האם טסלה היא הגורם לנפילתה העתידית של אפל?

דקלה ש.

לאחר איומי אפל נגד המדיניות החדשה של טוויטר, בבעלותו של אילון מאסק, לצמצום חשיפת האפליקציה מ-'אפל סטור'...האם אפל למעשה חתמה על האבדון של עצמה?

לאחרונה, נחשפה פרשה בין שתי מעצמות הטכנולוגיה “טסלה” ו-“אפל” כשהבעלים הטריים של טוויטר, אילון מאסק, שהוא גם כן הבעלים של חברת המכוניות החשמליות “טסלה”, בה חברת אפל מאיימת להסיר את אפליקציית טוויטר מחנות האפליקציות שלה, אם לא תשתנה “מדיניות החזרת חשבונות חסומים” של חברת טוויטר ואילון מאסק…פשוט לא נשאר חייב!

הסכסוך- איך הכל התחיל

הסכסוך הטרי שבין ‘טוויטר’, חברת המסרונים הקוריה בעברית “צייצן”, לבין ענקית הטכנולוגיה ‘Apple‘ התחיל עם כניסתו של הבעלים הטרי והחדש שלה…אילון מאסק, האיש העשיר בעולם והבעלים של ספייס אקס, ניורולינק, סטארלינק ו-טסלה.

אילון מאסק חולל מהפכה לא קטנה עם כניסתו לתפקיד החדש, כבעלים של “Twitter” בכך שפיטר בכירים בחברה אשר לא עמדו בקנה אחד עם דרכי הפעולה ומבנה האסטרטגי הייחודי שלו ועכשיו נראה כי המדיניות הייחודית של אילון מאסק בחברת טוויטר, זלגה מעבר לגבולות הגזרה של החברה.

לאחר תקופה לא קצרה שבה Twitter החרימה את ‘דונלד טראמפ, נשיא ארצות-הברית לשעבר, רגעים מספר, לאחר כניסתו של אילון מאסק לנעלי הבעלים של החברה, החליט להחזיר ולהחיות את חשבונו והדבר גרר אחריו חשיפה תקשורתית רחבה.

מסרטוני “MEME” למיניהם, כותרות בערוצי החדשות ועד לאתרי המדיה החברתית…הבעלים החדשים של טוויטר הולכים עם “חופש הביטוי“…עד הסוף!

מסתבר, כי מדיניות  “חופש הביטוי” של אילון מאסק לא ממש “יורדת חלק בגרון” אצל ענקית הטכנולוגיה “APPLE“. 
חברת טוויטר שמה לב כי רמת החשיפה של הפרסומים בחנות “אפל-סטור” של חברת אפל החלו לרדת דרסטית, עד לרמת ‘צניחה חופשית’, מה שגרם לסוגיה להגיע ישירות לשולחנו של אילון מאסק.

באמצעות הפלטפורמה של טוויטר, צייץ אילון מאסק מספר ציוצים פומביים, אשר משדרים את תחושת החוסר סיפוק שלו מההתנהלות של אפל ביחס לטוויטר.
בציוץ האחרון, הציוץ שגרם לכל הנושא להיחשף לעיניי כל היה ציוץ בו אילון מאסק שואל שאלה פתוחה, צינית וישירה, ובה…” האם הם שונאים את חופש הביטוי באמריקה?”

חברת אפל, אשר ידועה במדיניות הנוקשה שלה Content Moderation Demand, מסתבר כי החברה מצאה דרך “להעניש” את טוויטר שהחלה להחיות חשבונות חסומים ולצמצם משמעותית את הפרסום והשיווק של אפליקציית ‘טוויטר’ בחנות שלה.

חשוב לציין שחברות כמו ‘אפל’, מעמק הסיליקון, מצטיירות בימינו יותר כ-מונופולים על “רעיונות” מאשר מונופולים על “מוצרים” מפני שגוגל, אחת מחברות עמק הסיליקון, בחנות האפליקציות שלה, עשתה בדיוק את אותו הדבר עם אפליקציית “פארלר”.
אם זה לא הופך חברות אלה מ-“מונופול” ל-“קרטל” השולט ביד רמה על על כל מי שחורג מהקו שהם מתחו על החול…אז מה כן?!

באופן כללי, נראה כי גובר משבר האי-אמון בחברות מסוג זה, כשהם מחליטות כי האידיאולוגיה שלהם היא המיינסטרים וכל השאר, אם לא יישרו קו עם אידיאולוגיה זו…כמו שחברתנו הישראלית אמרה זאת יפה בשנות ה-80(דפי זהב)…”אם אתה לא שם…אתה לא קיים!

השאלה שנשאלת כאן האם אילון מאסק חשף כאן סוגיה אקוטית אשר התבשלה לה על חום נמוך במשך שנים ועתה אנו רואים את פרצופם האמיתי של אותם קרטלים שאופן התנהגותם, מתחיל אט אט להזכיר לנו את שנות ה-40 של המאה הקודמת.  אבל זה כבר נושא לכתבה אחרת לגמרי. 

הגיעו מים עד נפש?

חברת אפל, לאור הציוצים הנוקבים שהעלה לאחרונה, מייסד חברת טסלה, ספייס-X… ועתה הבעלים הטריים של טוויטר, אילון מאסק, החליטה לנקוט בזכות השתיקה ולהתעלם מקריאותיו של אילון מאסק ולא להגיב עד ש…כנראה הגיעו מים עד נפש והאיום הראשון יצא מפיו של גאון הדור הטכנולוגי של ימינו אילון מאסק, שאם אפשר לרגע לעצור ולהזכיר לכם כי את ראשית דרכו התחיל כמייסד PayPal העולמית…אולי אצטרך להשיק סמארטפון חדש במקום…”

האמרה הזאת, תאמינו או לא…נשלחה כסט של חצים מורעלים, טבולים ב-‘ריצין’ כלפי חברת אפל.

למי שלא הבין מה באמת עמד מאחורי אמרה זו, הרי שמדובר כאן באיום של ענקית טכנולוגיה אחת כלפי השנייה כשהאחת שמה בין שתי כוונות את השוק העיקרי, ה-“לחם והחמאה” אם תרצו, של השנייה.

אילון מאסק כיוון ישר ללב, לליבה של Apple, בכך שאיים כי אם זה המצב…אז אולי שהשיק לעולם נייד חדש שיתחרה בכם ואז נראה מי הגיבור פה בסיפור.

חשוב לציין כי אפל, עד היום הצליחה לשמור על מקומה, על כס המלכות של ממלכת הניידים.

חברות מתחרות גדולות ניסו בעזרת ‘טריקים ושטיקים’ לתת ל-אפל “מכה בכנף” בכך שהשיקו ניידים חדישים כמו ה-‘גלקסי פולד’ ודומיו…אבל Apple ישבה והסתכלה מהצד איך חברות גדולות כמו סמסוג ושיאומי מסתבכים עם מוצרים שבירים ועדינים כמו ה-“FOLD“.

אבל כשמדובר במי שמכנים אותו כ-“אלברט איינשטיין” של ימינו…והוא שם אתכם על הכוונת…למי שמכיר… זה כמו לעצבן את “ריק סאנצ’ז” מ-‘ריק ומורטי’…אתם יודעים שעד סוף הפרק…ריק ימחק אותו ואת היקום שממנו הוא הגיע…והנה…פחות מ-48 שעות מה-“FarCry“(קריאת מלחמה) של אילון מאסק, להיכנס בכל הכוח אל תוך שוק המובייל, פרסומים אגרסיביים של הנייד החכם של גאון הדור…ה-Tesla Modael Pi!!!

טסלה מודל פאי- נייד אחרית הימים של אפל?

מה שלא הצליחו המתחרות הגדולות של ‘Apple‘, נראה כי אפשר להשאיר בידיו האמונות של אילון מאסק, הגאון שלא נח לרגע, עד שהוא מצליח להביא לנו מוצר שנמדד באמות מידה המתחילות מ-מושלמות אבסולוטית והלאה, מציג בפינינו את הדבר הבא…! אם אתם רוצים לעשות זאת כמו שצריך, אתם חייבים גאון כמו אילון מאסק לצדכם.

כשתיחשפו ל-פיצ’רים של הנייד מבית טסלה, ה-מודל פאי, אתם מבינים שהחדשנות, יצירתיות והייחודיות שהביא עמו סטיב ג’ובס, הלכו לעולמם, יחד אתו.

להלן רשימת הפיצ’רים המסתמנים ל-טסלה מודל פאי:

 • מעטפת נייד שמחליפה צבעים לפי מצב רוחו של מזג האוויר- בזמן שאפל הציגה עבורנו במשל שנים  שלושה סוגים של צבעי מעטפת לדגמי האייפון שלה(שחור, לבן, שמפניה), טסלה מביאה לנו מעטפת קשיחה העשויה בחלקה מטכנולוגיית ננו, המושרשת במעטפת, ברמה המולקולרית של החומר, היוצרת אינטראקציה עם הטמפרטורה החיצונית ומי שמביט בשיח שבין מזג האוויר לחלקיקי הננו שבמעטפת החיצונית של הנייד יכול לראות איך שיח זה מתפתח כשמעטפת זו מחליפה צבעים לנגד עיניו.
 • טעינה אסטרונומית- בזמן שאפל מנסה לחדש ולהתחדש עם טעינה אלחוטית ומהירה…המודל פאי של טסלה תיטען לכם מקרני השמש! שמעתם נכון…סוף לטעינות, כבלים, מחברים ונקודות חשמל…במודל פאי של טסלה, תוכלו למצוא(אם ממש תתאמצו) פאנלים סולארים זעירים בנייד עצמו בזמן שאתם נהנים מטעינה מהירה, זולה ונקייה…היישר מנקודת הטעינה הגדולה ביותר במערכת השמש!
 • רכיבים החדשים ביותר אפל מתגאה בצ’יפים תוצרת בית שלה, אין-האוס ואכן היא מראה כי היא יודעת מה היא עושה, טסלה בוחרת ללכת עם יצרנית הצ’יפים הטובה ביותר בשוק החופשי ולפי השמועות…היא תשתמש בצ’יפ של Qyalcomm SnapDragon898.
 • אחסון אפל, כשהשיקה את האייפון 14 שלה, היא התפארה בהנגשת נפח אחסון של 1 טרה-בייט…נחשו מה טסלה מציעה במודל פאי שלה…? 2 טרה-בייט אחסון!!!
 • תצוגה MOLED לא צריך להרחיב פה ביותר מדי מילים!
 • שלט רחוק לבעלי רכבי טסלה לאלה שהתברכו והתחדשו ברכבי טסלה, יכולו ליהנות משליטה מוחלטת ברכבם, היישר מהנייד מודל פאי! אם זהו לא חלומו של כל גבר, לשנע מכונית אמיתית בשלט רחוק…קטונתי!
 • מצלמה אין יותר מדי פרטים על המצלמות במודל פאי אבל ממה שאנו כבר יודעים ולמדים…לא נתאכזב, במיוחד כשה-“דיבור” הוא על 4 מצלמות אחוריות QuadCam ועוד SubScreenCam מקדימה.
 • built in Neurolink התשתית לחיבור המושלם שבין אדם למכונה! אילון מאסק לא צחק כשאמר כי עצם העובדה שאנו סוחבים עלינו, בכל רגע נתון, את הנייד שלנו אנחנו למעשה ‘סייבורג’ נמצא צעדים ספורים בלבד מהקפיצה האחרונה להתממשקות טוטאלית, ביומכנית, בין אדם למכונה. מה שלא יהיה…ברגע שזה יהיה אפשרי, התשתית לכך מובנית כבר ומחכה לכם בתוך הנייד!
 • אינטרנט– על StarLink שמעתם?! אם עד כה חשבתם שמה שאילון מאסק מציע ב-מודל פאי שלו הוא איפשהו, יצירתי אך לא מופרך מדי כדי לדמיין…על אינטרנט מהיר וחללי, בכל נקודה על כדור הארץ שמעתם??? בזכות אלפי לווייני התקשורת הזעירים שמטיסה חברת SpaceX בכל שבוע לחלל, לחוג ב-Low Orbit מעל כדור הארץ המספקים תשתית אינטרנט מהיר להחריד, זמין בצורה נוראית ובכל נקודה, עד כמה חשוכת אל ורחוקה שתהיה על פני כוכב הלכת השלישי והכחול במערכת השמש שלנו! השמועות מרמזות כי קצב העלאה וההורדה של הגלישה יהיה זהה( חלום ליל קיץ עבור גיימרים וסוחרים למיניהם בשוקי ההון) ובקצב הורדה/העלאה של 210Mbit!!!
 • כריית מטבעות כאחד שמזדהה כמעט לחלוטין עם התהליך האבולוציוני של העולם המוניטרי, ההולך והופך דיגיטלי מיום ליום, אילון מאסק מרמז לנו כי לנייד של טסלה, יהיו יכולות כרייה של של מטבעות קריפטוגרפיים. מה שאומר לנו כי יכול מאוד להיות שהנייד שלנו, פשוטו כמשמעו, יעבוד עבורנו וייצר לנו הכנסה פאסיבית וישלם לנו עבור קיומו!

האויב של אויבי, חברי!

מה קורה כשהאיש העשיר בעולם והחברה הטכנולוגית הגדולה בעולם יושבים לקפה?
ל-“מועבט” הזה, כל אחד ואחת מאתנו היה רוצה להיות ‘זבוב על הקיר’ ולהאזין למתרחש.

Google, SpaceX ו-StarLink…נשמע כמו התחלה של בדיחה טובה אבל באמת מעניין לדעת מה יקרה אם גוגל, ספייס אקס ו-סטארלינק יכנסו לבר…

ובכן- השת”פ שבין חברות אלה, נראה כשלושה חלקי פאזל התואמים אחד לשני בצורה מושלמת.

בין הכוונות, מה שמצופה מהשת”פ בין החברות זה אינטרנט לוויני אשר יספק שירותים כמו שירותי דאטה, שירותי ענן, שירותים עסקיים…וכל זאת, אם היכולת לניצול שירותים אלה מכל נקודה בעולם!

ניצול של הנקודות החזקות של כל אחת ואחת מהחברות שצוינו לעיל, בהחלט שיכול להוביל למהפכה טכנולוגית שתשפיע על האנושות כולה, בדיוק כמו שה-“מהפכה התעשייתית” עשתה בזמנה!

התשתית האינטרנטית של גוגל, לצד הפריסה הלוויינית של ספייס אקס ו-סטארלינק…במקרה זה, השמיים כבר מזמן שאינם הגבול, לפחות בשבילם!

עכשיו- איך זה קשור לסכסוך שבין טוויטר ל-‘אפל’ אתם שואלים?
אז ככה- לפני מספר פסקאות, ציינו כי גוגל חוטאת לא פחות מ-‘אפל’ עם יכולות ההסרה וההגבלה של אפליקציות מחנות האפליקציות שלה (פארלר) וטוויטר בהחלט שיכולה ליפול על אותה החרב שאפליקציית פארלר נפלה.
עכשיו, כשיש לה מערכת יחסים רומנטית טכנולוגית חזקה, לא רק עם הבעלים של ספייס אקס ו-סטארלינק אלא גם הבעלים הטרי של טוויטר…אתם באמת חושבים שגוגל, במיוחד בתקופת ה-“האני-מון” שלה עם אילון מאסק, תרצה לסכן את הפוטנציאל העצום של שת”פ זה?!

אם אתם שואלים אותי, גוגל תהיה מוכנה להעלים עין אפילו אם נעלה באוב את סדאם חוסיין, גינגס קאן, רספוטין ו-פרעה, נפתח להם חשבונות טוויטר וניתן להם להשתגע על המקלדת(כמובן לאחר שמישהו ילמד אותם להשתמש בה) וגוגל…גוגל אף לא תמצמץ לכיוונם.

הרי שכולם יודעים על יריבות רבת השנים שמתרחשת לה מתחת לשולחן, בין ‘גוגל’ ל-‘אפל’, כבר מהיום הראשון בו גוגל החליטה להשיק סמארטפון משלה ולמעשה החליטה לפסוע בזירה העסקית/טכנולוגית של חברת אפל. ולכן, שת”פ כמו זה, יכול בהחלט להוסיף עוד מסמר לארון הקבורה של ענקית הטכנולוגיה שלפי שעה נראה כי “החליטה להתעסק עם האדם הלא נכון”! 

זירת מלחמה לא מהעולם הזה

אפשר לומר המון דברים טובים ורעים על  חברת Apple אבל דבר אחד יאמר לזכותה…היא לא נרתעת בקלות!
עוד בימי ‘סטיב ג’ובס’, היא הובילה עולם טכנולוגי שלם, באמצעות רעיונות פורצי דרך, חדשנות ומוצרים באיכות גימור שאין שני להם. מה שבאמת ייחד את חברת Apple, הייתה תכונה מאוד נדירה לחברות טכנולוגיה ותכונה זו הייתה, להמציא מוצר שמוביל לצורך בשימוש בו ולא להיפך!

רבים שינטרו טינה כלפי Apple ואני אחד מהם. לדוגמה- היום בו החברה השיקה ה-iPod.
מוצר זה מחק מעל פני האדמה חלק מאוד חשוב בתהליך האבולוציוני של עולם השמע והמוזיקה.
מתקליטי וניל, 8-Track, קסטות, CD ו-המיני דיסק…חברת Apple  לא נתנה אפילו צ’אנס ל-“מיני דיסק” להתפתח כשהם השיקו את שיטת ההשמעה באמצעות מכשיר קטן השמתמש בקבצי Mp3.

כל חובב מוזיקה יוכל להעיד כי כניסתו של פורמט ה-Mp3, הוזיל משמעותית את איכות השמע של המוזיקה בת ימינו אבל הבה לא נתמרמר יותר מדי ונחזור לתלם…

Apple, לזכותה יאמר כי ניחנה בתכונה זו של יצירת מוצר והשקתו, כשעצם קיומו של המוצר, הצורך  והשימוש בו נוצר!

אם נעבוד בשיטת ה-‘לימינציה’, נשווה לרגע “תפוחים עם תפוחים” ונסכים לרגע כי שני ניידי הדגל, נכון להיום, iPhone14 ו-Tesla model Pi ונקבע כי שניהם מושכים את עין הציבור הצרכני וששניהם שווים בהיצע שלהם ותכונותיהם… יהיה מעניין לדעת איך Apple תוכל להתמודד ולהציע ‘פעולת נגד’ לעובדה זו כי אילון מאסק מתכוון להשיק נייד חכם אשר מושרש בו אינטרנט לוויני עם יכולות התחברות וגלישה, הן מלב האוקיינוס והן ממרכזו של מדבר סהרה?!

כנראה ש-Apple עדיין לא הפנימה, מה שנראה כי שאר העולם כבר מתחיל להבין ולהפנים עובדה אחת קטנה וחשובה… ש-“לקרב אקדחים, לא באים עם סכין”!
כשהאיש העשיר בעולם, מחזיק במספר חברות, כששתיים מהן מתרכזות בזירה הנמצאת מחוץ לכדור-הארץ מסתכסך עם ענקית טכנולוגיה הצולחת אך ורק על פני האדמה ובזירה המקוונת, ללא שום יכולת עכשווית להגיע כלל לזירה “החללית” והיא עדיין לא משקשקת ברכיים…זה מביא אותנו לפסקה הבאה.

לעולם אל תדגדג דרקון ישן!

Draco dormiens nunquam titillandus(לעולם אל תדגדג דרקון ישן) – או בשפתנו “לא להעיר את הדב”…לא צריך להיות גאון הדור ולא האיש הכי עשיר בעולם כדי להבין שזה בדיוק מה שחברת Apple עשתה כשהחליטה לנקוט בגישה די פחדנית(אם יותר לי להביע דעה אישית) בכך שהחליטה לצמצם משמעותית את שיווק והפרסום של אפליקציית טוויטר בחנות האפליקציות שלה Apple store.
שיטה ‘די פחדנית’ אולי נשמעת נוקבת מדי ובעלת משוא פנים אבל פעולותיה של אפל או יותר נכון ‘חוסר הפעולות’ שלה, לצייוצים של אילון מאסק בנוגע לסוגיה רק הביאו אותה למצב מאוד רגיש, בו האיש הכי עשיר, הכי משפיע ויש שיטענו הכי חכם בעולם שם אותה “בין הכוונות” ולמי שיצא להכיר את אופן התנהגותו המיוחדת והגובלת ב-OCD של אילון מאסק, יודע שהוא לא מתכוון לשחרר את אחיזתו מהקרניים של כל הסיפור הזה בזמן הקרוב. לפחות עד שיחליט שזעמו הגיע לסיפוק.

כל מה שנותר לנו לעשות כרגע, זה להישען אחורה, להתרווח ולראות מה קורה בהמשך מפני שלא משנה מה יקרה, מלחמות בין ענקי טכנולוגיה יניבו פירות טריים ומצוקים לנו, הצרכנים!

דיסקליימר: אתר seleb.co.il אינו פועל או מתיימר להיות חברת ייעוץ השקעות/ סוכנות ביטוח. התכנים המוצגים באתר והפרסומים המובילים אליו ו/או ממנו אינם מהווים ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות ו/או הצעה להשקעה ו/או הצעה לציבור לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ”ה-1995 ולפי חוק ניירות ערך, תשכ”ח-1968. המידע באתר אינו מהווה הצעה השקעה, וכן המידע אינו מהווה תחליף לשיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. אין במידע המובא באתר כדי להוות התחייבות לתשואה עודפת ואין בתשואות העבר בכדי להבטיח תשואה דומה בעתיד. בקבלת החלטת השקעה במסגרת הפרסומים לעיל, על המשקיעים/המשתמשים לסמוך על בדיקה שהתבצעה על ידם בלבד אודות ההשקעה ותנאיה, לרבות יתרונות וסיכונים הכרוכים בהשקעה, ועליהם לפנות לקבלת ייעוץ מיועצים מתאימים בנוגע לסוגיות משפטיות, חשבונאיות, כספיות, ענייני מיסוי וכן כל סוגיה אחרת הקשורה לביצוע השקעה.

עלו לאחרונה

בטומי – עיר פורצת דרך שבולטת במגוון יתרונות, והתפתחותה המהירה מובילה לקראת השקעה חפוזה בדירות..
הבינה המלאכותית שמכה גלים- מבוטים למסחר, בניית תוכניות עסקיות ועד לכתיבת תכנים מקצועיים…נראה שמצאנו לנו..
ארה”ב עושה ל-‘ריפל’ “חיים קשים” והשמועות מספרות כי ‘ריפל’ מתכוונת ‘לעבור דירה’ ולהגר לאירופה. אם..
בינאנס עושה זאת שוב- עננה של שחיתות מרחפת מעל פלטפורמת המסחר הגדולה בעולם למטבעות קריפטוגרפיים...
נראה כי שניות ספורות לאחר ההצהרה של אפל על מכונית הקונספט החשמלית שלה, אילון מאסק..
טוען כתבות נוספות

ניוזלטר

רוצים לקרוא עוד מהמאמרים שלנו?

הרשמו לניוזלטר שלנו והשארו מעודכנים בכל הנושאים החמים בשוק!

להצטרפות לשידור ה-LIVE הקרוב בחינם השאירי פרטים כאן

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר

לפרטים נוספים ויצירת קשר עם ליפז אלזון השאירו פרטים כאן בטופס

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר

לפרטים נוספים ויצירת קשר עם ליפז אלזון השאירו פרטים כאן בטופס

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר

מי אנחנו?


חברת בי פירסט בע”מ עוסקת בקישור בין צרכן לבין ספקי מוצרים ושירותים בעידן הדיגטלי. מטרת החברה להביא לך הצרכן את מיטב ההצעות למוצרים או לשירותים שאתה רוצה כדי שתבחר בחוכמה במוצר או בשירות המתאים עבורך.
אנו מכבדים את הפרטיות שלכם ומתחייבים להגן על הפרטיות של המתעניינים בשירותי החברה. מדיניות פרטיות זו מפרטת את הנהלים שלנו ביחס לאיסוף, שימוש וחשיפה של המידע שלכם באמצעות השימוש באתר שלנו ובאפליקציה שלנו (ביחד: “השירותים). מדיניות פרטיות זו היא חלק מהסכם הרישיון שימוש בדפי המידע ובאתר של החברה, אשר משולב במסמך זה. אנו ממליצים לכם לקרוא את מדיניות הפרטיות בעיון ולהשתמש בה בכדי לקבל החלטות מושכלות. על ידי השימוש בשירותים שלנו, אתם מסכימים לתנאים של מדיניות הפרטיות הזו, והמשך השימוש שלכם בשירותים מהווה את הסכמתכם המתמשכת למדיניות פרטיות זו כפי שתעודכן מפעם לפעם.
 

איזה מידע אנו אוספים עליכם?


אנחנו אוספים שני סוגים של מידע ונתונים מהמשתמשים שלנו:
סוג המידע הראשון – מידע בלתי מזוהה ושאינו ניתן לזיהוי המתייחס למשתמש(ים), אשר עשוי להיות ניתן להשגה או שנאסף על ידי השימוש של המשתמש בשירותים (“מידע שאינו איש”). אנחנו לא מודעים לזהות של המשתמש ממנו המידע הזה נאסף. מידע שאינו אישי כולל מידע על המכשיר שלכם, על תוכנה וחומרה מסוימות (לדוגמא, סוג הדפדפן ומערכת ההפעלה שהמכשיר שלכם משתמש בו, העדפת שפה, זמן גישה ושם הדומיין של אתר האינטרנט אשר ממנו קושרת לשירותים, וכו….
סוג שני של מידע  – הוא מידע המאפשר זיהוי אישי, דהיינו מידע שמזהה אדם פרטי, או אשר במאמץ סביר עשוי לזהות אדם פרטי (“המידע האישי”). המידע האישי אותו אנו אוספים באמצעות השירותים שלנו כולל מידע אשר מוגש ישירות על ידי המשתמש, כגון: מספר טלפון; שם מלא; כתובת דואר אלקטרוני; כתובת מגורים; מספר זהות; חתימה; ומידע כספי אחר שייתכן שנצטרך על מנת לספק את השירותים שלנו (לדוגמא, פרטים לגבי ההכנסה השנתית שלך, ניסיון בהשקעות, וכו
אנו עשויים גם לאסוף מידע אישי מהמכשיר שלך (לדוגמא, נתוני מיקום גאוגרפיים, כתובת IP כתובת) ומידע על הפעילות שלך בשירותים (לדוגמא, עמודים שנצפו, גלישה באינטרנט, קליקים, פעולות, וכו.. ;)

איך אנחנו משתמשים במידע שאנו אוספים

אנו משתמשים ומשתפים את המידע האישי בדרכים המתוארים במדיניות פרטיות זו. המידע האישי ייחשף לצד שלישי רק במידה הנדרשת לצורך המסוים שלכם לקבל הצעות למוצר או שירות לפי העדפות שציינתם, כפי שנקבע במדיניות פרטיות זו, ובמקרה כזה אנו דורשים מהצד השלישי הרלוונטי להסכים לעבד את המידע הזה בהתאם למדיניות הפרטיות שלנו ולהציע לכם מוצרים ושירותים לפי העדפותיכם.
המידע האישי שלכם יועבר לצד שלישי רק במידה ותאשרו לנו להעבירו לידי צד שלישי.
עם מי אנחנו חולקים את המידע שאנו אוספים?
אנו עשויים להעביר או לחשוף את המידע האישי לקבלני משנה או לספקים או צדדים שלישיים אחרים שהם ספקי שירות אמינים או שותפים, אשר ממוקמים באזורים שונים ברחבי העולם, למטרת: (א) מתן הצעות למוצרים או שירותים לפי בקשתכם (ב)אחסון או עיבוד המידע הזה למעננו (למשל בשירותי מחשוב ענן) או כדי לסייע לנו עם הפעילות העסקית שלנו, כדי לאמת את הגישה שלכם ולספק ולשפר את השירותים שלנו; (ג) ביצוע מחקר, אבחון, ניתוח או מטרות סטטיסטיות; (ד) שיווק בדוא”ל, בהתאם למדיניות השיווק שלנו (ראה להלן תחת “שיווק”
כמו כן, אנו עשויים לחשוף למשתמשים הרשומים שלנו מידע אישי הנוגע למשתמשים אחרים, שמצטרפים לשירותים בעקבות המלצותיהם (למשל באמצעות מאפיין ה”שיתוף עם חבר” ;).
  המדיניות שלנו מתייחסת רק לשימוש ולחשיפה של המידע שאנו אוספים ממכם. במידה ותחשפו את הפרטים שלכם לצדדים אחרים באמצעות השירותים שלנו (למשל על ידי לחיצה על קישור לכל אתר אינטרנט אחר או מיקום אחר) או באמצעות אתרים אחרים ברחבי האינטרנט, כללים שונים עשויים לחול על השימוש או החשיפה של המידע שאתם תחשפו להם. חשוב לציין כי שירותי צד שלישי אלו עשויים להיות בעלי מדיניות פרטיות משל עצמם, ואנו ממליצים לכם לקרוא אותם בקפידה. הכללת קישור לאתר או שירות של צד שלישי אינה המלצה לגבי אותו אתר אינטרנט או שירות.
מבחינת האתר המידע האישי שלכם יועבר לצד שלישי רק במידה ותאשרו לנו להעבירו לידי צד שלישי, אולם לאחר העברתו השימוש במידע יעשה לפי תנאי השימוש של הצד השלישי.
  

שימוש  בעוגיות

הדף ו/או האתר שלנו משתמש בעוגיות. עוגייה היא קובץ המכיל מזהה (מחרוזת של אותיות ומספרים) שנשלח על ידי שרת אינטרנט לדפדפן אינטרנט ומאוחסן בדפדפן. אז, המזהה נשלח בחזרה לשרת בכל פעם שהדפדפן מבקש מהשרת להציג דף אינטרנט.
עוגיות יכולות להיות או עוגיות “עיקשות” או עוגיות “פעולה” (session): עוגייה עיקשת תאוחסן בדפדפן שלכם ותישאר בתוקף עד תאריך התפוגה שנקבע לה, אלא אם תימחק על ידי המשתמש לפני תאריך התפוגה; עוגיית פעולה, מאידך, תפוג בסוף זמן הגלישה הנוכחי שלכם, כשתסגרו את הדפדפן. השמות של העוגיות בהן אנחנו משתמשים באתר שלנו, והמטרות לשמן הן בשימוש, מפורטות מטה:
אנחנו משתמשים בשירותי Google Analytics ו-Adwords באתר שלנו כדי לזהות מחשב כשמשתמש {כללו את כל השימושים הקיימים לעוגיות באתר שלכם מבקר באתר / לעקוב אחרי משתמשים בזמן השימוש שלהם באתר / לאפשר לנו להשתמש בעגלת קניות באתר / לשפר את נוחות השימוש באתר / לנתח את השימוש באתר / לנהל את האתר / למנוע הונאה ולשפר את האבטחה של האתר / להתאים אישית את האתר לכל משתמש / להשתמש בפרסומות ממוקדות שעשויות לעניין במיוחד משתמשים מסוימים / תארו את המטרה/ות};

 • באינטרנט אקספלורר (גרסה 10) אתם יכולים לחסום עוגיות בעזרת הגדרות עקיפת הטיפול בעוגיות הזמינות באמצעות לחיצה על “כלים,” “אפשרויות אינטרנט,” “פרטיות,” ואז “מתקדם”;
 • בפיירפוקס (גרסה 24) אתם יכולים לחסום את כל העוגיות באמצעות לחיצה על “כלים,” “אפשרויות,” “פרטיות,” ובחירה של “השתמש בהגדרות מותאמות אישית עבור היסטוריה” מתוך התפריט הנפתח, ואז ביטול הזימון של “קבל עוגיות מאתרים”;
 • ובכרום (גרסה 29), אתם יכולים לחסום את כל העוגיות באמצעות כניסה לתפריט “התאמה אישית ובקרה,” ואז ללחוץ על “הגדרות,” “הצג הגדרות מתקדמות,” ו-“הגדרות תוכן,” ואז לבחור באפשרות “חסום אתרים מהגדרה של נתונים” תחת הכותרת “עוגיות.”

לחסימה של כל העוגיות תהיה השפעה שלילית על נוחות השימוש של אתרים רבים. אם תחסמו עוגיות, לא תוכלו להשתמש בכל האפשרויות שבאתר שלנו.
למחיקה של עוגיות תהיה השפעה שלילית על נוחות השימוש של אתרים רבים.

מדיניות שיפוי

הנך מתחייב לשפות את הנהלת החברה, עובדיה, מנהליה או מי מטעמה בגין כל נזק, הפסד, אבדן-רווח, תשלום או הוצאה שייגרמו להם – ובכלל זה שכ”ט עו”ד והוצאות משפט – עקב הפרת ו/או התנערות מתנאי שימוש אלה.
מדיניות לגבי הרשמה לרשימת התפוצה של החברה
ההרשמה לרשימת תפוצה של החברה מהווה הסכמה במעשה שלך כמשתמש ברשימה לקבל ולנהוג לפי תקנון זה, היות והנך נרשם לקהילה שמנהלת החברה ומעוניין בידע ובכלים שמוצעים בקהילה.
הצדדים מסכימים כי מילוי פרטיו של המשתמש בטופס ההרשמה לרשימת התפוצה של החברה (להלן: “ההרשמה”) מהווה הסכמה לקבל הודעות וחומרים מסוגים שונים מהחברה ובניהם מידע בנושא שיווק מוצרים ושירותים וכן התפתחות אישית והשגת מטרות שונות.
היות והמשתמש מעוניין בקבלת מידע מסוגים שונים מן החברה והוספת המילים פרסומת בכותרת המייל תקשה על כך, בשל סינון אוטומטי במערכות הדואר, מוסכם על הצדדים כי לא יחולו על ההודעות הדרישות לפי חוק התקשורת (בזק ושידורים), תשמ”ב-1982 (להלן : “חוק התקשורת“) לגבי ציון סוג המסר כגון: “פרסומת” או “תעמולה” או “תרומה” בהודעה הנשלחת. לאור הסכמת הצדדים כאמור החברה יהא רשאי לשלוח למשתמש הודעות בלא ציון סוג המסר.
הצדדים מסכימים כי לאחר ההרשמה בדף נחיתה ו/או באתר החברה, לא תהא החברה חייבת לציין בהודעות את כל פרטי המידע לגבי החברה המפורטים בחוק התקשורת לאור ההכרות והקשר בין הצדדים.
הצדדים מסכימים כי הודעות הכוללות מידע בלבד, אינן פרסומת לפי הגדרתה של פרסומת בחוק התקשורת לעניין שליחת דיוור כמותי. בהתאם להגדרה זו לא יהא המשתמש זכאי לפיצוי כלשהו בגין הודעות מידע בלבד שנשלחו אליו.

דרך ההסרה מרשימת תפוצה

הצדדים מסכימים כי למרות האמור בחוק התקשורת, דרך הסרת המשתמש מרשימת התפוצה תהא על ידי שימוש בקישור ההסרה שמופיע בהודעה, או על ידי שליחת הודעה המבקשת הסרה לכתובת החברה ולא על ידי שליחת הודעה בפקס או בדרך אחרת.
הצדדים מסכימים כי בשל הסכמת הצדדים לגבי דרך ההסרה מרשימת התפוצה, החברה לא יידרש להוסיף להודעות דואר ו/או להודעות טקסט את אפשרויות ההסרה הנוספות לפי חוק התקשורת.

הגבלת סכומי הפיצוי בהתאם לתקנון

הצדדים מסכימים כי המשתמש אינו זכאי לפיצוי העונשי לפי חוק התקשורת עבור אגירת הודעות בלא ליתן הודעה על הוצאתו מרשימת התפוצה, ולכן יהא זכאי אך ורק לפיצוי בסכום כולל של עד 2000 ₪ לגבי כל ההודעות שאגר בטרם בקש את הסרתו מרשימת התפוצה. הצדדים מסכימים כי הרשמה מצד המשתמש תוך התחזות לאדם אחר ומתן פרטים כוזבים מהווה הפרת פרטיות של החברה , וכן עבירה פלילית של התחזות והחברה  יהא זכאי לפיצוי כספי לפי הדין בגין הפרת הפרטיות.
הצדדים מסכימים כי במקרה של הרשמה מצד המשתמש תוך התחזות לאדם אחר, המשתמש לא יהא זכאי לפיצוי כספי על פי חוק התקשורת ו/או לפי חוק הגנת הפרטיות.
הצדדים מסכימים כי רשימת התפוצה בכל אמצעי אלקטרוני שונה כגון מספר סלולרי, כתובת ברשת פייסבוק או ברשת חברתית דומה אחרת, קבוצת וואטס אפ וכו’ הינה רשימה נפרדת מרשימת הדיוור במייל. המשתמש רשאי להפסיק לקבל מסרים ברשימה אחת ולהמשיך בשנייה. בהתאם בקשת הסרה מרשימה אחת אינה חלה על הרשימה השנייה ובמידה וברצון המשתמש להפסיק לקבל מסרים מהחברה יש לבצע הסרה מכל אחת משתי הרשימות בנפרד.
הנך מאשר, כי אף אם הנך סבור שלא נרשמת בעבר לרשימת התפוצה של או חלה טעות ופרטיך השתרבבו לרשימת תפוצה כזו או אחרת, או קיבלת דואר פרסומי מכל סיבה אחרת שהיא, הרי שכל מייל שתקבל ושלא תישלח התראה לחברה כנגד שליחתו בתוך שבועיים מהיום שבו נשלח אליך, או כל מייל שלא נפתח על ידך, יחשב כמייל אשר הוסכם על קבלתו וחל ויתור על כל תביעה ו/או טענה לגביו ואינו מהווה טרדה ו/או כל עוולה אחרת מבחינתך.
  

הגבלת האחריות לגבי הפרת חוק הפרטיות

המשתמש מסיר כל אחריות מהחברה לגבי ביצוע תקנות הגנת הפרטיות, ומתחייב שלא לדרוש פיצוי מכל סוג מהחברה עקב ישום חלקי או תקלות בישום התקנות שאינן פגיעה בפרטיות בזדון מכוון.
המשתמש מבין כי כל המידע והתכנים המוצגים על ידי החברה בכל אמצעי התקשורת כולל מוצרים וקורסים אינטרנטיים, תכנים במסגרת ליווי אישי, סדנאות, קורסים פרונטליים או כל שירות ומוצר אחר הינם תכנים כלליים בלבד, ובהתאם על המשתמש לבחור את המידע והתכנים המתאימים לגביו, ולהפעיל שיקול דעת בשימוש שיעשה במידע.
המשתמש מקבל עליו את מלוא האחריות לבחירת דרך הפעולה לפי המידע ולתוצאות בחירות אלה לגביו ולגבי צדדים שלישיים, ובהתאם לא יעלה כל טענה כלפיי החברה בעניין התכנים.
המשתמש מסיר מן החברה כל אחריות לדרך השימוש שיעשה המשתמש במידע ובתכנים, וכן מסיר מן החברה כל האחריות לתוצאות שימוש זה הן כלפיי המשתמש והן כלפי צדדים שלישיים.
המידע המשפטי המוצג על ידי החברה הוא מידע כללי בלבד וכל שימוש או הסתמכות עליו נעשה על אחריות המשתמש בלבד. אין המידע המשפטי ו/או הניהולי הכללי שמציג החברה תחליף ליעוץ מקצועי על ידי אנשי מקצוע כגון עורכי דין ו/או רואי חשבון, בכדי להתאים את הנאמר לנסיבות המיוחדות של המשתמש.

מדיניות הצגת תכנים מסחריים

הנהלת החברה עשויה להציב באתר תכנים מסחריים, כגון פרסומות ומודעות, הנמסרים לפרסום מטעמם של מפרסמים שונים, המבקשים להציע למכירה נכסים או שירותים. תכנים כאמור יכול שיהיו בטקסט, בתמונות או בקול.
הנהלת החברה לא תשא בכל אחריות לתכנים המסחריים שיפורסמו באתר מטעם צדדים שלישיים.
הנהלת החברה אינה כותבת, בודקת, מוודאת או עורכת את תוכן הפרסומים הללו או אמיתותם. האחריות היחידה לתכנים המסחריים ולכל תוצאה שתיגרם משימוש בהם או מהסתמכות עליהם חלה על המפרסמים.
כל עסקה שתיעשה בעקבות תכנים מסחריים המתפרסמים באתר תסוכם ישירות בינך לבין המפרסם. הנהלת החברה איננה צד לכל עיסקה כזו, והיא לא תישא באחריות לשירותים וטובין שיוצעו בתכנים המסחריים באתר או ירכשו באמצעותן.

מדיניות לגבי הצגת קישורים בדף או באתר

הנהלת החברה עשויה להציב באתר קישורים (לינקים) לעמודים שונים ברשת האינטרנט. הקישורים מאפשרים לך למצוא תכנים המתפרסמים ברשת האינטרנט.
תכנים אלו אינם מתפרסמים על ידי הנהלת החברה, או מטעמה והנהלת החברה איננה שולטת או מפקחת עליהם. העובדה שיש קישור לתכנים אלה אינו מעיד על הסכמת הנהלת החברה לתוכנם ואינו מהווה ערובה לאמינותם, לעדכניותם, לחוקיותם. הנהלת החברה אינה אחראית לתכנים שאליהם מוליכים הקישורים ואינה אחראית לכל תוצאה שתיגרם מהשימוש בהם או מהסתמכות עליהם.
הנהלת החברה איננה מתחייבת כי הקישורים שימצאו באתר יהיו תקינים ויובילו אותך אל אתר אינטרנט פעיל. הנהלת החברה רשאית להסיר מהאתר קישורים שנכללו בו בעבר, או להימנע מהוספת קישורים חדשים – הכל, לפי שיקול דעתה המוחלט.
  

שינויים בדף או באתר

הנהלת החברה תוכל לשנות מעת לעת את מבנה הדף ו/או האתר, מראהו ועיצובו, את היקפם וזמינותם של השירותים והתכנים בו ותהיה רשאית לשנות כל היבט אחר הכרוך באתר – והכל, בלא צורך להודיע לך על כך מראש. שינויים כאלה יבוצעו, בין השאר, בהתחשב באופי הדינאמי של האינטרנט ובשינויים הטכנולוגיים והאחרים המתרחשים בה. מטבעם, שינויים מסוג זה עלולים להיות כרוכים בתקלות או לעורר בתחילה אי-נוחות וכיו”ב. לא תהיה לך כל טענה, תביעה או דרישה כלפי הנהלת החברה בגין ביצוע שינויים כאמור או תקלות שיתרחשו אגב ביצועם.
הנהלת החברה רשאית להשעות מדי פעם את פעילות הדף ו/או האתר לשם תחזוקה, תיקון, שדרוג ושיפור השירות. הנהלת החברה תפעל כמיטב יכולתה לצמצם את פרקי הזמן שבמהלכם לא יהיה הדף ו/או האתר פעיל.

רוצים לבדוק אם גם אתם יכולים לקבל הלוואה כנגד נכס?

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר

רוצים לבדוק אם גם אתם יכולים לנייד לקופת IRA בעלות דמי ניהול נמוכים יותר?

הנני מאשר את תקנון האתר.

אני מאשר העברת הנתונים לצדדים שלישיים כגון (חברות / סוכנויות ביטוח) או לחילופין מאשר שירותי דיוור ישיר
דילוג לתוכן