Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
מערכת סלב

מערכת סלב

שיטת ה-ALL ON 6 מסתמנת כפתרון כלכלי מעולה למספר רב של טיפולי השתלות שיניים אך האם הוא מתאים לכל אחד והאם הוא באמת משתלם?

בעידן בו השתלות שיניים הפך לנחלת הכלל, עדיין, יש הטוענים שטיפולים אלה שייכים לבעלי הרווחה בלבד.

מתי צריך לחשוב על טיפולי השתלות שיניים?

בגיל מסוים, רובנו חווים בעיות דנטליות שגוררות אחריהן נשירת שיניים.

חלק יחובו זאת לתזונה לקויה ותחזוק לקוי של בריאות השיניים לאורך שנים וחלק יטמנו זאת בגנטיקה ולמען האמת…הכל נכון!

אפשר לחיות ללא שן או שתיים ואנחנו, למעשה "חיות סתגלניות" המסתגלות מהר מאוד  למציאות חדשה אך בשלב מסוים, זה פשוט יותר מדי.

הן אם מדובר באובדן שיניים קדמיות, שאת מלוא החשיבות שלהן נשים על הפן האסתטי כדי להניע את עצמנו להחלטה בטיפולי השתלות והן באובדן של שיניים טוחנות אשר מונעות מאיתנו ללעוס את המזון שלנו בצורה יעילה ואף למנוע מאיתנו מזונות מסוימים הנחוצים לבריאות הכללית שלנו.

 אם איכות חייכם נפגמת עקב אובדן שיניים…זה הזמן לפעול!

מהו מחירו של שתל בודד?

שתלים דנטליים אפשר למצוא בשלל סוגים, בדיוק כמו שלל הבעיות הדנטליות הקיימות אצל כל מטופל ומטופל. ולכן, מחירם גם כן יהיה שונה.

בנוסף- התייקרות של טיפול ההשתלה יכול להשתנות בהתאם למיקום השתל. בין אם מדובר בשן קדמית או אחורית לבין אם מדובר בשן הממוקמת בלסת תחתונה או עליונה אבל ניקח ממוצע גס ונחליט שמחירו של טיפול השתלת שן בודדת עולה 10,000 ש"ח.

בעלות של טיפול זה, הפציינט עובר תהליך כירורגי לכל דבר. רופא המטפל חייב להתייחס להליך הרפואי כניתוח.

לפציינט שנדרש לעבור מספר טיפולי השתלות שיניים ומספר שתלים, בהחלט אפשר להניח שכל הסיפור הזה הולך להיות יקר.

גשרים. פתרון יעיל המונח בספק.

גשר זה מושג לפתרון של הליך רפואי בו מונחים מספר כתרים, בחללים בהם נשרו השיניים ומשני קצוות שורת הכתרים, יונחו כתרים על שיניים קיימות מכל צד.

רלוונטיות של פתרון זה תלויה במספר משתנים:

  • השיניים שנשרו חייבות להיות עוקבות במיקומן(אחד ליד השניה).
  • לרוב, אובדן שיניים בשורה מצביע על בעיה של ספיגת עצם והיחלשות יציבותן של השיניים בלסת ולכן, עמידות ואמינות השיניים "הבריאות" שמחזיקות את הגשר…מוטלות בספק.

ALL ON 4-6-8

שיטה כירורגית בה מונח מנשך שלם על גבי הלסת היושבת על מספר מועט של שתלים (4 שתלים-6 או 8) ולשיטה זו קוראים "העמסה מיידית". למעשה, במקום להשתיל את השתל, לחכות שהיטמע(דבר שלוקח מספר חודשים) ואז להלביש את הכתר, כאן ניתן להלביש את התותב ישירות על סך השתלים, באותו טיפול.

שיטה זו הינה פתרון יעיל כי:

מספר השתלים תלוי במצבו הבריאותי של חלל הפה וגם במצבו הכלכלי כי יותר שתלים…עדיין, יותר יקר.

בשיטת ALL ON 6 אפשר להשתיל, ביום טיפולים אחד 15 שיניים בעלות טיפול השתלה אחד ולהוזיל משמעותית את העלויות הטיפול.

במקום להשקיע 150,000 ש"ח (לפי דוגמא קודמת) בממוצע על אותן 15 שיניים, ניתן לעשות זאת בפחות מ-50% עלות, בפחות משליש מכמות השתלים!

עלות טיפול השתלה של לסת תחתונה היא יקרה יותר מסיבה פשוטה מאוד. בתוך הלסת התחתונה, ממוקמים לאורכה, עצבים מאוד חשובים שפגיעה בהם, יכולה לגרום לנזק עצבי בפניו של המטופל ולשם כך, תשומת הלב, הכלים והאמצעים לטיפול השתלה בלסת התחתונה הם גדולים יותר ורבים יותר.

למי מתאים ALL ON 6?

שיטת טיפול השתלות זו מתאימה למי שנמצא במצב אובדן שיניים מתקדם או מי שיש תותבות  ומעוניין לעבור למשהו קבוע יותר, מקצועי יותר ונראה טבעי אף יותר.

בנוסף- מטופלים הסובלים מספיגת עצם ( כשעצם הלסת הולכת ונעלמת הנספגת בגוף), היתכנות של שתלים סטנדרטים, סיכויי ההצלחה של שימור השן בלסת, יורדים משמעותית ולכן, פונים לשיטת טיפול זו.

נופלים בין הכיסאות.

נכון כי שיטת ה-ALL ON 6 גרמה למהפכה בהוזלת מחירי השתלות השיניים בישראל, היא בהחלט שאינה מתאימה לכל אחד.

ישנם מטופלים רבים שמחצית מהשיניים בחלל הפה שלהם אבד וכדי שיוכלו להנות משיטת טיפול זאת, יהיה עליהם לעקור שיניים בריאות לגמרי ומיקום השיניים שלהם מתפרש לאורך שתי הלסתות שלהם.

אותם מטופלים נשארים עם האופציה היקרה של שתלים סטנדרטיים או האופציה שפחות אמינה כמו 'גשרים'.

אם אתם סובלים מאובדן שיניים מלא, או כמעט מלא, בכל אחת מהלסתות או בשניהם ואם אתם משתמשים בתותבות שמעיקות על איכות חייכם, כדאי לכם מאוד לבדוק האם גם אתם יכולים ליהנות מחיוך מושלם וטבעי ולכל החיים ולחסוך הון תועפות בעלויות טיפולי השתלה כך כל שעליכם לעשות זה לענות על מספר שאלות קצרות וענייניות כדי לדעת האם אתם מתאימים לשימוש בשיטת ALL ON 6

פוסטים אחרונים