מדריך למסחר בסחורות

דקלה ש.

מסחר בסחורות- אחד מהמוצרים הפיננסיים העתיקים ביותר בהיסטוריה! האם זה שווה, לסוחר המצוי, לסחור בסחורות ומה ההבדל בין מוצר זה לשאר המוצרים הפיננסיים הנסחרים בשוק ההון?

לפני הכל- כתבה זו אינה ממליצה לקוראים לבחור באפיק השקעה כזה או אחר או לחלופין אינו ממליץ לקוראים בכתבה זו לפנות ולהתחיל במסחר בשוק הוון. כתבה זו נועדה להעניק מידע כללי בלבד, בנושא “ניתוח טכני” של גרף מחירים בפלטפורמות מסחר, בתחום שוק ההון.
כל פעולה/ החלטה ו/או נקיטת צעדים להיכנס לתחום המסחר בשוק ההון, נמצאת בידי הקורא בלבד! אתר סלב אינו מייעץ בתחום זה ואינו ממליץ לקוראיו לפסוע בתחום מקצועי זה, אלא לספק מידע כללי עבור כל מי שמעוניין להכיר את תחום מסחר בשוק ההון בצורה קצת יותר מעמיקה!
הדוגמאות שניתנות במדריך זה נועדו להעשרה והדגמה בלבד ואינן לוקחות צד או מספקות ייעוץ והכוונה מקצועית לגבי נושא הכתבה.

עכשיו שזה מאחורינו…שנתחיל?
נראה כי סחר בסחורות החל ביום בוא ההיסטוריה הפכה כתובה. המושג “מסחר” מלווה אותנו לאורך ההיסטוריה ונראה כי עולמנו עוצב ונבנה בזכות ובעקבות סחר בסחורות. איך למעשה מסחר זה מתנהל וחשוב מזה…איך אפשר לעשות מזה…”כסף”?!

איך מסחר ב-"סחורות" מתנהל?

ישנן מספר דרכים בהם ניתן לסחור בסחורות:

 1. להשקיע ישירות בסחורה עצמה- דרך זו היא לרכוש את הסחורה ישירות מהיצרן ולמכור אותה אליו או למתחרה שלו בזמן אחר. אם ניקח לדוגמה את הסחורה “זהב”. ניתן לקנות זהב מדילר מוסמך, להחזיק בו לתקופה וכשערך הזהב בשוק הסחורות עולה, למכור אותו בחזרה.
 2. מסחר בסחורות ETF- (אקסצ’יינג’ טוויטד פאנדס), דרך טובה ונוחה לסחור בסחורות כשחשבון המסחר מוגבל באמצעים פיננסיים. דרך מסחר זו דומה למסחר במניות והיא נעשית דרך צד ג’, ברוקר.
 3. מסחר בחוזים עתידיים על סחורות- חוזה עתידי של סחורה היא הסכמה בין שני צדדים על מחיר קבוע מראש של הסחורה בעתיד. אם אתם מחזיקים בחוזה עתידי זל סחורה מסוימת במחיר מסוים ובעתיד המחיר עולה, הרי שתוכלו להרוויח מהתנודתיות בטווח המחירים של סחורה זו. דרך זו בדרך כלל משומשת ע”י סוחרים מנוסים, בעלי ידע נרחב ב-ספקולציה.
 4. מסחר במניות על סחורות- מדובר כאן במסחר על מניות של חברות המייצרות את אותם הסחורות, כמו מניות על חברות חקלאיות, מניות על חברות קידוחי נפט, מניות על גז…הבעייתיות בסוג מסחר זה הוא שתנודתיות המחירים לאו דווקא תהיה קשורה למחיר הסחורה אלא לביצועי החברה וההתנהלות הכלכלית שלה.
 5. מסחר ב-מיוצ’יול פאנדס/אינדקס פאנדס- דרך טובה להתחיל במסחר בסחורות. המסחר נעשה ע”י השקעה מנהלי השקעות בכירים ומקצועיים וניתן לסחור במספר סחורות תחת אותה מטרייה. הבעיה כאן היא שהעמלות, במסחר מסוג זה, בדרך כלל גבוהות.
 6. מסחר ב-‘קומודיטי פול’- דרך טובה לאחד מספר משקיעים עבור מסלר בחוזים עתידיים בסחורות. חשוב למצוא מנהל טוב לקבוצה שמבין את דרכי הפעולה הבטוחים ביותר והרווחיים ביותר ולעיתים, מנהל שכזה, קשה למצוא.

אילו סוגים של סחורות נסחרות בשוק ההון?

בשוק ההון, ישנה קשת רחבה של סחורות אשר נסחרות על בסיס יומי.

למנות את כולן, לא נוכל אבל בהחלט נציין את הסחורות הפופולריות, שתוכלו למצוא בקלות על פלטפורמת המסחר, כשנפח העסקאות עליהן גבוה…משמע…יש מקום להרוויח כסף, כשסוחרים בהם.

אז אילו סחורות פופולריות בשוק ההון?:

 • תירס
 • פולי סויה
 • שמן מפולי סויה
 • פולי סויה טחונים
 • חיטה
 • בקר חי
 • חזירים
 • בקר חי צעיר
 • חלב
 • שיבולת
 • שמן דקלים
 • חלבון מי גבינה
 • חמאה
 • גבינה
 • בולי עץ
 • קפה
 • סוכר
 • כותנה
 • אתנול
 • מטאנול
 • ביו-דיזל
 • גז טבעי
 • נפט
 • דלק
 • פרופן
 • פחם
 • חשמל
 • גז בוטאן
 • איתאיין
 • זהב
 • כסף
 • נחושת
 • פלטינה
 • פלאדיום

הסחורות שנסחרות בשוק ההון יכולות להגיע מתחומים שונים כמו בקר וחזירים, אשר באים מעולם החי, חיטה, פולי סויה אשר באים מעולם הצומח, זהב, נחושת וכסף, הבאים מעולם המתכות וגז ונפט הבאים ממצבורי טבע…

חשמל ואלקטרוניקה נחשבים לסחורות, למרות שהם תוצר מפעלים אבל לפי החוקים בשוק ההון, כל עוד ניתן לספק מוצר באופן קבוע וידוע מראש, ושילוחו לכל נקודת איסוף בעולם, יכול להיחשב ל-‘סחורה’. כל עוד עומד בתנאים הקבועים מראש.

תנודתיות בשוק הסחורות בעלת השפעה גדולה

המחירים של סחורות, בשוק ההון, רגישים מאוד לתנודתיות.
לעיתים, התנודתיות בשוק הסחורות הינה דרמטית, בטווחי המחירים ביניהן.
תנודתיות דרמטית בשוק הסחורות משפיעה, במישרין, על היצרנים ואם טווחי המחירים לא מתאזנים, ההשפעה זולגת גם לשאר העולם..אלי ואליכם.

ניתן לראות זאת במלחמה של רוסיה ואוקראינה:
בשלב הראשון, ההשפעה הייתה על מחירי הדלק בעולם ובישראל, מחירי הדלק זינקו פעמיים בתוך שנה קלנדרית אחת.

בשלב השני, שאותו עדיין לא ראינו וחווינו(בזמן כתיבת מילים אלה) היא ההשפעה על סחורות הקשורות לחקלאות שאוקראינה מספקת לשוק העולמי. הפלישה של רוסיה לאוקראינה וההרס לחקלאות במדינה, הרס שעדיין לא נאמד כראוי, הולך להשפיע עלינו, הן במחירים של מוצרי מזון בסיסיים והן בזמינות שלהם.

מדוע כדאי לסחור בסחורות?

לסוחר הוותיק, מסחר בסחורות משמש ככלי מסחר לגידור וגיוון תיק המסחר שלו.

סחר במניות זה פן אחד של מסחר בשוק ההון ולמרות שהוא נחשב לכלי מסחר ‘קל’ יחסית משאר הכלים למסחר בשוק ההון, כל סוחר מקצועי ומיומן יוכל לומר לכם שלא הכל ורוד ורווחי שם.

תקופת הקורונה הביאה את שוק המניות לברכיים. המדדים צנחו, חברות נסגרו ואפילו ענקיות הטכנולוגיה, כמו פייסבוק, ספגו מהלומה קשה.

סוחרים שפרשו ידיהם לשווקים אחרים, הצליחו להגן על תיק המסחר שלהם ואף להרוויח, דווקא בתקופה בה שוק המניות קרס.

נראה כי הדרך הקלה ביותר לגשת לשוק נוסף, משוק המניות הוא שוק הסחורות. להבדיל מאופציות וחוזים עתידיים, שרמת ה-פסקולטיביות בשווקים אלה גבוהה מאוד, בתקופת הקורונה, ניתוח ספקולטיבי בשוק האופציות וה-חוזים העתידיים היה קשה מאוד לניתוח.

לכן, שוק הסחורות קורץ לסוחרי מניות, כמעט בכל יום ואין פלא שזה כך.

תנודתיות = כסף!!!

מכיוון שסחורות נתונות להשפעה תנודתית גדולה, עקב הבדלים של “הצע וביקוש” המרווח שטווח המחירים בסחורות, יכול לשמש כהזדמנות רווחית ביותר.

ישנם גורמים רבים המשפיעים על תנודתיות בטווח מחירים של סחורות:

 • אקלים: מזג אוויר יכול להשפיע על גידול תבואה, שילוח של סחורות…
 • מט”ח: שער חליפין של מטבעות בין מדינות יכול להשפיע על ייצרני הסחורות, לעמוד באספקת ייצור הסחורות ולהקשות עליהם כלכלית בשלבי הייצור.
 • שינויים פוליטיים: מפלגות בעלות תפיסות עולם מסוימות יכולות להשפיע על סחורות כמו נורווגיה למשל שהולכת לכיוון ‘מדינה חשמלית’ ומשפיעה על צריכת דלק לטובת חשמל בתחום האוטומוביל
 • שינויים מדיניים: מלחמות וכיבושי שטחים יכולים להשפיע על מחירי סחורות, כמו מלחמת אוקראינה/רוסיה על מחירי הנפט והדלקים בעולם.

בתנאים כמו אלה, מי שיכול לחזות תנודתיות בשוק הסחורות, יכול לנצל תנאים אלה לטובתו ולהרוויח “מהמצב”.

איך שינוי במצב האקלים משפיע על סחורות?

אם אנחנו מבינים כי בסופו של דבר, הכל נע סביב “הצע וביקוש”, ושינויים בטווחי המחירים הם פועל יוצא של מלחמה בין השניים, במצבים של שינויים קיצוניים במזג האוויר, יכולים להשפיע על ההצע והביקוש ובכך, על טווח המחיר.

לדוגמה: אם למשל, במדינה בה מגדלים חיטה לייצוא, עברה שנה קשה של בצורת, החשש כי לא תהיה אספקה של חיטה למדינות הזקוקות לסחורה זו, תגרום לקנייה גדולה ואף לעיתים מופרזת של חיטה, כדי להבטיח שלא היווצר מצב של חוסר. מצב זה גורם להעלייה בביקוש, כשההצע נשאר כשם שהוא. כשדבר כזה קורה, טווח המחיר של חיטה, יעלה. במצב שגם ההצע נמוך, טווח המחירים נוסק!

איך מט"ח משפיע על מחירי הסחורות?

למי שאינו מכיר את שוק המטבעות, או במילים אחרות, שוק מטבע חוץ, בשוק זה, נסחרים צמדי מטעות, זה לצד זה, והמלחמה ביניהם, היא שקובעת את ערך שער החליפין של כל מטבע. ישנם מטבעות אקזוטיים, אשר אינם נסחרים בשוק המטבעות אף לרוב, המטבעות השכיחים ביותר, אכן נמצאים בשוק זה והם נסחרים בצמדים למטבעות אחרים.

לדוגמה: 

 • דולר אמריקאי מול האירו-USD/EUR
 • פאונד בריטי מול הדולר הקנדי- GBP/CAD

וכן הלאה…

לכל מטבע, מספר מטבעות שונים הנוספים לו כצמד. כשמטבע אחד חולש על רוב המטבעות, ניתן להניח כי הוא החזק מביניהם. משקיעים וסוחרים אשר סוחרים לטובת מטבע מסוים, מאמינים כי ערכו עולה על מתחריו. עכשיו, איך זה קשור להשפעה של שוק זה על סחורות?

ובכן…ישנם שלוש זוויות בהן ניתן להסתכל על השפעה זו:

 1. סחורות נסחרות ע”י הדולר האמריקאי ואם הדולר האמריקאי מאבד מערכו, מחיר הסחורות, באופן אוטומטי עולה והסיבה לכך פשוטה. שק חיטה, למשל, שעולה 100$, לאחר שהדולר איבד מערכו, ניצטרך להשתמש ביותר דולרים בכדי לרכוש את אותו שק חיטה.
 2. מדינות אשר קונות סחורות עבור ייצור סחורות, משלמות בדולר אמריקאי ואם המטבע המקומי של אותה מדינה, איבד מערכו ביחס לדולר, יהיה עליה לשלם יותר עבור הסחורה הנדרשת למען ייצור סחורה. למשל, חקלאים המייצים חיטה, צריכים לקנות דלק עבור מכונות הקצירה שלהם ואם עכשיו ערך המטבע המקומי שלהם נחלש, עלות הדלקים שיהיה עליהם לשם בדולרים אמריקאיים, יהיה גבוה יותר.
 3.  כשהמטבע המקומי חזק מדי- במצב זה, המטבע המקומי חזק יותר מהדולר האמריקאי ולמרות שהדבר נשמע פנטסטי, לייצואנים המקומיים, מדובר כאן בחלום בלהות! הייצרן המקומי משלם במטבע המקומי(החזק) עבור שירותים למען ייצור הסחורה המיוצאת, כמו שכר לעובדים וכו’…אך התשלום שלו עבור הסחורה שמייצא, משולמת במטבע חלש יותר מזה שהוא משתמש עבור תשלומים במדינת הייצור של הסחורה.

איך שינויים פוליטיים משפיעים על מחירי הסחורות?

נפילות של משטרים, הפיכות, דוקטורינות חדשות…כל אלה יכולים להשפיע רבות על מחירי הסחורות.

אם ניקח לדוגמה את רוסיה, בימינו אנו: האימברגו של מדינות המערב, עקב החלטות הממשלה לגבי ההתנהלות שלה במלחמה נגד אוקראינה, גורמות למחסור רציני של אספקת גז לאירופה. מצב זה מעלה את הביקוש בגז טבעי וכשספק אחד מאסיבי, כמו רוסיה, יורד מלוח המשחק, הדרישה נשארת כשם שהיא אך ההצע עתה, פחת משמעותית ולכן, ניתן לראות זאת היטב במחירי הדלקים בעולם!

איך שינויים מדיניים יכולים להשפיע על מחירי הסחורות?

בשנת 2008, מחירי פולי הקקאו זינקו למעלה מ-40%. זה קרה עקב מאבקים פנים מדיניים בחוף השנהב( מקור העיקרי לייצור ואספקת פולי הקקאו בעולם). חברות ייצור מזו גדולות ספגו מכה כלכלית קשה, בזמן שהם מתמודדים עם דילמות כלכליות של עליית מחירים והחשש לאובדן נתח שוק לקוחות גלובלי לטובת המתחרים שלהם. ככל שחברות אלה היות גדולות יותר, כך פגיעתה של עליית מחירי פולי הקקאו הייתה קשה יותר!

לסיכום: מסחר בסחורות יכול להניב רווחים יפים לסחור המצוי. רצוי להכיר שוק זה, להתמקד במספר סחורות, להכיר ולזהות השפעות חיצוניות עליהם בכדי להרוויח ממסחר זה לאורך זמן. 

אולי יעניין אותך גם>> מדריך בסיסי לניתוח טכני

*כל המידע המוצע בכתבה אינו מהווה הצעה לרכישת שירותים אלו או אחרים ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, יעוץ רפואי או ייעוץ פיננסי מכל סוג שהוא .

עלו לאחרונה

בטומי – עיר פורצת דרך שבולטת במגוון יתרונות, והתפתחותה המהירה מובילה לקראת השקעה חפוזה בדירות..
הבינה המלאכותית שמכה גלים- מבוטים למסחר, בניית תוכניות עסקיות ועד לכתיבת תכנים מקצועיים…נראה שמצאנו לנו..
ארה”ב עושה ל-‘ריפל’ “חיים קשים” והשמועות מספרות כי ‘ריפל’ מתכוונת ‘לעבור דירה’ ולהגר לאירופה. אם..
בינאנס עושה זאת שוב- עננה של שחיתות מרחפת מעל פלטפורמת המסחר הגדולה בעולם למטבעות קריפטוגרפיים...
נראה כי שניות ספורות לאחר ההצהרה של אפל על מכונית הקונספט החשמלית שלה, אילון מאסק..
טוען כתבות נוספות

ניוזלטר

רוצים לקרוא עוד מהמאמרים שלנו?

הרשמו לניוזלטר שלנו והשארו מעודכנים בכל הנושאים החמים בשוק!

להצטרפות לשידור ה-LIVE הקרוב בחינם השאירי פרטים כאן

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר

לפרטים נוספים ויצירת קשר עם ליפז אלזון השאירו פרטים כאן בטופס

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר

לפרטים נוספים ויצירת קשר עם ליפז אלזון השאירו פרטים כאן בטופס

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר

מי אנחנו?


חברת בי פירסט בע”מ עוסקת בקישור בין צרכן לבין ספקי מוצרים ושירותים בעידן הדיגטלי. מטרת החברה להביא לך הצרכן את מיטב ההצעות למוצרים או לשירותים שאתה רוצה כדי שתבחר בחוכמה במוצר או בשירות המתאים עבורך.
אנו מכבדים את הפרטיות שלכם ומתחייבים להגן על הפרטיות של המתעניינים בשירותי החברה. מדיניות פרטיות זו מפרטת את הנהלים שלנו ביחס לאיסוף, שימוש וחשיפה של המידע שלכם באמצעות השימוש באתר שלנו ובאפליקציה שלנו (ביחד: “השירותים). מדיניות פרטיות זו היא חלק מהסכם הרישיון שימוש בדפי המידע ובאתר של החברה, אשר משולב במסמך זה. אנו ממליצים לכם לקרוא את מדיניות הפרטיות בעיון ולהשתמש בה בכדי לקבל החלטות מושכלות. על ידי השימוש בשירותים שלנו, אתם מסכימים לתנאים של מדיניות הפרטיות הזו, והמשך השימוש שלכם בשירותים מהווה את הסכמתכם המתמשכת למדיניות פרטיות זו כפי שתעודכן מפעם לפעם.
 

איזה מידע אנו אוספים עליכם?


אנחנו אוספים שני סוגים של מידע ונתונים מהמשתמשים שלנו:
סוג המידע הראשון – מידע בלתי מזוהה ושאינו ניתן לזיהוי המתייחס למשתמש(ים), אשר עשוי להיות ניתן להשגה או שנאסף על ידי השימוש של המשתמש בשירותים (“מידע שאינו איש”). אנחנו לא מודעים לזהות של המשתמש ממנו המידע הזה נאסף. מידע שאינו אישי כולל מידע על המכשיר שלכם, על תוכנה וחומרה מסוימות (לדוגמא, סוג הדפדפן ומערכת ההפעלה שהמכשיר שלכם משתמש בו, העדפת שפה, זמן גישה ושם הדומיין של אתר האינטרנט אשר ממנו קושרת לשירותים, וכו….
סוג שני של מידע  – הוא מידע המאפשר זיהוי אישי, דהיינו מידע שמזהה אדם פרטי, או אשר במאמץ סביר עשוי לזהות אדם פרטי (“המידע האישי”). המידע האישי אותו אנו אוספים באמצעות השירותים שלנו כולל מידע אשר מוגש ישירות על ידי המשתמש, כגון: מספר טלפון; שם מלא; כתובת דואר אלקטרוני; כתובת מגורים; מספר זהות; חתימה; ומידע כספי אחר שייתכן שנצטרך על מנת לספק את השירותים שלנו (לדוגמא, פרטים לגבי ההכנסה השנתית שלך, ניסיון בהשקעות, וכו
אנו עשויים גם לאסוף מידע אישי מהמכשיר שלך (לדוגמא, נתוני מיקום גאוגרפיים, כתובת IP כתובת) ומידע על הפעילות שלך בשירותים (לדוגמא, עמודים שנצפו, גלישה באינטרנט, קליקים, פעולות, וכו.. ;)

איך אנחנו משתמשים במידע שאנו אוספים

אנו משתמשים ומשתפים את המידע האישי בדרכים המתוארים במדיניות פרטיות זו. המידע האישי ייחשף לצד שלישי רק במידה הנדרשת לצורך המסוים שלכם לקבל הצעות למוצר או שירות לפי העדפות שציינתם, כפי שנקבע במדיניות פרטיות זו, ובמקרה כזה אנו דורשים מהצד השלישי הרלוונטי להסכים לעבד את המידע הזה בהתאם למדיניות הפרטיות שלנו ולהציע לכם מוצרים ושירותים לפי העדפותיכם.
המידע האישי שלכם יועבר לצד שלישי רק במידה ותאשרו לנו להעבירו לידי צד שלישי.
עם מי אנחנו חולקים את המידע שאנו אוספים?
אנו עשויים להעביר או לחשוף את המידע האישי לקבלני משנה או לספקים או צדדים שלישיים אחרים שהם ספקי שירות אמינים או שותפים, אשר ממוקמים באזורים שונים ברחבי העולם, למטרת: (א) מתן הצעות למוצרים או שירותים לפי בקשתכם (ב)אחסון או עיבוד המידע הזה למעננו (למשל בשירותי מחשוב ענן) או כדי לסייע לנו עם הפעילות העסקית שלנו, כדי לאמת את הגישה שלכם ולספק ולשפר את השירותים שלנו; (ג) ביצוע מחקר, אבחון, ניתוח או מטרות סטטיסטיות; (ד) שיווק בדוא”ל, בהתאם למדיניות השיווק שלנו (ראה להלן תחת “שיווק”
כמו כן, אנו עשויים לחשוף למשתמשים הרשומים שלנו מידע אישי הנוגע למשתמשים אחרים, שמצטרפים לשירותים בעקבות המלצותיהם (למשל באמצעות מאפיין ה”שיתוף עם חבר” ;).
  המדיניות שלנו מתייחסת רק לשימוש ולחשיפה של המידע שאנו אוספים ממכם. במידה ותחשפו את הפרטים שלכם לצדדים אחרים באמצעות השירותים שלנו (למשל על ידי לחיצה על קישור לכל אתר אינטרנט אחר או מיקום אחר) או באמצעות אתרים אחרים ברחבי האינטרנט, כללים שונים עשויים לחול על השימוש או החשיפה של המידע שאתם תחשפו להם. חשוב לציין כי שירותי צד שלישי אלו עשויים להיות בעלי מדיניות פרטיות משל עצמם, ואנו ממליצים לכם לקרוא אותם בקפידה. הכללת קישור לאתר או שירות של צד שלישי אינה המלצה לגבי אותו אתר אינטרנט או שירות.
מבחינת האתר המידע האישי שלכם יועבר לצד שלישי רק במידה ותאשרו לנו להעבירו לידי צד שלישי, אולם לאחר העברתו השימוש במידע יעשה לפי תנאי השימוש של הצד השלישי.
  

שימוש  בעוגיות

הדף ו/או האתר שלנו משתמש בעוגיות. עוגייה היא קובץ המכיל מזהה (מחרוזת של אותיות ומספרים) שנשלח על ידי שרת אינטרנט לדפדפן אינטרנט ומאוחסן בדפדפן. אז, המזהה נשלח בחזרה לשרת בכל פעם שהדפדפן מבקש מהשרת להציג דף אינטרנט.
עוגיות יכולות להיות או עוגיות “עיקשות” או עוגיות “פעולה” (session): עוגייה עיקשת תאוחסן בדפדפן שלכם ותישאר בתוקף עד תאריך התפוגה שנקבע לה, אלא אם תימחק על ידי המשתמש לפני תאריך התפוגה; עוגיית פעולה, מאידך, תפוג בסוף זמן הגלישה הנוכחי שלכם, כשתסגרו את הדפדפן. השמות של העוגיות בהן אנחנו משתמשים באתר שלנו, והמטרות לשמן הן בשימוש, מפורטות מטה:
אנחנו משתמשים בשירותי Google Analytics ו-Adwords באתר שלנו כדי לזהות מחשב כשמשתמש {כללו את כל השימושים הקיימים לעוגיות באתר שלכם מבקר באתר / לעקוב אחרי משתמשים בזמן השימוש שלהם באתר / לאפשר לנו להשתמש בעגלת קניות באתר / לשפר את נוחות השימוש באתר / לנתח את השימוש באתר / לנהל את האתר / למנוע הונאה ולשפר את האבטחה של האתר / להתאים אישית את האתר לכל משתמש / להשתמש בפרסומות ממוקדות שעשויות לעניין במיוחד משתמשים מסוימים / תארו את המטרה/ות};

 • באינטרנט אקספלורר (גרסה 10) אתם יכולים לחסום עוגיות בעזרת הגדרות עקיפת הטיפול בעוגיות הזמינות באמצעות לחיצה על “כלים,” “אפשרויות אינטרנט,” “פרטיות,” ואז “מתקדם”;
 • בפיירפוקס (גרסה 24) אתם יכולים לחסום את כל העוגיות באמצעות לחיצה על “כלים,” “אפשרויות,” “פרטיות,” ובחירה של “השתמש בהגדרות מותאמות אישית עבור היסטוריה” מתוך התפריט הנפתח, ואז ביטול הזימון של “קבל עוגיות מאתרים”;
 • ובכרום (גרסה 29), אתם יכולים לחסום את כל העוגיות באמצעות כניסה לתפריט “התאמה אישית ובקרה,” ואז ללחוץ על “הגדרות,” “הצג הגדרות מתקדמות,” ו-“הגדרות תוכן,” ואז לבחור באפשרות “חסום אתרים מהגדרה של נתונים” תחת הכותרת “עוגיות.”

לחסימה של כל העוגיות תהיה השפעה שלילית על נוחות השימוש של אתרים רבים. אם תחסמו עוגיות, לא תוכלו להשתמש בכל האפשרויות שבאתר שלנו.
למחיקה של עוגיות תהיה השפעה שלילית על נוחות השימוש של אתרים רבים.

מדיניות שיפוי

הנך מתחייב לשפות את הנהלת החברה, עובדיה, מנהליה או מי מטעמה בגין כל נזק, הפסד, אבדן-רווח, תשלום או הוצאה שייגרמו להם – ובכלל זה שכ”ט עו”ד והוצאות משפט – עקב הפרת ו/או התנערות מתנאי שימוש אלה.
מדיניות לגבי הרשמה לרשימת התפוצה של החברה
ההרשמה לרשימת תפוצה של החברה מהווה הסכמה במעשה שלך כמשתמש ברשימה לקבל ולנהוג לפי תקנון זה, היות והנך נרשם לקהילה שמנהלת החברה ומעוניין בידע ובכלים שמוצעים בקהילה.
הצדדים מסכימים כי מילוי פרטיו של המשתמש בטופס ההרשמה לרשימת התפוצה של החברה (להלן: “ההרשמה”) מהווה הסכמה לקבל הודעות וחומרים מסוגים שונים מהחברה ובניהם מידע בנושא שיווק מוצרים ושירותים וכן התפתחות אישית והשגת מטרות שונות.
היות והמשתמש מעוניין בקבלת מידע מסוגים שונים מן החברה והוספת המילים פרסומת בכותרת המייל תקשה על כך, בשל סינון אוטומטי במערכות הדואר, מוסכם על הצדדים כי לא יחולו על ההודעות הדרישות לפי חוק התקשורת (בזק ושידורים), תשמ”ב-1982 (להלן : “חוק התקשורת“) לגבי ציון סוג המסר כגון: “פרסומת” או “תעמולה” או “תרומה” בהודעה הנשלחת. לאור הסכמת הצדדים כאמור החברה יהא רשאי לשלוח למשתמש הודעות בלא ציון סוג המסר.
הצדדים מסכימים כי לאחר ההרשמה בדף נחיתה ו/או באתר החברה, לא תהא החברה חייבת לציין בהודעות את כל פרטי המידע לגבי החברה המפורטים בחוק התקשורת לאור ההכרות והקשר בין הצדדים.
הצדדים מסכימים כי הודעות הכוללות מידע בלבד, אינן פרסומת לפי הגדרתה של פרסומת בחוק התקשורת לעניין שליחת דיוור כמותי. בהתאם להגדרה זו לא יהא המשתמש זכאי לפיצוי כלשהו בגין הודעות מידע בלבד שנשלחו אליו.

דרך ההסרה מרשימת תפוצה

הצדדים מסכימים כי למרות האמור בחוק התקשורת, דרך הסרת המשתמש מרשימת התפוצה תהא על ידי שימוש בקישור ההסרה שמופיע בהודעה, או על ידי שליחת הודעה המבקשת הסרה לכתובת החברה ולא על ידי שליחת הודעה בפקס או בדרך אחרת.
הצדדים מסכימים כי בשל הסכמת הצדדים לגבי דרך ההסרה מרשימת התפוצה, החברה לא יידרש להוסיף להודעות דואר ו/או להודעות טקסט את אפשרויות ההסרה הנוספות לפי חוק התקשורת.

הגבלת סכומי הפיצוי בהתאם לתקנון

הצדדים מסכימים כי המשתמש אינו זכאי לפיצוי העונשי לפי חוק התקשורת עבור אגירת הודעות בלא ליתן הודעה על הוצאתו מרשימת התפוצה, ולכן יהא זכאי אך ורק לפיצוי בסכום כולל של עד 2000 ₪ לגבי כל ההודעות שאגר בטרם בקש את הסרתו מרשימת התפוצה. הצדדים מסכימים כי הרשמה מצד המשתמש תוך התחזות לאדם אחר ומתן פרטים כוזבים מהווה הפרת פרטיות של החברה , וכן עבירה פלילית של התחזות והחברה  יהא זכאי לפיצוי כספי לפי הדין בגין הפרת הפרטיות.
הצדדים מסכימים כי במקרה של הרשמה מצד המשתמש תוך התחזות לאדם אחר, המשתמש לא יהא זכאי לפיצוי כספי על פי חוק התקשורת ו/או לפי חוק הגנת הפרטיות.
הצדדים מסכימים כי רשימת התפוצה בכל אמצעי אלקטרוני שונה כגון מספר סלולרי, כתובת ברשת פייסבוק או ברשת חברתית דומה אחרת, קבוצת וואטס אפ וכו’ הינה רשימה נפרדת מרשימת הדיוור במייל. המשתמש רשאי להפסיק לקבל מסרים ברשימה אחת ולהמשיך בשנייה. בהתאם בקשת הסרה מרשימה אחת אינה חלה על הרשימה השנייה ובמידה וברצון המשתמש להפסיק לקבל מסרים מהחברה יש לבצע הסרה מכל אחת משתי הרשימות בנפרד.
הנך מאשר, כי אף אם הנך סבור שלא נרשמת בעבר לרשימת התפוצה של או חלה טעות ופרטיך השתרבבו לרשימת תפוצה כזו או אחרת, או קיבלת דואר פרסומי מכל סיבה אחרת שהיא, הרי שכל מייל שתקבל ושלא תישלח התראה לחברה כנגד שליחתו בתוך שבועיים מהיום שבו נשלח אליך, או כל מייל שלא נפתח על ידך, יחשב כמייל אשר הוסכם על קבלתו וחל ויתור על כל תביעה ו/או טענה לגביו ואינו מהווה טרדה ו/או כל עוולה אחרת מבחינתך.
  

הגבלת האחריות לגבי הפרת חוק הפרטיות

המשתמש מסיר כל אחריות מהחברה לגבי ביצוע תקנות הגנת הפרטיות, ומתחייב שלא לדרוש פיצוי מכל סוג מהחברה עקב ישום חלקי או תקלות בישום התקנות שאינן פגיעה בפרטיות בזדון מכוון.
המשתמש מבין כי כל המידע והתכנים המוצגים על ידי החברה בכל אמצעי התקשורת כולל מוצרים וקורסים אינטרנטיים, תכנים במסגרת ליווי אישי, סדנאות, קורסים פרונטליים או כל שירות ומוצר אחר הינם תכנים כלליים בלבד, ובהתאם על המשתמש לבחור את המידע והתכנים המתאימים לגביו, ולהפעיל שיקול דעת בשימוש שיעשה במידע.
המשתמש מקבל עליו את מלוא האחריות לבחירת דרך הפעולה לפי המידע ולתוצאות בחירות אלה לגביו ולגבי צדדים שלישיים, ובהתאם לא יעלה כל טענה כלפיי החברה בעניין התכנים.
המשתמש מסיר מן החברה כל אחריות לדרך השימוש שיעשה המשתמש במידע ובתכנים, וכן מסיר מן החברה כל האחריות לתוצאות שימוש זה הן כלפיי המשתמש והן כלפי צדדים שלישיים.
המידע המשפטי המוצג על ידי החברה הוא מידע כללי בלבד וכל שימוש או הסתמכות עליו נעשה על אחריות המשתמש בלבד. אין המידע המשפטי ו/או הניהולי הכללי שמציג החברה תחליף ליעוץ מקצועי על ידי אנשי מקצוע כגון עורכי דין ו/או רואי חשבון, בכדי להתאים את הנאמר לנסיבות המיוחדות של המשתמש.

מדיניות הצגת תכנים מסחריים

הנהלת החברה עשויה להציב באתר תכנים מסחריים, כגון פרסומות ומודעות, הנמסרים לפרסום מטעמם של מפרסמים שונים, המבקשים להציע למכירה נכסים או שירותים. תכנים כאמור יכול שיהיו בטקסט, בתמונות או בקול.
הנהלת החברה לא תשא בכל אחריות לתכנים המסחריים שיפורסמו באתר מטעם צדדים שלישיים.
הנהלת החברה אינה כותבת, בודקת, מוודאת או עורכת את תוכן הפרסומים הללו או אמיתותם. האחריות היחידה לתכנים המסחריים ולכל תוצאה שתיגרם משימוש בהם או מהסתמכות עליהם חלה על המפרסמים.
כל עסקה שתיעשה בעקבות תכנים מסחריים המתפרסמים באתר תסוכם ישירות בינך לבין המפרסם. הנהלת החברה איננה צד לכל עיסקה כזו, והיא לא תישא באחריות לשירותים וטובין שיוצעו בתכנים המסחריים באתר או ירכשו באמצעותן.

מדיניות לגבי הצגת קישורים בדף או באתר

הנהלת החברה עשויה להציב באתר קישורים (לינקים) לעמודים שונים ברשת האינטרנט. הקישורים מאפשרים לך למצוא תכנים המתפרסמים ברשת האינטרנט.
תכנים אלו אינם מתפרסמים על ידי הנהלת החברה, או מטעמה והנהלת החברה איננה שולטת או מפקחת עליהם. העובדה שיש קישור לתכנים אלה אינו מעיד על הסכמת הנהלת החברה לתוכנם ואינו מהווה ערובה לאמינותם, לעדכניותם, לחוקיותם. הנהלת החברה אינה אחראית לתכנים שאליהם מוליכים הקישורים ואינה אחראית לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם.
הנהלת החברה איננה מתחייבת כי הקישורים שימצאו באתר יהיו תקינים ויובילו אותך אל אתר אינטרנט פעיל. הנהלת החברה רשאית להסיר מהאתר קישורים שנכללו בו בעבר, או להימנע מהוספת קישורים חדשים – הכל, לפי שיקול דעתה המוחלט.
  

שינויים בדף או באתר

הנהלת החברה תוכל לשנות מעת לעת את מבנה הדף ו/או האתר, מראהו ועיצובו, את היקפם וזמינותם של השירותים והתכנים בו ותהיה רשאית לשנות כל היבט אחר הכרוך באתר – והכל, בלא צורך להודיע לך על כך מראש. שינויים כאלה יבוצעו, בין השאר, בהתחשב באופי הדינאמי של האינטרנט ובשינויים הטכנולוגיים והאחרים המתרחשים בה. מטבעם, שינויים מסוג זה עלולים להיות כרוכים בתקלות או לעורר בתחילה אי-נוחות וכיו”ב. לא תהיה לך כל טענה, תביעה או דרישה כלפי הנהלת החברה בגין ביצוע שינויים כאמור או תקלות שיתרחשו אגב ביצועם.
הנהלת החברה רשאית להשעות מדי פעם את פעילות הדף ו/או האתר לשם תחזוקה, תיקון, שדרוג ושיפור השירות. הנהלת החברה תפעל כמיטב יכולתה לצמצם את פרקי הזמן שבמהלכם לא יהיה הדף ו/או האתר פעיל.

רוצים לבדוק אם גם אתם יכולים לקבל הלוואה כנגד נכס?

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר

רוצים לבדוק אם גם אתם יכולים לנייד לקופת IRA בעלות דמי ניהול נמוכים יותר?

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר
דילוג לתוכן