הבנק לא נותן לכם עוד הלוואה? הנכס שלכם יכול להיות הפתרון

למרות שאתם סומכים על הבנק שלכם ובטוחים שתמיד תחכה לכם עוד הלוואה, דווקא כשאתם זקוקים לה יותר מכל – היא פשוט לא מגיעה. בינתיים אתם חייבים פתרון זמין ופשוט כדי לאפשר לעסק להתנהל או כדי לכסות את ההוצאות הבלתי צפויות בבית. למרבה המזל יש עוד דרך להתמודד עם המצב: בזכות הנכס שממילא עומד לרשותכם.התרחיש הזה בוודאי מוכר גם לכם: בעליה של חנות מחשבים ותקה נהנה לאורך השנים מהכנסות יציבות ורווחים לא רעים בכלל. הוא אף המשיך להתרחב, פתח שלושה סניפים חדשים וכדי שיוכל להמשיך להשקיע קיבל גם הלוואות מרשימות מהבנקים. מפעם לפעם גם החברים הקרובים ובני המשפחה נחלצו לעזרתו, בעיקר כשההלוואות תפחו וההכנסות החלו לרדת.

הבעיה הגדולה שנוצרה מבחינת בעל החנות, היא בעיה שמוכרת לכל מי שנטל הלוואות רבות לאורך השנים: ההחזר החודשי רק תופח, ותזרים המזומנים במצוקה קשה. בשלב מסוים הבנק הפסיק לשתף פעולה, וכשבעל החנות ניסה לאחד הלוואות כדי לצמצם את גובה ההחזר, הגיעה התשובה השלילית. התשובה הזו לא הגיעה רק אליו, כמובן. בעלי עסקים אחרים (וגם שכירים רבים) מכירים את המצב הזה.

 

היסטוריה חיובית – תשובה שלילית

גם מי שנהנה מהיסטוריה חיובית למדי מול הבנק עדיין עשוי לקבל את התשובה השלילית. התשובה הזו מגיעה לא מתוך חוסר רצון של הבנקאי, אלא בעיקר משום שהבנק החליט לפעול על פי הכללים הנוקשים ביותר. מדיניות האשראי שולחת את היד לעבר הברז, ובנקודה שבה אתם זקוקים לגמישות יותר מכל, היא פשוט לא מגיעה.

 

הבעיה המרכזית – יותר מדי התחייבויות

אם נבחן שלושה אנשים שונים, האחד בעל חנות מחשבים, האחר בעל רשת מסעדות מצליחה והשלישי עובד ותיק בחברה מוכרת, נגלה שיש להם בכל זאת כמה גורמים משותפים שמסבירים את הדחייה מכיוון הבנק. מעל לכל נגלה שהם קיבלו לא מעט הלוואות לאורך השנים, חלקן עדיין פעילות. בהתאם, הם משלמים אלפי שקלים מדי חודש, מה שפוגע בתזרים המזומנים שלהם. אם נעמיק עוד קצת נגלה שיש לכל אחד מהם גם נכס שנמצא בבעלותו, וזוהי נקודת האור שעשויה לחלץ אותם מהמצוקה שבה הם נמצאים.

כדי להבין איך יעזור הנכס שנמצא בבעלות של שלושת העובדים שהזכרנו, נחזור למושג שאתם (ובוודאי גם הם) מכירים היטב. משכנתא. אין ספק שזוהי ההלוואה הגדולה ביותר שלקחו לאורך השנים, וכדי לקבל אותה שיעבדו את הדירה שלהם לבנק. חוץ מזה, מי שיש בבעלותו נכס וזקוק להלוואה לכל מטרה יכול לפנות לבנק ולהציע שיעבוד לנכס קיים בתמורה לסכום כסף שהוגדר מראש.

 

הבעיה: לבנק יש דרישות משלו

על פניו, הבנק שם כדי לספק הלוואה ללקוחות, בין אם מדובר בהלוואת משכנתא או הלוואה לכל מטרה. הבעיה הגדולה מתחילה כשהבנק מגדיר קריטריונים ברורים. מי שלא עומד בהם נאלץ לחפש פתרון אחר. כאן אנחנו חוזרים אל המשכנתא המוכרת, אבל הפעם נוסיף למשוואה הזו פרט חדש: משכנתא אפשר לקבל גם מחוץ לבנק. במילים אחרות, אם יש לכם נכס משלכם תוכלו לשעבד אותו דרך גופים פיננסיים אחרים, כדוגמת חברות הביטוח או בתי ההשקעות). היתרון של גופים אלה על פני הבנק פשוט – הם לא כפופים לרגולציה שהפכה את הבנקים לנוקשים הרבה יותר. כך הם יכולים להציע פתרונות יצירתיים יותר מהבנק שלכם, ולהפגין הרבה יותר גמישות.

אם אתם תוהים איך הגמישות הזו באה לידי ביטוי, יש לא מעט תשובות אפשריות לשאלה הזו. למשל, סביר להניח שהבנק שלכם בוחן את ההיסטוריה הכלכלית שלכם אבל גופים פיננסיים אחרים יכולים לבחון גם שינויים שצפויים להתרחש. במילים אחרות, אם ההלוואה תסייע לכם בפיתוח עסקי שצפוי להניב הכנסה מרשימה, חברת המימון או בית ההשקעות יעניקו להכנסה העתידית הזו חשיבות לא מבוטלת.

תקועים עם הלוואות חונקות לשנים הקרובות? רוצים לחשוב על אופציה לבית שני? צריכים הלוואה בסכום גבוה? אם יש לכם נכס, בואו תשמעו על הדרך הקלה לשפר ולשדרג את חייכם ולקבל את העסקה הכי משתלמת לכם. מוזמנים לפנות ללא התחייבות.

הבית שיכול להציל את הבית שלכם

אחד האתגרים הגדולים שניצבים בפני ישראלים רבים, כדוגמת העובד הוותיק בחברה המוכרת או בעל המסעדה המצליחה שהזכרנו קודם, הוא אתגר ההחזר החודשי. ההלוואות הרבות שלקחתם לאורך השנים, בין אם למימון הלימודים האקדמיים של הילדים, לרכישת הרכב ולהקמת העסק, הצטברו ותפחו. היום אתם מחזירים לבנק אלפי שקלים מדי חודש, ובמקרים רבים ההחזר החודשי אף גבוה יותר. כאמור, זהו גם השלב שבו הבנקים מציבים גבולות נוקשים – ומסרבים לתת הלוואה נוספת שתעזור לכם להתיישר.

אלא שזה גם השלב שבו הנכס שלכם הוא זה שיכול לעזור לכם. בזמן שהבנק מתעלם מהדירה שנמצאת בבעלותכם, ייתכן שזהו הפתרון שיעזור לכם לחזור לאיזון בחשבון הבנק ולצמצום ההחזרים החודשיים שלכם. הבשורה הטובה היא שאתם לא אמורים למכור את הדירה כדי לכסות את ההלוואות, ואין סיבה לוותר על הנכס שיכול לסייע לכם עוד רבות לאורך הדרך. שיעבוד הדירה לאחד הגופים הפרטיים שהזכרנו מאפשר איחוד הלוואות ופריסה נוחה יותר של התשלומים.

 

שיעבוד הנכס המשועבד

ההחלטה לשעבד את הנכס לצורך איחוד הלוואות היא החלטה שעשויה לסייע למשפחות רבות המתמודדות עם נטל כלכלי בלתי רגיל. כשהיא מלווה גם בתוכנית כלכלית מסודרת שאמורה לשקם את חשבון הבנק ולאפשר למשפחה להתנהל בצורה חכמה ויעילה יותר.

השאלה שאתם בוודאי שואלים את עצמכם כעת, היא האם ניתן לבצע שיעבוד על נכס שממילא משועבד כבר היום לבנק. זו שאלה מתבקשת, שכן חלק ניכר מבעלי הנכסים בישראל עדיין משלמים את החזרי המשכנתא שלהם. התשובה הפשוטה היא "כן". גם אם קיים היום שיעבוד על הבית תוכלו לפנות לגוף פרטי שיציע לכם פתרון מימון רלוונטי, ובמקרים רבים תקבלו פתרונות נוחים ויצירתיים גם אם דירוג האשראי שלכם איננו מושלם.

 

קבלת הלוואה כנגד שיעבוד הנכס

כשאתם זקוקים להלוואת משכנתא, אתם פונים לבנק שלכם ישירות. בתהליך הזה מעורבת בירוקרטיה רבה ואתם נדרשים להציג מסמכים ואישורים רבים לפני שהכסף מגיע. חברות פרטיות פועלות באופן שונה, מה שמבטיח כי ביצוע שיעבוד על נכס קיים הוא תהליך יעיל ופשוט יותר. עם זאת, גם החברה הפרטי תבצע בחינה יסודית משלה לפני שתקבלו אישור עקרוני על קבלת המשכנתא, וכמובן הצעה המפרטת את תנאי ההלוואה.

כדי לשפר את הסיכויים שלכם מומלץ לתכנן כבר עכשיו את היום שאחרי. למשל, הצגת תכנית כלכלית שמראה כיצד ההחזרים החודשיים שלכם יצטמצמו משמעותית – וכיצד תוכלו לעמוד מדי חודש בהחזר ההלוואה – היא צעד חשוב. מאחר וכל גוף פיננסי מעדיף לתת הלוואה למי שיכול להתמודד בהצלחה עם ההחזרים החודשיים, מומלץ לוודא שיש לכם יכולת להוכיח שתוכלו לעשות את זה בצורה הטובה ביותר.

למרבה המזל, יש היום כמה וכמה חברות פרטיות וגופים פיננסיים שמעניקים פתרונות מימון יצירתיים. פתרונות מהסוג הזה קריטיים למי שקיבל סירוב מהבנק, ולמי שזקוק למענה המדויק עבורו. הפתרונות הללו מוצעים על ידי אנשי מקצוע וכלכלנים מהשורה הראשונה, חלקם אף עבדו בשלב כזה או אחר במערכת הבנקאית.

גם הצוות של דוד וולף, המורכב מיועצים וכלכלנים עתירי ידע וניסיון, מאפשר לכם לאתר את המענה האידאלי עבורכם. כך תוכלו להגדיר את הצורך שלכם בצורה מדויקת, ולגלות עולם שלם של אפשרויות. מכאן הדרך למימון הכסף הדרוש לכם קצרה יותר. עם תכנון נכון ועם הצוות המקצועי ביותר, אין ספק שתוכלו לקבל פתרון מימון חוץ בנקאי המשלב בין יצירתיות לגמישות, וליהנות משקט נפשי לכל אורך הדרך.

תקועים עם הלוואות חונקות לשנים הקרובות? רוצים לחשוב על אופציה לבית שני? צריכים הלוואה בסכום גבוה? אם יש לכם נכס, בואו תשמעו על הדרך הקלה לשפר ולשדרג את חייכם ולקבל את העסקה הכי משתלמת לכם. מוזמנים לפנות ללא התחייבות.

כתבות נוספות קשורות

גלילה לראש העמוד