מדריך למסחר במט”ח

דקלה ש.

כל מה שצריך לדעת, לפני שחושבים על מסחר במט"ח- מה הם היתרונות ומה הם הטיעונים שעומדים מאוחרי מסחר במטבע חוץ.

לפני הכל- כתבה זו אינה ממליצה לקוראים לבחור באפיק השקעה כזה או אחר או לחלופין אינו ממליץ לקוראים בכתבה זו לפנות ולהתחיל במסחר בשוק הוון. כתבה זו נועדה להעניק מידע כללי בלבד, בנושא “ניתוח טכני” של גרף מחירים בפלטפורמות מסחר, בתחום שוק ההון.
כל פעולה/ החלטה ו/או נקיטת צעדים להיכנס לתחום המסחר בשוק ההון, נמצאת בידי הקורא בלבד! אתר סלב אינו מייעץ בתחום זה ואינו ממליץ לקוראיו לפסוע בתחום מקצועי זה, אלא לספק מידע כללי עבור כל מי שמעוניין להכיר את תחום מסחר בשוק ההון בצורה קצת יותר מעמיקה!
הדוגמאות שניתנות במדריך זה נועדו להעשרה והדגמה בלבד ואינן לוקחות צד או מספקות ייעוץ והכוונה מקצועית לגבי נושא הכתבה.

עכשיו שזה מאחורינו…שנתחיל?

שוק המטבעות הוא השור עם נפח העסקאות הגדול בעולם. עם למעלה מ-4 טריליון דולר ביום, אשר מחליף ידיים ביום מסחר בודד, אין זה פלא שעינייהם של סוחרים רבים נשואות לסוג זה של מסחר.

במדריך זה, נרד לעובי הקורה ונבחן את שוק המט”ח ונבדוק מדוע שוק זה כה אטרקטיבי ומצד שני, נציף על פני השטח את כל הסיכונים הכרוכים במסחר במטבע-חוץ.

מה זה מט"ח?

ההיסטוריה של מסחר במטבעות ישן כאנושות כולה. בכתבי התלמוד מוזכרים אנשים שהשתמשו באנשים מסוימים שבשמם עשו טרנזאקציות של מטבעות עבור עמלות ותשלומים, מספר אלפי שנים אחורה בזמן.

כיום, אנחנו יכולים לקרוא לעוזרים אלה…”ברוקרים”.

הבה נבחן איך התפתח לו מסחר במטבעות לאורך ההיסטוריה וגם נבחן את שוק המט”ח, בן ימינו.

לא רק שההיסטוריה של מסחר במטבעות מרתק, אלא שעוזר לנו להתחבר לכלים הפיננסיים, בהם אנו משתמשים בכל יום ולהבין את הדינמיקה של שוק זה בצורה טובה יותר.

לפני 2,500 שנה, היוונים והמצרים ניהלו מערכות יחסים של מסחר בסחורות, כשהתשלומים עבור סחורות אלה נעשו ע”י מטבעות כסף וזהב, כשערכם נאמד ע”י משקלם וגודלם.

500 שנים לאחר מכן, בעיצומה של האימפםריה הרומית, הטבעת מטבעות הפך לחלק בלתי נפרד מערך המטבע ומונופולים שנוהלו ע”י ממשלות השתמשו במטבעות מוטבעים אלה ובנקודה זו, נולד מסחר במטבעות.

מונופולים אלה, בימינו אנו, נחשבים בנקים מרכזיים, שהם בעצמם מכתיבים את הפוליסות לךערכם של מטבעות.

לפני 1,000 שנים, בתקופת ימי הביניים, נחושת הפכה ללמתכת הפופולרית והזמינה ביותר להטבעת מטבעות ומסחר וע”י שימוש בנחושת במקום זהב, היה יניתן לייצר מטבעות בעלי ערך נמוך יותר.

כיום- 1 סנט אמריקאי מיוצר ב-2.5% נחושת ו-97.5% אבץ.

שוק המט”ח הראשון הוקם באמסטרדם, לפני 500 שנים לערך. אפשרות זו, לסחור באופן חופשי במטבעות ייצב את את ערך שער החליפין.

משוק המט”ח באמסטרדם, מסחר במט”ח התפרש לשאר העולם.

בשנת 1875- הושם חוק ה-The Gold Standard והוצד לעולם. בתוך סטנדרט הזהב נקבע כי על כל מדינה יש את היכולת להטביע מטבעות אך ורק ביחס לכמות הזהב שהיא מחזיקה ברזרבות שלה. 

סטנדרט זה נועד לקבע ולשמור את ערך המטבעות אך לאחר מלחמת העולם הראשונה, מספר מדינות החליטו להדיפס כסף מעבר לסטנדרט הזהב, מה שגרם לירידה משמעותית של ערך המטבעות של אותם מדינות ולאינפלציה לא הגיונית. ניתן לומר כי מאותה תקופה, שימני החיים של סטנדרט הזהב החלו לדעוך.

מדוע קיים מסחר במט"ח?

שוק המט”חהוא השוק הפיננסי הגדול ביותר בעולם. הוא אף גדול יותר מהבורסה לניירות ערך, כשהוא מנהל היקף של למעלה מ-4 טריליון דולר בכל יום מסחר!

לשוק המט”ח יש מספר תכונות ייחודיות היכולות להפתיע כל סוחר מתחיל.

מה ההבדל בין מסחר במט"ח למסחר במניות?

ההבדלים בין שני שווקים אלה רבים ומרובים אבל ההבדלים הבולטים ביותר בין השניים, נופל בצורת ההתנהגות של מוצרים פיננסים אלה על הגרף, המינוף במסחר ומהות מוצרים אלה.

אז הבה נבחן את ההבדלים בין השניים:

התנהגות על הגרף
מט”ח- מסחר במט”ח נעשה ע”י “מלחמה” בין ערך של צמד מטבעות. כשהאחד עולה בערכו על הגרף, השני מאבד מערכו, בו-זמנית, ביחס למטבע שמולו. בצמדי מטבעות, אין מחיר-0-. כלומר, ערך המטבע, במלחמה בין צמד מטבעות יכול לעלות עד אינסוף ומצד שני לרדת עד אינסוף.

מניות- מסחר במניות נעשה ע”י קביעת ערך של מניה לפי הצע וביקוש. מי שרוכש מניה, למעשה מחזיק בבעלות מסוימת בה. ככל שישנו ביקוש עבור רכישה של מניה מסוימת, כך ערכה עולה ולהיפך. ברגע שמחזיקי המניות, מאבדים אמונם בחברה שמיוצגת בשוק ההון באמצעות מניות ומחליטים למכור אותן, היא מתחילה לרדת ולאבד מערכה.

בשוק המניות, ברגע שערך מניה מגיע ל-0-. המניה קרסה! לכן, בשונה משוק המט”ח, בשוק המניות אכן יש מחיר -0-.

מינוף
מט”ח- ניתן לקבל מינוף הנע בין 1:100 ועד-1:1000(בחברות מסוימות). בצורה זו, ניתן לפקוד היקף עסקאות בסכומים גבוהים, אפילו אם אין בחשבון המסחר שלנו סכומים אלה.

מניות- במסחר שבמניות אין מינוף.

תפקידם ומהותם של מסחר במט”ח ומניות
מט”ח- מסחר במט”ח, עבור גופים פיננסים גדולים כמו בנקים מרכזיים, בנקים מסחריים ואף חברות בנליאומיות…משתמשים בסחר חליפין במטבעות עבור מגוון רחב של מניעים כלכליים. חלקם משתמשים במסחר זה עבור גידור, חלק משתמשים בו בשביל סקולציות…אבל עבור הסוחר המצוי, מסחר במט”ח מקנה את האפשרות לעסקאות בהיקפים גדולים, בזכות מינוף וליהנות מתנודתיות בטווח מחירים הנע בממוצע ב-300% בכל יום מסחר.

מניות- מהותן של מניות, הן גיוס כספים עבור חברות מהציבור ע”י הנפקת מניות לרכישה. מניות אלה, למעשה, הן שטר בעלות כשהמחזיק בהן מחזיק, באופן יחסי, בעלות בחברה.

במסחר במניות, הסוחר נהנה מעליית ערך מחיר של מניה או ירידה בערך מחיר מניה. מסחר במניות הוא בין הפופולרים בשוק ההון, כשהדרישות הכלכליות, יחסית, נמוכות.

מה הם היתרונות של מסחר במט"ח?

שוק המט”ח הוא שוק בו המסחר נעשה בקנה מידה עולמי, בו מוחלפים ונסחרים מטבעות לאומיים, אחד כנגד השני.

השחקניים הראשיים של שוק המט”ח, בעיקר, הם בנקים למסחר, בנקים מרכזיים, מנהלי כספים ומנהלי קרנות גידור ולכן, נפח העסקאות בשוק זה עצום וקורץ לשאר הסוחרים.

חברות בנלאומיות משתמשות בשוק המט”ח למטרות “גידור סיכון מטבע”  מטראנזאקציות זרות.

שוק המט”ח מכיל כמות קטנה, יחסית, של סוחרים רגילים (Retailer Traders) אשר נהנים מנפח העסקאות הגדולות של אותם גופים פיננסים ופשוט “רוכבים” על הגלים שהם יוצרים, למטרות מסחר יומי.

שוק המט”ח מקנה מינוף הנע בין 1:100 ועד- 1:1000. מה שאומר כי לסחור המצוי, יש היכולת להיכנס לעסקאות בסכומים גדולים, למרות שאין ברשותו סכומים אלה.

מה הם החסרונות של מסחר במט"ח?

שוק המט”ח הינו שוק “אלים” במיוחד בתנועת טווח מחירים שבין מצדי מטבעות. להבדיל משוק המניות, שלכל מניה יש מחיר ריצפה, שהוא -0, בשוק המט”ח, אין ריצפה שאליה ניתן להגיע כי ברגע שמטבע אחד מאבד מערכו, בו זמנית, המטבע שמוצב כנגדו מעלה את ערכו.

המינוף שמוצע לסוחרים, עד כמה שמפתה ורווחי יראה על פני השטח, מינוף זה מסכום בהחלט לסוחר הלא מנוסה. קפיצה של נקודה, במינוף גבוה, יכול “לשתות” חשבונות מסחר שלמים.

אין בישראל רגולציה למסחר במט”ח לסחור הישראלי ולכן, למצוא חברה/בית השקעות אמינה, תחת רגולציה, היא משימה כמעט בלתי אפשרית.

מה הן הדרישות כדי לסחור במט"ח?

השקעה התחלתית נמוכה- פרט לידע בניתוח טכני, לא הרבה. כל שדרוש בכדי לפתוח חשבון מסחר במט”ח זה השקעה מינימלית של מספר מאות דולרים, להבדיל בשוק המניות, בו נדרש לפחות מספר אלפי דולרים עבור חשבון מסחר ‘מרג’ין’ רגיל.

חיבור לאינטרנט- חשוב להצטייד במחשב חזק וחיבור אינטרנט מהיר. כשסוחרים במט”ח, התנודתיות של מטבעות יכול להיות מהיר וחד, לכאן ולכאן ולכן, כדאי לדאוג קבלת נתונים בזמן אמת, עד כמה שאפשר.

עושה שוק אמין- למצוא חברה/בית השקעות שמתנהל תחת מעקב רגולטורי, קשה למצוא. בימינו, שמענו לא מעט על חברות נוכלות שמעניקות שירותי מסחר לסוחרים עבור פעולות מסחר בשוק המטבעות אך למעשה, הם סחרו בתוך החברה וניזוקו ממניפולציית מחירים, בתוך החברה.

לסיכום:  אם אתם חושבים להתחיל ולסחור בשור המטבעות, חשוב לחקור את הנושא לעומק, מעבר לכתבה זו ולדעת כי למרות ששוק זה הוא בין השווקים המניבים ביותר, לסוחר המצוי, שוק זה יכול בקלות להפוך ל-“חרב עם שתי פיפיות”.

אולי יעניין אותך גם>> מדריך למסחר במניות

*כל המידע המוצע בכתבה אינו מהווה הצעה לרכישת שירותים אלו או אחרים ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, יעוץ רפואי או ייעוץ פיננסי מכל סוג שהוא .

עלו לאחרונה

בטומי – עיר פורצת דרך שבולטת במגוון יתרונות, והתפתחותה המהירה מובילה לקראת השקעה חפוזה בדירות..
הבינה המלאכותית שמכה גלים- מבוטים למסחר, בניית תוכניות עסקיות ועד לכתיבת תכנים מקצועיים…נראה שמצאנו לנו..
ארה”ב עושה ל-‘ריפל’ “חיים קשים” והשמועות מספרות כי ‘ריפל’ מתכוונת ‘לעבור דירה’ ולהגר לאירופה. אם..
בינאנס עושה זאת שוב- עננה של שחיתות מרחפת מעל פלטפורמת המסחר הגדולה בעולם למטבעות קריפטוגרפיים...
נראה כי שניות ספורות לאחר ההצהרה של אפל על מכונית הקונספט החשמלית שלה, אילון מאסק..
טוען כתבות נוספות

ניוזלטר

רוצים לקרוא עוד מהמאמרים שלנו?

הרשמו לניוזלטר שלנו והשארו מעודכנים בכל הנושאים החמים בשוק!

להצטרפות לשידור ה-LIVE הקרוב בחינם השאירי פרטים כאן

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר

לפרטים נוספים ויצירת קשר עם ליפז אלזון השאירו פרטים כאן בטופס

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר

לפרטים נוספים ויצירת קשר עם ליפז אלזון השאירו פרטים כאן בטופס

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר

מי אנחנו?


חברת בי פירסט בע”מ עוסקת בקישור בין צרכן לבין ספקי מוצרים ושירותים בעידן הדיגטלי. מטרת החברה להביא לך הצרכן את מיטב ההצעות למוצרים או לשירותים שאתה רוצה כדי שתבחר בחוכמה במוצר או בשירות המתאים עבורך.
אנו מכבדים את הפרטיות שלכם ומתחייבים להגן על הפרטיות של המתעניינים בשירותי החברה. מדיניות פרטיות זו מפרטת את הנהלים שלנו ביחס לאיסוף, שימוש וחשיפה של המידע שלכם באמצעות השימוש באתר שלנו ובאפליקציה שלנו (ביחד: “השירותים). מדיניות פרטיות זו היא חלק מהסכם הרישיון שימוש בדפי המידע ובאתר של החברה, אשר משולב במסמך זה. אנו ממליצים לכם לקרוא את מדיניות הפרטיות בעיון ולהשתמש בה בכדי לקבל החלטות מושכלות. על ידי השימוש בשירותים שלנו, אתם מסכימים לתנאים של מדיניות הפרטיות הזו, והמשך השימוש שלכם בשירותים מהווה את הסכמתכם המתמשכת למדיניות פרטיות זו כפי שתעודכן מפעם לפעם.
 

איזה מידע אנו אוספים עליכם?


אנחנו אוספים שני סוגים של מידע ונתונים מהמשתמשים שלנו:
סוג המידע הראשון – מידע בלתי מזוהה ושאינו ניתן לזיהוי המתייחס למשתמש(ים), אשר עשוי להיות ניתן להשגה או שנאסף על ידי השימוש של המשתמש בשירותים (“מידע שאינו איש”). אנחנו לא מודעים לזהות של המשתמש ממנו המידע הזה נאסף. מידע שאינו אישי כולל מידע על המכשיר שלכם, על תוכנה וחומרה מסוימות (לדוגמא, סוג הדפדפן ומערכת ההפעלה שהמכשיר שלכם משתמש בו, העדפת שפה, זמן גישה ושם הדומיין של אתר האינטרנט אשר ממנו קושרת לשירותים, וכו….
סוג שני של מידע  – הוא מידע המאפשר זיהוי אישי, דהיינו מידע שמזהה אדם פרטי, או אשר במאמץ סביר עשוי לזהות אדם פרטי (“המידע האישי”). המידע האישי אותו אנו אוספים באמצעות השירותים שלנו כולל מידע אשר מוגש ישירות על ידי המשתמש, כגון: מספר טלפון; שם מלא; כתובת דואר אלקטרוני; כתובת מגורים; מספר זהות; חתימה; ומידע כספי אחר שייתכן שנצטרך על מנת לספק את השירותים שלנו (לדוגמא, פרטים לגבי ההכנסה השנתית שלך, ניסיון בהשקעות, וכו
אנו עשויים גם לאסוף מידע אישי מהמכשיר שלך (לדוגמא, נתוני מיקום גאוגרפיים, כתובת IP כתובת) ומידע על הפעילות שלך בשירותים (לדוגמא, עמודים שנצפו, גלישה באינטרנט, קליקים, פעולות, וכו.. ;)

איך אנחנו משתמשים במידע שאנו אוספים

אנו משתמשים ומשתפים את המידע האישי בדרכים המתוארים במדיניות פרטיות זו. המידע האישי ייחשף לצד שלישי רק במידה הנדרשת לצורך המסוים שלכם לקבל הצעות למוצר או שירות לפי העדפות שציינתם, כפי שנקבע במדיניות פרטיות זו, ובמקרה כזה אנו דורשים מהצד השלישי הרלוונטי להסכים לעבד את המידע הזה בהתאם למדיניות הפרטיות שלנו ולהציע לכם מוצרים ושירותים לפי העדפותיכם.
המידע האישי שלכם יועבר לצד שלישי רק במידה ותאשרו לנו להעבירו לידי צד שלישי.
עם מי אנחנו חולקים את המידע שאנו אוספים?
אנו עשויים להעביר או לחשוף את המידע האישי לקבלני משנה או לספקים או צדדים שלישיים אחרים שהם ספקי שירות אמינים או שותפים, אשר ממוקמים באזורים שונים ברחבי העולם, למטרת: (א) מתן הצעות למוצרים או שירותים לפי בקשתכם (ב)אחסון או עיבוד המידע הזה למעננו (למשל בשירותי מחשוב ענן) או כדי לסייע לנו עם הפעילות העסקית שלנו, כדי לאמת את הגישה שלכם ולספק ולשפר את השירותים שלנו; (ג) ביצוע מחקר, אבחון, ניתוח או מטרות סטטיסטיות; (ד) שיווק בדוא”ל, בהתאם למדיניות השיווק שלנו (ראה להלן תחת “שיווק”
כמו כן, אנו עשויים לחשוף למשתמשים הרשומים שלנו מידע אישי הנוגע למשתמשים אחרים, שמצטרפים לשירותים בעקבות המלצותיהם (למשל באמצעות מאפיין ה”שיתוף עם חבר” ;).
  המדיניות שלנו מתייחסת רק לשימוש ולחשיפה של המידע שאנו אוספים ממכם. במידה ותחשפו את הפרטים שלכם לצדדים אחרים באמצעות השירותים שלנו (למשל על ידי לחיצה על קישור לכל אתר אינטרנט אחר או מיקום אחר) או באמצעות אתרים אחרים ברחבי האינטרנט, כללים שונים עשויים לחול על השימוש או החשיפה של המידע שאתם תחשפו להם. חשוב לציין כי שירותי צד שלישי אלו עשויים להיות בעלי מדיניות פרטיות משל עצמם, ואנו ממליצים לכם לקרוא אותם בקפידה. הכללת קישור לאתר או שירות של צד שלישי אינה המלצה לגבי אותו אתר אינטרנט או שירות.
מבחינת האתר המידע האישי שלכם יועבר לצד שלישי רק במידה ותאשרו לנו להעבירו לידי צד שלישי, אולם לאחר העברתו השימוש במידע יעשה לפי תנאי השימוש של הצד השלישי.
  

שימוש  בעוגיות

הדף ו/או האתר שלנו משתמש בעוגיות. עוגייה היא קובץ המכיל מזהה (מחרוזת של אותיות ומספרים) שנשלח על ידי שרת אינטרנט לדפדפן אינטרנט ומאוחסן בדפדפן. אז, המזהה נשלח בחזרה לשרת בכל פעם שהדפדפן מבקש מהשרת להציג דף אינטרנט.
עוגיות יכולות להיות או עוגיות “עיקשות” או עוגיות “פעולה” (session): עוגייה עיקשת תאוחסן בדפדפן שלכם ותישאר בתוקף עד תאריך התפוגה שנקבע לה, אלא אם תימחק על ידי המשתמש לפני תאריך התפוגה; עוגיית פעולה, מאידך, תפוג בסוף זמן הגלישה הנוכחי שלכם, כשתסגרו את הדפדפן. השמות של העוגיות בהן אנחנו משתמשים באתר שלנו, והמטרות לשמן הן בשימוש, מפורטות מטה:
אנחנו משתמשים בשירותי Google Analytics ו-Adwords באתר שלנו כדי לזהות מחשב כשמשתמש {כללו את כל השימושים הקיימים לעוגיות באתר שלכם מבקר באתר / לעקוב אחרי משתמשים בזמן השימוש שלהם באתר / לאפשר לנו להשתמש בעגלת קניות באתר / לשפר את נוחות השימוש באתר / לנתח את השימוש באתר / לנהל את האתר / למנוע הונאה ולשפר את האבטחה של האתר / להתאים אישית את האתר לכל משתמש / להשתמש בפרסומות ממוקדות שעשויות לעניין במיוחד משתמשים מסוימים / תארו את המטרה/ות};

  • באינטרנט אקספלורר (גרסה 10) אתם יכולים לחסום עוגיות בעזרת הגדרות עקיפת הטיפול בעוגיות הזמינות באמצעות לחיצה על “כלים,” “אפשרויות אינטרנט,” “פרטיות,” ואז “מתקדם”;
  • בפיירפוקס (גרסה 24) אתם יכולים לחסום את כל העוגיות באמצעות לחיצה על “כלים,” “אפשרויות,” “פרטיות,” ובחירה של “השתמש בהגדרות מותאמות אישית עבור היסטוריה” מתוך התפריט הנפתח, ואז ביטול הזימון של “קבל עוגיות מאתרים”;
  • ובכרום (גרסה 29), אתם יכולים לחסום את כל העוגיות באמצעות כניסה לתפריט “התאמה אישית ובקרה,” ואז ללחוץ על “הגדרות,” “הצג הגדרות מתקדמות,” ו-“הגדרות תוכן,” ואז לבחור באפשרות “חסום אתרים מהגדרה של נתונים” תחת הכותרת “עוגיות.”

לחסימה של כל העוגיות תהיה השפעה שלילית על נוחות השימוש של אתרים רבים. אם תחסמו עוגיות, לא תוכלו להשתמש בכל האפשרויות שבאתר שלנו.
למחיקה של עוגיות תהיה השפעה שלילית על נוחות השימוש של אתרים רבים.

מדיניות שיפוי

הנך מתחייב לשפות את הנהלת החברה, עובדיה, מנהליה או מי מטעמה בגין כל נזק, הפסד, אבדן-רווח, תשלום או הוצאה שייגרמו להם – ובכלל זה שכ”ט עו”ד והוצאות משפט – עקב הפרת ו/או התנערות מתנאי שימוש אלה.
מדיניות לגבי הרשמה לרשימת התפוצה של החברה
ההרשמה לרשימת תפוצה של החברה מהווה הסכמה במעשה שלך כמשתמש ברשימה לקבל ולנהוג לפי תקנון זה, היות והנך נרשם לקהילה שמנהלת החברה ומעוניין בידע ובכלים שמוצעים בקהילה.
הצדדים מסכימים כי מילוי פרטיו של המשתמש בטופס ההרשמה לרשימת התפוצה של החברה (להלן: “ההרשמה”) מהווה הסכמה לקבל הודעות וחומרים מסוגים שונים מהחברה ובניהם מידע בנושא שיווק מוצרים ושירותים וכן התפתחות אישית והשגת מטרות שונות.
היות והמשתמש מעוניין בקבלת מידע מסוגים שונים מן החברה והוספת המילים פרסומת בכותרת המייל תקשה על כך, בשל סינון אוטומטי במערכות הדואר, מוסכם על הצדדים כי לא יחולו על ההודעות הדרישות לפי חוק התקשורת (בזק ושידורים), תשמ”ב-1982 (להלן : “חוק התקשורת“) לגבי ציון סוג המסר כגון: “פרסומת” או “תעמולה” או “תרומה” בהודעה הנשלחת. לאור הסכמת הצדדים כאמור החברה יהא רשאי לשלוח למשתמש הודעות בלא ציון סוג המסר.
הצדדים מסכימים כי לאחר ההרשמה בדף נחיתה ו/או באתר החברה, לא תהא החברה חייבת לציין בהודעות את כל פרטי המידע לגבי החברה המפורטים בחוק התקשורת לאור ההכרות והקשר בין הצדדים.
הצדדים מסכימים כי הודעות הכוללות מידע בלבד, אינן פרסומת לפי הגדרתה של פרסומת בחוק התקשורת לעניין שליחת דיוור כמותי. בהתאם להגדרה זו לא יהא המשתמש זכאי לפיצוי כלשהו בגין הודעות מידע בלבד שנשלחו אליו.

דרך ההסרה מרשימת תפוצה

הצדדים מסכימים כי למרות האמור בחוק התקשורת, דרך הסרת המשתמש מרשימת התפוצה תהא על ידי שימוש בקישור ההסרה שמופיע בהודעה, או על ידי שליחת הודעה המבקשת הסרה לכתובת החברה ולא על ידי שליחת הודעה בפקס או בדרך אחרת.
הצדדים מסכימים כי בשל הסכמת הצדדים לגבי דרך ההסרה מרשימת התפוצה, החברה לא יידרש להוסיף להודעות דואר ו/או להודעות טקסט את אפשרויות ההסרה הנוספות לפי חוק התקשורת.

הגבלת סכומי הפיצוי בהתאם לתקנון

הצדדים מסכימים כי המשתמש אינו זכאי לפיצוי העונשי לפי חוק התקשורת עבור אגירת הודעות בלא ליתן הודעה על הוצאתו מרשימת התפוצה, ולכן יהא זכאי אך ורק לפיצוי בסכום כולל של עד 2000 ₪ לגבי כל ההודעות שאגר בטרם בקש את הסרתו מרשימת התפוצה. הצדדים מסכימים כי הרשמה מצד המשתמש תוך התחזות לאדם אחר ומתן פרטים כוזבים מהווה הפרת פרטיות של החברה , וכן עבירה פלילית של התחזות והחברה  יהא זכאי לפיצוי כספי לפי הדין בגין הפרת הפרטיות.
הצדדים מסכימים כי במקרה של הרשמה מצד המשתמש תוך התחזות לאדם אחר, המשתמש לא יהא זכאי לפיצוי כספי על פי חוק התקשורת ו/או לפי חוק הגנת הפרטיות.
הצדדים מסכימים כי רשימת התפוצה בכל אמצעי אלקטרוני שונה כגון מספר סלולרי, כתובת ברשת פייסבוק או ברשת חברתית דומה אחרת, קבוצת וואטס אפ וכו’ הינה רשימה נפרדת מרשימת הדיוור במייל. המשתמש רשאי להפסיק לקבל מסרים ברשימה אחת ולהמשיך בשנייה. בהתאם בקשת הסרה מרשימה אחת אינה חלה על הרשימה השנייה ובמידה וברצון המשתמש להפסיק לקבל מסרים מהחברה יש לבצע הסרה מכל אחת משתי הרשימות בנפרד.
הנך מאשר, כי אף אם הנך סבור שלא נרשמת בעבר לרשימת התפוצה של או חלה טעות ופרטיך השתרבבו לרשימת תפוצה כזו או אחרת, או קיבלת דואר פרסומי מכל סיבה אחרת שהיא, הרי שכל מייל שתקבל ושלא תישלח התראה לחברה כנגד שליחתו בתוך שבועיים מהיום שבו נשלח אליך, או כל מייל שלא נפתח על ידך, יחשב כמייל אשר הוסכם על קבלתו וחל ויתור על כל תביעה ו/או טענה לגביו ואינו מהווה טרדה ו/או כל עוולה אחרת מבחינתך.
  

הגבלת האחריות לגבי הפרת חוק הפרטיות

המשתמש מסיר כל אחריות מהחברה לגבי ביצוע תקנות הגנת הפרטיות, ומתחייב שלא לדרוש פיצוי מכל סוג מהחברה עקב ישום חלקי או תקלות בישום התקנות שאינן פגיעה בפרטיות בזדון מכוון.
המשתמש מבין כי כל המידע והתכנים המוצגים על ידי החברה בכל אמצעי התקשורת כולל מוצרים וקורסים אינטרנטיים, תכנים במסגרת ליווי אישי, סדנאות, קורסים פרונטליים או כל שירות ומוצר אחר הינם תכנים כלליים בלבד, ובהתאם על המשתמש לבחור את המידע והתכנים המתאימים לגביו, ולהפעיל שיקול דעת בשימוש שיעשה במידע.
המשתמש מקבל עליו את מלוא האחריות לבחירת דרך הפעולה לפי המידע ולתוצאות בחירות אלה לגביו ולגבי צדדים שלישיים, ובהתאם לא יעלה כל טענה כלפיי החברה בעניין התכנים.
המשתמש מסיר מן החברה כל אחריות לדרך השימוש שיעשה המשתמש במידע ובתכנים, וכן מסיר מן החברה כל האחריות לתוצאות שימוש זה הן כלפיי המשתמש והן כלפי צדדים שלישיים.
המידע המשפטי המוצג על ידי החברה הוא מידע כללי בלבד וכל שימוש או הסתמכות עליו נעשה על אחריות המשתמש בלבד. אין המידע המשפטי ו/או הניהולי הכללי שמציג החברה תחליף ליעוץ מקצועי על ידי אנשי מקצוע כגון עורכי דין ו/או רואי חשבון, בכדי להתאים את הנאמר לנסיבות המיוחדות של המשתמש.

מדיניות הצגת תכנים מסחריים

הנהלת החברה עשויה להציב באתר תכנים מסחריים, כגון פרסומות ומודעות, הנמסרים לפרסום מטעמם של מפרסמים שונים, המבקשים להציע למכירה נכסים או שירותים. תכנים כאמור יכול שיהיו בטקסט, בתמונות או בקול.
הנהלת החברה לא תשא בכל אחריות לתכנים המסחריים שיפורסמו באתר מטעם צדדים שלישיים.
הנהלת החברה אינה כותבת, בודקת, מוודאת או עורכת את תוכן הפרסומים הללו או אמיתותם. האחריות היחידה לתכנים המסחריים ולכל תוצאה שתיגרם משימוש בהם או מהסתמכות עליהם חלה על המפרסמים.
כל עסקה שתיעשה בעקבות תכנים מסחריים המתפרסמים באתר תסוכם ישירות בינך לבין המפרסם. הנהלת החברה איננה צד לכל עיסקה כזו, והיא לא תישא באחריות לשירותים וטובין שיוצעו בתכנים המסחריים באתר או ירכשו באמצעותן.

מדיניות לגבי הצגת קישורים בדף או באתר

הנהלת החברה עשויה להציב באתר קישורים (לינקים) לעמודים שונים ברשת האינטרנט. הקישורים מאפשרים לך למצוא תכנים המתפרסמים ברשת האינטרנט.
תכנים אלו אינם מתפרסמים על ידי הנהלת החברה, או מטעמה והנהלת החברה איננה שולטת או מפקחת עליהם. העובדה שיש קישור לתכנים אלה אינו מעיד על הסכמת הנהלת החברה לתוכנם ואינו מהווה ערובה לאמינותם, לעדכניותם, לחוקיותם. הנהלת החברה אינה אחראית לתכנים שאליהם מוליכים הקישורים ואינה אחראית לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם.
הנהלת החברה איננה מתחייבת כי הקישורים שימצאו באתר יהיו תקינים ויובילו אותך אל אתר אינטרנט פעיל. הנהלת החברה רשאית להסיר מהאתר קישורים שנכללו בו בעבר, או להימנע מהוספת קישורים חדשים – הכל, לפי שיקול דעתה המוחלט.
  

שינויים בדף או באתר

הנהלת החברה תוכל לשנות מעת לעת את מבנה הדף ו/או האתר, מראהו ועיצובו, את היקפם וזמינותם של השירותים והתכנים בו ותהיה רשאית לשנות כל היבט אחר הכרוך באתר – והכל, בלא צורך להודיע לך על כך מראש. שינויים כאלה יבוצעו, בין השאר, בהתחשב באופי הדינאמי של האינטרנט ובשינויים הטכנולוגיים והאחרים המתרחשים בה. מטבעם, שינויים מסוג זה עלולים להיות כרוכים בתקלות או לעורר בתחילה אי-נוחות וכיו”ב. לא תהיה לך כל טענה, תביעה או דרישה כלפי הנהלת החברה בגין ביצוע שינויים כאמור או תקלות שיתרחשו אגב ביצועם.
הנהלת החברה רשאית להשעות מדי פעם את פעילות הדף ו/או האתר לשם תחזוקה, תיקון, שדרוג ושיפור השירות. הנהלת החברה תפעל כמיטב יכולתה לצמצם את פרקי הזמן שבמהלכם לא יהיה הדף ו/או האתר פעיל.

רוצים לבדוק אם גם אתם יכולים לקבל הלוואה כנגד נכס?

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר

רוצים לבדוק אם גם אתם יכולים לנייד לקופת IRA בעלות דמי ניהול נמוכים יותר?

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר
דילוג לתוכן