Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
מערכת סלב

מערכת סלב

זכויות רפאויות- כאזרחים במדינת ישראל, זו זכותכם לממש אותן!

במדינת ישראל, כמו כל מדינה מערבית מתוקנת, המיסים שאזרחיה משלמים בכל חודש משכרם הולך לטובת ניהול, תחזוק, ביטחון, תשתיות המדינה ועוד…

לצד תשלומי מיסים אלה, ישנם מספר זכויות המגיעות לנו, כחלק מחובתנו האזרחית וזכויות רפואיות בשל תאונות עבודה, אובדן כושר עבודה או כל חולי וליקוי רפואי המונע מאיתנו לתפקד ולהשתכר היא אחת מהן.

מתי עלינו לשקול מימוש זכויות רפואיות?

כל אזרח בישראל אשר מסיבה כזו או אחרת נפגמה בריאותו וכתוצאה מכך תפקודו הפיזי\נפשי נפגעה וכושר העבודה שלו נפגע גם כן, זכאי לממש את זכותו כחלק מזכויותיו האזרחיות תחת הכותרת "זכויות רפואיות" ולדרוש מהמדינה להכיר באותם ליקויים והגבלים בריאותיים, ביכולות התעסוקתיות מקצועיות/ השתכרות והן פיצויים כספיים/קצבאות קבועות.

כדי שנוכל באמת לדעת האם באמת אנו יכולים למשש את הזכויות הרפואיות שלנו, כדאי לנו לפנות לגורם מקצועי המוסמך לטפל במקרה הייחודי לנו, להיוועץ איתו, כבר מההתחלה.

היכן מממשים את הזכויות הרפואיות שלנו?

ישנן מגוון רחב של מקורות בהן אנו יכולים לממש את הזכויות הרפואיות שלנו, במידה ואנו זכאים לממשן.

חברות ביטוח- מועסקים המבוטחים ע"י המעסיק שלהם במקום העבודה יכולים ליהנות ממענק חד פעמי עקב תאונות עבודה ואפילו לקצבה חודשית מכובדת.ביטוח לאומי- ניתן לקבל במוסד זה קצבאות נכות שונות חודשיות, הכרה באובדן כושר עבודה ואף להנות מהחזרי מס מצטברים עקב תחלואה ממחלות כרוניות נפוצות.

משרד הביטחון- חיילים בשירות סדיר/קבע, קצינים ואזרחים עובדי צה"ל זכאים לפיצויים כספיים עקב אובדן כושר עבודה מסיבות הרלוונטיות לתביעתם ולקבל הן קצבאות נכות חודשיות ו-או מענקים חד- פעמיים.

כדי שנוכל לדעת בוודאות כי אנו זכאים לממש את הזכויות הרפואיות שלנו, מומלץ להיוועץ עם מומחים בתחום הרלוונטי למצבכם ולכן, אתם מוזמנים לענות על מספר שאלות קצרות וענייניות ולברר לגבי זכאותכם למימוש הזכויות הרפואיות שלכם עוד היום. דבר שאינו דורש יותר מ-30 שניות של השקעה מזמנכם.

מדוע כדאי לנו לממש את הזכויות הרפואיות שלנו?

אם נפגעתם או חליתם ועכשיו, איכות חייכם נפגעה יכולת ההשתכרות שלכם נפגעה גם כן, חייכם…אינם כתמול שלשום..אינכם חייבים להשלים עם ההשלכות הכלכליות של מציאות זו והגיעה הזמן שלא רק אתם והסבבים לכם יכירו בנכות שלכם אלר הגיע הזמן שגם המדינה תכיר בה ותפצה אתכם בהתאם!

אלפי אזרחים ישראלים חיים עם מציאות עגומה בה הם צריכים להתמודד עם נכות זכאית בהכרה כספית ואינם יודעים כלל שהם זכאים לעשרות אלפים ואף מאות אלפים של שקלים במענקים חד-פעמיים, קצבאות חודשיות, הקלות בתשלומי מיסים ואף החזרי מס רטרואקטיבים. לכן, חשוב לשבת מול מומחה בתחום ולברר באמת מהי קשת מימוש הזכויות הרפואיות שלכם ויפה שעה אחת קודם.

אפשר לבד אך לא כדאי.

בין  אם אתם תובעים את חברות הביטוח, משרד הביטחון או אף את המוסד לביטוח לאומי, חובת ההוכחה חלה עליכם ואף אחד ממוסדות אלה, לא יעשו לכם "חיים קלים", באף שלב בתהליך התביעה.

זו מפני שהם פועלים מתוך רוע או מניע זדוני, פשוט שמדובר כאן בסכומי כסף גדולים מאוד וקצבאות מכובדות, שיכולות ללוות את התובע למשך כל ימי חייו לכן…עליכם להיות מוכנים נפשית  למסע לא פשוט.

למרות שניתן לעבור את כל התהליך באופן עצמי ו-"ללמוד תוך כדי תנועה" ולהגיע לקו הסיום בגאון ולקבל את אשר מגיע לכם, עדיין, סטטיסטית, להתחיל את כל התהליך הבירוקרטי הזה, כשאתם מלכת תחילה, אינכם בכושר שיא לצלוח את המסע הזה בגבורה לבדכם…דיף ואף מומלץ  להיעזר בשירותיו של איש מקצוע או חברה שכל מהות תפקידם המקצועי זה ללוות אתכם בכל שלב ושלב, להוריד מכם את כובד המסע הבירוקרטי שעל כתפיכם ולדאוג שאתם תקבלו את כל אשר מגיע לכם, במינימום זמן ובמקסימום תמורה.

לכן, לפני בכלל שוקלים לממש את הזכויות הרפואיות שלנו, כדאי לנו קודם לכן, לבדוק שאנו אכן זכאים לממש את אותן זכויות אלה וניתן לעשות זאת ע"י מספר שאלות קצרות וענייניות שיגלמו מכם, לא יותר מ-30 שניות.

פוסטים אחרונים