איך תופסים את הפיננסים שלנו בקרניים, ב-2022?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook

2022-תופסים את הפיננסים שלנו בקרניים. המדריך המלא

למעלה משנתיים, מדינה שלמה ספגה מהלומה כלכלית קשה. חלק גדול מהציבור הישראלי לא היה מוכן לה וגם אלה שכן הצטיידו ב-'אוויר לנשימה כלכלי', מצאו עצמם ממצים את כל החסכונות שלהם ומיישרים קו עם כל שאר אזרחי מדינת ישראל.
המדריך הבא נועד להקנות לכל אזרח ואזרחית, במדינתנו היפה, את הכלים לתפוס את הפיננסים שלהם בקרניים ולחשוף בפניהם את כל האפשרויות הקיימות בהן הם יוכלו להצטייד ב-'ביטחונות כלכליים' ו/או לדעת היכן אפשר למקסם את האפשרויות הכלכליות העומדות בפניהם, שלאו דווקא ערים לקיומם.

קודם כל, שמים את הקלפים על השולחן

אף אחד לא הכין אותנו לסערה הכלכלית, עולמית, שתקופת ה-"קורונה" הביאה עמה.
נראה כי בן לילה, מדינת ישראל הפכה למדינה משותקת, עומדת מאחורי מרכז שיקום שאינו פותח דלתותיו לציבור.

כל אזרח ואזרחית במדינת ישראל הרגישו כי האדמה נשמטת מתחת לרגליהם כשכל הקלפים, בנוגע לעתידם המידי נטרפים מול עיניהם, מבלי שביקשו וגרוע מכך…מבלי שתהיה להם יכולת לשלוט בחלוקת הקלפים!

בשלב מסוים, כל אחד ואחת מאיתנו שאל את עצמו את אותה השאלה, "מה יכולנו לעשות קודם לכן, כדי שנוכל לצלוח את התקופה הכלכלית הקשה הזאת, באופן פחות קשה ממה שחווינו על בשרנו?"

הרי שאף אחד לא באמת הכין את עצמו לסערה הכלכלית הקשה ביותר  מאז קום המדינה אבל היו כאלה שהצליחו להחליש מעט את המכה הכלכלית, בכך שהם הצליחו, כבר לפני, לתפוס את הפיננסים שלהם…בקרניים!

איך באמת ניתן לעשות זאת?
מה עומד בפנינו, אשר יכול לעזור לנו למקסם את איכות החיים הכלכלית שלנו?
והשאלה העיקרית…מה אנו יכולים לעשות בנדון?

קרנות השתלמות, קופ"ג, פנסיה וכל מה שביניהם

בתקופה הקשה שעברה עלינו, בשנתיים+ האחרונות, רבים מאתנו פנו לקופות הגמל/השתלמות והפנסיה שלנו בתור 'מענה כלכלי מידי' עבור המצוקה הכלכלית שלה נקלענו ומתוך אלה שפעלו כך, רבים מהם התחוורו לגלות עד כמה קרנות וקופות אלה לא היו יעילות בתפקודן עבור המשימה שלה נדרשו להתגייס.

'בורות פיננסית' אינה מתת אל!
ישנה תופעה ההולכת וגדלה בישראל, בה ציבור גדול, פשוט לא מתייחס בכובד ראש כלפי מוצרים פיננסים אלה.
עם זה קרנות פנסיה והשתלמות אשר נפתחות ע"י המעסיק ועד לקופות גמל שנפתחו עבורם ע"י ההורים שלהם, בילדותם…מה שבטוח…הקשר האישי והישיר של בעלי קרנות וקופות אלה, נותק כבר מההתחלה ולכן, ההתייחסות של ציבור זה כלפיהם הוא בגדר "שגר ושכח".

אינכם היחידים ובטח שלא האחרונים
אם תשאלו את עצמכם "כמה תשואה עשתה קרן הפנסיה/השתלמות שלנו עשתה בשנה שעברה?", רוב הסיכויים שלא תדעו לענות עליה. יותר מזה…רובכם כלל לא יצליחו למנות את שמה של הקרן המדוברת.

אם אתם מרגישים סוג של מרמור ואף תחושת כעס כלפי מה שקראתם זה עתה או אף כלפי עצמכם…אל דאגה, הרי שאינכם היחידים שנמצאים במצב זה של "חוסר ידיעה".

השליטה היכן הקרן/קופה שלכם תעבוד הכי קשה עבורכם, בידכם!
לחלקכם זו תהיה הפעם הראשונה, לגלות ולחלק קטן יותר השורות הבאות לא יחדשו להם מאום אבל מה שבטוח זה שברוב הסיכויים, שתי הקבוצות פועלות באותה צורה, או יותר נכון…באותה "חוסר פעולה", לגבי המוצרים הפיננסים שצוינו לעיל.

הרפורמה בניוד מוצרי חיסכון תרמה רבות ליכולת הכלכלית של הפרט, קרי הציבור, לשנע כל קרן/קופה שברשותם לבית ההשקעות שיטיב עמם, כלומר…הזכות לשנע את המוצרים הפיננסים שלהם לבית ההשקעות שיפיק עבורם את המיטב עבור ההשקעה הכספית שלהם, ללא קנסות וללא פגיעה בצבירה.

אז היכן כדאי לשנע ולהעביר את קרנות ההשתלמות שלנו, קופות הגל שלנו ואף קרנות הפנסיה שברשותינו…?

לשאלה זו רק אתם תוכלו לענות כי לכל אחד ואחת מאיתנו יש צרכים כלכליים שונים, השקעה כספית שונה ותוכניות עתידיות כלפי כל קופה וקרן…מה שכן תוכלו לעשות באמצעות מדריך זה, זה להעשיר את הידע שלכם בכל הקשור לבתי ההשקעות המובילים בישראל ולהלן קישור לכתבה, אשר מרכזת עבורכם את עשרת בתי ההשקעות שהובילו בישראל 2021 ואתם…אתם תחליטו בעצמכם, איזה בית השקעות הוא המתאים ביותר לכם או לפחות תוצג בפניכם תמונה מתוחמת, המכילה את טובי בתי ההשקעות שיש למדינת ישראל להציע לכם כיום.

לקריאה נוספת>> 10 בתי ההשקעות המובילים בישראל 2021

מה שבטוח...ביטוח!

היום, יותר מתמיד, לשמחנו הרבה, הציבור הישראלי פתוח יותר לביטוחי חיים ובריאות.
אם זה מקום העבודה שמספק עבורנו את השירות ופותח עבורנו פוליסת ביטוח כזו או אחרת או אם זה הפרט, שמחליט על דעת עצמו לפתוח פוליסת ביטוח חיים/בריאות…התופעה הזו בהחלט מאירה בחן על בציבור הישראלי.

השאלה שצריכה להישאל היא…"האם אתם יודעים במה ועל מה אתם מבוטחים?"

בשנים האחרונות, צפו על פני השטח מספר לא קטן של ליקויים בחברות הביטוח בישראל, בכל הקשור להתנהלות המקצועית שלהם כלפי העמיתים בחברה.
ליקויים אלה, למעשה גרמו ולצערנו עדיין גורמים לציבור שלם של מבוטחים, פשוט "לדמם מזומנים" בכל שנה, בסכומים שיכולים להגיע למספר לא קטן של אלפי שקלים, שבקלות יכולים להיחסך, לו רק היו יודעים היכן לשים את האצבע.

על כפל ביטוחי שמעתם?
כפל ביטוחי הוא למעשה תופעה בה לאזרח הישראלי יותר מפוליסת ביטוח אחת, כאשר ישנה חפיפה בין חלק מהכיסוי הביטוחי של הפוליסות הביטוח שברשותו.

מכיוון שהעמית יכול להפעיל רק פוליסת ביטוח אחת בכל תביעה, זה נראה מיותר ואף אווילי להחזיק באותו כיסוי ביטוחי, בשתי פוליסות ביטוח או יותר!

במקרה כזה, על המבוטח לוודא כי הפוליסות ביטוח שברשותו, לא "סובלות מכפל ביטוחי" ובמידה וכך המצב, הסרת כיסוי חופף זה, או אפילו במקרים מסוימים פוליסה שלמה, יכולה לסחוף עבורו עוד מספר אלפי שקלים בשנה…אותם אלפי שקלים שיכלו להתברך ולהתקבל בזרועות פתוחות בתקופה הקשה ביותר שחוותה מדינת ישראל ואזרחיה.

דמי ניהול- מוות כלכלי ב-1000 חתכים!
אז יש לכם פוליסת ביטוח חיים/בריאות ודאגתם שאינכם סובלים מ-כפל ביטוחי. עכשיו, מה בנוגע לדמי הניהול שאתם משלמים על אותן פוליסות ביטוח שברשותכם?

מכיוון שישנם מספר רב של חברות ביטוח בישראל, אשר מציעות, פחות או יותר, את אותם כיסויים בין הפוליסות השונות, השאלה שצריכה לצוץ בראשכם היא…"כמה התענוג הזה עולה לי בכל שנה?" 

גובה דמי ניהול בהשוואה בין פוליסות ביטוח יכול להשתנות מחברת ביטוח אחת לשנייה והפער בין המחירים יכול להיות עד כדי כך משמעותי, שגם פה, אתם יכולים לחסוך או "לדמם" מספר אלפי שקלים בשנה, במצטבר!

לכן- יצרנו עבורכם כתבה המכילה את עשרת חברות הביטוח שהובילו בישראל בשנה שעברה ולהניח בידכם את 10 חברות הביטוח שהוכיחו את עצמן, דווקא בשנה קשה כמו 2021 ולתת לכם להגיע למסקנות הנכונות ביותר לכם, כשבידכם את כל המידע הרלוונטי והעדכני ביותר לגבי כל אחת ואחת מחברות ביטוח אלה.

לקריאה נוספת>> 10 חברות הביטוח המובילות בישראל 2021

חושבים להגדיל הכנסות במקצוע חדש?

תקופת ה-'קורונה', גרמה להמון אזרחים בישראל לחשב מסלול מחדש.
לצד החל"תים, גל האבטלה וסגירת עסקים רבים…ציבור שלם מצא עצמו עובד במתכונת "עבודה מהבית" או ללא עבודה כלל. עד כמה שתופעה זו השאירה בנו צלקות, שאיתן נצטרך לחיות או שנים להחלים מהן, תפיסת עולם חדשה הוטמעה בציבור הישראלי.

תקופת ה-'קורונה' גרמה לאנשי מקצוע מכובדים, כמו עורכי-דין, יזמי נדל"ן…לחשב מסלול מקצועי מחדש בתקופה זו ולעשות כל שביכולתם "להביא אוכל הביתה" ולא פעם שמענו על אנשי מקצוע, מהמקצועות המכובדים בחברה הישראלית עובדים כ-'מלקטים' בסופרים או שליחים…כוח הרצון האנושי הכניעה את האגו של הציבור הישראלי ונראה היה כי בן לילה, יכולנו להפשיל שרוולים  ובלי יותר מדי אגו…לעשות מה שצריך לעשות כדי שיהיה אוכל בבית.

כשהדלת הזאת נפתחה לה, חלק נכבד מאותו ציבור, נחשף לאפשרות של "הסבה מקצועית". הפחד לעזוב מקצוע שהשקענו את מיטב שנותינו, הן בלימודים והן בטיפוס על סולם ה-'וותק'…עכשיו אנו יכולים להרשות לעצמנו להסתכל על העולם המקצועי במשקפיים אחרות, חדשות ורעננות ופתאום, המושג "הסבה מקצועית" לא נשמעת כמו סוג של משבר גיל מעבר מקצועי אלא כאפשרות ברת קיימא להגדת ההכנסות שלנו, כשאנו עוסקים במקצוע חדש ורווחי יותר!

לכן- אנחנו, כאן באתר סלב, קיבצנו עבורכם את עשרת המשרות הנחשקות ביותר בישראל 2022 וכל מה שעליכם לעשות, במידה ואתם נמנים בין אותם אלה שנחשפו לאפשרות זו, זה לקרוא על אותן החברות המחזיקות במשרות הנחשקות ביותר בקרב הציבור הישראלי.

לקריאה נוספת>> 10 המשרות הנחשקות ביותר בישראל 2022

נתונים אלה נלקחו ממספר מקורות שונים ולכן לאתר Seleb  אין כל אחריות על על האמור בו.

דיסקליימר: אתר seleb.co.il אינו פועל או מתיימר להיות חברת ייעוץ השקעות/ סוכנות ביטוח. התכנים המוצגים באתר והפרסומים המובילים אליו ו/או ממנו אינם מהווים ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות ו/או הצעה להשקעה ו/או הצעה לציבור לפי חוק הסדרת העיסוק בייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות, תשנ"ה-1995 ולפי חוק ניירות ערך, תשכ"ח-1968. המידע באתר אינו מהווה הצעה השקעה, וכן המידע אינו מהווה תחליף לשיווק השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. אין במידע המובא באתר כדי להוות התחייבות לתשואה עודפת ואין בתשואות העבר בכדי להבטיח תשואה דומה בעתיד. בקבלת החלטת השקעה במסגרת הפרסומים לעיל, על המשקיעים/המשתמשים לסמוך על בדיקה שהתבצעה על ידם בלבד אודות ההשקעה ותנאיה, לרבות יתרונות וסיכונים הכרוכים בהשקעה, ועליהם לפנות לקבלת ייעוץ מיועצים מתאימים בנוגע לסוגיות משפטיות, חשבונאיות, כספיות, ענייני מיסוי וכן כל סוגיה אחרת הקשורה לביצוע השקעה.

מט״ח

נפוצות ביותר

איך הצליחו בעלי נכסים בישראל 2022 לעקוף את הבנקים ועדיין ליהנות מהלוואה? להיות בעלים של

ישראל 2022- גם לבעלי נכסים מגיע לקחת הלוואה, במיוחד אם כבר סורבו ע"י הבנק! בעלי

לפני שמתחדשים ברכב- מי הם עשרת הרכבים הנמכרים ביותר בישראל 2022? למי שלא שם לב,

2022-תופסים את הפיננסים שלנו בקרניים. המדריך המלא למעלה משנתיים, מדינה שלמה ספגה מהלומה כלכלית קשה.

סמל"ת- מקום 10 מתוך 10 תאריך הקמה 1946 מספר עובדים 350 מייסד אברהם גולדשטיין-גורן ענפי

קבוצת לובינסקי- מקום 9 מתוך 10 תאריך הקמה 1936 מספר עובדים 650+ מייסד דוד לובינסקי

טלקר מוטורס- מקום 8 מתוך 10 תאריך הקמה 1973 מספר עובדים 200+ מייסד רמי אונגר

יוניברסל מוטורס ישראל- מקום 7 מתוך 10 תאריך הקמה 1993 מספר עובדים 1.200 מייסד קבוצת

בודקים ומוזילים

2022-תופסים את הפיננסים שלנו בקרניים. המדריך המלא למעלה משנתיים, מדינה שלמה ספגה מהלומה

בדוקים אם ניתן לקבל החזרי מס

כולנו למדנו לחיות בשלום עם מינוס ענק בחשבון העו"ש שלנו, הורדות אשראי בגובה

במשך שנים שחברות ביטוח הישיר דוחקות את סוכני הביטוח מהתחום בהצעות רמוזות ואף

שינוי הפרדיגמה באמונה העיוורת כלפי 'תוכניות חיסכון' למען עתיד כלכלי יציב החלה ולהלן

איך זה כשבאמת צריכים הלוואה, צריכים אותה כאוויר לנשימה ואתם מוכנים לקחת עבורה

בעקבות עלייה משמעותית של תוחלת החיים, ב-50 השנים האחרונות, מין אישור חריג לחברות

אולי יעניין אותך גם:

עשרת המניות המובילות בישראל 2022 מי הם עשרת המניות המובילות בישראל 2022? מה אנחנו באמת יודעים עליהם ואיך

מור – מקום 10 מתוך 10 ב-2021 כמות עובדים 180 היקף הכספים שהיא מנהלת סכום הנכסים המנוהלים נאמד

הלוואה מיידית עד-200,000 ש"ח או במילים אחרות …"הלוואה חוץ בנקאית". הקלות באישורי הלוואה חוץ בנקאית בסכומים גדולים זה

אקסלנס בית השקעות – מקום 6 מתוך 10 ב-2021 כמות עובדים 300 היקף הכספים שהיא מנהלת 50 מיליארד

קבוצת חמת- מקום 3 מתוך 10 ב-2021 כמות עובדים 383 משרד ראשי אשדוד תאריך הקמה 1951 אתר אינטרנט

טלקר מוטורס- מקום 8 מתוך 10 תאריך הקמה 1973 מספר עובדים 200+ מייסד רמי אונגר ענפי תעשייה ייבוא