מדריך למסחר במדדים

דקלה ש.

מסחר במדדים- המדריך שיעשה לכם 'סדר בראש', בכל הקשור להבדל בין מסחר במניות ולמסחר במדדים והאם הוא מתאים לסוחרים מתחילים?

לפני הכל- כתבה זו אינה ממליצה לקוראים לבחור באפיק השקעה כזה או אחר או לחלופין אינו ממליץ לקוראים בכתבה זו לפנות ולהתחיל במסחר בשוק הוון. כתבה זו נועדה להעניק מידע כללי בלבד, בנושא “ניתוח טכני” של גרף מחירים בפלטפורמות מסחר, בתחום שוק ההון.
כל פעולה/ החלטה ו/או נקיטת צעדים להיכנס לתחום המסחר בשוק ההון, נמצאת בידי הקורא בלבד! אתר סלב אינו מייעץ בתחום זה ואינו ממליץ לקוראיו לפסוע בתחום מקצועי זה, אלא לספק מידע כללי עבור כל מי שמעוניין להכיר את תחום מסחר בשוק ההון בצורה קצת יותר מעמיקה!
הדוגמאות שניתנות במדריך זה נועדו להעשרה והדגמה בלבד ואינן לוקחות צד או מספקות ייעוץ והכוונה מקצועית לגבי נושא הכתבה.

עכשיו שזה מאחורינו…שנתחיל?

מסחר במדדים, בשוק ההון, מצטייר כמסחר במוצרים פיננסים יציבים, בעלי תחזית תנודתית יציבה ופוטנציאל רווח משמעותי. השאלה היא איך עושים זאת והאם היא מתאימה לכל אחד? במדריך קצר זה, נשפוך מעט אור בסוגייה זו, בתקווה שתוכלו לקבל החלטה שקולה לגבי מסחר במדדים.

אז…מה זה בכלל 'מדדים'?

מדד ניירות ערך הוא מדד המשקף את רמת המחירים הממוצעת של קבומות מוסימות או ענפים מוסימים של ניירות ערך הנסחרים בבורסה לניירות ערך.

המדד מחושב מתוך מחירי ניירות הערך, בדרך ע”י חישוב ערכם המשוקלל.

המדד משמש משקיעים, הן להערכת רמת המחירים של ענף או קבוצה מסוימים והן כבסיס להערכת ביצועים למדידת ביצועים של תיקי השקעות ולהשוואה של ביצועים אלה ברמה יומית, חודשית, שנתית ורב-שנתית.

קודם כל…קצת על סוגי מדדים ומקורם

 • מדדי ניירות ערך העיקריים הם למעשה מדיי מניות ומדדי איגרות חוב.

  מדדי מניות בולטים בעולם הם:

  • מדד ה-דאו ג’ונס (ארה”ב)
  • מדד ה-נאסד”ק (ארה”ב)
  • מדד ה-ניקיי (יפן)
  • מדד ה-דאקס (גרמניה)
  • ממד ה-הנג סאנג (הונג קונג)
  • מדד ה-FTSE (אנגליה)

   

  קביעת משקלו של כל נייר ערך משתנה ממדד למדד.

  משקלן של מניות הנמצאות במדד ה-דאו ג’ונס משוקללות לפי מחירן וכך יכולה להיווצר הטייה לטובת מניות בעלות מחיר גבוה.

  במדדים אחרים, משוקלל בדרך ככלל שווי שוק של כל מניה ומניה ובמדדים מסוימים, נלקחת במחשבון רק “הסחורה הצפה” באותן המניות, כלומר, רק המניות שנמצאות בידי הציבור ונסחרות בבורסה ללא הכללת מניות שמוחזקות על ידי בעלי השליטה בחברה.

   

  התייחסות למדדים שתי גישות:

  • מדד מחיר: מתעלם מהדיבידנדים המחולקים, כך שחלוקת דיבידנד מורידה את שער נייר הערך ובכך מורידה גם את המדד.
  • מדד השקעה: הידוע בשם נוסף “מדד תשואה” הכולל את הדיבידנדים המחולקים, תוך הנחה כי אותם דיבידנדים יושקעו בחזרה בניירות הערך שבמדד. כתוצאה…המדד אינו יורד כאשר יש חלוקת דיבידנדים.

אילו מדדים יש בבורסה לניירות ערך תל אביב?

בישראל- ממדדי המניות המובילים בבורסה לניירות ערך שבתל אביב הינם ‘מדד תל אביב 125’ ו-‘מדד תל אביב 35′(משמש גם כנכס בסיס למסחר באופציות).

באגף מדדי אג”חים בבורסה לניירות ערך תל אביב- נוכל למצוא “מדד תל בונד” בוואריאציות שונות (20, 40, ו-60).

איך סוחרים במדדים?

אנחנו יוצאים מנקודת הנחה כי אתם יודעים איך ביצוע עסקאות בשוק ההון נעשה, ע”י פלטפורמות מסחר אבל במידה ואינכם מכירים את עולם המושגים ו/או הנחות יסוד של מסחר בשוק ההון, תוכלו להיכנס לכתבה, באמצעות הלינק הזה>> מסחר עצמאי לעצמאות כלכלית .

בוחרים תקופת זמן
בפלטפורמת המסחר, ניתן לצפות בהתנהגות המדד, לאורך זמן מסוים, על צי זמן וציר מחיר.

על ציר הזמן(משמאל לימין בגרף)- אנחנו נראה את העמודות ( כל עמודה מכילה 4 נתונים: מחיר פתיחה, מחיר סגירה, מחיר הגבוה ביותר, מחיר הנמוך ביותר) על גבי ציר הזמן, כשכל אחת מהן מסמלת פרק זמן מסוים.
בגרף “שעתי”- כל עמודה תסמל 60 דקות וצורתה תאופיין לפי ההתנהגות שלה בציר  המחיר, בתוך פרק זמן של 1 שעה.

בגרף “30 דקות”- כל עמודה תסמל חצי שעה וצורתה של העמודה תאופיין בהתאם לתקופת הזמן של הגרף ובהתאם לטווח המחירים בתוף פרק הזמן של 30 דקות.

**שתי עמודות של 30 דקות(בגרף 30MIN) אם נחבר אותן יחד, נקבל את הצורה של 1 עמודה שעתית, בגרף(1HOUR), באותה השעה.

על ציר הזמן(מלמטה למעלה)- אנחנו נראה איך כל עמודה ועמודה מתנהגת, מבחינת טווח מחיר, בתוך ציר הזמן

בוחרים צד
לפני הכל, אנחנו צריכים להחליט האם אנחנו מתכוונים להיכנס לעסקת ‘לונג’ או ‘שורט’, כלומר…האם אנחנו נכנסים לעסקת ‘קנייה’ או לעסקת ‘מכירה’? אם אנחנו חושבים שהמדד שלנו מתכוון להוסיף לערכו ולעלות או לאבד מערכו ולרדת.

איך בוחרים צד?
כדי שנוכל לדעת באיסו סוג של עסקה עלינו לקחת(לונג/שורט), עלינו לנתח את הגרף בצורה טכנית וניתו זה נקרא, כשמו הוא…”ניתוח טכני.

ניתוח טכני מתבצע ע”י זיהוי מגמות, טרנדים יורדים/טרנדים עולים, צורות על הגרף(ראש וכתפיים, דגלים, דגלים הפוכים…), שימוש באינדיקטורים למיניהן(מתנדים המשמשים לניתוח סטטיסטי של התנהגות המדד בעבר, כדי לתת אינדיקציה להתנהגות עתידית שלו)…ניתוח טכני, הוא אחד הכלים החשובים ביותר לסוחר והשחזת כלי ניתוח זה, ע”י ניסיון ולימודים מעשיים, יכולה להיות ההבדל בין ניצחון לכישלון מוחץ! 

בוחרים את שעת המסחר המתאימה למדד

פי שציינו קודם לכן, ללמדדים מוצא משלהם. כמו שמדד ה-נאסד”ק, מקורו בארה”ב, המסחר בבורסה האמריקאית מתחיל בשעה 16:00, שעון ישראל.

מדד ה-ניקיי היפני מתחיל להיסחר בשעות הקטנות של הלילה, לפי שעון ישראל וכן הלאה…

כמובן שעלינו לשים לב לחפיפה בין הפעילות הבורסאית שבין הבורסות בעולם, מפני שלכסף, יש נטייה לזרום בין בורסה אחת לשניה.

לדוגמה: אם אנחנו מחליטים לסחור במדד ה FTSE, שהוא מדד אנגלי הנסחר בבורסה הבריטית, בשלב מסוים, הבורסה האמריקאית תיפתח, כשהבורסה הבריטית עדיין ‘פתוחה לעסקים’. סוחרים רבים יודעים זאת ובמקרים לא מועטים, הם סוגרים עסקאות בבורסה הבריטית ופונים לבורסה האמרקיאית, לסחור במוצרים פיננסים המוצעים שם. דבר שכזה, יכול להשפיע רבות על התנהגות טווח מחירים של מדד ה-NTSE, שלאו דווקא מייחס כל חשיבות לערך המדד אלא פשוט נהירה של כספים לבורסה אחרת. לכן חשוב להכיר את שעות הפעילות של בורסות שונות בעולם, המכילות מדדים שאולי נרצה לסחור בהם.

באיזה שלב של יום המסחר כדאי לסחור?

לאחר שלמדנו את שעות הפעילות הבורסאית של מדדים בשווקים השונים בעולם, השאחה שצריכה להישאל היא באיזה שלב ביום המסחר, הכי כדאי לנו לסחור?”

ובכן- יום המסחר בשוק ההון מחולק לשלושה חלקים:

 • פתיחה
 • צהריים
 • סגירה

פתיחה: כשהבורסה לניירות ערך נפתחת למסחר, היא נפתחת בבוקר. בשעה הראשונה של המסחר, התנודתיות של מוצרים פיננסים, כגון מניות, מדדים…היא גבוהה מאוד. נפח העסקאות, בדרך כלל, בשעה הראשונה של המסחר, הוא מהגבוהים ביותר של יום המסחר. למרות שהבורסה נפתחת רק בבוקר, ישנם עסקאות המבוצעות גם בלילה, כשהבורסה סגורה ולכן, לא פעם שנמצא מרווח(חלל ריק) במטווח המחירים, למעלה או למטה, עם פתיחת הבורסה.

צהריים: בצהריים, נפח העסקאות יורד, ביחס לפתיחת הבורסה, בבוקר והמדדים מתייצבים על טווח המחירים שהוכתב בבוקר, עם פתיחת הבורסה. אפשר לומר כי “הים שקט” יותר למסחר בשעות אלה וכי התנודתיות בטווח המחירים ונפח העסקאות…נרגע.

סגירה: לקראת סוף יום המסחר, יכול להיווצר מצב בו שוב פעם תחול תנודתיות בטווח המחירים ובנפח העסקאות והסיבות שונות ומגוונות ואחת מהן:

 • סגירת עסקאות סוף יום: סוחרים ‘תוך יומיים’, אינם משאירים עסקאות פתוחות ליום מסחר הבא. הם נכנסים לבורסה בתוך שעות המסחר וכשיום המסחר עומד להסתיים, הם סוגרים את כל העסקאות הפתוחות שלהם כדי שלא יגררו ליום מסחר הבא, אשר גורר איתו עמלות נוספות, מצד אחד ומצד שני, להשאיר עסקה פתוחה כשהסוחר לא נמצא מול המחשב, לנטר אחר ההתקדמות של המדד על הגרף.
 • סוחרי סווינג: סוחרי סווינג, הם סוחרים אשר נכנסים לעסקה ומשאירים אותה פתוחה למשך ימים עד מספר שבועות. סוחרים אלה גם נהנים מעסקאות בסוף יום מסחר, לקראת הסגירה.
  אולי יעניין אותך גם>> מדריך בסיסי בניתוח טכני

האם מסחר במדדים מתאים לכל אחד?

לסחור במדדים דורש מהסוחר לדעת, לא מעט ניתוח פנדומנטלי. ניתוח פנדומנטלי הוא ניתוח של מניה/חברה מסוימת, ברמת ההתנהלות הפיננסית שלה, ארגונית וביצועית שלה.

כשמדובר במדדים, אשר מכילים מספר חברות בכל אחד מהם, הידע הדרוש כדי להסיק את המסקנות הרלוונטיות לגבי קבלת החלטות מקצועיות ושקולות, על גבי הגרף, קרי עסקאות…על הסוחר להכיר את ההתנהגות הפיננסית של מניות אלה ושל המדד המכיל אותן. לא כל אחד יכול להרשות לעצמו או לרצות ללמוד דוחות כפסיים של מספר חברות, לעקוב אחר מנכ”לים בטוויטר ולנתח את הציוצים שלהם וההשלכות של ציוצים אלה על התנהגות המניה בפרט וההשפעה שיש לה על המדד ככלל…

סוחרים מתחילים לדוגמה, מתחילים עם ניתוח טכני. ניתוח טכני, גרידא, יפה למסחר במניות, מט”ח, אופציות…למרות כי ניתוח פנדומנטלי חשוב ומומלץ בכל אחד ממוצרים פיננסים אלה, במדדים…נראה כי ניתוח מסוג זה חשוב יותר.

לסיכום: אין זה משנה האם אתם סוחרים מתחילים או בעלי ניסיון מסחר, לסחור במדדים זו צורת מסחר מעניינת ביותר ויכולה להניב רווחים יפים אך כדי לעשות זאת, נדרשת רמת השקעה לימודית וכלכלית, כדי לצלוח בשוק מסוג זה.

*כל המידע המוצע בכתבה אינו מהווה הצעה לרכישת שירותים אלו או אחרים ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי, יעוץ רפואי או ייעוץ פיננסי מכל סוג שהוא .

עלו לאחרונה

בטומי – עיר פורצת דרך שבולטת במגוון יתרונות, והתפתחותה המהירה מובילה לקראת השקעה חפוזה בדירות..
הבינה המלאכותית שמכה גלים- מבוטים למסחר, בניית תוכניות עסקיות ועד לכתיבת תכנים מקצועיים…נראה שמצאנו לנו..
ארה”ב עושה ל-‘ריפל’ “חיים קשים” והשמועות מספרות כי ‘ריפל’ מתכוונת ‘לעבור דירה’ ולהגר לאירופה. אם..
בינאנס עושה זאת שוב- עננה של שחיתות מרחפת מעל פלטפורמת המסחר הגדולה בעולם למטבעות קריפטוגרפיים...
נראה כי שניות ספורות לאחר ההצהרה של אפל על מכונית הקונספט החשמלית שלה, אילון מאסק..
טוען כתבות נוספות

ניוזלטר

רוצים לקרוא עוד מהמאמרים שלנו?

הרשמו לניוזלטר שלנו והשארו מעודכנים בכל הנושאים החמים בשוק!

להצטרפות לשידור ה-LIVE הקרוב בחינם השאירי פרטים כאן

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר

לפרטים נוספים ויצירת קשר עם ליפז אלזון השאירו פרטים כאן בטופס

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר

לפרטים נוספים ויצירת קשר עם ליפז אלזון השאירו פרטים כאן בטופס

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר

מי אנחנו?


חברת בי פירסט בע”מ עוסקת בקישור בין צרכן לבין ספקי מוצרים ושירותים בעידן הדיגטלי. מטרת החברה להביא לך הצרכן את מיטב ההצעות למוצרים או לשירותים שאתה רוצה כדי שתבחר בחוכמה במוצר או בשירות המתאים עבורך.
אנו מכבדים את הפרטיות שלכם ומתחייבים להגן על הפרטיות של המתעניינים בשירותי החברה. מדיניות פרטיות זו מפרטת את הנהלים שלנו ביחס לאיסוף, שימוש וחשיפה של המידע שלכם באמצעות השימוש באתר שלנו ובאפליקציה שלנו (ביחד: “השירותים). מדיניות פרטיות זו היא חלק מהסכם הרישיון שימוש בדפי המידע ובאתר של החברה, אשר משולב במסמך זה. אנו ממליצים לכם לקרוא את מדיניות הפרטיות בעיון ולהשתמש בה בכדי לקבל החלטות מושכלות. על ידי השימוש בשירותים שלנו, אתם מסכימים לתנאים של מדיניות הפרטיות הזו, והמשך השימוש שלכם בשירותים מהווה את הסכמתכם המתמשכת למדיניות פרטיות זו כפי שתעודכן מפעם לפעם.
 

איזה מידע אנו אוספים עליכם?


אנחנו אוספים שני סוגים של מידע ונתונים מהמשתמשים שלנו:
סוג המידע הראשון – מידע בלתי מזוהה ושאינו ניתן לזיהוי המתייחס למשתמש(ים), אשר עשוי להיות ניתן להשגה או שנאסף על ידי השימוש של המשתמש בשירותים (“מידע שאינו איש”). אנחנו לא מודעים לזהות של המשתמש ממנו המידע הזה נאסף. מידע שאינו אישי כולל מידע על המכשיר שלכם, על תוכנה וחומרה מסוימות (לדוגמא, סוג הדפדפן ומערכת ההפעלה שהמכשיר שלכם משתמש בו, העדפת שפה, זמן גישה ושם הדומיין של אתר האינטרנט אשר ממנו קושרת לשירותים, וכו….
סוג שני של מידע  – הוא מידע המאפשר זיהוי אישי, דהיינו מידע שמזהה אדם פרטי, או אשר במאמץ סביר עשוי לזהות אדם פרטי (“המידע האישי”). המידע האישי אותו אנו אוספים באמצעות השירותים שלנו כולל מידע אשר מוגש ישירות על ידי המשתמש, כגון: מספר טלפון; שם מלא; כתובת דואר אלקטרוני; כתובת מגורים; מספר זהות; חתימה; ומידע כספי אחר שייתכן שנצטרך על מנת לספק את השירותים שלנו (לדוגמא, פרטים לגבי ההכנסה השנתית שלך, ניסיון בהשקעות, וכו
אנו עשויים גם לאסוף מידע אישי מהמכשיר שלך (לדוגמא, נתוני מיקום גאוגרפיים, כתובת IP כתובת) ומידע על הפעילות שלך בשירותים (לדוגמא, עמודים שנצפו, גלישה באינטרנט, קליקים, פעולות, וכו.. ;)

איך אנחנו משתמשים במידע שאנו אוספים

אנו משתמשים ומשתפים את המידע האישי בדרכים המתוארים במדיניות פרטיות זו. המידע האישי ייחשף לצד שלישי רק במידה הנדרשת לצורך המסוים שלכם לקבל הצעות למוצר או שירות לפי העדפות שציינתם, כפי שנקבע במדיניות פרטיות זו, ובמקרה כזה אנו דורשים מהצד השלישי הרלוונטי להסכים לעבד את המידע הזה בהתאם למדיניות הפרטיות שלנו ולהציע לכם מוצרים ושירותים לפי העדפותיכם.
המידע האישי שלכם יועבר לצד שלישי רק במידה ותאשרו לנו להעבירו לידי צד שלישי.
עם מי אנחנו חולקים את המידע שאנו אוספים?
אנו עשויים להעביר או לחשוף את המידע האישי לקבלני משנה או לספקים או צדדים שלישיים אחרים שהם ספקי שירות אמינים או שותפים, אשר ממוקמים באזורים שונים ברחבי העולם, למטרת: (א) מתן הצעות למוצרים או שירותים לפי בקשתכם (ב)אחסון או עיבוד המידע הזה למעננו (למשל בשירותי מחשוב ענן) או כדי לסייע לנו עם הפעילות העסקית שלנו, כדי לאמת את הגישה שלכם ולספק ולשפר את השירותים שלנו; (ג) ביצוע מחקר, אבחון, ניתוח או מטרות סטטיסטיות; (ד) שיווק בדוא”ל, בהתאם למדיניות השיווק שלנו (ראה להלן תחת “שיווק”
כמו כן, אנו עשויים לחשוף למשתמשים הרשומים שלנו מידע אישי הנוגע למשתמשים אחרים, שמצטרפים לשירותים בעקבות המלצותיהם (למשל באמצעות מאפיין ה”שיתוף עם חבר” ;).
  המדיניות שלנו מתייחסת רק לשימוש ולחשיפה של המידע שאנו אוספים ממכם. במידה ותחשפו את הפרטים שלכם לצדדים אחרים באמצעות השירותים שלנו (למשל על ידי לחיצה על קישור לכל אתר אינטרנט אחר או מיקום אחר) או באמצעות אתרים אחרים ברחבי האינטרנט, כללים שונים עשויים לחול על השימוש או החשיפה של המידע שאתם תחשפו להם. חשוב לציין כי שירותי צד שלישי אלו עשויים להיות בעלי מדיניות פרטיות משל עצמם, ואנו ממליצים לכם לקרוא אותם בקפידה. הכללת קישור לאתר או שירות של צד שלישי אינה המלצה לגבי אותו אתר אינטרנט או שירות.
מבחינת האתר המידע האישי שלכם יועבר לצד שלישי רק במידה ותאשרו לנו להעבירו לידי צד שלישי, אולם לאחר העברתו השימוש במידע יעשה לפי תנאי השימוש של הצד השלישי.
  

שימוש  בעוגיות

הדף ו/או האתר שלנו משתמש בעוגיות. עוגייה היא קובץ המכיל מזהה (מחרוזת של אותיות ומספרים) שנשלח על ידי שרת אינטרנט לדפדפן אינטרנט ומאוחסן בדפדפן. אז, המזהה נשלח בחזרה לשרת בכל פעם שהדפדפן מבקש מהשרת להציג דף אינטרנט.
עוגיות יכולות להיות או עוגיות “עיקשות” או עוגיות “פעולה” (session): עוגייה עיקשת תאוחסן בדפדפן שלכם ותישאר בתוקף עד תאריך התפוגה שנקבע לה, אלא אם תימחק על ידי המשתמש לפני תאריך התפוגה; עוגיית פעולה, מאידך, תפוג בסוף זמן הגלישה הנוכחי שלכם, כשתסגרו את הדפדפן. השמות של העוגיות בהן אנחנו משתמשים באתר שלנו, והמטרות לשמן הן בשימוש, מפורטות מטה:
אנחנו משתמשים בשירותי Google Analytics ו-Adwords באתר שלנו כדי לזהות מחשב כשמשתמש {כללו את כל השימושים הקיימים לעוגיות באתר שלכם מבקר באתר / לעקוב אחרי משתמשים בזמן השימוש שלהם באתר / לאפשר לנו להשתמש בעגלת קניות באתר / לשפר את נוחות השימוש באתר / לנתח את השימוש באתר / לנהל את האתר / למנוע הונאה ולשפר את האבטחה של האתר / להתאים אישית את האתר לכל משתמש / להשתמש בפרסומות ממוקדות שעשויות לעניין במיוחד משתמשים מסוימים / תארו את המטרה/ות};

 • באינטרנט אקספלורר (גרסה 10) אתם יכולים לחסום עוגיות בעזרת הגדרות עקיפת הטיפול בעוגיות הזמינות באמצעות לחיצה על “כלים,” “אפשרויות אינטרנט,” “פרטיות,” ואז “מתקדם”;
 • בפיירפוקס (גרסה 24) אתם יכולים לחסום את כל העוגיות באמצעות לחיצה על “כלים,” “אפשרויות,” “פרטיות,” ובחירה של “השתמש בהגדרות מותאמות אישית עבור היסטוריה” מתוך התפריט הנפתח, ואז ביטול הזימון של “קבל עוגיות מאתרים”;
 • ובכרום (גרסה 29), אתם יכולים לחסום את כל העוגיות באמצעות כניסה לתפריט “התאמה אישית ובקרה,” ואז ללחוץ על “הגדרות,” “הצג הגדרות מתקדמות,” ו-“הגדרות תוכן,” ואז לבחור באפשרות “חסום אתרים מהגדרה של נתונים” תחת הכותרת “עוגיות.”

לחסימה של כל העוגיות תהיה השפעה שלילית על נוחות השימוש של אתרים רבים. אם תחסמו עוגיות, לא תוכלו להשתמש בכל האפשרויות שבאתר שלנו.
למחיקה של עוגיות תהיה השפעה שלילית על נוחות השימוש של אתרים רבים.

מדיניות שיפוי

הנך מתחייב לשפות את הנהלת החברה, עובדיה, מנהליה או מי מטעמה בגין כל נזק, הפסד, אבדן-רווח, תשלום או הוצאה שייגרמו להם – ובכלל זה שכ”ט עו”ד והוצאות משפט – עקב הפרת ו/או התנערות מתנאי שימוש אלה.
מדיניות לגבי הרשמה לרשימת התפוצה של החברה
ההרשמה לרשימת תפוצה של החברה מהווה הסכמה במעשה שלך כמשתמש ברשימה לקבל ולנהוג לפי תקנון זה, היות והנך נרשם לקהילה שמנהלת החברה ומעוניין בידע ובכלים שמוצעים בקהילה.
הצדדים מסכימים כי מילוי פרטיו של המשתמש בטופס ההרשמה לרשימת התפוצה של החברה (להלן: “ההרשמה”) מהווה הסכמה לקבל הודעות וחומרים מסוגים שונים מהחברה ובניהם מידע בנושא שיווק מוצרים ושירותים וכן התפתחות אישית והשגת מטרות שונות.
היות והמשתמש מעוניין בקבלת מידע מסוגים שונים מן החברה והוספת המילים פרסומת בכותרת המייל תקשה על כך, בשל סינון אוטומטי במערכות הדואר, מוסכם על הצדדים כי לא יחולו על ההודעות הדרישות לפי חוק התקשורת (בזק ושידורים), תשמ”ב-1982 (להלן : “חוק התקשורת“) לגבי ציון סוג המסר כגון: “פרסומת” או “תעמולה” או “תרומה” בהודעה הנשלחת. לאור הסכמת הצדדים כאמור החברה יהא רשאי לשלוח למשתמש הודעות בלא ציון סוג המסר.
הצדדים מסכימים כי לאחר ההרשמה בדף נחיתה ו/או באתר החברה, לא תהא החברה חייבת לציין בהודעות את כל פרטי המידע לגבי החברה המפורטים בחוק התקשורת לאור ההכרות והקשר בין הצדדים.
הצדדים מסכימים כי הודעות הכוללות מידע בלבד, אינן פרסומת לפי הגדרתה של פרסומת בחוק התקשורת לעניין שליחת דיוור כמותי. בהתאם להגדרה זו לא יהא המשתמש זכאי לפיצוי כלשהו בגין הודעות מידע בלבד שנשלחו אליו.

דרך ההסרה מרשימת תפוצה

הצדדים מסכימים כי למרות האמור בחוק התקשורת, דרך הסרת המשתמש מרשימת התפוצה תהא על ידי שימוש בקישור ההסרה שמופיע בהודעה, או על ידי שליחת הודעה המבקשת הסרה לכתובת החברה ולא על ידי שליחת הודעה בפקס או בדרך אחרת.
הצדדים מסכימים כי בשל הסכמת הצדדים לגבי דרך ההסרה מרשימת התפוצה, החברה לא יידרש להוסיף להודעות דואר ו/או להודעות טקסט את אפשרויות ההסרה הנוספות לפי חוק התקשורת.

הגבלת סכומי הפיצוי בהתאם לתקנון

הצדדים מסכימים כי המשתמש אינו זכאי לפיצוי העונשי לפי חוק התקשורת עבור אגירת הודעות בלא ליתן הודעה על הוצאתו מרשימת התפוצה, ולכן יהא זכאי אך ורק לפיצוי בסכום כולל של עד 2000 ₪ לגבי כל ההודעות שאגר בטרם בקש את הסרתו מרשימת התפוצה. הצדדים מסכימים כי הרשמה מצד המשתמש תוך התחזות לאדם אחר ומתן פרטים כוזבים מהווה הפרת פרטיות של החברה , וכן עבירה פלילית של התחזות והחברה  יהא זכאי לפיצוי כספי לפי הדין בגין הפרת הפרטיות.
הצדדים מסכימים כי במקרה של הרשמה מצד המשתמש תוך התחזות לאדם אחר, המשתמש לא יהא זכאי לפיצוי כספי על פי חוק התקשורת ו/או לפי חוק הגנת הפרטיות.
הצדדים מסכימים כי רשימת התפוצה בכל אמצעי אלקטרוני שונה כגון מספר סלולרי, כתובת ברשת פייסבוק או ברשת חברתית דומה אחרת, קבוצת וואטס אפ וכו’ הינה רשימה נפרדת מרשימת הדיוור במייל. המשתמש רשאי להפסיק לקבל מסרים ברשימה אחת ולהמשיך בשנייה. בהתאם בקשת הסרה מרשימה אחת אינה חלה על הרשימה השנייה ובמידה וברצון המשתמש להפסיק לקבל מסרים מהחברה יש לבצע הסרה מכל אחת משתי הרשימות בנפרד.
הנך מאשר, כי אף אם הנך סבור שלא נרשמת בעבר לרשימת התפוצה של או חלה טעות ופרטיך השתרבבו לרשימת תפוצה כזו או אחרת, או קיבלת דואר פרסומי מכל סיבה אחרת שהיא, הרי שכל מייל שתקבל ושלא תישלח התראה לחברה כנגד שליחתו בתוך שבועיים מהיום שבו נשלח אליך, או כל מייל שלא נפתח על ידך, יחשב כמייל אשר הוסכם על קבלתו וחל ויתור על כל תביעה ו/או טענה לגביו ואינו מהווה טרדה ו/או כל עוולה אחרת מבחינתך.
  

הגבלת האחריות לגבי הפרת חוק הפרטיות

המשתמש מסיר כל אחריות מהחברה לגבי ביצוע תקנות הגנת הפרטיות, ומתחייב שלא לדרוש פיצוי מכל סוג מהחברה עקב ישום חלקי או תקלות בישום התקנות שאינן פגיעה בפרטיות בזדון מכוון.
המשתמש מבין כי כל המידע והתכנים המוצגים על ידי החברה בכל אמצעי התקשורת כולל מוצרים וקורסים אינטרנטיים, תכנים במסגרת ליווי אישי, סדנאות, קורסים פרונטליים או כל שירות ומוצר אחר הינם תכנים כלליים בלבד, ובהתאם על המשתמש לבחור את המידע והתכנים המתאימים לגביו, ולהפעיל שיקול דעת בשימוש שיעשה במידע.
המשתמש מקבל עליו את מלוא האחריות לבחירת דרך הפעולה לפי המידע ולתוצאות בחירות אלה לגביו ולגבי צדדים שלישיים, ובהתאם לא יעלה כל טענה כלפיי החברה בעניין התכנים.
המשתמש מסיר מן החברה כל אחריות לדרך השימוש שיעשה המשתמש במידע ובתכנים, וכן מסיר מן החברה כל האחריות לתוצאות שימוש זה הן כלפיי המשתמש והן כלפי צדדים שלישיים.
המידע המשפטי המוצג על ידי החברה הוא מידע כללי בלבד וכל שימוש או הסתמכות עליו נעשה על אחריות המשתמש בלבד. אין המידע המשפטי ו/או הניהולי הכללי שמציג החברה תחליף ליעוץ מקצועי על ידי אנשי מקצוע כגון עורכי דין ו/או רואי חשבון, בכדי להתאים את הנאמר לנסיבות המיוחדות של המשתמש.

מדיניות הצגת תכנים מסחריים

הנהלת החברה עשויה להציב באתר תכנים מסחריים, כגון פרסומות ומודעות, הנמסרים לפרסום מטעמם של מפרסמים שונים, המבקשים להציע למכירה נכסים או שירותים. תכנים כאמור יכול שיהיו בטקסט, בתמונות או בקול.
הנהלת החברה לא תשא בכל אחריות לתכנים המסחריים שיפורסמו באתר מטעם צדדים שלישיים.
הנהלת החברה אינה כותבת, בודקת, מוודאת או עורכת את תוכן הפרסומים הללו או אמיתותם. האחריות היחידה לתכנים המסחריים ולכל תוצאה שתיגרם משימוש בהם או מהסתמכות עליהם חלה על המפרסמים.
כל עסקה שתיעשה בעקבות תכנים מסחריים המתפרסמים באתר תסוכם ישירות בינך לבין המפרסם. הנהלת החברה איננה צד לכל עיסקה כזו, והיא לא תישא באחריות לשירותים וטובין שיוצעו בתכנים המסחריים באתר או ירכשו באמצעותן.

מדיניות לגבי הצגת קישורים בדף או באתר

הנהלת החברה עשויה להציב באתר קישורים (לינקים) לעמודים שונים ברשת האינטרנט. הקישורים מאפשרים לך למצוא תכנים המתפרסמים ברשת האינטרנט.
תכנים אלו אינם מתפרסמים על ידי הנהלת החברה, או מטעמה והנהלת החברה איננה שולטת או מפקחת עליהם. העובדה שיש קישור לתכנים אלה אינו מעיד על הסכמת הנהלת החברה לתוכנם ואינו מהווה ערובה לאמינותם, לעדכניותם, לחוקיותם. הנהלת החברה אינה אחראית לתכנים שאליהם מוליכים הקישורים ואינה אחראית לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם.
הנהלת החברה איננה מתחייבת כי הקישורים שימצאו באתר יהיו תקינים ויובילו אותך אל אתר אינטרנט פעיל. הנהלת החברה רשאית להסיר מהאתר קישורים שנכללו בו בעבר, או להימנע מהוספת קישורים חדשים – הכל, לפי שיקול דעתה המוחלט.
  

שינויים בדף או באתר

הנהלת החברה תוכל לשנות מעת לעת את מבנה הדף ו/או האתר, מראהו ועיצובו, את היקפם וזמינותם של השירותים והתכנים בו ותהיה רשאית לשנות כל היבט אחר הכרוך באתר – והכל, בלא צורך להודיע לך על כך מראש. שינויים כאלה יבוצעו, בין השאר, בהתחשב באופי הדינאמי של האינטרנט ובשינויים הטכנולוגיים והאחרים המתרחשים בה. מטבעם, שינויים מסוג זה עלולים להיות כרוכים בתקלות או לעורר בתחילה אי-נוחות וכיו”ב. לא תהיה לך כל טענה, תביעה או דרישה כלפי הנהלת החברה בגין ביצוע שינויים כאמור או תקלות שיתרחשו אגב ביצועם.
הנהלת החברה רשאית להשעות מדי פעם את פעילות הדף ו/או האתר לשם תחזוקה, תיקון, שדרוג ושיפור השירות. הנהלת החברה תפעל כמיטב יכולתה לצמצם את פרקי הזמן שבמהלכם לא יהיה הדף ו/או האתר פעיל.

רוצים לבדוק אם גם אתם יכולים לקבל הלוואה כנגד נכס?

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר

רוצים לבדוק אם גם אתם יכולים לנייד לקופת IRA בעלות דמי ניהול נמוכים יותר?

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר
דילוג לתוכן