל  שעבר ניתוח, שוכב בביתו ומחלים כשהוא חוזר לבית החולים, בזמן שהוא מתלונן על כאבים רק כדי לגלות כי בניתוח שעבר(בבית חולים ידוע ומכובד), שכחו בגופו מספריים כירורגים ומעבר לכתבה קטנה ול-'באז' הרגעי לאותו היום…המקרה נעלם כלא היה.

למזלנו- כיום, מקרה שכזה לעולם לא יוכל לעבור על סדר היום כי בעידן של ימינו, כל מטפל רפואי יודע שעל רשלנות רפואית…משלמים ביוקר!

עסוקים בהתמודדות עם הנזקים ולא בגורם הנזק.

עסוקים בהתמודדות עם הנזקים ולא בגורם הנזקים.

בישראל- ישנו מספר לא מבוטל של אלפי אנשים המתמודדים עם הכאב והקושי, לצד איכות חיים ירודה, ללא שום השקעת מחשבה אחת לגבי איך נגרם הנזק שגבה מחיר כה כבד על איכות חייהם והאם יש אשם לכך.

רק מי שסובל מכאבים בלתי פוסקים לאורך כל היממה יכול להבין שקודם כל, חשוב מכל, זה שהכאב ייפסק. כל השאר…מתגמד בחשיבותו.

ובכל זאת, חשוב לציין שבמידה ועברתם טיפול רפואי וכשיצאתם ממנו, מצבכם הרע עוד יותר…כדאי לשקול את העובדה כי יכול מאוד להיות שנפלתם קורבן לרשלנות רפואית והמטפל שטיפל בכם…חייב לשאת בתוצאות.

עסוקים בהתמודדות עם הנזקים ולא בגורם הנזק.

עסוקים בהתמודדות עם הנזקים ולא בגורם הנזק.

בישראל- ישנו מספר לא מבוטל של אלפי אנשים המתמודדים עם הכאב והקושי uלצד איכות חיים ירודה, ללא שום מחשבה מקדימה לגבי איך נגרם הנזק שגבה מחיר כה כבד על איכות חייהם והאם יש אשם לכך.

רק מי שסובל מכאבים בלתי פוסקים לאורך כל היממה יכול להבין שקודם כל, חשוב מכל, זה שהכאב ייפסק. כל השאר…מתגמד בחשיבותו.

ובכל זאת, חשוב לציין שבמידה ועברתם טיפול רפואי וכשיצאתם ממנו, מצבכם הרע עוד יותר…כדאי לשקול את העובדה כי יכול מאוד להיות שנפלתם קורבן לרשלנות רפואית והמטפל שטיפל בכם…חייב לשאת בתוצאות.

הסמכות הרפואית של רופא המטפל אינה חקוקה בלוחות הברית!

כטבע האדם, אנו נוטים לתת אמון עיוור וכמעט מוחלט ברופאים המטפלים בנו ואנו לוקחים את דעתם המקצועית בצורה מוחלטת וללא סייג.

בגלל אמון זה, הרבה מטפלים רפואיים מצליחים לחמוק ולטאטא את הטיפול הרשלני שלהם כלפינו מתחת לשטיח ולהצדיק את חפותם במילים גדולות, לצד טרמינולוגיה רפואית, מקצועית ולא מובנת.

כמה פעמים יצא לנו להרגיש קטנים וחסרי משמעות כשהרופא המטפל שלנו החליט לדבר עלינו "מגבוה"? לא פעם ולא פעמיים!

עלינו להתעורר ולהבין שגם רופאים הם בני אדם ובני אדם…חוטאים בטעויות אנוש. ההבדל הגדול כאן הוא שבמקצוע שהם בחרו לעסוק, טעויות האנוש שלהם…יכולות לגבות מחיר גבוה מאוד ולכן, המחיר שיהיה עליהם לשלם, צריך להיות גבוה גם כן!

כל אדם שעבר טיפול רפואי בו מצבו הפך קשה יותר, חייב זאת לעצמו, לבדוק האם בטיפול שעבר חלה 'רשלנות רפואית'!

חשוב לציין כי במידה ונמצא שעברתם טיפול רפואי רשלני, אתם זכאים לפיצוי כספי של עשרות ואף מאות אלפי שקלים!

כל המודל הרפואי בנוי על "לשלול". גם אתם חייבים זאת לעצמכם ולשלול 'רשלנות רפואית'!

כל מטופל שעבר טיפול רפואי שלאחריו נגרם לו נזק חייב לעצמו לשלול את האפשרות שהנזק שנגרם לו הוא כתוצאה של רשלנות רפואית.

כדי שנוכל לשלול רשלנות רפואית עלינו להבין מהי, בהגדרה, "רשלנות רפואית".

"רשלנות רפואית פירושה מתן שירותים רפואיים תוך סטייה מרמת הזהירות הסבירה, כאשר סטייה זו גרמה נזק למטופל, שלא היה נגרם אלמלא סטייה זו. למשל: רישום תרופה שאינה מתאימה, בעוד כל רופא סביר לא היה רושם אותה בנסיבות המקרה, וגרימת נזק לחולה עקב נטילתה".

חשוב לציין כי הוכחה של רשלנות רפואית מחייבת, ברוב המקרים, הוכחה של גרימת נזק כדי שנוכל לדרוש פיצוי כספי. כלומר, אם הרשלנות הרפואית גרמה נזק במישרין, אז ניתן לדרוש פיצוי.

קפיצה כלל עולמית, אדירה בתביעות של רשלנות רפואית.

בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות עליה חדה על הגרף בתביעות בגין 'רשלנות רפואית', לא רק בישראל אלא בכל העולם כולו.

זה לא ש-"הרופאים של היום" אינם מקצועיים כמו "הרופאים של פעם" אלא שאנחנו, המטופלים, הפכנו לחכמים יותר.

מקומו של "הרופא", על הר אולימפוס, ירד במרוצת השנים עד ל-"גובה העיניים" משום שעולם המטופלים הפך "מיודע" יותר או במילים אחרות…חכם יותר וכוחן של אותן המילים הגבוהות והלא מובנות הלכו לחלק מה-ז'ארגון שכל מטופל יכול להבין ולהשתמש.

כיום- בזכות העידן הטכנולוגי, כמעט וכל אחד מאיתנו שאמור לעבור טיפול רפואי, הרבה לפני מועד הטיפול, חוקר את הנושא באינטרנט ויורד לעובי הקורה, בכל שלבי הטיפול, מתחילתו ועד סופו. 

אנחנו יודעים לאילו תופעות לוואי לצפות לאחר הטיפול כך שאי אפשר "לעבוד עלינו" יותר, לתת לנו מרשם תרופות ולסתום לנו את הפה.

כיום ניתן לראות, לצד כל טיפול רפואי' חוות דעת ומקרים בהם המטפלים התנהלו תחת הקטגוריה של 'רשלנות רפואית' ואפילו ללמוד על הנזקים הצפויים מטיפול לקוי כך שלרופאים הרשלנים…אין הרבה מקום להסתתר.

פוסטים אחרונים